Idi na sadržaj

Kompjuter se gasi sam od sebe


Preporučene poruke

Jednom kad sam igrala kompojuter on se ugasio,sam od sebe.

Kad sam htela opet da ga upalim nije moglo.

Dugme gde se pali kompijuter je sijalo,pa se ugasilo,pa je opet sijalo i opet se ugasilo..

Ne mogu da upalim kompijuter.

Sta ta radim?

PS\:Sad sam na bratovom kompijuteru

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ugasio se najverovatnije zbog prevelike temperature u kućištu. Prilično često po ovakvom vremenu. Ja bih sačekao nekoliko minuta, eventualno otvorio kućište sa strane pa onda pokušao da ga upalim. Ako posle toga može da se uključi, našli smo problem. :) Ako je stariji računar valjalo bi ga odneti negde u servis da mu zamene termalnu pastu na kuleru i/ili ubaciti dodatne ventilatore u kućište ako to napajanje može podneti..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

znaci vako:

ja imam neki Acer koji je i kao nov imao sledece simptome:

sve radi dok se racunar ne zaklopi sa aktivnim windowsom. posle otvaranja poklopca i nastavka rada pritiskom na ON taster, posle nekog vremena komp se sam gasi i nece normalno da se restartuje ni posle nekoliko pokusaja. tek kad se racunar ohladi, moze se ponovo startovati.

shvatio sam da je to greska proizvodjaca jer windows iz nekog razloga ne pokrece ponovo ventilator posle sleep moda.

resenje je staviti neki program koji kontrolise broj obrtaja ventilatora i tamo podesiti granicne vrednosti. kada sam imao takav program, komp se vise nikad nije gasio do sada, kada sam instalirao novi windows, pa pocelo je sve izpocetka.

zna li neko, zasto se odnedavno mom sinu gasi mob Samsung Galaxy II?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za Galaxy... malo sam guglao problem i izgleda da bi baterija mogla biti problem, odnosno čvrstina kontakta između baterije i telefona. Neka pokuša izvaditi bateriju, očistiti one kontakte na bateriji i vratiti natrag. Nek' postavi neko parče savijenog papira između poklopca i baterije. Tako su neki rešili problem, mada kod nekoga i ne uspeva. Ako je u garanciji, najbolje da pogleda stručno lice,

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 6 meseci kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Gasio mi se PC nedavno, pa se nije mogao da upali dok se ne ohladi. Odlicno, rekoh prljav je ventilator ili je crko.

Rastavim, izduvam, proradi, super. Posle dva dana isti simptom. Kuckam sasiju, pokrene se pa stane pa opet. Mene ces da zezas? Rastavim opet, produvam nista, pomeram prstima, zapinje. Koji ti je djavo, krenem ja da gurkam napred nazad, kada zablokira kroz. E sad si preterao, krenem silom, kada ono plastika upala medju lopatice. Nekako iscackam, vidim, kruni se resetka na sasiji, pa upao komad u propeler. Acer! A lepo mi rece kolega onomad, kupi HP ili Toshibu, Aceri su paceri! 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...