Idi na sadržaj

Srem vs Banat vs Bačka


Najlepši je  

3 glasova

  1. 1. Najlepši je

    • Srem
      1
    • Banat
      0
    • Bačka
      2


Preporučene poruke

Teška anketa prijatelju, jako teška... svaki deo ove naše ravnice je biser za sebe.

Srem

drag mi je što je najmanje ravan u ovoj ravnici, tako raznolik..."divan je kićeni Srem..." tamo je Goga i Aiko i Bellisima...

Banat

prostran...dugačak...odlutam u mislima kad se vozim od mesta do mesta, pogotovo severnim Banatom...a tamo je Apolodor(čuveni rimski arhitekta), tamo je Brigita, Ela, odande su Marija i jedan pametni dečak ( koji je na studijama u NS, neću ga imenovati jer svi ga znamo)...

Bačka

kockasta sva...

kao neko ostrvo(polu) Dunav x Dunav x Tisa x Palić (i okolna jezera)

draga mi je što živim tu cela veka i ko zna do kad ću, al otići neću :jokjok:

eto, ja ne glasam, ni ovde, samo razmišljam naglas....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se mogao odlučiti. Nisam odavLe, da bih mogao lokalpatriotski da glasam za jednu regiju, a nisam ni dovoljno proputovao Vojvodinom da bih mogao uporediti različite običaje i karaktere lokalnog stanovništva ili izgled ovih krajeva. Ni Novi Sad se ne proteže samo jednim delom Vojvodine, pa izbor postaje teži. Ostajem neutralan u ovome slučaju. :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Meni Banat ... tu sam rodjeN, tu cu i da mrem! :strikeraj: Najbolje ga poznajem ... od juga do severa, sve gradove, veci broj sela (zahvaljujuci sinobusu na relaciji Pa-Ki :kez:). Posle njega mi je Srem do srca, a za Backu sam ravnodusna.

Draga Ela, a zašto si ravnodušna za Bačku da mi je znati.

Ima neke čudne surevnjivosti između banaćana i bačvana koju ja kao sremica koja živi u bačkoj i mLogo voli i Srem i Banat i Bačku, ma celu Vojvodinu, nikako ne mogu razumeti.

Bačvani za banaćane kažu da su lenji i malodušni, čak i glupi (budibogsnama), a banaćani čini mi se da osećaju kao neku zavist prema bačvanima, kao plodnija im zemlja ili šta ti ja znam.

Ja sam dvadeset godina živela u Sremu i mislila da nema boljeg mesta za život. Udadoh se u Bačku i sad nikud odavde ne bih ni u ludilu. Ali, baš najviše volim Banat i banaćane.

Čim preko mosta pređem iz Bačke u Banat, ja se osetim drugačije, kao da sam došla u neku drugu zemlju, ljudi su opušteniji, prijatniji, druželjubiviji, kao da od svih nas vojvođana, banaćani imaju najviše srca i duše, meni tako nekako liči.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...