Idi na sadržaj

Preporučene poruke

To je to: tamo gde neko vidi svetlost, drugi razaznaju samo senke. Oni koji vide senke, grade zidove kako bi se zaštitili. Skloni su tome da postanu fantastični graditelji zidina.

***

''Trebalo bi ozbiljno da shvatiš snove'', prošaputala je. ''Ne postoji ništa toliko istinito da ne zaslužuje da bude izmišljeno.''

 

Ž. E. Agvaluza

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...
  • Odgovori 282
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

"Kako bi se čovjek radovao, kako bi se radovao u pravom, čistom smislu te riječi, treba za jedan trenutak opet postati dijete. Radost je stvar koju odrasli ne poznaju. Oni tom riječju nazivaju nešto s

I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem.

"Beware the fury of a patient man." - John Dryder   "Čuvaj se besa strpljivog čoveka." - Džon Drajder

"Znaš li mit o Tezeju?
- Ne sećam se sasvim!
- E pa, Tezej ulazi u lavirint da ubije čudovište, zvano Minotaur.
Svi pre njega izgubili su se u tom lavirintu, i Minotaur ih je, obeshrabrene i umorne, savladao bez muke. Ali Tezej u ruci drži 
klupče konca, čiji je drugi kraj u rukama Arijadne koja ga voli. 
Ubija Minotaura i tragom tog konca nalazi izlaz iz lavirinta.
Znaš li zašto?
Zato što je imao nešto što ga je očekivalo napolju.
Nekoga ko ga je voleo.
Neki kraj konca.
Neku ideju.
Neki jak razlog. "


M. Kapor

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Čudno je to. 
Tokom godine sve je skoro identično zeleno, ali kad bi neko u jesen pokušao da naslika pejzaž, široke močvare, morao bi na svojoj paleti pažljivo umutiti hiljadu i jednu nijansu žute, smeđe i crvenkaste. 
Lako je dok je zeleno. 
Kad dođe doba da se vene, stvari se odjednom prikažu u svojim pravim bojama...
Šta je to, opet neka pouka?
Ne, hvala!

 

Đole

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

"Kako bi se čovjek radovao, kako bi se radovao u pravom, čistom smislu te riječi, treba za jedan trenutak opet postati dijete. Radost je stvar koju odrasli ne poznaju. Oni tom riječju nazivaju nešto sasvim drugo, sasvim različito. Treba mnogo, mnogo naivnosti za pravu, čistu radost. Prava je radost ustvari bezrazložna. U tom i jest njena čudesna ljepota."

V. Desnica

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Ljubav je strašna stvar. Šta da vam kažem? Na ljubavnom iskustvu drugih se ne može učiti. Svaki susret između muškarca i žene započinje kao da je prvi susret na svetu. Kao da nije bilo od Adama i Eve naovamo milijarde takvih susreta. A, vidite, iskustvo ljubavi se ne prenosi. To je veliko zlo. I velika sreća."

D. Kiš

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

"Ne treba se plašiti samoće. Ona je plemenita, ona je deo našeg života, baš kao i okupljanje. Ali nju ne može svako da izdrži! Ona nije za slabe, koji neprestano moraju da budu okruženi drugima da bi zaboravili koliko su slabi. I ne može svako iz svoje samoće, poput školjke, oblikovati biser i pokloniti ga drugima. Jer, poznato je: ne pravi svaka školjka biser. Najveći broj njih služi samo za jelo."

M. Kapor

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Zapisala sam, pre par dana, u moj notes jedan citat od Alberto Ruj Sančeza

 

Shvatio sam, ponovo, koliko čovek može biti slep u svim životnim situacijama. A naročito kad su u pitanju ljubavi. Razumeti bilo koju drugu osobu, uvek je izazov. Shvatiti nekoga koga želimo, avantura je puna zabluda, promašaja i pogrešaka, ponekad sa srećnim krajem. U većini slučajeva ne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...
  • 1 mesec kasnije...
  • 3 meseci kasnije...

Mma Ramocve podseća na osnovne ljudske vrednosti...

uživanje i sreća u malim stvarima koje čine čoveka :) 

 

Danas pak ljudi stalno razmišljaju o tome da treba negde da stignu - mnogo više putuju naokolo, žure odavde do tamo i onda ponovo nazad.

Ona nikad neće dozvoliti da joj život krene tim pravcem; uvek će imati vremena da popije čaj, da pogleda u nebo i razgovara.

Šta drugo da radi? Da zarađuje pare? Zašto? Donose li pare ikakvu veću sreću od one koju ti priušti šolja valjano pripremljenog crvenog afričkog čaja

i časak-dva proveden s dobrim prijateljem? Smatrala je da ne donose.

Aleksandar Mekol Smit

 :uredu: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

"My philosophy is: It's none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier." - Anthony Hopkins

"Moja filozofija je: Ne tiče me se šta ljudi kažu o meni i misle o meni. Ja sam ono što jesam i radim ono što radim. Ne očekujem ništa i prihvatam sve. To čini život daleko lakšim." - Entoni Hopkins

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...
  • 1 mesec kasnije...

 :srce: 

Lirski razgovor - Konstantin Galcinjski

- Reci kako me volis.
- Hocu.
- Reci.
- Volim te na suncu. I volim te u senci.Volim te u sesiru.I volim te u zaketu.Kad vetar duva napolju.I kad si na banketu. U zovama u brezama, kraj maline i klena.I kada spavas .I kad radis povijena. Volim te kad jaje lepo mutis. Volim te cak i kad kasiku ispustis.I u taksiju. I u autu. Bez izuzetka. I od kraja ulice .I od pocetka. I kad kosu svoju cesljem lepo delis.

I u opasnosti. I kad se veselis. Na moru. U gorama.U kaljacama. Bosu. Danas. Juce. I sutra.I danju i nocu.I u prolece kad dolaze nam laste.

- A leti kako me volis?
- Kao srz leta , zna se.

- A da li me volis u jesenje dane.
- Cak i onda kad gubis kisobrane.

- A kada se zimi posrebre prozori.
- Zimi te volim ko vatru kad veselo gori. Blizu tvoga srca. I uz tvoju nogu. A iza prozora sneg. I vrane na snegu.

:srce: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

     ''Stojim na parkiralištu, svjestan da nikada nisam bio ovako daleko od kuće. Tu je i djevojka koju volim, ali koju ne mogu slijediti. Nadam se da je ovo herojski čin, jer ništa teže u životu nisam učinio. 

     I dalje se nadam da će ući u auto, ali ona to ne čini. Konačno se okrene prema meni i vidim joj uplakane oči. Fizički prostor između nas se gubi. Poslednji put sviramo na pokidanim strunama naših instrumenata.

     Osjećam njezine ruke na svojim leđima. I ljubim je dok je uokolo već mrak, no držim oči otvorene, kao i ona. Dovoljno mi je blizu da je mogu vidjeti, kao da nas obasjava ona nevidljiva svjetlost, čak i u noći, na ovom parkiralištu na rubu Agloea. Nakon poljupca, naslonimo čelo na čelo i gledamo se. Da, vidim je gotovo savršeno u ovoj napukloj tami.''

 

Džon Grin - Gradovi na papiru

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 sedmica kasnije...

  “Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita,

onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava sopstvenu ljubav, onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja,

onaj koji ne menja rutinu, onaj koji se ne usuđuje obući u novu boju, onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti i njenog vrela emocija; onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,

onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;

onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.
Živi danas, učini danas, rizikuj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srećan!”


Pablo Neruda

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

 

  Среће и несреће, то су бели и црни коњи који трче у истом правцу,

блиско и напоредо, тако да час промакну бели поред црних, а час црни поред белих.

Тако иде целог живота, који је сав саздан од такве утакмице белог и црног.

 

Јован Дучић

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 meseci kasnije...

Traži se jedna polovna nedelja,bez vesti o nesrećama i ratovima! Traže se prijatelji, makar dotrajali, svi oni iščezli, raseljeni, izgubljeni, poženjeni, traže se svi oni što su nas raznosili komad po komad, deo po deo: delove našeg vremena, naše ljubavi, traže se da vrate ljubav."

          Momo Kapor

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 5 meseci kasnije...

A onda, paf, baš kao i onaj sneg, tako se i ova uspomena topi. Nikad ne treba pitati zašto nam se javlja neka uspomena. Dolazi iznenada i ne traži dozvolu. I nikad ne znaš kada će da ode. Jedino što znaš jeste da će se opet vratiti. Ali, obično su to samo trenuci i sad već znam šta treba raditi. Dovoljno je da se ne zaustavljaš. Čim ti dođe uspomena, brzo se sklanjaj, odmah, bez žaljenja, bez ustupaka, bez pokušaja da je pobediš, da se kockaš. I bez rizika da te povredi. Evo, bolje je.... Već je prošlo. Onaj sneg se već potpuno otopio.

 

JOJO MOJES   :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

"Ne možete zamisliti kakva tuga i srdžba obuzimaju dušu kada veliku ideju, koju odavno poštujete kao svetinju, dohvate nevešti ljudi i izvuku je na ulicu pred glupake kakvi su i sami, i najedanput je nađete na tržnici stareži, u prljavštini, naopako nameštenu, bez proporcija, bez harmonije - kao igračku kod nerazumnog deteta, i ne možete je više prepoznati... Ne!"

              Dostojevski

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

"Što se čovek više trudi da upozna granice svoje ličnosti i što više uspeva - one se srazmerno tome sve više i šire. 
Što se više trudi da osvetli mrak na koji nailazi pri pogledu ka svakom kutu u sebi, on osvetljava dubine. 
Dubine ili ponore, zavisi... 
Zavisi, da li se raslo i širilo ili se lomilo i padalo. 
Da li se sejalo dobro ili zlo onda kada se nailazilo na neku od pukotina, napipanih u tom mraku u sebi. 
Mada je najgore kada čovek ne ume da ih razlikuje.
Kada je čovek izgubljen. 
Kada se i sam uvuče u jednu od pukotina u sebi."

Ratko Petrović

 

uhh... :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Tad sam shvatio. Kad neko zbog tebe mnogo pati, taj bol nikad neće nestati, taj ožiljak ostaje na srcu, položen kao nekakav lak list, koji će se, kad u oktobru padne s nekog velikog drveta, zauvek tu zaustaviti. I, želeo ti to ili ne, nikakav vetar, nikakav vredan čistač neće uspeti da očisti to srce.

 

F. Moća

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 6 meseci kasnije...

Osjećaji su kao voda, oblikuju se uvijek prema okolini. Čak ni najveća tuga ne ostavlja trag; kad se čini tako silovitom i traje dugo, nije to zato što su osjećaji otvrdnuli, ne mogu oni to, nego zato što stoje na mjestu, kao što voda u bari stoji na mjestu. Jebem ti sve, pomislio sam. Bio je to jedan od mojih misaonih tikova.

 

Karl Ove Knausgaard -  Moja borba (knjiga prva)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...