Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Nisam danas al" cu sutra.

Kaubojski biftek.

Uzme se 300 grama (a moze i vise ) mlevenog mesa

i napravi se pljeskavica onako kako se pravi.

Onda se ona rasece na pola i na , recimo,

donju polovinu se naslaze crvenog pasulja

koji se prethodno pripremi

(al' da nije corbast ) luka , slaninice a

moze se i dodati jos po zelji sta god.

Preklopi se sa gornjom polovinom pljeskavice i to je to.

Moze i sa lebom a moze i bez leba.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dzigi bau. :smoke:

Eno ga se ´ladi na sporetu. :njam:

DakleN...riza se fino skuhala sa chilijem kao dodatkom...i vegetu sam imala :uzbud:....i onda grasak ....pa gulas supa (ta cu kad volem) ...iii ovaj put sam dodala i slatki kukuruz, volU ukucani pa da ispunim zelju, a ne smeta ni meni.

Sve se fino iskrckalo...jos kiseli krastavci pride..volim kad kasika ima posla. :fijuk:

Ako budete dobri, mozda vam i uslikam...:lol:

:aham:

p.s. nestalo je rize, tako da je moguce da ce jednu sedmicu biti odmor od rize, da se crijeva uzele :lazy: ...al´gulasa ima kol´ko hoces. :cica:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Ja inache volim i da kuvam, to zvuci cudno ali ja zaista ponekad mada jako retko volim da kuvam..

Bilo mi je jako dosadno, a grickalo mi se nesto, sto znaci treba mi nesto brzo i efikasno.

Sastojci: Hleb od juche, maslinnovo ulje, tomatino (paradajz u tetra packu),beli luk, Sporet i tepsija, mada bi najbolje bilo na rostilju.

Isechete hleb sto tanje mozete na kakav god hocete oblik, metnete na svako pace malo maslinovog ulja, poredjate to u tepsiju i pechete na 250 stepeni sve dok ne postane hrskavo.

Ako ste konstatovali da je hrskavo izvadite ga iz sporeta i sacekajte da se malo ohladi cisto da ne ispecete prste, jer to moze da boli..

Isecete beli luk i utrljate ga u pecheni hleb sa obe strane, sipate tomatino u dubok tanjir(jer ako sipate u plitki moze da se prospe), umochite hleb u tomatino u koji mozete da metnete josh sta hocete od zachina po zelji, ja nisam, i opet to na tepsiju pa u sporet takodje na 250.

Sachekate da se zapeche i da se posle oghladi.

Kada se ohladi premazite ga sa pavlakom ili sa topljenim sirom, takodje po zelji i ukusu.

A da inace ja sam to nazvao ''Pakleni hleb'' :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...