Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Danas onaj sremacki nedeljni..

Pileca supica sa domacim rezancima, sad cudidem da ih umesim..crveni sos uz rinflajs..narucio mi sin pohovano meso i pilece raznjice sa povrcem..kad vec palim gril, bacicu na njega i tikvice i plavi patlidzan i peci u rerni krompir sa belim lukom i slaninicom..sopska salata uz to i strudla s makom..:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Kokošija supa sa ogromnom vezom zeleni, plus celer. Posebno sam napravila božanstvene griz knedle. Meso smo jeli uz povrće kao rimflajš uz sos paradajz a obarila sam i tri krompira da obogatim prilog.

Knedle pravim ovako:

Ulupam sneg od dva belanca dok ne postane čvrst toliko da kada izvrnem činiju ne može da ispadne. U to ubacim dva žumanca i lagano da lakše ne može biti izmešam ali ne do kraja. Zatim isto tako lagano, u tankom mlazu dodajem griz i nežno izmešam do određene gustine. Pre toga sam dodala zrno dva soli.

Pustim da odstoji. Zatim kašikom vadim knedle i spuštam ih u malo poseljenu vodu koja struji, nikako ne sme da ključa. Knedle prilikom kuvanja nabubre, postanu penaste, rastresite. Vadim ih rešetkastom kašikom i odmah stavljam u supu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Suljpu...:aham

evo sad zavrsio...ma bice ko dusa...prvo malo isprzio na ulju teletinu...malo bilo mesa...vise neke koscurine...ali ajd...pa neku slaninicu i kozurice...pa luk i mrkvicu...i onda stavio suljpu i vodu...kad je prokuvalo onda poceo sa mirodjijama...bosiljak...lovorov list...persun...celer...mirodjija...zacin za riblju corbu...malko neke krem supe...pa kvrca kvrca...onda cetiti kranjske kobasice...pa opet kvrca kvrca... :)

onda malo gulasa od juce...pa malo safta od piletine od prekljuce...i kad je se sve skvrcalo ...onda opet stavio dva prstohvata bosiljka i persuna...onako bez kuvanja da odlezi...:)

Samom sebi natjera vodicu na usta...odoh probati...:lol::lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pasulj, i to bolji od vojinog, 9 jezika govori i 10. natuca

Skuvana kolicina je planirana za 2 dana, po stanju u serpi, danas ko prvi stigne ima rucak, olizali su ga :)

lukac crno beli

praziluk

saNgarepa

celer...sto koren, sto list

bosiljak

majKina dusica

lovorov list

tucana paprika ljuuuta

1 paradajz

korenje iscopiram

suva mesica sta se nadje ...restlovi cisto da zamirise

turim sve djuture u carobnu cerpu, i 20 minuta na tihoj vatri pisti ...

finale...skoro prazna sepenja :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao što volim šareniš pijace u proleće, tako volim i jednostavnost nedeljnog ručka u proleće, baš onda kad kao MORAŠ neki spec ručak. E NEĆU!!!:hahaha:

Mladi krompirići sa jedne strane, a sa druge svakakve salate:zelena, rotkvice, mladi luk, krastavac, paradajiz, jedna ljuta papričica... i dve kriške domaćeg sira!

Ne bih taj ručak menjao ni za kakav specijalitet!!! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...