Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 1 mesec kasnije...
  • Odgovori 282
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

"Kako bi se čovjek radovao, kako bi se radovao u pravom, čistom smislu te riječi, treba za jedan trenutak opet postati dijete. Radost je stvar koju odrasli ne poznaju. Oni tom riječju nazivaju nešto s

I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem.

"Beware the fury of a patient man." - John Dryder   "Čuvaj se besa strpljivog čoveka." - Džon Drajder

"Uvek su me optuživali da sam cinik. Mislim da je cinizam kiselo grožđe. Smatram ga slabošću. Cinizam uvek poručuje kako je sve pogrešno. Cinizam je slabost koja sprečava čoveka da se prilagodi okolnostima trenutka. Da, definitivno je to karakterni nedostatak, kao i optimizam. Istina leži negde između. To ti je što ti je. Ako nisi u stanju da se suočiš sa njom, baš mi je žao!"

Bukovski

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na svim jezicima sveta postoji poslovica: daleko od očiju,daleko od srca.No ja tvrdim da je to posve netočno; što su dalje od očiju ,to su bliže srcu,osećaji koje nastojimo ugušiti.Ako smo u progonstvu,želimo sačuvati i najmanju uspomenu na svoje korene,ako smo daleko od voljene osobe,svatko ko' prođe ulicom,podseća nas na nju .

P. Kueljo

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj da misliš ni na šta i ne pitaj ništa. Vidiš li napolju svetiljke i hiljadu šarenih firmi? Mi živimo u vremenu koje umire, a ovaj grad podrhtava od života. Mi smo se otrgli od svega, imamo još samo svoja srca. Bio sam na jednom predelu na Mesecu i vratio sam se, i tu si ti i život si ti. Ne pitaj ništa više. Ima više tajne u tvojoj kosi no u hiljadu pitanja. Tu pred nama je noć, nekoliko časova i jedna večnost, dok jutro ne zatutnji kraj prozora. Da se ljudi vole u tome je sve; čudo i najrazumljivija stvar što postoji, to sam osetio danas...

Remark

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izmamilo mi jutros osmeh :)

Blesavi (i mudri) citati o braku

"U svakom slučaju, oženite se. Ako nađete dobru ženu, bićete srećni. Ako nađete lošu, postaćete filozof." - Sokrat

"Brak nije ni raj ni pakao, već jednostavno čistilište." - Abraham Linkoln

"Savršen brak bi podrazumevao slepu ženu i gluvog muškarca." - Mišel de Montana

"Pre braka držite oči širom otvorene, u braku ih zatvorite na pola." - Bendžamin Frenklin

"Brak je divna institucija, ali ko želi da živi u instituciji?" - Gručo Marks

"U suštini, moja supruga je bila nezrela. Kupao bih se u kadi, a onda bi ona došla sa posla i potopila bi moje lađe." - Vudi Alen

"Kada muškarac otvori vrata automobila svojoj supruzi, ili je nov auto ili je nova supruga." - Princ Filip

"Postoji samo jedan način da imate srećan brak. Čim saznam koji je to način, opet ću se oženiti." - Klint Istvud

"Kada vam muškarac ukrade suprugu, nema bolje osvete nego da ga pustite da je zadrži." - Saša Gatri

"Moj muž i ja ne možemo da se odlučimo da li da kupimo psa ili da dobijemo dete. Dilema je zapravo da li da uništimo tepih ili svoje živote." - Rita Radner

"Brak je uzimanje i davanje. Bolje joj dajte ili će ona to svejedno uzeti." - Džoi Adams

"Žena mora da je žena non-stop. Jer se nikad ne zna kad muževi mogu postati muškarci." i "Što je brak duži, to su rečenice kraće." - Duško Radović

"Propali brak je onaj u kome žena provodi u kuhinji isto onoliko vremena koliko je pre udaje provodila pred ogledalom." - Tuholski

"Brak je kada idete svuda za svojom ženom, ali se nadate potajno da će biti wi-fi tamo gde idete." - Neznani junak

"Mi imamo najbolji predbračni ugovor na svetu. Zove se ljubav." - Džin Peret

"Problem sa brakom je to što se završi svake noći nakon vođenja ljubavi, a treba ga izgraditi izjutra pre doručka." - Gabriel Garsia Markez

"Moj muž i ja nikada nismo razmišljali o razvodu. O ubistvu, da, povremeno. O razvodu, nikada." - Džojs Broders

"Muževi se među sobom tako malo razlikuju da možete slobodno da ostanete udati za prvog." - Adela Rodžers Sent Džon

"Moja supruga i ja smo saznali tajnu srećnog braka. Dva puta nedeljno odemo u fini restoran na dobro vino, ukusnu hranu...Ona ide utorkom, ja petkom." - Henri Jangman

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Navikne covek na sve. Na bol sto mislis da nikad ne moze biti onaj slatki deo tebe. Zacudis se kako si do juce zeleo izbrisati sve i cekati da prodje. Naviknes na cutanje, pitanja bez odgovora, poruke koje nikad ne nadu tvoju adresu. I ne pitas se vise zasto, zbog cega, jer sve odgovore unapred znas. Nema velike srece, bez zrna tuge koju nosi, ni tuge koja prosla nije. Samo jos rasirene kazaljke na satu cutke pricaju pricu da sam tu. U tebi i oko tebe.

Z. Lausevic

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Požutjeli su listovi i jesen se prikrada,

a nas dvoje više nikad u istoj ulici ovoga grada.

Kesteni mirišu već na jesen a ja ne znam ni šta bi više.

Niz stakla prozora se slijevaju kiše.

Kažu strašno je u jesen nekoga izgubiti.

A kad nije strašno, malo moje.

Kad se tugama promašene zvijezde pribroje

bojim se da život i nije baš nešto za čime treba trčati.

Ž. KRZNARIĆ

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dobro je i prirodno sećati se prošlosti i misliti na budućnost, ali živeti ma i delimično u budućnosti ili prošlosti - nezdravo je čak i opasno. To znači kočiti i potkradati svoj sadašnji život, ne spasavajući ništa od prošlosti i ne čineći ništa za budućnost. Glavnim delom svoga bića, najboljim snagama srca i razuma čovek treba da je uvek i ceo u sadašnjem trenutku, koji je jedini pravi i jedini mogući život koji živimo.

I. Andrić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Život je čudan, zar ne? U jednom trenutku ti se čini da si sve shvatio ili napokon nešto počneš planirati, obuzme te uzbuđenje i pomisliš da znaš kuda ideš, ali tada odjednom staza skrene, putokazi se pomaknu, vetar promeni smer, sever je iznenada na jugu, zapad na istoku, a ti ...ti si izgubljen. Tako je lako izgubiti put, izgubiti smer. U životu je malo toga sigurno, ali sigurno je da moraš trpeti posedice svojih izbora i dela. Stvari, jednostavno, moraju ići svojim tokom..."

C.Ahern

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ni do čega tebi nije stalo, i ti stvarno niti voliš niti mrziš, jer i za jedno i za drugo treba bar za trenutak izići iz sebe, izložiti se, zaboraviti, prevazići sebe i svoju sujetu. A ti to ne možeš; niti ima stvari za koju bi ti to učinio, sve i kad bi mogao. Tebe tuđi jad ne može ni da dirne a kamoli da zaboli; pa ni tvoj rođeni, samo ako laska tvojoj sujeti. Ti ništa i ne želiš i ničemu se ne raduješ. Ti čak nisi ni zavidljiv, ali ne od dobrote, nego od bezgarnične samoživosti, jer ne primjećuješ tuđu sreću kao ni tuđu nesreću. Tebe ne može ništa ganuti ni pokrenuti. Ti se ne zaustavljaš ni pred čim, ne što si hrabar, nego što su u tebi zakržljali svi zdravi nagoni, što za tebe, pored tvoje sujete, ne postoje ni krvne veze ni urođeni obziri, ni Bog ni svijet, ni rod ni drug. Ti ne cijeniš ni svoje rođene sposobnosti. Umjesto savjesti tebe može da peče samo povrijeđena sujeta, jer jedino ona uvijek i u svemu progovara iz tebe i diktira tvoje postupke.

Na Drini ćuprija - Ivo Andrić

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Valja da mi oprostite, ne mogu dalje. Još malo te bih zaplakao... Znate dobro kao i ja da muškarac koji drži do sebe ne smije dopustiti da mu suze poteknu kao kakvoj ženi.

Nastaviću, evo, svoju priču;

tužna je, znam, ali mi se još tužnijom čine ova zanošenja u misli, nisu ona za moje srce, taj stroj što proizvodi krv koju će proliti kakav ubod nožem...

Pascual Duarte i njegovi zločini - Camilo Jose Cela

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Stah me je, a ipak moram da nastavim svoju šetnju. Onaj stari instikt lovca na sreću ne napušta me ni u trideset sedmoj, noge me vuku sve dalje i dalje, sve dok Knez Mihajlova potpuno ne opusti, a ja ne ostanem poslednji među manijacima što bespomoćno džonjaju pred izlozima i uglovima ne znajući gde bi odvukli svoj mali privatni pakao. Koračam zbog toga brzo(staro lukavstvo ludaka), kao da imam pred sobom neki određeni cilj, pognem glavu i gledam ispred sebe brojeći korake - tačno hiljadu dvesta trideset i devet koraka - i samo povremeno bacim pogled na ona mesta, izmamljujući iz stare Knez Mihajlove zaboravljene tonove, baš kao što se na nekoj izlizanoj gramofonskoj ploči očekuje neko posebno mesto, ono na kom se najzad budi uspavana sreća, a sve ostalo se sluša rutinski, sve ostalo je savršeno nevažno. To je ponekad neka kapija, neki izlog ili pramen vetra koji me vraća u jednu(samo za mene) važnu godinu i jedno veče...

Foliranti - Momo Kapor

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

"Sjednem na postelju do nje. Crna kosa joj je rasuta po jastuku, oči su joj vlažne od sna, usne nabubrele kao u djeteta.

- Kako si lijepa kad se probudiš!

- I nikad više! Samo kad se probudim?

- I nikad više. Samo kad se probudiš. Hoću da te naljutim, zar ne vidiš?

- Nećeš uspjeti.

- Onda ću reći istinu, za inat. Lijepa si uvijek, i uvijek to znam, ali neću da kažem. Sad moram, osjećam to svakim damarom."

M. Selimović

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

„Naša čula vole da nas zavedu. Vid je najvarljiviji. Navodi nas da mu verujemo najviše. Ubeđeni smo da vidimo okolinu, ali to je samo površina, a mi je prihvatamo kao stvarnost. Moramo naučiti da dokučimo srž stvar, njihovu suštinu. U tom slučaju, oči su prepreka. One nas skreću s tog puta. Zaslepljuju nas. Ko se suviše oslanja na njih, zapostavlja druga čula. Time ne mislim samo na uši i nos. Govorim o organu koji je u nama, ali nemamo ime za njega. Nazovimo ga kompas našeg srca.“

OSLUŠKIVANJE SRCA-Jan-Filip Zendker

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Lejla je ležala i slušala, želeći da mami spomene kako ona, Lejla, nije postala šehid, kako je ona živa, ovde, s njom u krevetu, da ima svoje nade i budućnost. Ali Lejla je znala da njena budućnost ne može da se nosi s prošlošću njene braće. Oni su bacili u zasenak njen život. Uništiće je u smrti. Mami je sada bila kustos muzeja njihovih života, a ona, Lejla, tek puki posetilac. Spremište u koje će pohraniti njihov mit. Pergament na kome je mami smerala da ispiše legende o njima.

Hiljadu čudesnih sunaca - Haled Hoseini

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Već dugo stanujem u sasvim drugom kraju grada. Pored Ade retko prolazim. Ali, Laki me i dalje redovno ispaljuje. I ne samo mene. Zna da krene na posao a zaglavi na Adi. I, neverovatno, niko se živi na njega ne ljuti. Valjda upije u sebe svo to sunce, taj vetrić, tu pozitivnu energiju i onda je na kašičicu deli nama, gradskim pacovima sa zečjim srcima zakopanim u svoje betonske rupe. Svoje male, dosadne živote. I, priznajem, zavidim mu. Sve više.

BG blues - Aleksandar Ignjatović

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...