Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

pretpostavljam da je to isto ono jelo koje kuva i Rancer,

samo ja ne mecem ni slaninu ni meso u sataras

E nista bez mesa jer meso je meso i Long live meso ...

Nisam danas kuvao ali sam gledao .

Pravljenje Punjenje Paprike.

Isto ima jedna mala tajna koju sam uocio i zapamtio. ( pirinac se prvo iskuva )

Uzme se masti , luka , pa se stavi meso mleveno...i to se sve tako zajedno.

U drugoj posudi se pirinac kuva sve dok ima vode ( radi omeksivanja istog.)

Pa se taj pirinac pomesa sa mesom i jos malo dinsta.

Pa se onda sve to zajedno , .... sva ta celokupna smesa. ...stavi u paprike

koje mogu biti razlicitih boja a i ne moraju.

Pa se stavi u neku posudu , prelije paradajzom i stavi u rernu.

To je taj recept i mala tajna koju sam zapamtio .....::cesces:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ja pravila juce punjene paprike

al ne taj nacin

a opet,svi koji jedu moje paprike padaju u nesvest od meraka

:kez:

a onomad sam kupila drvce s onim sitnim ljutim papricicama zvanim Gori vatra!

pa izmedju paprika ususurim secen paradajz,polutke krompira i poneku tu,Gori vatra!-papricicu

pa se krcka

i krcka

i krcka

pa napravim taaanku zaprsku na masti,pa prelijem,pa cusnem u rernu

majka da jede,cerka da gleda,majka na cerku da ne dava....:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam ljubiteljica zemljane posude, cuvenog djuveceta. Imam jednu manju (bar je za 'nase potrebe' mala :kez:), ali za jedan rucak je taman.....mhm, a ipak, steta je sto ne pretekne, jelte. Lm, u njega volim da spremam ovu brzu i jednostavnu varijantu djuveca: na dno suda sipam ulja, pa raspodelim seckani crni luk, na njega neko mesiste (sta vec imam, piletinu ili krmetinu), a onda seckano povrce u slojevima...krompir, sargarepu, tikvice, grasak, papriku. Pospem jednom kaf. soljicom pirinca, preslazem preko kolutove paradajza (zimi solja kuvanog), i sve to prelijem bujonom u koji dodam dosta bibera. (msm, prokuvana kockica supe, ili obicna vegeta, nebitno)...pa u rernu na lagano krckanje. Njamiiiii :trep:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pilećiju suPizzu.. strpala u nju i grudi (pilećiJe naravno) i srca i džige i krilca i batake i vezicu povrća i puno krompira... i veGetu.

OndaK sam povadila pola količine tako lijepo skuvanih bataka (2kom.) i pola količine smekšanoga krompira (po' kila)...

sa prsiju skinula (odvratnu mi) kožicu.. i njome kao jorgančetom ušuškala ona dva bataka (zarad očuvanja batačne sočnosti)

ikebanisala sve to u (najveću) vatrostalnu zdjelicu,

polila zEjtinom (po'litAra)

nafajtala soCom od mirođije, peršuna i luka

i nagurala u (već vrelu) rernizzu.

Sada čekam da mi iz škole, moje malo dete dođe (opet s'nekom petizzom) ...

da mu postavim sto k'o caru

da odslušam sve novosti ovog školskog dana

dok ga posmatram kako u jelu uživa. bf9c62dc.gif

ja ću nešto kasnije, nešto drugo

"piletinu" i piletinu baš (nešto) i ne volim... d052d6ef.gif

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Još kuvam... :kez:

Danas ću da ih sve natovim k'o prasiće pred Božić :lol:

-bela pileća čorba sa povr(a)ćem, španat, pohovano meso (svinjsko i pileće), pečene pohovane paprike punjene rolavanim sirom, pečeni krompirići, salata....a u najavi za večeras imaju kupus kifle...

Svi će prvo na vagu pa za sto!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:lol: , chitam temu ne verujem ... sve o kuvanju :blink: > kad ono medjutim ... i jeste o kuvanju

...

Nisam danas, tek stigoh sa posla ... No, juche je bilo prijatno kuhinjsko Popodne,

nego ne znaci puno reci Ime jela (dobro pohovao sam pilece belo) ali kako sam se organizovao ... poredjao cinijice redom, u brasno iznadodavao zacina ... pa onaj osecaj A da l' to moze ... ajde moze al' da se oseti A da se Ne oseti. Pa ona #trema u pristima da snicla bude majstorski isecena, izvaljana, namocena ... i tako uz pivce i potpuna produktivnost

Najbolje sam zadovoljan sosOm, prvi put sa svezim paradajzom umesto tomatina ...

Ostao je batak, Crni batak i krilce ... cudo jedno koliko dana jedenja od pola pileta :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kakve su to nogice?!?:blink:

one ..bas nogice????:blink:

i kakvog je ukusa?

pocela sam kao kreten bukvalno da prevodim - chicken legs! Ma bre batake sestro mila, obicne pilece batake :lol:

U prezlu dodam malo aleve paprike, malo seckanog belog luka, mlevenog bibera i susenog persuna. Sve to istresem u kesu. Bacim batake u kesu, naduvam je (k'o balon) stisnem i protresem (shake 'n bake). Pecem ih na oko 220 C oko sat vremena, niti ih okrecem, niti podmazujem ciniju.

Meni se svidja, prstiTce da polizes :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

pocela sam kao kreten bukvalno da prevodim - chicken legs! Ma bre batake sestro mila, obicne pilece batake :lol:

U prezlu dodam malo aleve paprike, malo seckanog belog luka, mlevenog bibera i susenog persuna. Sve to istresem u kesu. Bacim batake u kesu, naduvam je (k'o balon) stisnem i protresem (shake 'n bake). Pecem ih na oko 220 C oko sat vremena, niti ih okrecem, niti podmazujem ciniju.

Meni se svidja, prstiTce da polizes :)

idi bre u pershun! :smeh:

ja citam - nogice :blink::blink::blink:

reko,znam da se neki put obare u supi,pa ko voli da glodje nek izvoli al sad da su bas za prezle i rernu......:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...