Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Mek je posebna prica...

Ludih devetdesetih Mek je bio odlicno mesto za rucak na sluzbenom putu u Beograd. Em mozes oprati ruke, em sve higijenicno. (Bilo je i komicnih situacija, kada su dali fiskalni blok za naknadu za malu i veliku nuzdu! :hahaha:)

Kasnije je postao kult medju mladjom decom klase obdaniste, te su deca dobijala traume ako nikad nisu odvedena u Mek. Postao je odlican nacin nagradjivanja posle izuzetnih decijih uspeha. E sad, odvesti dete da jede a sedeti tamo gladan... Ma jok bre, daj i meni dupli cizburger, veliki pomfrit, ogromnu koka kolu i sladoled. Krompir vruc, kola ledeno hladna, zubi se pretvaraju u pesak zbog erozije toplo-hladno, ali je ukusno! Narocito zalogaj hamburgera sa komadicem pomfrita. Mislim ipak se te hemikalije moraju sloziti u skladan ukus, ne ko ove nase antitalentovano neukusne salame i svargle!

Danas me odvraca, em mojoj deci je bruka da idu sa tatom u Mek, kazu, tinejdzeri to ne rade. E sad da sednem tamo sam... Pffffffff... A i skupo je za ovu krizu!

Ali zato kada odem u Pestu, pa posle celog dana rada i jurcanja me mrzi da izadjem iz kola, da udjem u te odvratne Peni Market samousluge, a tamo je nepoznat pojam secenja salame na listice i hleba na cetvrt... Restoran em skup, em zamorno ono cekanje konobara a oci ti ispadnu od gladi... E, onda ima DRIVE IN Mek! Dodjes kolima do stubica, naravno pazis da ne oboris stubic, obzirom da je ceo putic nekako krivudav. Onda tamo veliki poster sa hranom... Kubanska tortilja, juznogrcki jogurt, salata od mungosa i sve akcijski samo ove nedelje! I onda kazes stubicu: Dobro vece, molim dupli cizburger, veliki pomfrit, veliku kolu i sladoled... Ejjjjjjj... Pa kad ona iz stubica pita kakav ces sladoled? I ja je onda pitam kakvih sve ukusa ima, pa ona poce da nabraja ali taj zvucnik krci pa pola ne razumem... Pa se dogovaramo pola sata oko umaka za sladoled, a nikako da razumem kakvih sve umaka nabraja... I ondak na kraju narucim karamelu! Pa kaze dodjite do prozora 2. I ja se dovezem, i gle cuda, dok pripremim pare, sve vec ubacuju u kola kroz otvoreni prozor... I onda odem da se parkiram pred Peni Market i jedem... Uzivam u ukusima! Setim se detinjstva moje dece i kako smo se odvaljivali u klopi od Meka... U Meku od klope! Pa onda pojedem sladoled, pijuckam kolu. Ondak izvadim laptop i potrazim free net koji curi iz nekog stana u blizini. I onda dodjem tu, vama... Posle odspavam... A kad se probudim, vidim, pun auto djubreta!

Dobar je Mek! Probao sam i neke konkurente, nista ne vrede!

I niko me nece ubediti da je nezdravija od nedeljnog rucka ili one nase pljeskavice sa jeftinim plasticnim kecapom i herbecidnim lukom!

:naklon:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...