Idi na sadržaj

Budala sam tim se dicim


Preporučene poruke

Pre izvesnog vremena procitah mudrost:

"Nikad se ne raspravljaj sa budalom. Prvo cete spustiti na svoj nivo, a onda ce te dobiti na iskustvo".

Bio sam odusevljen istinitoscu ovih reci jer sam se setio nekih zivotnih situacija u kojima sam naucio ovu lekciju.

Kakvi ste u sukobu sa "budalama"?

Uocavate li da je vas mentalni sklop drugi "kosmos" i da ne vredi raspravljati sa njima ili uspevaju da vas uvuku u svoje "krugove ludosti"?

Da li vam se desi da se zaletite u raspravu ili ispravljanje "krivih Drina" pa onda platite ceh?

Umete li sebi da objasnite da je to uzaludan posao i da cete iz toga imati samo stete?

Ili mislite da i "budale" treba staviti na njihovo mesto i da ce vas zaobilaziti u sirokom luku ako im pokazete "zube"?

Gde je granica koju im moramo postaviti?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...ako je nečije mišljenje drugačije od mog, ne znači da je taj neko budala, iz njegovog ugla budala sam ja...devize sam živi i pusti druge da žive...

često puta sam i sama bila akter pokušaja da me ubede u "ispravnost" njihovog mišljenja ili "neispravnost" mog ličnog, i ne kapiram čemu to ubedjivanje???? osim da možda isti ,ubedjujući mene, zapravo ubedjuju sebe...pa i ako nisam upravu, imam svako pravo na to i ne volim da ispravljam "krive drine" i čvrsto verujem da tamo gde svi isto misle zapravo niko ništa ne misli.....svi smo mi različiti i na to imamo pravo!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Granica zavisi od toga ko ima 'moc' ... Meni je najfriskije iskustvo sa takvim poslodavcem. Da, kada si svestan sa kim imas posla, a pritom si u 'podredjenom' polozaju i zavisis zbog novca, onda cutis i kontrolises sebe da ne ulazis u verbalne duele (jer si, bolno svestan, da bi 'pokazivanje zuba' i brisanje patosa doticnom budalom, ustvari, bila Pirova pobeda). Ali, granicu postavljamo sami ... nismo roboti da budemo neosetljivi 'beskonacno', i tolerantni na kub, bar ja nisam, i prosto ih nekad treba 'mRsnuti' ...na finjaka, jelte :vez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim bas na ljude koji su u problemu i sa samim sobom i sa ostatkom sveta. Na kolege, poznanike, rodjake, komsije...

Ne na one koji samo nama prave problem, nego na problematicne uopste.

Mojih problema u tom slučaju nema.

Ne vidim problematičnost ni u jednoj osobi,

mogu da ga nanjušim, sklonim se,

jer psi laju,

a karavani prolaze.

Ne želim da kačim takve etikete nikome.

Ukoliko mi neko smeta, samo mu otpevam:

''Nemoj da ideš mojom ulicom...'' :beyond:

( :hahaha: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oduvek sam se pitala kako bi i definisali budalu? Ko jeste budala? No u ovom kontestu, kada vidim da neko tvrdoglavo ne napushta svoj stav, a ne vidi od svoje stene u ocima nista drugo,a trazi kamenje kod drugih istog momenta odustajem. Nema svrhe jel? Valjda je poenta rasprave da se dodje do konacnog zakljucka zajednickim snagama, usput nesto i naucis, al ako primetim da se neko raspravlja cisto da bih isao glavom kroz zid i jednostavno samom sebi dokazao da je on uvek i uvek upravu, normalno odustajem i kazem svaka cast, samo napred :) ja tu nista ne razumem. Pritom posmatram tu zar kod te budale, fascinira me kojom strashcu znaju da brane i veruju u to sto govore, kao da im je to otadzbina, nece napustiti ni trenutka svoje uverenje da su uvek u pravu, a ne znaju koliko su maleni zapravo, bash zbog tog uverenja. Nemoj te me pogreshno razumeti, ne zalim ih, divim im se zbog strasti i cvrste namere(koliko god ona pogresna bila).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mene svako malo :( preSretne naka budalO

Al' to mi ni' problem

sklonim ja to s'puta.. noGom :neznam: greHota na budalu dić' ruku

but :nadrndanko:

ako mi u tom uklanjanju s'moga puta, u bubnu opnu drekne "budala sam tim se dičiiiiim :aaa::aaa::aaa:"

... eeee to je već drugi padež

tu već moram po labrnji da ga (budalu) spičim

ne zbog drugoG.. nego :huh: imam jako nježnu, osJetljivu i izuZetno prefinjenu oPnu.

budale :dry:

koNJ ih tera da se zaliću, da me presriću.. i da mi na uho tako viću

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ranije sam se zaletao, mislio da ću snagom argumenata isposlovati nešto kod budale. Da ta osoba ima tračak zainteresovanosti za druge ljude, njihova mišljenja, želje, razloge. A po pravilu nema. Tako da sam često spuštan na nivo budale i pobeđivan na iskustvo. Na mala vrata sam ubacivan u rasprave koje nisam mogao dobiti. Pokušavam učiti na svojim i tuđim greškama i taj proces ide bolno sporo, ali ide... budale su jedna od tačaka gde sam prilično uspeo. Bar s budalama koje mogu da otkačim bez tektonskih poremećaja. Prosto ignorišem, puštam da misle i rade šta god im volja, bez želje da ispravljam krive Drine ili nedajbože savetujem. Njima je lepo kao budalama i ne želim da im kvarim zadovoljstvo.

Postoji jedan deo tih ljudi koji mogu direktno da utiču na naš život, tu je situacija malo teža, bar za mene. Ako je poslodavac u redu, radi svoj posao i ćuti (trpi) ili batali posao i traži drugi. Ali šta ako je član porodice? Ali ja imam jednu budalu koja je član porodice i vlasnik pola životnog prostora... šta s tim?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...zavisi od toga kakvu budalu imam ispred sebe...ako je profil budale tkzv.psihobudala...onda ga jebem recima...do iznemoglosti...tj.dok mi ne dosadi...najcesce ni ne primecuje da mu Ga mecem...ali u tome i jeste draz...hranim dusu na nevidjeno...:kez:

...ako je ispred mene budala silos...onda mu najlepse razbijem pichku...mislim, ne njegovu ribu, vec polomim njega...prosto...:kez:

...ako naletim na vecu budalu od sebe...onda...gas...:gone:...:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ako ne mozes onda se pokazes u najodvratnijem izdanju za koje si sposobna :smeh:

imala sam jednu budaletinu u zgradi u koju sam se tek doselila

domacica,matora kravetina sa sarmama na glavi

i ta budaletina je vatala ljude na galamu

i ja kao fina,fina, fina...i vidim da to ne pali...

i onda se naostrim,pozvonim na vrata i izvristim u hodniku na sav glas takve vulgarstine i pretnje one najnize,ko da sam pola zivota provela na robiju pa mi josdeset godina nece biti problem

i resim problem

sa sve Marsh!!!!,i Nemoj da mi se obratis vishe matora kravo!!!!

i posle je bila milina....kad prolazim hodnikom ona se ne usudjuje da me pogleda...

:kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma trudim se ja:kez:umem da budem Veca-vestica.

Al ih najvise volim kad su sto dalje od mene.

Jel znas da za uvrede je jedan komsa platio 200 evrica?

Pokoskao se covek sa komsinicom rekao joj da je kuravela,ona ga prijavila....ode kinta.

ja sam bila jos groznija

ja sam toj matoroj dzukeli rekla da ako jos jednom udje u moje pretsoblje dok je klinac sam ,prijavicu je policiji za seksualno uznemiravanje deteta

zanemela je

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...