Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Uz laganu letnju supu, pravila sam pitu sa tikvicama i bilo je njammmiii... :njam:

A kad kažem tikvice, ne mislim na one male, zelenkaste što ih ima stalno, nego na ove domaće, veeelike, žute teške po par kg koje mogu i dubiti, puniti sa svakojakim stvarima, rendati...iiii pojesti :uredu: One sitne ne priznajem za tikvice :jok: nikada!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

danas nista jer sam pojela pljesku na stanicu u Leskovcu a kad sam stigla kuci,moja komsinica nam spremila za docek vrucu sirnicu i ladan jogurt i jos ladniji sutlijas :)

al` juce sam pekla bukovace....

grilovanebukovace.jpg

a ujutru sam smuckala nesto pa srucila na nekakvo testo u pleh....pa ozgo roknula i ljutu papriku...pa smo odvalili ...

dorucakseljackapitaneka.jpg

Izmenjeno od strane člana believer
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Peglam ja popodne veš...muški gleda TV...na redu su reklame...i u reklami neki tip tako slatko jede pizzu....gleda me moj dragi...gleda al' ja se ne obazirem...tek će on sav medan i sladak...

"Znaš :treptrep: šta mi se sada jede? "

Ja gledam u onu dasku i peglu...:fijuk:

"Ali da ti umesiš....:tretrep: pizzuuuuuuuu"

...i tako ja primesila...a onda najezda hahara i sve tri tepsije pojeli....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam nista kuvao ( a znam )

Odlucio sam se za jednostavnu varijantu koja ne zahteva mnogo truda i vremena.

Naseckao sam malo slaninice , pa malo paradajza , pa malo sira i malo feferona.

Sve sam to lepo poslagao na tanjir i pojeo.

Ondak sam opet malo naseckao slaninice i malo paradajza i malo sira i malo feferone ljute.

Sve sam to lepo naslagao na tanjir i pojeo.

Pa sam op.........

Uglavnom , to je ta jednostavna kombinacija od koje zastaje dah.

Stara ...dobra .....:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

al` juce sam pekla bukovace....

grilovanebukovace.jpg

Ovakve bukovače, sa roštilja su najbolje...:njam: sitno seckani beli luk (ugnječen) sa maslinovim uljem i malo bosiljka i to je fantastično... naravno i domaće kiselo mleko ide uz to :uredu:

A ja sam danas pravila pilav bez onog pi, što bi rekao moj kum, jer u njemu nikad nema mesa...:beyond:

U vatrostalnu posudu sam nabacala od sveg povrća iz frižidera po malo (paprika, tikvice, paradajz i luk), odgore pirinač koji sam malo potopila pre toga u vodu i nabacala začine, al' ovaj put sveže ubrane (bosiljak i malo ruzmarina :) ) i ubacila u rernu. Pred kraj sam dodala malo kuvanog paradajza da ''pocrveni'' ručak i to je to :uredu: Mogu da kažem da mi se svidelo i sad hladno kad sam jela...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za ručkić pečeno pile celo :njam:,pire,sos,salata...ništa spektakularno,ali zato večera...spremala sam knedle sa šljivama tj. gomboce :balavi:,po nekom super brzom receptu,što bi ja rekla... ko stvoren za lenje žene.I verovatno je svima poznat...a ja uvek malko kasnim sa informacijama,al' ne marim za mene je eureka :smeh:

P-daj recept ...nemoj da si stipsa ..................... U potpisu: lenja zena :strikeraj:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Stiže :smeh:...recept nije moj,al' prilažem jednu moju mutnu fotku,(drhtala mi ruka dok sam slikala od uzbuđenja)nađoh ga netu...dakle ovako:

th_Fotografija0253.jpg

Najlakše knedle sa šljivama

120 g krompir pirea iz kesice (u prahu)

4 dcl hladne vode

2 kašike ulja

1 jaje

200 g brašna

1.Ovim redom se stave svi sastojci i rukom umese.

2.Dobije se masa koja će biti srednje tvrdoće od koje treba oblikovati veknu veličine malo manjeg francuskog hleba.

3.Nožem seći kolutove testa i u njega stavljati šljive (po mogućstvu izvadi ranije koštice), praviti od toga "knedle".

4.U veliku šerpu staviti dosta vode da proključa i u nju stavlajti knedle da se kuvaju jedno 5-10 minuta dok ne isplivaju na površinu (ja uvek ostavim još malo posle toga da budu lepo kuvane). Vade se iz šerpe rešetkastom kašikom i odmah stavljaju u prezle koje su malo prepržene na ulju. Služe se posute šećerom

I tako...preporuka je praviti duplu meru,oma :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Danas sam "kuvala" belo meso na rostilju sa gooomilom priloga i salate a polularan naziv recepta je Leskovacka perverzija :lol: .

Kaze dete: 8 godina sam cekao na ovo!!! :balavi:

Osvetio se onako bas bas... cak je domacici ostavio i baksis da mu svaki put takI obrok napravi :lol:

A neeeka, nek' se dete raduje. Mozda i majka aktivira sporet za koji dana :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Satarash

a onda sam se potrudila i da na tacni poredjam kriske sira

leba smo kidali ,mrzelo me da odem u kujnu po noz

a kad nam je u neko doba pao secer,ispekla sam nekoliko palacinki i bas se potrudila oko njih

namazala sam ih kremom i posula secerom u prahu

ostale obroke smo imali u vidu suve rane:dimljeni vrat,zdenka,jogurt,koluti paradajza

tako....

:smoke:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...