Idi na sadržaj

Život u stambenim zgradama


Preporučene poruke

Mnogi od vas žive ili su živeli u većim stambenim objektima gdI nismo bili sami. :) Ja sam, evo, prvi put u prilici da sam stanujem u jednom od tih objekata, pa vidim da stanari i nisu bogzna kako zainteresovani za dogovaranje oko zajedničkih obaveza i održavanja higijene u zgradi. Osim jedne komšinice, niko ne pokazuje ni trunku želje da život svima nama učinimo lepšim i zdravijim. Ulazna vrata su, na primer, danima bila skoro potopljena u blatu koje je na njih naneo neki odgovoran pripadnik zajednice. Ja sam izašao napolje, uzeo krpu i sredstvo za čišćenje u ruke i obrisao cela vrata, komšinica do mene je obrisala pločice na podu u prizemlju i sad to deluje mnogo uljudnije. Ali bilo bi mnogo lepše kad bi se svi pomalo potrudili. Da li je to tako teško?

Kakva su vaša iskustva? Da li su stanari svuda podjednako nezainteresovani ili ima časnih izuzetaka? Funkcioniše li skupština stanara? Plaćate li zajedničke obaveze? Organizujete li kakve radne akcije ili je uređenje zgrade povereno nekome drugom? Sve o svakodnevnom životu u stambenim zgradama...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam kod mene u zgradi poprilično zadovoljan funkcionisanjem i zalaganjem stanara.

Poslednji primer zainteresovanosti stanara je radna akcija čišćenja snega.Prijatno me iznenadilo kad se nas sedam,osam iz ulaza organizovalo u čišćenju snega ispred zgrade.Kompletan prilaz zgradi smo očistili,parkinge i ostalo...

Zadovoljan sam i higijenom u ulazu i održavanju zgrade.

Sve u svemu,zadovoljan sam.Pogotovo kad vidim da ima mnoštvo primera sličnih kao što je Morpheus naveo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam sreću da su stanari u mom ulazu poprilično složni.

Od higijene, do ulaganja u dotrajale oluke, krečenje ulaza i sl...

Sneg se čistio redovno i znalo se, ko će to da uradi.

Po pravilu uvek ista ekipa.

Nebitno, bitno je da postoji red.

Dva ulaza, od postojećih pet su problematični, ali to je njihov problem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imala sam različita iskustva sa komšijama i dogovorom oko održavanja zgrade...

Poslednja adresa, gde sam provela 11 godina je bila najbolje rganizovana. Predsednica kućnog saveta je bila žena sa prvog sprata, sa pogledom na ulaz u zgradu, a plus nije bila zaposlena... :fijuk: jedini joj je posao bio da se bavi zgradom... redovno se krečila, higijena je bila na nivou, a i svaki veći kvar se plaćao iz kase zgrade, pošto smo imali tri lokala od kojih je zakup išao u tu kasu :uredu:

Što se tiče međuljudskih i međukomšijskih odnosa bilo je sve sasvim fer.

Sećam se kada sam se porodila, da su mi komšije dolazile i pomagale da se izborim sa kolicima i dvoje dece i premalenim liftom za sve nas... tako da, moja iskustva su dobra i lepa... a ona ružna i neprijatna od pre sam zaboravila :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ti jedan od tih nezainteresovanih :lol: u fazonu sam da izmirim novčana davanja, pa neka kućni savet unajmljuje čistačicu, zove majstora i sve ostalo. Ne prljam, ali neću ni da se zamajavam da čistim. Skupština stanara funkcioniše i uglavnom iskuliram te sastanke, par puta sam bio i otpao od smaranja tako da idem samo kada je nešto baš baš bitno. Inače 99% žibota sam proveo u zgradi sa dosta komšija i problema uglavnom nije bilo, bar ne većih.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, kad postoji kućni savet. Ali u mojoj zgradi ne postoji jer stanovi još nisu ni propisno useljeni, zgrada je potpuno nova i u jednom delu čak nezavršena. Tu bi ljudi trebali bar malo da se potrude da ne žive u svinjcu. Dok ne formiramo taj famozni savet. Juče sam čak našao i kesu sa smećem odloženu ispred samih ulaznih vrata - prosto divno. Razumem, iako ne odobravam, da ljudi mogu zanemariti neku lokaciju koja nema direktne veze s njima, ali da se prema svom životnom prostoru odnose kao prema smetlištu to ne razumem.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ti baš živiš sa nekim štrokavcima . Ovde kod mene sve ok, čistačica se redovno plaća i održava ulaze prilično urednim. Osim što bajkovima isprljaju zidove kada ih nose niz stepenice i poneki bačen pikavac u hodniku drugih sličnih pojava nema. Kakvih sve ulaza ima ovaj naš je skroz ok. Funkcionisanje bez tog kućnog saveta je moguće, nama ionako sve ide preko informatike pa i ta čistačica tako da za predsednika famozne institucije kućni savet i nema ne znam kakvog posla :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Uh živim u relativno velikoj zgradi. Nemam problema sa komšijama u smislu buke. Pa i u smislu higijene pošto nema mnogo male djece u zgradi a interfon radi. Imamo taj famozni kućni savjet ali... Predsjednik je tip koji ima privatni biznis i često nije tu. Ne želi da preda "vlast" niti je spreman za dogovore. Ali ono što me najviše nervira je što su stanari apsolutno nezainteresovani. I onda imamo situaciju da su nam troškovi za čistačicu skoro jednaki sa troškovima struje u zgradi sa 7 spratova,liftom i hidrocilom.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Evo, večeras beše famozni skup stanara povodom izbora firme koja će održavati zajedničke prostorije, kotlarnicu i koznaštasvene... komeNdija. :lol: U petnaestak minuta koliko sam ja izdržao su se dva puta posvađali, nisam znao da li da se smejem odmah ili kad odem u stan. Odlučio sam se za ovo drugo. Ostavio svoj glas i napustio farsu, ostali su još pola sata iza mene. Prosto neverovatno oko čega su ljudi spremni zamarati ono malo sivih ćelija koje imaju.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...