Idi na sadržaj

"Crveno slovo"


Preporučene poruke

 

Ta knjiga je samo potvrdila moje mišljenje da svetu nikad se nije moglo ugoditi...

pa ni po pitanju religije, Boga i svega što je sveto... 

​U celosti se slažem sa tobom, mogu reći da si i lepo iznela svoj stav koji je po meni sasvim prihvatljiv. Bar za mene....a vidim da imaš i ovde podršku. Želeo bih nešto drugo da potenciram.

Ovde se često iznosi "verujem u Boga" ali ja bih pre svega postavio drugo pitanje, a to je "Veruješ li Bogu?". Za one koji me ne razumeju postaviću odgovor na sledeći nači. Ja verujem da taxi postoji (vidim ga, čujem da postoji) ali mu nikada neću verovati i neću biti putnik u taxiju. Ako verujem taxiju ja ću uz pomoć taxija preći kilometre i stići na meni odredjeni cilj... Nadam se da sam bio jasan i kratak. Kao zaključak, da ja poštujem crveno slovo i verujem Bogu. 

Izmenjeno od strane člana Faramir
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za 90% "crvenih slova" ne znam ni kad su, najiskrenije. Ali ne prigovaram, ko želi da prati neka prati. Jedino što me nekad blago iznervira jeste to što su crvena slova od privatnih i crkvenih postala državna, pa veoma često i neradna i trodnevna, pa ponekad bez pardona ometaju život onim građanima koji ih ne obeležavaju. No... :) 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja verujem da taxi postoji (vidim ga, čujem da postoji) ali mu nikada neću verovati i neću biti putnik u taxiju. Ako verujem taxiju ja ću uz pomoć taxija preći kilometre i stići na meni odredjeni cilj... 

Faramir (ja lično !!) te nisam najbolje razumela...te veruješ i uz njegovu pomoć ostvaruješ cilje..ali nećeš uživati u blagodetima a onda uz njegovu pomoć ostvaruješ cilj..(što bi rekao šef) no....ima ko razume...tako da i nije bitno :kez: 

 

Morphe mislila sam da smo mi "najbogatiji" praznicima i neradnim danima. 
E pa nismo! Austrija ima više neradnih dana od nas!! Upravo tako-crkevni praznici su državni. 
Ma ne smeta mi više ništa. 
Samo neka mi niko ne nameće svoje stavove i ubeđenja i ja srećna. 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Svako je slobodan da iz svog ugla doživljava veru ali moram se osvrnuti na one od kojih često čujemo kako neguju tradiciju pa slave, poštuju crvena slova pa taj dan ne rade; niko im nije kao što je bio blagopočivši Patrijarh Pavle (ovo često govore ateisti pa se pitam, koje su dobro videli u Njemu a da to isto nemaju i ljudi van crkvene službe (mirjani i monasi) jer istina je da ih ima bez obzira što su ateisti o čemu bi se moglo više polemisati). i to su nasleđene ili naučene greške. 

Svetac, kao zaštitnik kuće, slavi se naročito uzvušeno, u tišini i miru da ni jednim gestom ne podseti na rođendansko slavlje, svadbu i sl. događaje, a zapravo svaki dan slavimo sve svece, Sveto Trojstvo (Otac, Sin i Sveti duh), Bogorodicu, uz svakodnevnu molitvu, iz duše. Sve ostalo je samo folklor.  

Niko me nije učio da verujem jer vera nije naučena lekcija već moć čovekove duše

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Faramir (ja lično !!) te nisam najbolje razumela...te veruješ i uz njegovu pomoć ostvaruješ cilje..ali nećeš uživati u blagodetima a onda uz njegovu pomoć ostvaruješ cilj..(što bi rekao šef) no....ima ko razume...tako da i nije bitno :kez: 

​Eh...baš je bilo teško razumeti ali da ne budem pogrešno shvaćen, evo još jednom.

Pokušao sam na jednostavnom primeru da pokažem vezu izmedju samog prihvaćanja da nešto postoji sa jedne strane i vere u to sa druge strane.  Ja ovde nisam donosio ocenu i cenio delo patrijarha ili daleko bilo samog Boga ali sam hteo reći da se kroz samo verovanje i poštovanje tih datuma jača vera i u druge ciljeve i naš duh. Na kraju, naravno da ima ko da to razume. Razumem ja. Meni je to sasvim dovoljno bar na ovoj temi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

...nisam donosio ocenu i cenio delo patrijarha ili daleko bilo samog Boga ali sam hteo reći da se kroz samo verovanje i poštovanje tih datuma jača vera i u druge ciljeve i naš duh....

​Onda se verovatno obostarano nismo razumeli, jer sam i ja rekla da je verovanje isključivo na moj način i onako kako ja smatram da to treba da bude. 
Da se ne pridržavam kalupa i određenih "propisa" kako bi bila vernik jer su me oni koji to propovedaju razočarali. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...