Idi na sadržaj

Preporučene poruke

IZVOR: 24SATA.RS, B92

Kalifornija -- Misti Rebeka Etkinson (32) iz severne Kalifornije osuđena je na četiri godine i osam meseci zatvora zvog seksualnih odnosa sa sinom. Na suđenju je izjavila da u pitanju nije bio incest, već neodoljiva "genetska privlačnost", koju su ona i njen sin osetili nakon 15 godina razdvojenog života. Porota je, međutim, mislila drugačije, tako da je Vrhovni sud okruga Napa, američka savezna država Kalifornija, Etkinsonovoj izrekao kaznu od četiri godine i osam meseci zatvora.

Da vidimo kako stojimo sa "tabu" temama... kako posmatrate problem incesta? Kao zločin, znak mentalnog poremećaja, bolest...? Možda opravdavate? Zašto?

Ne opravdavam incest kao takav, ni u kom slučaju. Meni je to totalno bolesno i nezamislivo mi je da neko ima seksualne motive prema roditeljima ili deci. Ali, po mom mišljenju, u slučaju da su osobe punoletneu nema apsolutno nikakvog razloga za zatvorsku kaznu. Znam da mislite da je ovo sa moralne strane najblaže rečeno problematična aktivnost i slažem se s vama. Ali moral s ovim slučajem nema ništa. Incest se smatra lošim iz genetskih razloga u slučaju stvaranja potomstva. Još davno su naučnici otkrili da u takvim slučajevima postoji ozbiljna mogućnost da dete nasledi neki recesivni faktor za bolest i da se rodi sa ozbiljnim poremećajima. I u redu je da se takvi slučajevi na neki način sankcionišu. Ali, ovde nije došlo do "zagađenja genetskog materijala". Koliko god nam se gadilo ono što se dogodilo, to se dogodilo između dve odrasle osobe na obostranu saglasnost i ni mi ni država nemamo ništa s tim. Niti bismo trebali imati.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Koliko god nam se gadilo ono što se dogodilo, to se dogodilo između dve odrasle osobe na obostranu saglasnost i ni mi ni država nemamo ništa s tim. Niti bismo trebali imati.

Dve odrasle osobe...? :wtf:

Dečko ima 16 godina.. !!!

taj madrfakR degen ga je rodiO u isto tol'ko..

verovatno je napump'o umobolni tata, pa joj to tako doĐe sasvim normalno....

Nije to nikakva vanserijska, tolerantna, slatka i romantična "genetska privlačnost" .. vadi se umno poremećena kuja

to je klasična pseća pojava - "gen-degen".

361c9bc2.png

Majka snimala seksualni odnos sa sinoml

kRik

426965-misti-etkinson-02-ff.jpg

Pustila dete 15 godina samo, ko zna s'kim i gde

a onda mu sjebala i ono malo mozga što mu se (ako mu se) jadniku, u tih 15 godina sačuvalo.

STOKA!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@MorpH

Sve i da je punoletan.

sve i da je stariji od nje (u slučaju da je gen-Čak, koji je, kao što znamo.. svome ocu saZidao kuchu :lol:)

SIN joj je!

Ima Zakon svašta s'tim. Itekako.

pa ybt... ti si u stavovima zaebo i najširu demokratiju

Ovo bi bilo nešto sasvim novo - Yebokratija.

.. i pas mater

i majka sina

i otac ćerku

i brat brata,

i brat sestru

i svekrva zeta

i zet snajku

i svekar snajkinu majku :uzbud:

:ggg::ggg::ggg::ggg:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja to nisam rekao, pročitaj bolje moju poruku. Čak sam u više navrata pomenuo da to smatram bolesnim.

U slučaju iz prvog posta slažem se sa zatvorkom kaznom. U slučaju punoletnih osoba ne, jer to nije kriminal već povod za eventualno kliničko lečenje.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kažeš na kraju:

Koliko god nam se gadilo ono što se dogodilo, to se dogodilo između dve odrasle osobe na obostranu saglasnost i ni mi ni država nemamo ništa s tim. Niti bismo trebali imati.

kako!? kako ni mi ni država da nemamo ništa s tim?!

samim izvlačenjem da nemaš ništa s tim za mene si odobrio tako nešto!!!!

a evo i da ti odgovorim, ne verujem da se takve osobe mogu izlečti, ne verujem u prevaspitanje, ne verujem u bolnice i sl ustanove, pogotovo u srbiji, ne verujem.... ako se sam dozove pameti dobro je ako ne, sapun u zube i dupe uzazid!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Možda različito razumemo poentu zatvora? Ja sam mislio da zatvor služi tome da kaznimo osobu koja je nanela neku fizičku ili emocionalnu bol nekome ili ga na drugi način povredila ili oštetila. Gde su bol i šteta u nečemu što uz obostranu saglasnost urade dve odrasle osobe?

U slučaju od gore se apsolutno slažem, mislim da su 4 godine premalo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

zaBole me gen za obrisane postove... ali

nije u redu

Nije mi normalno

ovaj vid jebaChine doživeti kao ozbiljnu temu.

Šta tu uopšte ima.. i šta može ozbiljno da se kaže?

mslm.. njih ima pa ima.. slagali se mi neslagali, oni će se i dalje............ genetski privlačiti

ja ih ne bi' baš poUbijala.. ne bi' ih tukla... čak ni paradajS.. ni mućkO yaye ne bi' na njih poTrošila

ali, ako svoje negodovanje ne mogu da iskažem javnim podsmehom, sarkazmom, porugom, prezirom i jasnim gađenjem

ondak....

nishta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slavko, zaboga, koliko puta trebam napisati da slučaj iz uvodnog posta smatram bolesnim. Nigde, ali nigde nisam napisao da je to ok. Jbt, kao da pišem na kineskom. Dečak je maloletan i smatram, napisao sam u prethodnom postu ali ga niko ne čita, da su četiri godine kazne malo. Dovoljno veliko?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

odlično vidim, imam i potvrdu od lekara od petka, ne moraš pisati velikim slovima, postavljaš tekstove koje ne pročitaš, o ovako ozbiljnoj temi, u sledećem se postu pravdaš da nisi skontao da je dete od 16 g maloletno i sad pokušavaš mene da ubediš da si shvatio tekst koji nisi pročitao???!!!

kako da shvatim šta želiš da kažeš kada ne znaš o čemu pišeš!!!??

da li ti sebe shvataš?????

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pa šta si gledao, šta si čitao ako nisi primetio godine??!! alo!!!!

kaže:

Ali moral sa ovim slučajem nema ništa.

Šta ja ovde tražim, o čemu čitam, o čemu da pišem ako se ovako doživljava moral i ako se ovako piše....?

odjavljujem se, serite da sam otišao zbog nedostatka argumenata ili slično ali za mene je dete od 16g maloletno a icest nije tabu nego bolest! odjava....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Preskacem uvodni post (podrazumevajuci da je za osudu i sve bljak-fuj itd) ... pokusacu da uskocim u Morfove cipele, i umesto incest zlocina izmedju roditelja i maloletnog deteta, vidim incest bolest izmedju punoletnih (npr 3o god) brata i sestre. No, da li je TO za zakonsko sankcionisanje? Ili, Uput za mentalnu ustanovu .....osim javnog zigosanja, naravno? Ne poznajem zakon, ali mislim da se ne bavi punoletnim licima - jedino sto im zabranjuje brak (i razmnozavanje) :kafa:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za TO ja kažem da nije. I obrazložio sam zašto mislim da nije, ali evo opet. Zatvaramo osobe koje su nekoga ubile, povredile, prevarile, prekršile pravila poslovanja, potpisani ugovor i slično. Dakle tamo gde postoji žrtva. Čak i sam zakon poznaje kategoriju obostranog pristanka. Kod obostranog pristanka nema žrtve, pa nema ni zločina.

Ako je dete maloletno, a u uvodnom postu jeste, naravno da tako nešto treba najstrože kazniti. Incest je opasna devijacija ponašanja koja kod lica koje još nije formirano kao osoba može dovesti do ozbiljnih problema. Kaznio bih sa mnogo više od četiri godine zatvora.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako Zakon zabranjuje samo brak i razmnožavanje onda je zakon sranje.

Znači..

može tata/mama/bata slobodno, ćerku/sina/seku da f5b5d413.gif, da 865c0c00.gif, 8ad283cb.gif, d9b746ee.gif i 28a90bea.gif... al' bato, šipak venChanje.

Međutim... ako je taj zakon don'o Tadić, o Dobrila Vlada, a sprov'o Dachić.. onda jeJ oKej.

Razumna sam osoba, soc-komunističkog-liberalno-anarhističkog opredeljenja

ne moram ni da shvatim.. važno mi je da u demokrate jedino (josh) imam poverenja. :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da i ja progovorim na ovu temu...

Prvo - incest nije tabu tema, to je oblik devijantnog ponasanja

kod osoba koje su u srodstvu, a svesno stupaju u takve odnose.

Nekada postoji volja obe strane, mada se cesce radi o tome da je

jedna strana primorana na takav odnos i to je obicno rec o maloletnoj

osobi.

Drugo - poput pedofilije, ne mislim da takve osobe zatvor leci :jokjok:

Za takve osobe, nema leka...

I ovaj primer o tome, da su obe osobe punoletne i svesne svojih rodbinskih

odnosa ipak u emotivnoj, seksualnoj vezi, da tu zakon nema sta da trazi.... e, I

to nije normalno... :jok: i za svaku osudu je...

A primer iz uvoda, moj odgovor - malo je...

Majku u zatvor, a detetu lecenje od tog iskustva, koje mu nakon pronalazenja majke

nakon 15 godina razdvojenosti, pristalo jadno na sve samo da bude sa njom....

Jbg...

Ili sam ja prolupala ili je svet otisao u.... dodjavola...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...