Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Danas becar paprikas, fasirane snicle i bacila krompir na tiganj, onako sa nekim finim biljnim zacinima..inace mi je krompir otuzan..

Moji se u pocetku bunili sto uvek u krompir svasta trpam, a sad im gadan kad je klot..

Ispekla sam i LCHF hleb..to je onaj bez brasna i bas mi je super ispao..malopre sam smakla cetiri parceta uz mladi sir i paradajz..

Joooj nikako da izvadim dooope iz kujne, a treba ici na plazu za koji dan..:ajme:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Posto je vomen zabolio maljic bas kad sam ja stigao home...sve spade i otpade...

a na koga bi drugo nego na jadno musko...:smeh::smeh:

e...ona je izvadila svinjske snicle jutros rano..."kaze i Bog zna od kad stoje"...da se odmrznu...i ne da su se odmrzle... nego umal da se pokvare...:kez:

e...a ja ti onda pajc..i to...i to ovako...

sok i kora narendana cvaj limuna...1.25 piva:(...kasika svetla meda...so...biber...

a...na tavi proprzio cvaj zlica (inace srpska rijec) suncokretova ulja i 6 isjeckanih lovorovih listova...minut dva...

e...onda se to sjedini...malo promijesa...skine sa vatre...ohladi...i osam sati se pajca u fridzu...

kada se przi...ocjedi se...nabaci na rostilj...i lagano premazuje pajcom...przi se po pet minutn...sa obe strane...:)

probao sam vecerasi nije lose...samo sto se pajcalo one klok...:smeh::smeh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam spremila specijalitet koga mi je drugarica dala još davne hiljadudevetstodevedesetineke. Jelo se zove "teksaška jaja". :uzbud: Kada sam čula pompezni naziv bila sam tako uzbuđena zamišljajući da će iz jela iskočiti neki od junaka iz Leonovih filmova npr. Li van Klif :kez: kad đavola. Moja baba je odavno spremala kaubojsko jelo a da pojma nije imala šta sprema. :lol:

Recept:

- Na ulju, sa obe strane ispeći paradajz isečen na kolutove debiljine max. 1 cm. :kez:

- Preliti umućenim jajima, obilato posuti peršunovim listom, po želji biber i sl. zeleni začini.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Upravo sam ispekla pitu lučaru,

supa od šargarepice, mamine, domaće je na stolu,

a kuvam brdo mauna :uredu:

pa ću pola u zamrzivač, a pola za sutra...

Ovo je topla večera za dečake kada dođu iz škole,

a ujedno i sutrašnja bezmesna polovina ručka,

sutra ću samo ispeći još piletinu to je to :ok:

A desert? Bakini kolači :njam:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Zvoni telefon oko 10 sati..sin:

-Kevooooooooooo, šta danas kuvaš za ručak??

-::new::ces: nešto se ne sećam da ste naručili ručak za danas?

-'aaajde..sad ćeš ti to časkom....:treptrep:

-(e sad ćete dobiti ručak po mojoj želji!!) Dobro, onda će biti musaka sa pohovanim plavim patlidžanom i čorba od povrća sa komadima piletine :fijuk:

- :wtf: Šta ti je to..ta musaka sa "TIM"..????

-Isto što i musaka sa krompirom..samo umesto krompira plavi patlidžan... :hhh:

-Uhhh..ček da pitam T... Jel ti se jede ....(nije ni stigao da završi rečenicu do kraja..sledi odgovoe "DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!" )Dobro onda pravi TO

- :hhh: :hhh: Ručak je tamo oko 14 časova.

U tom momentu se čuje iz pozadine jedno bolno pitanje "A šta ću ja jesti??? :( "

-I tebi ću ugoditi, ne brini :hhh: dobićeš pohovano meso i krompire (za promenu) :hhh:

Šaljem poruku ćeri šta će biti za ručak i ako je zainteresovana da dođe...

Njoj ne moram da objašnjavam šta je to na meniju...:hhh:

-Dolazim!!! Možda ću malo kasniti, još bi da spavam...

-Kad god došla-dobro došla :kiss:

Eto..sad ja ugađam, sebi prvenstveno a potom i ostalima :hhh:

Odoh...:fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...