Idi na sadržaj

Smisao za humor


Preporučene poruke

Ne može niko reći da ima ili nema smisla za humor. O ukusima se ne raspravlja, i to važi i za smisao za humor. Nekome smo smešni, neko ne razume naše šale. Kad ljudi mnogo vremena provedu zajedno, onda razviju poseban način komunikacije u kojem im je smešno i nešto čemu se inače ne bi ni iz kurtoazije iskezili. Ako oko sebe okupimo dovoljan broj ljudi kojima su naše šale smešne, mislićemo da smo najduhovitija osoba na svetu, u nekom drugom društvu ćemo se ustezati da progovorimo.

Ne opterećujem se time da li imam smisla za humor ili ne. Volim da se smejem i volim da sa drugima podelim ono što mi je smešno. Kod nekoga to naiđe na razumevanje, kod nekoga ne. Ne vređam se ako nekome nije smešno ono što sam rekao. Jedino ne volim one ljude koji će svaku šalu koju oni ne "kontaju" smatrati glupom i imati potrebu da to istaknu kako bi sebe uzdigli.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada vidim (a vidim često) da se neko upinje iz 5ne žile.. da bude duhovit, da ostavi utisak sveCkog mudRaca,

da davi k'o zmija žabu sve posmatrače/slušaChe/cHitache i sluČajne prolaznike, svojim smislom za bilo šta.. a naročito za hUmor

odma' sVatim... da me duhovi&Tost tog tipa (i te tiPice) ne interesuju uOpšte :zeva::zeva::zeva:

Ali..

kada vidim (a vidim, nisam ćorava) da sam pala sa stolice (ili sa police) na nečije potpuno spontane fore i fazone, na nečije bisere koje sipa i prosipa kao iz rukava (jer duha ima na pretek, pa mu se može)

e tu odma' s'Vatim da je smisao za humor pri vrhu skale, kojom cenim da li mi se taj neko dopada ili ne.

Tako su u mom okruženju nastale (moje) grupacije, kategorije i kategorizacije

a tako su nastala i izopštenja iz mog okruženja, toJesT eliminacije.

1.duHovni čarobnjaci

2.vRcavi umovi

3.duhoviti

4.pa.. imaju smisla za humor

5.pih

6.cvrc

7.tRt

8.bljak

9.pozliće mi

10.smorovlje

... ostali gmazovi

OvdeN na foRoomoo svoju kategorizaciju jasno stavljam na znanje i uVid (s)kroz rePutaciju.

Koga oBaSipam il' poVremeno poČastim svojim dragOcenim reputićima, taj slobodno mož' smatrati da ga u sveUkupnom smatranju smatram duhovitim :hahaha:

i mož' bez bojazni od pretećeg iGnora da nastavi da piShe.. te da me uveseljava, zabavlja i zaSmejava.

No liMit!

:king:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja isto mislim da imam smisao za humor koji cesto zna da ode u banalnost,

zasto to objektivno ne reci, a ponekad ima i tih Demolovskih primesa, a ima ,

ali jako retko, i malu dozu sentimenta koji zna preci u elegiju pa se desava

da nekog pre rasplacem nego sto ga nasmejem tim svojim specifičnim humorom ,

kako bih ga ja nazvao.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 godina kasnije...

Imam  smisla za  humor,i  volim  dobro  zezanje.Posebno  cenim  duhovite ljude ,koji  uz  to  imaju  mere.Ne  volim  dezurne  pajace,one  koji humor  pretvore u ismevanje  i  ne  volim  mrgude,koji  i  najbezazleniju  salu  koriste  za  drzanje  pridika  ili  okrenu da  prozivaju   osobu   koja  se  sali.Imam  medju  prijateljima  par  od  svake  od  ovih vrsta i lepo  sam  prilagodila i  svoje  ponasanje  istima.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...