Omiljeni citati

277 poruka u ovoj temi

Napisano · Prijavi poruku

''Daj ljudima takmičenja u kojima će pobediti ako znaju tekstove popularnijih pesama ili glavne gradove država ili koliko je kukuruza uzgajeno u Ajovi prošle godine. Natrpaj ih nezapaljivim podacima, zaguši ih, do đavola, s toliko ''činjenica'' da se osete prepunjeni, ali pri tom apsolutno `briljantni` poznavaoci informacija. Onda će smatrati da razmišljaju, imaće UTISAK kretanja, a neće se pomerati. I biće srećni, jer se činjenice tog tipa ne menjaju. Nemoj da im daješ ništa klizavo, kao što su filozofija ili sociologija, da time povezuju stvari. Na tom putu leži melanholija. Svako ko ume da rastavi TV zid i ponovo ga sastavi, a danas većina ljudi to ume, srećniji je od čoveka koji pokušava da proračuna, izmeri i poravna svemir, koji ne može da se izmeri i poravna a da se čovek ne oseti kao usamljena životinja. Veruj mi, pokušavao sam; nek ide do đavola. Stoga ovamo s klubovima i zabavama, akrobatima i mađioničarima, pustolovima, mlaznim automobilima, helikopterskim motociklima, seksom i heroinom, svime što se radi po automatskom refleksu. Ako je drama loša, ako film ne govori ništa, ako je komad plitak, ubodi me termenom, glasno. Pomisliću da reagujem na komad, a zapravo je u pitanju samo taktilna reakcija na vibraciju. Ali briga me. Samo mi je bitna dobra zabava''. 

R. Bredberi

Morpheus i vojo se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Napisano · Prijavi poruku

"Zapazio sam da, kad god je za obavljanje nekog zadatka dovoljna jedna osoba... taj zadatak će mnogo lošije obaviti dve osobe, dok će ga tri ili više osoba obaviti jedva ili nikako." - Džordž Vašington

Goga se sviđa ovo

Podeli ovu poruku

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Napravite nalog ili se prijavite da biste komentarisali

Morate da budete član da biste komentarisali

Kreirajte nalog

Napravite nalog na našem forumu. Veoma je jednostavno!

Registrujte novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog? Prijavite se ovde.

Prijavite se odmah