Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

16. jun je jedan od najradosnijih dana u mom životu. smile_heart.gif

Pošto ću se sutra raskalašno raskuvati danas će biti klot, a sinovi neka se posluže sami, a i ostalo je prilično supe. :lazygirl:

Umesto knedli, zakuvaću dronjke koje pripremam na sledeći način:

U činiju sipam brašno, dva jaja, zrnce soli. Mutim dok masa ne postane kompaknta, sjajna, gustine meda.

Kada voda počne da struji (nikako da vri), u ne tako tankom mlazu pustim da se smesa sliva u vodu i koji minut prostruji u poklopljenoj šerpi. Često to bude poduži dronjak ako se mlaz ne prekine.

Procedim i dodam u supu, pospem seckanim peršunom. (Kulinari kažu da je najbolje da se peršunov list kida prstima)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

danas nista ali upravo samprelila sirupom baklavu sa sljivama i orasima

dve kore,poprskane uljem i vodom,na pocetak iscepkane odledjene sljive iz zamrzivaca,pospem tucanim orasima,kasikom griza ili mrvica,pa urolam cvrsto.Kad imam ja ubacim i komadice cokolade,sad nisam imala.

ispecem.

zalijem vrucim sirupom od secera,vide i limunovog soka.

ocas posla.

a sve zato sto ne spavam....ujutru ima matematiku,i ja znam da spavanja nema sve dok on ne zapali iz kuce...onda se strovalim u krevet i spavam ko mrtva....:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas mašem po kujni od sabajle... :crkoh:

Supa od svežeg povrća

pire krompir

ćušpajz od šargarepe

mladi grašak

pilav

pileća krilca i bataci na roštilju na dvorištu

i ćevapčići takođe čekaju red...

sladoled umutila

salatu seckam

jedino sam tortu naručila

jer je i ovo previše za mene...

A nakon ovog dana,

neću kecelju vezivati par dana, kunem se! :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao sto rekoh, juce sam napunila papriku..ali ne uobicajeno..:roll:

U sve ono sto obicno ide, lukac, meso, pirinac, zacini, turila i leblebije..jbt koji okUs..:uzbud:

A te leblebije nasla u maksiju..konzerva je u pitanju..probala sam ih onako direkt iz konzerve, onako otuzan ukus, ali u paprikama vrh..

Izblendala sam da mojima zavaram trag..:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slično kao believerka samo što nisam dodala ljute jer mi je mamlaz na pijaci podvalio slatku.

Kad smo već kod ljute papričice. Pitam prodavca kakva je paprika a on kaže ljuta. Ok, hvala, ne bih ljutu. On me cima i kaže da nije baš baš ljuta već naljuta. Ma ok, ali ja hoću slatku. Ništa, idem dalje. (Ko još kupuje malu a slatku :hahaha: )

Pitam drugog prodavca kakva mu je paprika, a on kaže da je toliko ljuta da trne jezik. Rekoh mu da hoću naljutu a on kaže da je ta naljuta. Pa kako naljuta kada ste mi malopre rekli da je baš baš ljuta. On kaže da je desno ta ljuta, a ispred mene naljuta.... Bože, s tim paprikama mi nikada ništa nije jasno. Od tada od svake sorte po njihovom kupim po par komada i kod kuće se iznenađujemo.

Inače obožavam naljutu papriku pečenu u tiganju dok dooobro ne porumeni a onda je začinim sa belim lukom, jabukovim sirćetom i uljem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja?

Ništa nisam danas kuvala.

Danas sam mesila, Smucine pogačice.

Mmmmmmmmmmmm kako su dobre, još sam dodala u testo malo bundevinih, suncokretovo i laneno seme.

Zakuvali juneću supicu saS domaćim kuminim rezancima.

Muški ispekao u rerni mlade krompiriće, kuma naseckala salatu sa kojekavim povrAćem.

Mladog sira uz to pride.

Svo troje se guzili i guzatali u ono malo kuhinjice i tako se nalupali kao prasići.

(kuma pobedila!!)

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas svasta nesto..

Prvo neka corbica od junetine i povrca sa knedlicama..pa mi ostalo malo junetine koju sam samlela i napravila pljeskavice..bilo i par domacih kobasica i to sam ispekla..onda u zemljanoj tepsiji nasekla krompir, beli luk i svakojake zacine i odozgo poredjala slaninu pa to fino ispekla u rerni..dok je rerna bila vruca turila i papriku da ispecem..napravila sam i krofne i savila sarmu za sutra..

A sutra sredjujem noktitje i idem posle u shoping..:cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...