Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 498
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Nije baš "kuvanje", ali je moja večerašnja radinost. Podsetio me grešan pre neki dan i nisam odoleo. 

Preksinoć palačinke, juče mesio testo i razvlačio pice, a večeras ću da započnem, a sutra da privršim pasulj po JNA recepturi.

Juče mi kumovi odoše preko grane, ono, lagani špacirung po radnjama. Povedoše i moju hanumu. I šta ću, pristavim ja lonac, ma šta lonac, lončinu, skoro ki kazan, pasulja. Da imaju da prezalogaje kada

Zakačene slike

Ovo mu dođe "Misli u hodu" u paketu sa "Šta ste danas kuvali"...

Starog kraja, onog mog tamo daleko gde mi se preci nesrećom svojom naseliše, se najčešće setim kroz hranu. Jugonostalgičaru dan mladosti ili radne akcije - poguziji hrana, tako to valjda ide, svakom svoje najmilije. Šalu na stranu, danas mi u misli dođe baka i davno zaboravljeni gost - prežgana juha. Ampreg, ajnpren, iliti izvorno "Einbrennsuppe", kako god ste navikli da je zovete.

Baka, istini za volju, nikad nije bila neka naročita kuvarica. Nije joj ni trebalo, vrhunac kulinarskog iskustva tamo daleko je bilo ne staviti premalo mesa u neki od obroka, "da čeljad ne ostane gladna". Jednom čeljadetu je bilo lako ugoditi - ako nemaš baš nikakvu ideju skuvaj mu prežganu juhu. Ne znam šta je to bilo tako privlačno u glorifikovanoj zapršci, ali dan njenog spremanja je bio praznik za mene. I, ispostaviće se, još uvek jeste. 

Sat vremena sam jedva disao, jbm ti budalu. :hhh:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 4 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...