Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Kad počnu da te progone aveti iz prošlosti, kad te napusti samopoštovanje i kad ostaneš usamljen baš kad ti je potrebna pomoć, ostaje ti samo jedan izlaz. Evo šta treba učiniti:

Sedi na prozorski okvir i gledaj u mrak. Kad čuješ polivače ulice, uzmi flašu dobrog pića koje si čuvao za posebnu priliku, istrči napolje i iskapii ga s njima. Tako ćeš im postati prijatelj i dobićeš pravo da polivaš asfalt i parkirana vozila koliko hoćeš, imaćeš osećaj moći jer držiš ogromno crevo koje ti se vuče među nogama i na koje možeš da natakneš ceo svet, voda iz njega šiklja i ništa ne može da je spreči u tome. Moćno!

Ne veruješ u ovaj recept? A zlata vredi.

Voja Antonić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 282
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

"Kako bi se čovjek radovao, kako bi se radovao u pravom, čistom smislu te riječi, treba za jedan trenutak opet postati dijete. Radost je stvar koju odrasli ne poznaju. Oni tom riječju nazivaju nešto s

I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem.

"Beware the fury of a patient man." - John Dryder   "Čuvaj se besa strpljivog čoveka." - Džon Drajder

"Odnos naš je bio jednostavan i sveden kao Vidin uski sobičak sa gvozdenim krevetom, stolicom, stolom i umivaonikom u uglu ispod prozora. I koliko god čeprkao po pamćenju sećam se samo dve rečenice za koje bi se moglo reći da su izražavale Vidina osećanja spram mene. Jedno veče, bez naročitog razloga, rekla mi je:

- Ako ti je dosadilo, ne moraš više.

- Zašto to kažeš?

- Tako. Da znadeš.

Namah su zolje zazujale oko mojih ušiju:

- A tebi? Jel tebi dosadilo?

- Meni je lepo.

- I meni - rekao sam, verujući njenoj i znajući da je moja izjava dovoljna da tačno opiše prirodu našeg odnosa.

Drugo očitovanje svojih osećanja sažela je Vida na kraju našeg poslednjeg susreta, pred njenu udaju za starijeg neženju, krojača iz Bulbuldera... Rekao sam na rastanku neku sasvim običnu reč. Poželeo sreću, već tako štogod, ostavio je u krevetu, i sam se uputio prema vratima sobička da bih se kao i uvek tiho iskrao u hodnik, kada me je pozvala:

- Stevane!

Zastao sam.

- Fala - rekla je, sa osećajnošću, ali ublaženom onim životnim umorom koji je imao u sebi neku naročitu ljupkost.

- Hvala i tebi - rekao sam uveren i onda kao i sada, da mi Vida nije zahvaljivala za izdašnu otpremninu kojom ju je darivao otac Milutin, već za jednostavnost u našoj vezi, jednostavnost odnekud sličnu dobroti, obostranoj, na koju je, naročito ona, tako retko nailazila u životu."

S. Selenić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Usne su nam bile čvrsto spojene, a onda se ona otrže, okrenu i pribi u ugao sjedišta što je dalje mogla. Oborila je glavu.

-Ne dodiruj me, reče ona. Molim te, ne dodiruj me.

-Šta ti je?

-Ne mogu da podnesem.

-Oh, Bret.

-Nemoj. Moraš shvatiti. Ne mogu da podnesem, eto. Oh, dragi, razumi me, molim te.

-Ne voliš me?

-Da li te volim? Prosto nestanem kad me dodirneš.

-Zar tu baš nema pomoći?

Bila se uspravila. Obgrlio sam je rukom, i naslonila se na mene, a bili smo sasvim mirni. Gledala me je pravo u oči onim svojim pogledom koji nagoni čovjeka da se pita da li to ona zaista gleda svojim sopstvenim očima. Te oči su bile u stanju da gledaju i gledaju i kad bi svako drugi na svijetu zatvorio oči. Gledala je kao da na Zemlji nema ničeg što ne bi bila u stanju tako da gleda, a u stvari se bojala mnogo čega.

Ernest Hemingvej - Sunce se ponovo rađa

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Najsrećniji je onaj čovjek koji može kraj svoga života da poveže sa početkom. ● Arčibald Džozef Kronin

Ne budite ravnodušni, jer je ravnodušnost smrtonosna za ljudsku dušu. ● Maksim Gorki

Kad čovjek ostari, unučad su mu utjeha za razočarenje koje je imao sa svojom djecom. ● Fransoa Morijak

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zacuo sam muziku, nije ju svirao obrazovan i skolovan muzicar. Bile su to Betovenove sonate, i znas, kada je pristigao onim delovima koji se ne mogu odsvirati bez drhtaja, tamo mu je ruka zadrhtala, i pogrešio je. Tada sam shvatio da je upravo to pravo sviranje, a ne ono tamo dole koje se odvija u koncertnoj dvorani, ona neprirodna i sputana muzika. Ne mogu podneti da tamo gde je vec gotovo nemoguce ostati ravnodusan, jadnik to tako glatko odsvira kao da se ne dogada nista posebno, zatim se digne i klanja se pljesku. Mislim da kod vaznog dogadaja covek mora zadrhtati, kao sto drhti kada prvi put poljubi jedna lepa usta ili dotakne jedan lepi struk. I uzasno osecam kada neko vec moze poljubiti ta usta bez drhtanja i procitati pesmu a da mu glas nimalo ne zadrhti i promukne. Uvek mi je bilo uzasno u necemu biti majstor, a pri tome ne biti poljuljan od lepote stvari.

Bela Hamvas

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Osmijeh.

Iskrivljen.

Jedva tu.

Ali ipak tu.

.....

Trepnuo sam i osmijeh je nestao. Ali ipak je bio tamo. Vidjeo sam ga.

.....

Bio je samo osmijeh, ništa više. Nije sve ispravio. Nije ništa ispravio. Samo osmijeh. Sitnica. List u šumi koji drhti pošto je preplašena ptica poletila.

Ipak, prihvatiću ga. Široko otvorenih ruku. Zato što kada proljeće stiže, ono otapa snijeg pahulju po pahulju, i možda sam upravo vidjeo prvu pahulju kako se otapa.

Haled Hoseini - Lovac na zmajeve

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Teško je podići svoju nesreću u visinu. Biti posmatrač i posmatran istovremeno. Onaj koji je gore i onaj koji je dole. Onaj dole, to je mrlja, senka... Posmatrati svoje biće iz aspekta večnosti (čitaj: iz aspekta smrti) Vinuti se u visine! Svet iz ptičje perspektive!"

Danilo Kiš

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na podnožju brijega stoji tvoja kuća, uznosita i vedra izgleda, kao neprolazna, a mi znamo da ništa ne traje i da sve što stoji mora prije ili poslije pasti. Ali ti, koji tu kuću zoveš svojom, ne znaš to i ne pada ti na um takva pomisao. Tako ti stojiš uspravno u stalnoj mogućnosti svoga pada i traješ u jednom od oblika svoga nepostojanja. To se zove sreća. – Ivo Andrić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Neki glas, miris neki i jedna lijepa zvijezda ne mogu,

noćas, da dignu iz moje dubine sve što je bilo.

Ovo mora da su mi popucali svi konci, lijepi

konci, tanani, što vezahu mene za moje Juče.

Ne drže konci. U dubini svojoj osjećam tegobu

mrtvog Lane i žalost zaborava.

Od svih ružnih noći, ovo mi dođe noć, kad

zaboravih značenje svega.

Pa ipak mutno slutim, da sve to ima drage i tužne

veze sa onim, što je potonulo."

Ivo Andrić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:stid:

''- Vidi ...u nekog se zaljubiš, ali ne dospeš da ga voliš... posebno kad si mlad.

-Zaljubiš se... ali ga ne voliš? Zar to nije isto?

-Ne znam... meni nije... zaljubiš se, jer je to tebi potrebno... a voliš... jer je to potrebno nekom drugom... ne misliš? Jedno je kad čezneš za nekim ko je daleko... a drugo kad čezneš za nekim ko je kraj tebe tu... tek onda je to...'' :srce:

Đ. Balašević

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Zaborav sve liječi, a pjesma je najljepši način zaborava, jer u pjesmi se čovjek sjeća samo onoga što voli.

Tako se na kapiji, između neba, rijeke i brda naraštaj za naraštajem učio da ne žali preko mjere ono što mutna voda odnese. Tu je u njih ulazila nesvjesna filozofija kasabe: da je život neshvatljivo čudo, jer se troši i osipa, a ipak traje i stoji čvrsto > kao na Drini ćuprija <.

Ivo Andrić "Na Drini ćuprija"

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Starenje je prirodna pojava.Adaptirala sam se.

Ni kada sam bila mlada, nisam se oslanjala na mladost i lepotu.

Bilo je dobro sto je tu, ali bilo je usputno.

Nesto drugo je bivalo i jeste oslonac.

Izmaglica oko vas kroz koju privlacite publiku,

Neki kazu harizma.

Ima mnogo nas u nama. Itekako ima.

I ne znamo koliko ima.

Svedoci smo kako neke okolnosti, neprilike i strasne situacije

izvuku iz nas ono najgore u nama.

I onda taj najgori u nama napravi puc i nadvlada sve one dobre.

Mnogo stosta me je snalazilo ali je sreca uvek zavisila od mene same.

Kada bi mi se ucinilo da je dobro previse, polako bih se

sama sa sobom spremala za novi udarac, koji je naravno stizao.

Danas kada se osvrnem, vidim da me zivot nije mnogo mazio

ali sam zivot volela.

A sve nagrade, uspesi i neuspesi, srece i nesrece,

sve su to krajputasi

jer tuda negde je prosla moja ljudska i umetnicka sudbina.

Mira Stupica

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Kad ptica prestane voljeti drugu pticu,ona joj ne kaže; "Odleti sada hiljadu milja daleko da nebi gledala ravnodušnost kako se gomila u mojim zjenicama...!"

Jer ptica nije troma kao čovjek; daljina je za nju lepršanje slatke svjetlosti koja raspiruje ljubav.

Ne kaže joj; "Sad se sakrij hiljadu stopa duboko ispod zemlje,da ne čujež kako pjevam u predvečerje nježnu uspavanku drugoj dragani koja leži sa kljunom u mome krilu...!"

Jer ptica nije površna kao čovjek; ona zna da se otkucaji srca pod zemljom propinju još snažnije, i umjesto umirujućih zvukova uspavanke cijela bi šuma morala slušati tutnjavu podzemlja koju je izbacio bol...

Zato ptica kad prestane voljeti drugu pticu,ona ostane pokraj nje da tu umre u samoci.

...A čovjek kad prestane voljeti drugog čovjeka, od stida i pomutnje ne zna što bi,i bježeći sve dalje od njega, ugnijezdi u svom srcu njegovu tugu.... "

Vesna Parun

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, koji ne mogu vladati svojim srcem, još manje mogu vladati svojim jezikom.

Ljudi koji ne mogu zavesti mir u srcu svom, još manje mogu zavesti mir u državi.

Ljudi koji ne mogu videti svet u sebi, još manje mogu videti sebe u svetu.

Ljudi koji ne mogu učestvovati u tuđem bolu, još manje mogu učestvovati u tuđoj radosti.

vladika Nikolaj Velimirović

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...