Idi na sadržaj

Članstvo u stranci


Preporučene poruke

Jutros me zove žena iz stranke koja očigledno ima naziv "Srpska demokratska stranka Jovan Rašković" i nudi da dođe da predstavi program te partije za izbore. Ohrabrena mojom konstatacijom da nešto treba menjati, ni ne sluti da mislim na sve partije koje postoje, pa i njenu. Inače, ja sam navodno član te skalamerije, jer sam pre par meseci pristao da pomognem drugarici da zaradi koju paru. Radila je kao promoter te stranke. Malo mi je bljutavo što su iskoristili ime Jovana Raškovića kako bi privukli deo izbegličkog korpusa...

Inače, za ozbiljno sam bio član Demokratske stranke nekih 9 godina, dok sam još verovao da je to stranka, a ne ispostava centara moći za nijansu niže u hijerarhiji od URS-a. Stranka koja je izgubila kompas i kojoj je članstvo u EU od posledice dobrog rada i uređenja društva u celini postalo cilj samo po sebi. Žalosno je što ta stranka nema bolju alternativu...

Jeste li vi član neke političke partije? Zašto? Zašto ne? :)

Da li ste aktivni u organima i akcijama stranke?

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jesam ...uclanila sam se iz jednog jedinog razloga: da pruzim podrsku bracnom drugu. U onim burnim vremenima, kada su postojale drasticne razlike u idejama i stranackom programu, i kada su se moja politicka uverenja razlikovala od njegovog ...bila sam mu opozicija (ona 'kucevnog tipa', dve glave koje razlicito razmisljaju). U godinama koje su dosle, razlike su se umanjile a poverenje u bilo koju partiju iscezlo...msm, sve je to (za mene) ista bagra, pa ako mom coveku znaci moja podrska - imace je. Isla sam na sastanke (kao pasivni posmatrac), a kada sam videla kako se kolju unutar sopstvene stranke (tricave mesne zajednice), rekoh: Ne, hvala. Elem, da ne zaboravim, krenuli su i da me 'vrbuju' da se aktiviram (jer 'lepo pricam'...jer im trebaju zene, itd), te da se kandidujem za odbornika ...ali...nije to za mene. ...........ps. Zbog zmua odem kada treba da se 'dignu dva prsta', i to je to...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Jutros me zove žena iz stranke koja očigledno ima naziv "Srpska demokratska stranka Jovan Rašković" i nudi da dođe da predstavi program te partije za izbore. Ohrabrena mojom konstatacijom da nešto treba menjati, ni ne sluti da mislim na sve partije koje postoje, pa i njenu. Inače, ja sam navodno član te skalamerije, jer sam pre par meseci pristao da pomognem drugarici da zaradi koju paru. Radila je kao promoter te stranke. Malo mi je bljutavo što su iskoristili ime Jovana Raškovića kako bi privukli deo izbegličkog korpusa...

Inače, za ozbiljno sam bio član Demokratske stranke nekih 9 godina, dok sam još verovao da je to stranka, a ne ispostava centara moći za nijansu niže u hijerarhiji od URS-a. Stranka koja je izgubila kompas i kojoj je članstvo u EU od posledice dobrog rada i uređenja društva u celini postalo cilj samo po sebi. Žalosno je što ta stranka nema bolju alternativu...

Jeste li vi član neke političke partije? Zašto? Zašto ne? :)

Da li ste aktivni u organima i akcijama stranke?

...gde me najde...:kez:

...elem...clan sam DS vec 9 godina...naravno, onih nesrecnih 90' sam uglavnom bio na ulici, provodeci vreme u "neformalnom" druzenju sa murijom...:kez:

...i ja sam kao vecina ljudi bio zgrozen radom stranke, ali i ostalih stranaka...i pocelo je sve da mi ide na jaja...zato sto je isplivao sljam i jajare...medjutim,popricavsi malo sa sobom,shvatio sam da smo sami krivi,jerbo smo se povukli u ilegalu a prepustili palice govnima...da ne duzim...upravo,ovog trenutka,cekam drugara da dodje da vidimo kako cemo da se aktiviramo...verovatno mesni odbor,pa opstinski,pa...pa cemo da menjamo...i za promenu nesto da radimo...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To je zato što ste se aktivirali zbog ideje, a ne zbog same stranke, dok su se ovi drugi aktivirali uglavnom zbog svog dupeta. E sad, jako mi se sviđa što je Milojko ovako iskren, realno sami ste krivi što se stranka pretvorila u ovo što je danas. Ranije su isto tako, ista goMna trčala u SPS i JUL da bi se dočepali posla, upravnog odbora, odborničkog mesta, sekretarskog mesta, itd. A vi što ste se družili sa plavcima... ono revolucija jede svoju decu. Aj' sad da vam je neko pre 9 godina rekao da će vaša stranka napraviti koalicionu vladu sa SPS i da bi sve bilo ovako kako jeste je l' bi prošli svo ono cimanje sa onoliko energije? Bi đoku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...naravno, da smo sami krivi, o tome i govorim...samo smo sedeli,kenjali u kafani i povlacili se...dok mi nije puklo...e sada ce da im jebemo keve...kulturno...da sami shvate da je vreme da odu....:kez:

...ali Turchine, mislim da je to univerzalno pravilo...i ti si jedan od mnogih, koji pisu,laju, ali ni u sta se ne ukljucuju...promeni nesto...:pljuc:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...naravno, da smo sami krivi, o tome i govorim...samo smo sedeli,kenjali u kafani i povlacili se...dok mi nije puklo...e sada ce da im jebemo keve...kulturno...da sami shvate da je vreme da odu....:kez:

...ali Turchine, mislim da je to univerzalno pravilo...i ti si jedan od mnogih, koji pisu,laju, ali ni u sta se ne ukljucuju...promeni nesto...:pljuc:...

Upravo o ovome pričam godinama. Tako treba. :srpko:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

100% tačno, ja isto kao i 99% ljudi samo sedim i lajem. Problem je što se ovde karte igraju sa istim špilom već 20 i više godina i onda dolazimo do priče o kojoj Morph govori, da ne postoji ni jedna valjana alternativa ovome što se danas vuče po politici pa makar deklarativno i tim glasom na izborima da nekoga podržim. Ovako... :jok: Ove kao nove stranke koje se kao osnivaju da nemaju veze sa ovima što postoje već 20 godina su suviše smešne i bez ikakvih ideja koje bi mogle da okupe nezadovoljnu raju. Jedna stvar koju sigurno (ne)ću da uradim je da ne izađem na sledeće izbore.

409148_229962777086849_100002193863368_5

Sve drugo što bih možda napisao rizikujem da dobijem poziv na informativni razgovor kod Gljivice Pačića :andjeo:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

100% tačno, ja isto kao i 99% ljudi samo sedim i lajem. Problem je što se ovde karte igraju sa istim špilom već 20 i više godina i onda dolazimo do priče o kojoj Morph govori, da ne postoji ni jedna valjana alternativa ovome što se danas vuče po politici pa makar deklarativno i tim glasom na izborima da nekoga podržim. Ovako... :jok: Ove kao nove stranke koje se kao osnivaju da nemaju veze sa ovima što postoje već 20 godina su suviše smešne i bez ikakvih ideja koje bi mogle da okupe nezadovoljnu raju. Jedna stvar koju sigurno (ne)ću da uradim je da ne izađem na sledeće izbore.

409148_229962777086849_100002193863368_5

Sve drugo što bih možda napisao rizikujem da dobijem poziv na informativni razgovor kod Gljivice Pačića :andjeo:

...gle...ti si bar pametan covek,tako delujes...i neizlaskom na izbore,indirektno dajes glas govnima...i mojne da cekate alternativu,postanite alternativa...:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da jeste bolje izaći i poništiti listić da bi bio nevažeći ali to trenutno meni znači cimanje i bacanje novca da to ne smatram ni izbliza toliko vrednim. Nije to baš tako skupi društvo i postani alternativa, mali čovek je mali, pogotovo u ovoj i ovakvoj Srbiji. Sjeb'li su Karića koji je imao para sve da ih kupi, šta mi ostali imamo da tražimo u toj priči i da močamo uz vetar. Lično, bih najsrećniji bio kada ne bih ni znao ko mi je predsednik države kao kada pitaš prosečnog Švabu ili Italijana, al' ovde ljudi nemaju pojma ko je Milanković al' zato Palmi jedino Betoven nije pevao na uvce jer je on tada bio mali :roll: Kažem kada bih napisao šta mi jedino pada na pamet kao rešenje ne gine mi kafa kod Dačića :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...onda predlazem da emigriras ili da se obesis...:kez:

Prva opcija uvek stoji ;)

Ponosni clan Komunisticke partije :kez: , dalja izlaganja su suvishna :) . Mada i Dveri nisu lose, ali nemaju para kao Karic pa da odjednom imaju 12% glasova pri prvoj pojavi na politickoj sceni.

Komunistička partija i Dveri ti baš idu jedni sa drugima :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da bi se negde učlanila bitna mi je Ideja.

Ali (kVragu - by Morph) ... zaboga.. ne... ovde je u svakoj stranci bitan i za sve pitan :blink: glavni dileja

pa još kada u vrhovima svake stranke vidim njegove klonirane prdonje i usranke

.. odmaH od učlanjenja oduStanem.

Sve se to stopilo, pomešalo, zgnjecalo.. svak s'svakim duva u isto ili slično šuplje govno.. a svak svakog olajava...

ko neke peezde..pii

svi glume neku pamet.. a ustvari skup odabranih budalesina i ludaka

(Meni je) Politička scena u Srbiji je glodarska...kukavna, jadna i bedna... pa su i Srbiju napravili po svojoj glodarskoj meri

al' zato (bato) sebe i svoje pozicije po meri kralj'ce elizaBete

njene statuete

i siluete

:lol::pegla:

Nema dileme i nema izuzetka ... totalne kretenčine

al' ni malo naivne i bezazlene

Kakvo glasanje kakvi bakrači... sveb'ja to potrpala ne u gLasačku kutiju, neg' u gLasnu komoru

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

i neizlaskom na izbore,indirektno dajes glas govnima...

Ne bih rekao. Neizlaskom na izbore ne učestvuješ u farsi koju izbori predstavljaju. U situaciji u kojoj imaš izbor između loših i gorih od njih ti u stvari nemaš izbor. Izlaskom na izbore samo održavaš iluziju da o nečemu odlučuješ - ne odlučuješ ni o čemu, niti ćeš u skorije vreme odlučivati.

Lenja, kako pobogu Dveri i KP? :hahaha: Komunizam kao ideja na papiru možda donekle ima smisla, ali ljudski rod u fazi razvoja u kojoj se nalazi nije u stanju da takav sistem održi u životu. Imamo dokaz(e) na sve strane. Dveri... no comment. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih rekao. Neizlaskom na izbore ne učestvuješ u farsi koju izbori predstavljaju. U situaciji u kojoj imaš izbor između loših i gorih od njih ti u stvari nemaš izbor. Izlaskom na izbore samo održavaš iluziju da o nečemu odlučuješ - ne odlučuješ ni o čemu, niti ćeš u skorije vreme odlučivati.

Šta za tebe nije farsa, ako su izbori na kojima narod izražava svoju volju jeste? Ukoliko nisi zadovoljan postojećim izborom, uvek imaš mogućnost da osnuješ sopstvenu partiju i tako ovoj napaćenoj državi ponudiš svetlost na kraju tunela. :zeva:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogi su pokušali osnivanje novih stranaka da bi nešto promenili, pa su sve te stranke vrlo brzo završile na marginama političk scene. U društvu kakvo jeste, ono ima smisla koliko i izvoz peska u Saharu. Kako da izvedeš bilo kakvo otrežnjenje kad stranke nemaju racionalne glasače, već navijače koji se identifikuju s njima? Da li ćeš ikada uspeti konvertovati glasača LDP-a u glasača bilo čega drugog? To je kao da pokušavaš konvertovati navijača Zvezde u navijača Smedereva - ne ide.

Ako bih ikad i uspeo podići tu stranku na nivo da bude značajan učesnik "izbora", vrlo brzo bih udario u zid. U zid jer je sistem ustrojen tako da je funkcionisanje po trenutnim pravilima loše za tvoju zemlju i ekonomiju, a uspostavljanje novih pravila još gore za iste. Jer, ako svi na autoputu voze u jednom pravcu, a ti u suprotnom, poginućeš bez obzira na to koliko je tvoj način vožnje ispravan. Znam da ti je ova rečenica poznata.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U Srbiji se sva demokratija svela na te izbore, a sad neka mi neko navede jednu stranku koja je ispunila predizborna obećanja, koja radi po programu i nije zajebala svoje birače blago rečeno čudnim postizbornim koalicijama :lol:

Zašto mali čovek ne može protiv sistema i zašto je sve borba sa vetrenjačama, pa prvo se postavlja pitanje finansiranja stranke. Koji ludi tajkun će da plaća stranku koja će sutra da se bori protiv njega i neće da radi u njegovom interesu, ili koji stranci će da daju novac za stranku koja će da se bori za interese Srbije a ne za njihove interese?

Drugo pitanje je pitanje medija, jer i ova opozicija koja ima lovu, članstvo i sve ostalo nema mnogo prilike da se pojavi u medijima i da kaže šta ima. Malecke stranke u tom smislu ne postoje i niko ne zna za njih.

Evo te dve stvari su u startu dovoljne da mali čovek skapira da od toga nema ništa. Ovde je problem organizovati jedan sindikat a ne političku organizaciju. Sve i da se pojavi neko ko bi imao kapaciteta da vodi i da menja, da okupi kritičnu masu, bez onoga gore navedenoga nema ništa. U opoziciju u Jugoslaviji tj Srbiji je mnogo novaca ulagano pa 10 godina je trebalo da se smakne jedan satrap koga niko nije podržavao izvan ove države. Tako da jedino svetlo na kraju tunela je pasoš ili partijska knjižica.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako god okreneš,nema za koga da se glasa..Kako god pogledaš,svi delaju u svoju korist(narod ko jebe..).povremeno iskoči po neko ,pa bidnem simpatizer,ali sam se zarekla da članske kartice neću uzimati,i da ću izlaziti na izbore,šteta da ne prošetam,vidim malo sveta,i žvrljnem po papiru koji se retko iznosi narodu,a dosta je plaćen...Treba biti žešći guzonja ili dupeljub nekom partijskom budži da bi tu bilo neke lične koristi,a ja ni prvo,a,bogUmi,ni drugo nisam.A niš' me ne košta da pišem po papiru..I,o,daa-bila na ulicama,"skidala" Slobu,"borila se za dolazak demokratske vlasti u SeRbiju"...posle izvesnog vremena osećala se ko budala (verovatno sa podobrim delom učesnika navedenih događaja)..Al' mi ,nekako,i krivo,i drago što mi klinci nemaju pojma ko je Tito,ko je Sloba,i šta je bombardovanje,kao i kakav je osećaj kada ti država ne da pasoš,ili da izađeš iz rodne grude...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako god okreneš,nema za koga da se glasa..Kako god pogledaš,svi delaju u svoju korist(narod ko jebe..).

Zato vec skoro dve decenije ne izlazim na izbore, niti me zanima bilo sta oko politike..svi delaju u svoju korist, pa i ja..gledam samo sebe, a drzavu ko jebe..znaci potpuno me zabole..

Nikad nisam bila clan ni jedne stranke i postala bih jedino ako bi me neko ucenio zivotom moje dece, drugacije nema sanse..

Jebo im pas mater..:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad bih iskreno napisao šta mislim o vašim razmišljanjima na ovu temu

Cekaj..a zasto si ti toliko ubedjen da je tvoje misljenje jeidno merodavno i jedino ispravno?

Niko tebi ne brani da se boris za bolje sutra citavog naroda, da budes patriota i sve ostalo sto uz to ide..samo napre, postujem..

Bas juce mi je dete odbijeno na drugostepenoj komisiji..nema pravo na banjsko lecenje koje bi joj sad itekako znacilo..ona nema pravo sa nepunih sest godina, ali zato metuzalemi imaju..oni su vazniji od dece jbg..

I sta ja sad treba da radim? Da kukam i pljujem jebenu drzavu?

Ne, nemam vremena za to..moram da rintam i vodim je u tu banju o svom trosku..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I moj muz je clan stranke..i to jos ima i neku funkciju :blink:..i jos dva prijatelja isto, takodje clanovi stranke..poznanike da ne spominjem..i ja eto svim strankama na gomili jebem mater jer se svi bore samo i iskljucivo za svoju guzicu i lazu..lazu..lazu..a ko laze, taj i krade..

Oni lazu i kradu, ja rintam i jebem im mater..svima, bez razlike..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...