Idi na sadržaj

Bitka za internet: Megaupload down - FBI down


Preporučene poruke

  • 2 godina kasnije...

U jednoj od verovatno najkomičnijih grešaka u borbi protiv piraterije, zahuktale tokom ove godine, muzička kompanija IFPI zahtevala je od internet servisa Mega, u vlasništvu Kima Dotkoma, da sa servera ukloni njegov sopstveni album!

 

Puna vest: http://nsportal.info/home/kim-dotkom-nastavak-sage-u-borbi-protiv-piraterije/

 

Zamolio bih vas da podelite ovu vest na FB, ako nije problem. Hvala.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako bi ti sad ovo kaz'la..mene ta vest nije ni malo pogodila.
Baš ništa ne skidam sa neta. 
Ako mi se gleda neki film, odem u biJoskop i uz kokice i društvo uživam u filmu. 

Ne patim za novim, filmovima. Kad god doš'o na veliko platno-dobro doš'o. 
Muziku skinem sa YT i opet sam zadovoljna.

Kako meni malo treba? M..? 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mnogo je dublja priča od želje za skidanjem piratskih filmova i muzike bez odgovornosti.

 

Ovaj čovek, premda van svake sumnje namazan do krajnje mere, prema trenutnim zakonskim propisima nije ništa skrivio. On je omogućio deljenje fajlova na internetu. Uz jasnu napomenu da njegov sajt nije odgovoran za to šta će korisnici poželeti da podele jedni sa drugima i da li će to biti legalno ili ne. Naravno da je to učinio s ciljem da postane popularan i zaradi. Ali korisnik koji podeli piratski materijal je jedini odgovoran za ono što deli. E sad, pošto se "muzičkoj i filmskoj industriji" ne isplati juriti svakog pojedinačnog korisnika koji nešto podeli, namerili su se da ugase sajtove za deljenje sadržaja. Sve u skladu sa sumanutom neokapitalističkom logikom da nešto što nije prodato, a moglo je biti, predstavlja gubitak samo po sebi i to u iznosu koji se prodavcu ćefnuo. To je otprilike kao da ja kažem da sam mogao prodati ovu šolju ispred sebe za 1000 evra, pa mi ne uspe, a ja pišem saldo od -1000€ umesto od 0€.

 

On je trn u oku - zato sam na njegovoj strani, ni zbog čega drugog. Neće pobediti, znam, ali dok borba traje i on prima udarce, ja sam u ringu pored njega. Uskoro ćemo nokaut popiti i on i ja, kraj interneta će simbolično označiti kraj svake ljudske slobode. Znaćemo samo ono što nam se servira i što smo platili.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

1. decembra u SAD stupa na snagu Pravilo 41 Federalnog pravilnika za kriminalne postupke koje omogućava sudijama da odobre hakovanje bilo kog računara na svetu, ako se sumnja da on pripada botnet mreži i/ili da učestvuje u izvršenju krivičnog dela na drugi način. Vrhovni sud je već prihvatio Pravilo 41 i prosledio ga Kongresu.

Proširenje Pravila 41 ima bitne posledice po sve korisnike interneta: gotovo svaki sudija u SAD dobija pravo da izda nalog za pristup, preuzimanje i kopiranje podataka sa uređaja koji koriste alate za zaštitu privatnosti, poput Tora, VPN-a, ili uređajima korisnika koji su zabranili pristup lokaciji na mobilnim uređajima uz uverenje da je ovo relevantno za istragu zločina. 

Protiv ove izmene glasove su podigli predstavnici industrije, uključujući Google, PayPal i Tor Project. Među potpisnicima otvorenog pisma je VPN servis, HideMyAss!, čiji razvojni centar se nalazi u Beogradu.

Sve što korisnici mogu za sada da urade jeste da šire reč o značaju izmena po svakoga od njih i potpišu peticiju. Širite dalje #SMHact.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...