Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Malac moj lenji, čini mi se da si promašila forum u okviru kojeg si ovorila temu. Kurve već odavna nisu vezane (samo) za ljubav, seks i erotiku. Evo jedan primer.

Za mene je tipična kurva:

attachment.php?attachmentid=888&d=133483

Gde god nađe bilo materijalni, bilo egomanijački interes natrći se i obliže ispucale usne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posluži jedna tema da da inspiraciju za drugu, lepo. :) Reč kurva nikad ne upotrebljavam. Čak ni za osobe koje se bave prostitucijom, to je valjda izvorno značenje. Osim što na latinskom znači "krivina". :lol: Ne upotrebljavam je ni za žensku osobu koja često menja muškarce. To mi je prejaka reč za nešto što ima psihološku podlogu i racionalno objašnjenje.

U smislu koji je Adrijan pomenuo bi mogla proći, dakle osoba koja prodaje sebe, svoju podršku ili talenat zarad čiste finansijske dobiti, ne obraćajući pažnju na moralni aspekt situacije. Ali je ni za takve ljude ne upotrebljavam. Ne mogu da je prevalim preko usana... :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zašto da nije poštena igra pa ko koga zajebe? :lol:

Kurvanje je veoma jednostavno.

Ljudi, a i žene koji za sexualne usluge zarađuju novac.

Ok.

Ne potcenjujmo najstariji zanat na svetu.

Kada kažem da je život kurva, mislim na ''onaj rad''... da kada god se i sekundu uljuljukaš,

tresne te neki faktor ''x'', koji ti naravno zadaje novu igru... ples... zavisi, kakvo je sedište,

takvo ti je i gledište... :)

Da... stavljam potpis na Adrijanov post :ok:

Izmenjeno od strane člana Goga
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kurva ispade tako složen i širok pojam, da je veliko pitanje (kao i za onu sijalicu) koliko će članova foruma biti potrebno da se ona ušrafi.. tj. definiše. :hahaha:

Činjenično postoje terminološke gradacije:

kurveterina

kurveštija

kurvetina

kurva

kurvica

kurvičica

kurviče

mali kurvičak

but...

Kurva je kurva :neznam: nezavisno od gradiranja, premaza, boja i nijansi.

Drugo: ja se sa dvopolnom (muško-ženskom) Qrvom nikako ne slažem.

Književni Serbski jezik (jedini koji nas treba da interesuje) je sve to lepo razjasnio.. i razdvojio:

Ženska kurva je - kuRavLa (može i bez "L")

Muška kurva je - KuRajber (može i bez "KU")

.. molim vas

Nie svejedno!!! :zakletva::hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uz svo uvazavanje vaseg lika i djela... moram kazati da za mog rodjaka kurajbera nije prilicno da govorite da je on... nekakva muska... ta...a evo i zbog cega...:)

Po muškoj liniji:

otac

deda

pradeda

čukundeda

navrndeda – bele pčele

kurđel

askurđel

kurđup

kurlebalo

sukurdov

surdepač

parđupan

omžikur

kurajber

sajkatav

beli orao

Po ženskoj liniji:

majka

baba

prababa

čukunbaba

navrnbaba – bela pčela

kurđela

askurđela

kurđupa

kurlebalo

sukurdova

surdepača

parđupana

omžikura

kurajbera

sajkatava

bela orlica

Izmenjeno od strane člana vojo
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

NeznaN ti ja za tu bandu (zato im i nisam pravila sPomen).. al' sam nešto malo naČula za Qrvanjski Klan.

priča se ...

:pst: ti su mNogo opasni/te su mLogo opasne. Golim (qrvinim) dupetom vadU eksere iz tarabe (grede/balvana/daske/letve,sHtapa) :new:..

a čelima ih (čavle) u fosne zakivajoo. :deda2:

Qrvina Banda je pXXXin dim... Kurvin Klan je zajeBan :gone:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izem vam edukativni momenat :uzdise: ......... Kako bilo, kada je namera da se uvredi zena, najcesce se gadja sa:'Kurvo jedna ... obicna, pokvarena, izandjala, itd' ...a koren toga je iz proslosti (mnogo daleka istorija), kada je zena bila 'ogranicena sa iskustvom jednog jedinog muskarca' ...od skidanja nevinosti, pa do smrti. Takvo vreme, jbg, a takav stav nije nestao u Srednjem veku, bogme, odrzavao se do nedavno (do pre 5o god? Ili manje?)... Sexualna revolucija, emancipacija, itd, je pregazila izvorno znacenje kurve ( zene preljubnice, menjacice partnera) ...pa je u tom smislu danas (u intimnom drustvu) i kompliment kad ti kazu 'Kurvo!' :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa sad, jeste da ja nisam učio istočnu varijantu srpskog jezika, ali reč kurva ni u jednoj varijanti izvorno ne može značiti "pokvarena, nepoštena osoba". To što se reč sve češće koristi u tom kontekstu je sasvim drugi par opanaka.

Vremena se menjaju, pa ih i termini prate..:kez:

Nekad je kurva bila samo kurva, a sad je mnoooogo vise od toga..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kada je zena bila 'ogranicena sa iskustvom jednog jedinog muskarca' ...od skidanja nevinosti, pa do smrti. Takvo vreme, jbg, a takav stav nije nestao u Srednjem veku, bogme, odrzavao se do nedavno (do pre 5o god? Ili manje?)...

Ta sam!

oDržavam ga (od Bele Orlice- by vojo) i danDanas. I neGujem! :zakletva: (Ne verovali ili Da)

Vremena se menjaju, pa ih i termini prate..:kez:

Nekad je kurva bila samo kurva, a sad je mnoooogo vise od toga..:lol:

Da.

Ko zna dal' je išta na svetu evoluiralo kao Qurva.

Danas imamo:

ćorsokačku

sokačarku

uličarku

boulevarQ

lokalnu

lokalPatriotsku

izdajnićku

proEvropsku

proRusku

proAmeričku

proEtContra

proValjenu :hahaha:

svetsku

belosvetsku

kosmičku

kosmopolitsku

vasionsku

galaktičku

Univerzalnu (univerzumsku)

.. i ko zna kak'u još imamo (po geografskom principu.

A svaka od tih gruPica se kao porodično stablo grana, na pitaj Boga kol'ko podgrupa...

Evo, uzmimo na primer samo Qrvu kosmo_Politsku, koja pored osnovnog tumačenja objedinjuje sve qrvine politike u kosmosu, kao i stranačke pripadnosti:

Demokratska Qrva

Radikalna Qrva

Socijalistička Qrva

Fashistička Qrva

Liberalna Qrva

Narodna Qrva

Seljačka Qrva

Penzionerska Qrva

Pokrajinska Qrva

Radnićka Qrva

Domaćinska Qeva

Napredna Qrva

:crkoh: i konačno... G17+ Qrva :hahaha::hahaha::hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...