Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 769
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

:streber: ...da sam danas diplomirala ocjenom 9 i stekla zvanje diplomiranog profesora razredne nastave

Postala sam tetkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Evo gotovo.... Malo sečenja, malo šmirglanja, malo kucanja, malo zavrtanja šrafova, malo šivenja i gotovo! Kutak knjige u vrtiću.    Tokom rada setila sam se kako bi moj tata (stolar po profesiji,

Zakačene slike

  • 3 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...
  • 2 sedmica kasnije...
  • 3 sedmica kasnije...

I ja bila na televizor. Dzusk'o sam folklor na Pinku.

I posto se ja hvalim sa time.. Chu izadzem na televizor opet. Za neke dve - dve i po nedelje, moja Zavicajna fondacija ce ugostiti jedan KUD iz Ukrajine :) Samo, ovog puta ce nas snimati RTS :) I velika je cast sto je izabran nas folklorni ansambl, jer ce Ukrajinci biti na "turneji" po Srbiji i osim sa nama, igrace jos samo sa KUD - om Sonja Marinkovic iz NS - a i sa nacionalnim ansamblom Kolo. Ja sam presrecna i prilicno pocastvovana. Na stranu tu, ja cu, bre, u mesec dana dva puta biti na TV - u, i to ne na nekoj lokalnoj kablovskoj, stvarno cu biti na TV - u :uzbud:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Jedna od stvari kojom sam se bavio ovih meseci dok me nije bilo je bilo i neko piskaranje.

Uz jos malo "blejanja" pred praznim "papirom" (mislim na word :) ) trebalo bi da bude zbirka zagonetnih prica za decu. Imam ih 22 do sada. Trenutno radim na drugom delu od 22 naucno zanimljiva teksta koji prate odgonetke prica. Izdavac me 'oce, jos samo da preguram trenutnu stvaralcku krizu... :kez:

Evo vam jedna kao primer...kad je vec tema o hvaljenju samogA s(j)ebe. :)

12) Песак и звезде

Моћни цар је овладао свим земљама света, али и даље није био задовољан. Желео је да на неки начин овлада целим свемиром. Дуго је размишљао како да то оствари. Позвао је свог моћног чаробњака да му помогне у томе. Питао га је: „Да ли ти поседујеш безграничну моћ и чаробњаштво?“ Чаробњак му одговори:“Пресветли царе моја магија досеже до крајњих граница Васељене“.

„Ако је тако“, рече му цар, „желим да на сваку звезду у васиони поставиш по једно зрно песка са земље и на тај начин цео свемир зна да сам најмоћнији цар који је икада живео.

Чаробњак му одговори: „Пресветли царе, иако је моја моћ безгранична твоју жељу је немогуће испунити, иако ће свако појединачно зрно песка наћи своју звезду.“

А онда чаробњак објасни цару зашто не може да ми испуни жељу.

Зашто чаробњак није могао да испуни цареву жељу?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...