Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Tabu tema bi, po nekoj široj definiciji bilo nešto što se prećutkuje, o čemu se ne usuđujemo da govorimo javno. U tom smislu nemam apsolutno nijednu tabu temu. Ali najveći deo stanovništva ima mnogo tabu tema, pa sam jako retko u prilici da neke od njih raspravim. Nažalost, voleo bih da smo daleko otvoreniji kad su neke od tih stvari u pitanju. Bilo bi mnogo manje nerazumevanja i osuđivanja. Jer, sve te teme koje se zataškavaju kao tabui imaju sasvim racionalna objašnjenja i psihološke uzroke. U neku ruku, tabu je povezan sa socijalnom inteligencijom - tabu bi nestao kad bi naša želja da razumemo međusobne odnose i njihove uzroke i posledice bila na višem nivou.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Tabu radnja i tabu tema nisu iste...

Tabu radnja je definisana moralnim shvatanjem drustva i kao takve, obavezujuce su (u i po principu).

Tabu tema je tema o kojem se ne prica. Interesantno je da pricati o tabu radnjama i ne spada u neke tabu teme.

Bas nesto razmisljam ovih dana da nemam sa kim da podelim bas svaku temu bez izuzetka. Postojala je samo jedna osoba u mom zivotu koja je znala bas sve o meni i pricali smo bas o svemu. Sa drugima uvek postoji neka ograda. Intimne sfere se nikad ne stope potpuno, pa cak ni u vezi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 godina kasnije...

Za   moje  prijateljice je  tabu  tema  seks. Ne  znam  koji  me  djavolak  danas  uhvatio,pa  ih  spopadoh  s   takvom  temom. I  iznenadih  se.Hajde  da  su  to   osobe  s  kojima  se   ne  poznajem  dobro,ali  to  su  zene  koje  znam dugi  niz   godina,s  kojima  sam  zajedno  isla  u  skolu,izlazila,znamo  s  kim se  koja  zabavljala,koliko dugo,zajedno  gurale,prolazile  kroz  majcinstvo  i  jos  hiljadu  stvari.I  sad   se  totalno iznenadih komentarima  u stilu 'o  cemu  ti  to,znas  li  koliko  godina  imamo,kolika  su   nam  deca' ...totalno  kao  da slusam   njihove  majke.Maltene  ih  uvredih,ja  jedno  nemoralno  stvorenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne postoje tabu teme ''u mene''.

Postoje osobe sa kojima želim, ili ne želim da komuniciram o nekim pojavama, događajima, dogodovštinama.

Razlog: ne potcenjujem nikoga i ništa, ali ne želim da neka svoja zapažanja, stavove iznosim, tačnije trošim reči, energiju. 
Da.. :hahaha: znam i ja da ćutim, ili okrenem temu na nešto tra - la - la, uz smeh, kao neophodan začin. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...