Idi na sadržaj

Boris Tadić pomilovao Žarka Lauševića


Preporučene poruke

Malopre čitam na sajtu Blica da je Tadić pomilovao glumca Žarka Lauševića.:uredu:

E sad: Lauševića je osudio sud Crne Gore.

I presuda je prošla sve instance i postala je pravosnažna.Nema nikakvih mogućnosti žalbi.

Ne znam da li predsednik države jedne zemlje može doneti odluku o pomilovanju po odluci suda druge države:blink:

Ako može, što se ovi optuženi u Hagu njakaju?

Lepo priznaju sve za čega su optuženi, odu na odsluženje a onda ih predsednik Srbije (Hrvatske, BiH ...) pomiluje

i mirna Bačka...:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 62
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

biće još... Avoni i ajvari m'da.. bolEnjegapaTkazažarka. but Rola keve tereze se najbolje uklopila uz ovu "priču" em poza em aplauzi em pregršt srceparajućih.. humanitarSocijalAs poena

Ne ide na fizički napad odgovoriti vatrenim oružjem, treba da gledaš kako će njih 4-5 da te izbodu vilama i grabuljama...

Mislim da ne razumes. Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen

Aha, malo je nepravedno osudjenih Srba po holandskim kazamatima, ti bi Lausevica poslo? :)

Taj sud je zaduzen za politicke/ratne optuzenike ili sam ja nesto ptopustila.

Zarko je drzavljanin Srbije i mislim da ne moze biti izrucen Crnoj Gori. Ja se slazem sa precednikom dikom nasom u ovom slucaju, covek je odlezao 4,5 godine, krije se po americi u strahu od krvne osvete, blistava karijera sunovracena nepovratno.

Po meni, platio je dovoljno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Aha, malo je nepravedno osudjenih Srba po holandskim kazamatima, ti bi Lausevica poslo? :)

Taj sud je zaduzen za politicke/ratne optuzenike ili sam ja nesto ptopustila.

Zarko je drzavljanin Srbije i mislim da ne moze biti izrucen Crnoj Gori. Ja se slazem sa precednikom dikom nasom u ovom slucaju, covek je odlezao 4,5 godine, krije se po americi u strahu od krvne osvete, blistava karijera sunovracena nepovratno.

Po meni, platio je dovoljno.

Sa predsednika se stiglo do Zarka.

Mislim da nema pravo da ga pomiluje iako mozda i ima...ne znam.

Zaista mi je zao sto je njegova blistava karijera surduknuta nepovratno , i delim svu bol onih njegovih kolega glumaca koji ga Zale i Zarko Zele da se vrati na scenu .

Zalim i Zarka jer mu sigurno nije lako zbog tog momenta , zbog tog kajanja koje ga izjeda .

Ali najvise zalim roditelje onih momaka koje je ubio.

Malo je nepravedno zaliti vise nekog samo zato sto je poznata licnost od

onih cija je bol veca ali nisu poznati siroj javnosti.

I koliko znam , to nije ucinio u afektu.

Otisao je po pistolj ( sta ce mu pistolj ? ) koji je bio u kolima ispred lokala i vratio se.

Tragedija ...i njegova ..ali roditelja ubijenih mladica veca.

Mnogo veca.

A predsednik je dobar.

U ovoj konkurenciji je dobar.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A zasto mislis da neko zali vise Zarka od zrtava?

Citam novine ovih dana i izjave njegovih kolega a povod je knjiga koju je napisao.

I svi glumci ,njegove kolege , i ne samo kolege, i drugi ljudi , iskazuju veliku zal zbog

njegove sudbine.

Ubijene mladice ne spominju.

Njih se niko vise ne seca.

Osim uskog kruga ljudi jer nisu bili poznati.

Ne kazem , nije Zarku lako , i nije u redu suditi o necijim postupcima, jer ko zna kako bih i sam

reagovao da sam se nasao u slicnoj situaciji , samo kazem da je sudbina ubijenih momaka

i njihovih roditelja gora od Zarkove.

Nista vise od toga ...ni manje.

Ili mozda nije ?

Zajebano je to.

A zasto ovako pisem je razlog taj sto su nas poznati glumac i njegov brat prvi poceli kavgu

i sto ubistva ne bi bilo da nije bilo pistolja.

Zarkovog pistolja.

Umetnik i pistolj ne idu zajedno.:jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slаžem se sa konstatacijom da je Laušević već dovoljno platio. Pozdravljam odluku o pomilovanju, u pitanju je prekoračenje nužne odbrane, a ne krivično delo ubistva. Nek i Smoris uradi nešto dobro. Nisam pročitao knjigu još uvek, trenutno čitam nešto drugo ali čim dovršim i čim uzmem knjigu od mojih sa zadovoljstvom ću je pročitati. Da šteta je za ubijene i ranjene, no oni su njega napali a ne on njih. Sve ostalo je diskutabilno, da nije bilo pištolja, možda ni Žarka ne bi bilo, i tako...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

4 Milojko:

Jedino Miloša i priznajem. Msm, jedino tu kiselu vodu pijem.

A bolji? Evo ja.

4 kauboj:

U ovom slučaju ima nadležnost, jer je tada to bila zajednička država, čiji pravni sledbenik je Srbija. Nema to veze sa državljanstvom.

...kod prvog se slazemo...kod drugog...aktiviraj se macane,pa cemo ti svojim glasovima dati sansu...lako je tudjim qrcem trnje mlatiti...:smor:...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slаžem se sa konstatacijom da je Laušević već dovoljno platio. Pozdravljam odluku o pomilovanju, u pitanju je prekoračenje nužne odbrane, a ne krivično delo ubistva. Nek i Smoris uradi nešto dobro. Nisam pročitao knjigu još uvek, trenutno čitam nešto drugo ali čim dovršim i čim uzmem knjigu od mojih sa zadovoljstvom ću je pročitati. Da šteta je za ubijene i ranjene, no oni su njega napali a ne on njih. Sve ostalo je diskutabilno, da nije bilo pištolja, možda ni Žarka ne bi bilo, i tako...

Ne slazem se sa konstatacijom.:jok:

I nije bilo prekoracenje nuzne odbrane.

U pitanju je krivicno delo ubistva.

Dvostrukog.

I nije steta za ubijene.

Bespovratno je steta ( kada si tu rec upotrebio).

To pitaj njihove roditelje.

Da nije bilo pistolja , Zarkovog pistolja ,

bilo bi i Zarka ( da njega prvo spomenem jer je glumac )

a bilo bi i ubijenih mladica.

I tacka.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne slazem se sa konstatacijom.:jok:

I nije bilo prekoracenje nuzne odbrane.

U pitanju je krivicno delo ubistva.

Dvostrukog.

I nije steta za ubijene.

Bespovratno je steta ( kada si tu rec upotrebio).

To pitaj njihove roditelje.

Da nije bilo pistolja , Zarkovog pistolja ,

bilo bi i Zarka ( da njega prvo spomenem jer je glumac )

a bilo bi i ubijenih mladica.

I tacka.:uredu:

...steta je nepovratna za sve...ubijene,osudjenog,njihove familije...svima se sve raspalo...napali su ga...trenutak ludila i pobio ih je...iskreno, ne znam sta da mislim...jedino znam da nema nevinih...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

@bigrancer

Aj sad ti budi kompetentniji od suda pa vrši prekvalifikaciju. :roll: U pitanju je prekoračenje nužne odbrane, za to mu je suđeno. A nužna odbrana isključuje postojanje krivičnog dela. To da li bi ostao živ on i njegov brat da nije imao oružje, nisam Nostradamus da mogu da tvrdim. Desilo se šta se desilo, šta sad.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bas gledala neke emisije i svi su spominjali ubijene mladice, i blic ih spominje imenom i prezimenom.. Tako da, drzimo se cinjenica. U kom smislu ti ocekujes spominjanje?

Po meni cenu placa od kad se zlocin desio i placace je dok je ziv, bio utamnichen ili ne.

Ja nisam gledao te neke emisije tako da ne znam da li su ih spominjali .

Cinjenice mi :)

Citao sam Novosti i tu ih nisu spominjali.

Spominjali su Zarka...a zasto , tu bi vec otisli u taj izdavacki poduhvat ...mozda ...sto je jos gore.

A da ce placati cenu , to je tacno.

Koliku.

On jedini zna.

--- Update ---

@bigrancer

Aj sad ti budi kompetentniji od suda pa vrši prekvalifikaciju. :roll: U pitanju je prekoračenje nužne odbrane, za to mu je suđeno. A nužna odbrana isključuje postojanje krivičnog dela. To da li bi ostao živ on i njegov brat da nije imao oružje, nisam Nostradamus da mogu da tvrdim. Desilo se šta se desilo, šta sad.

Cuj suda !!!

Prekoracenje nuzne odbrane ?

Da li ti znas kako je on izvrsio ovo krivicno delo ?

Naravno da bi ostao ziv....

I jeste ostao ...jer jedino u tom slucaju je mogao otici po pistolj u kolima.

Slazes se s tim?

Logika.

I sta sad ?

Nista.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam gledao te neke emisije tako da ne znam da li su ih spominjali .

Cinjenice mi :)

Citao sam Novosti i tu ih nisu spominjali.

Spominjali su Zarka...a zasto , tu bi vec otisli u taj izdavacki poduhvat ...mozda ...sto je jos gore.

Samim tim sto si znao da novosti imaju interes, trebalo je da potrazis neke druge izvore informisanja o slucaju.

Uostalom, ovu odluku predsednika nisam shvatila kao pokusaj da se umanji krivica vec kao cin milosrdja, na sta ima pravo kao izabrani predstavnik naroda. Mislim, nije ovo nista novo, obicaj postoji od mnooooogo pre nego se iko od nas rodio.

Sad, sto se ja slazem a ti ne, to je drugi padez. Ti kad nekog ne volis, po difoltu ne volis ni jedan njegov gest, ja drugacijem gledam na stvari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Samim tim sto si znao da novosti imaju interes, trebalo je da potrazis neke druge izvore informisanja o slucaju.

Uostalom, ovu odluku predsednika nisam shvatila kao pokusaj da se umanji krivica vec kao cin milosrdja, na sta ima pravo kao izabrani predstavnik naroda. Mislim, nije ovo nista novo, obicaj postoji od mnooooogo pre nego se iko od nas rodio.

Sad, sto se ja slazem a ti ne, to je drugi padez. Ti kad nekog ne volis, po difoltu ne volis ni jedan njegov gest, ja drugacijem gledam na stvari.

Sasvim je treci padez cin milosrdja naseg predsednika o cijem cinu ni rec nije progovorena.

I sta imam da ga volim ili ne volim ?

Zna se ko ga voli.

Secas se one recenice Zorana Djindjica ?

Ako se secas onda znas ko ga voli ......mozda po difoltu.

A mozda i nije.

Ne znam.

I ne zanima me.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam bio na licu mesta (nisi ni ti) da mogu da tvrdim šta se tačno dogodilo ali se priča svodi na to da su ih napali, tukli, pokušali da mu otmu torbicu sa pištoljem (nisu uspeli) iz koje je on izvukao pištolj i sasuo 14 metaka u napadače. To je prekoračenje nužne odbrane, sud je tako kvalifikovao, ako nisi siguran šta je krivično delo ubstva prelistaj kzs. Dakle, oni napali njega, ne on uzeo pištolj pa iz čista mira pucao po njima. Nužna odbrana isključuje postojanje krivičnog dela. I ona kazna od 13 godina je za prekoračenje nužne odbrane, maksimalna kazna na koju je osuđen. Da je u pitanju krivično delo ubstva bila bi mnogo rigoroznija presuda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kad bi mu sudio ovaj forum čini mi se da bi osim pomilovanja dobio i vilu na Dedinju, uloge u svim serijama i filmovima i 500-600 miliona obeštećenja (naravno dolara, navikao na tu valutu živeći i USA).

Šta bi tek bilo da je,nedajbože, onaj što glumi u 'Ranjenom orlu', napravio neko sranje?

popularan čovek doyaya.Ne bi se ni sudilo.

Sud je ustanovio da je posle tuče otišao po pištolj.

Pa se vratio da ubije one momke.

Koji nisu pucali u njega.

Pa iz ovog sledi:

opet Tadić napravio dlupost.

opet 'rat' sa crnogorcima.

Pa kad ne budu Crnogorci hteli da izruče nekog Šarića...

Izmenjeno od strane člana kompaj
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam bio na licu mesta (nisi ni ti) da mogu da tvrdim šta se tačno dogodilo ali se priča svodi na to da su ih napali, tukli, pokušali da mu otmu torbicu sa pištoljem (nisu uspeli) iz koje je on izvukao pištolj i sasuo 14 metaka u napadače. To je prekoračenje nužne odbrane, sud je tako kvalifikovao, ako nisi siguran šta je krivično delo ubstva prelistaj kzs. Dakle, oni napali njega, ne on uzeo pištolj pa iz čista mira pucao po njima. Nužna odbrana isključuje postojanje krivičnog dela. I ona kazna od 13 godina je za prekoračenje nužne odbrane, maksimalna kazna na koju je osuđen. Da je u pitanju krivično delo ubstva bila bi mnogo rigoroznija presuda.

To je nezvanicna verzija ili zvanicna ?

ja znam za sasvim trecu verziju ...istinitu.

A koja podleze krivicnom delu ubistva tako da nema potrebe za prelistavanjem.

Ali ..Sud je Sud.

Mozemo ovako do zore.

Dobro, voljenje je prejaka rec ali znas na sta sam mislila.

Sad je problem sto ni rec nije progovorena o cinu predsednika, vise nisu nespomenute zrtve.

Vise ne marsiraju argumenti sad vec izmisljas kerefeke. Ne bih te na ovoj temi vise zadrzavala :)

Argumente je u kratkim crtama napisao kolega kompaj tako da itekako marsiraju

...argumenti ..i sa njima se odjavljujem sa ove teme.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"Pobiće se svi, svako sa svakim, zbog svačeg. Zbog ničeg. Zbog gladi, zbog para, zbog ljubomore, zelenog džempera, crnih očiju, zbog plave krvi, zbog nečiste krvi, zbog tri prsta, zbog dva prsta, zbog druga dva prsta, zbog srednjeg prsta. Zbog Boga, zbog drugog Boga, zbog istog Boga, zbog riječi i zbog reči, zbog mora i zbog gora. Zbog solidarnosti, zbog gluposti, zbog neznanja i primitivizma, zbog toga što tako treba, a zašto treba, to niko ne zna, a ako neko ne zna, on nece da pita da ne bi ispao glup pred društvom. Pa se i on smeje iako ne zna u čemu je vic. Pa se i on bije, iako ne zna zašto."

citat iz Zarkove knjige :)

Izmenjeno od strane člana Boginja
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...