Idi na sadržaj

Boris Tadić pomilovao Žarka Lauševića


Preporučene poruke

OK moj je zajeb, nužna odbrana isključuje postojanje krivičnog dela, prekoračenje nužne odbrane ne. Znači suđeno mu je za dvostruko ubistvo kako god okreneš (kada i ja verujem tupavim novinarima). Inače simptomatično je da je pomilovan sada u oči izbora, ali to opet više govori o Smorisu više nego o ikome. On će svakako ostati u Americi, ne verujem da će se i vraćati u Srbiju zbog krvne osvete. Tako da pomilovan ne pomilovan, njemu isto dođe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 62
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

biće još... Avoni i ajvari m'da.. bolEnjegapaTkazažarka. but Rola keve tereze se najbolje uklopila uz ovu "priču" em poza em aplauzi em pregršt srceparajućih.. humanitarSocijalAs poena

Ne ide na fizički napad odgovoriti vatrenim oružjem, treba da gledaš kako će njih 4-5 da te izbodu vilama i grabuljama...

Mislim da ne razumes. Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen

Totalno subjektivno, neargumentovano i emocionalno ...navijam za Zarka. I zbog dobrih mu filmova, i zbog njega, i zbog vere u praScanje ...i sto 'treba da pobedi zivot'. .............a nije da mi nije zao ni onih mladica. (njih nema, pa nema...i ne moze ih vratiti ni da Zarka obese, ni da ga pomiluju ...pa ljuCkije je da ga puste da 'normalno' zivi ) ............. Ot. Ne razumem se u pravo, i da li je predsednicko pomilovanje 'pravosnazno', ali podrzavam, makar kao - cin nacionalne podrske (jbg, cinjenica je da su simpatije veceg dela srpskog stanovnistva na Zarkovoj strani).

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

vid'

nešto menE tu nije jasno.... :cesces:...?

ajd' što se sMoris prtlja i gde treba i gde ne treba.. što se izVinjava i kom treba i kom ne treba... što ide boktepitaj gde.. i zvan i nezvan

ajd' i to što je i on (ko i pretHodnik mu, onaj mrČo.. mirin muž) neki vajni crnogoQrac.. polutan (:hahaha:)

pa dok on tako jedne svoje mile i drage poČeshka, poGladi i po_Miluje... drugi njegovi nemili i nedragi ga karaju i naKaraju (grde i naGrde)

ja njega uOpšte ne razumem..?

a bogoMi ni nji'..? ni prve a ni druge

no dobro... ajd' sve to..

nego ja uOOOpšte ne razumem Srbiju

Srbe

a ni srbijance

Što stalno između (samih) sebe izaBeru neke tamo Crnogorce? ... dobro... s'vremena na vreme i ponekog Hrvata. :roll:

pa se onda zakrve i pokolju između (samih) sebe.. neznajuć

dal' će taj odabrani, u njihovo ime ?!? nekom da da il' da ne da.. da brani il' da preda.... npr. Kosovo

pa

kome će taj odaBrani u njihova imena i prezimena da se izvinjava a kome ne

koga će taj nedoyebani.. pardon, taj odabrani, u ime njih da miluje il da ne poMiluje

te

kada će taj isti da napravi "Mil Dil" pa da u ime naroda izMiluje neke duške.. a da za uzVrat izruči i žarke i darke i marke i čvarke

i ko zna šta josHH

Što?

Šta će Srbiji to?

... baš se pitam... i ... se bRinem

oćem od bRige, ni kriva ni dužna da uGinem. :(

I još da kažem

Žarko je dobar glumac.

Odličan.

Al' ovaj što ga po toj, dobroj glumačkoj ćelepenki poMilova... taj je stoPut bolji. :rnr:

Ni sto žarAka u sto pomilovanih života ne mož' da odglumi

što ovaj može..

u sekundi.

sorry... u Srbiji.

:srbija:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sila koja se primenjuje u nužnoj odbrani mora biti jednaka sili koja preti.

Žarko Laušević nije ni trebalo da bude osuđen, jer je reagovao u nužnoj odbrani, a to što po našem KZ moraš da sačekaš da te neko upuca, pa onda kao u američkim filmovima umesto da padneš mrtav kreneš da rokaš okolo, nije njegova krivica.

Te bih u tom smislu samo naveo član 19 stav 3 Krivičnog Zakonika RS, koji kaže

Učiniocu koji je prekoračio granice nužne odbrane može se kazna ublažiti. Ako je

učinilac prekoračio granice nužne odbrane usled jake razdraženosti ili prepasti izazvane

napadom može se i osloboditi od kazne.

A što je i logično iz rekacije Žarkove.

To što je on nekoga ubio iz pištolja ne znači da opasnost koja je pretila bila manja od sile koju je primenio iz prostog razloga što su ga ti ljudi prebiti tako da dođe do teške telesne povrede čija je posledica smrt, kako onda objasniti to, osim da mu je neko trebalo dati pasulj pa da gata i vidi na koji je đavo spreman taj koji ga napada.

Elem, ako pođemo od toga Žarko Laušević nije mogao znati kakva će dalja sila biti primenjena na njega, te da je u afketu i strahu uradio to što je uradio, ne može biti, po mom mišljenju reči o prekoračenju nužne odbrane ali ja nisam krivičar, pa ne mogu da tvrdim ništa.

Elem, iako je učinio dobro delo, Boris Tadić je i dalje neprihvatljiva opcija za mene, kao i uostalom svi ostali političari u Srbiji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije problem u samom Zakonu koliko u primeni istog/istih.

Nisam siguran oko toga, jer nije to uradio mirne glave, već upravo kako je opisano u stavu tri tog člana, barem kako ja to vidim, a ako i nije tako trebalo je kazna da mu bude blaža.

Da sam ne daj Bože sudija krivičar oslobodio bih ga, pa me sto put' vraćali drugostepenci :ggg:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne slazem se sa konstatacijom.:jok:

I nije bilo prekoracenje nuzne odbrane.

U pitanju je krivicno delo ubistva.

Dvostrukog.

I nije steta za ubijene.

Bespovratno je steta ( kada si tu rec upotrebio).

To pitaj njihove roditelje.

Da nije bilo pistolja , Zarkovog pistolja ,

bilo bi i Zarka ( da njega prvo spomenem jer je glumac )

a bilo bi i ubijenih mladica.

I tacka.:uredu:

Pričaš napamet.

Bilo je prekoračenje nužne odbrane, tako je i osuđen, ali su retardi crnogorci 315 puta menjali presudu.

Realno, odležao je i više no što je trebalo.

E da, nije otišao po pištolj, bio mu je u torbici koju je nosio sa sobom, a zašto ga je kupio, pa možeš i to da saznaš ako pročitaš knjigu. I pucao je u klinca koji mu je onesvešćenog brata udarao flašom (prethodno ga onesvestivši, naravno).

Da je to uradio u Americi recimo, ne bi odležao ni dana, garantujem.

Meni lično se gade pijani klinci koji samo traže razlog da se potuku. I sad se tu postavlja čuveno pitanje: koliko treba batina da dobiješ da bi počeo da se braniš?

--- Update ---

Sud je ustanovio da je posle tuče otišao po pištolj.

Pa se vratio da ubije one momke.

A je l' možeš da mi kažeš koji ti je izvor informacija za ove tvrdnje? :)

Izmenjeno od strane člana ako_odem
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih se mnogo ukljucivao...ali u vesti se kaze da ga je Tadic pomilovao i da ce biti povucena... poternica, nalog za hapsenjem ako se pojavi u zemlji?

Ne znam da li sam u pravu, ali su danas govorili da on moze slobodno da se vrati u Srbiju.

Inace...koliko se secam vesti iz te davne '93 bio je provociran zestoko, bilo ih je vise....bilo je alkohola i bilo je zestoko i pre pistolja....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I pucao je u klinca koji mu je onesvešćenog brata udarao flašom (prethodno ga onesvestivši, naravno).

Takao je.

Da je uleteo u prostoriju i pobio dvojicu koji su smerno redjali domine ili pobozno citali knjige bila bi druga prica. Pitao je konobaricu zasto je buka sto je shabanija jedva docekala da skochi da pokaze kako nadrkani beogracki pederi prolaze u CG.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje je ko je provocirao ?

Mozda su pitali " sto ova shabanija pravi buku ?

Ako ces na fizicki napad odgovoriti sa 13 metaka ne ide mi to i to mi ne ide ni u kom slucaju.

Razumem ja pomracenje svesti ......frka ..adrenalin .....ali to resiti pistoljem 13 puta je previse.

Nezahvalno je o tome pricati i ocenjivati ali me

iznenadilo da glumac ..umetnik ....znaci emotivac ..nosi pistolj.

I ispali iz njega ceo okvir. ( 13 metaka od kojih jedan u ledja , sto govori da nije u pitanju nuzna odbrana )

Ako ga nosis postoji verovatnoca da ces ga i upotrebiti.

Kao glumac to bi trebao da zna zbog one puske na zidu koja ce opaliti u poslednjem cinu.

Ne ide to.

I ne ide to praviti od Zarka vecu zrtvu od mladica ( nenaoruzanih) i njihovih familija.

Iako je i on zrtva , iako mu je prekinuta karijera , upropasten zivot , iako ga kajanje izjeda.....

Iako je poznata licnost.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako ces na fizicki napad odgovoriti sa 13 metaka ne ide mi to i to mi ne ide ni u kom slucaju.

Razumem ja..

Mislim da ne razumes.

Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen) ne bih pucala u vazduh.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati da sa celim slučajem nisam bio naročito upoznat. Morao sam pročitati vaše poruke da bih stvorio sliku o tome šta se dogodilo. Prekoračio je nužnu odbranu. Svestan sam da se pod tim okolnostima ne može očekivati od osobe da bude pri čistoj svesti i zdravoj pameti i da racionalno proceni šta treba uraditi. Ali, 14 metaka je mnogo više od odmazde za napad na sebe ili na brata, to je krvna osveta samo po sebi. Šta će mu pištolj je potpuno nebitno, da nije mislio da mu je potreban ne bi ga ni imao.

Ne znam zašto je pobegao, voleo bih ako bi neko to mogao da mi objasni. Uzeću da se plašio krvne osvete, čini mi se da je neko pomenuo. Ako se plašite za svoj život, naravno da ćete učiniti sve da spasete živu glavu, nikakav zakon vas neće sprečiti da se borite za sebe. Siguran sam da bi izdržao kaznu da je donesena pod drugačijim okolnostima.

Uzrok i posledica, zločin i kazna, presuda i beg - ne možemo suditi na osnovu samo jednog od ova tri, ili šest.

A Tadić je pomilovanje sračunao zbog izbora, to je valjda jasno. I očekivano, kao i gotovo sav "napredak" u prethodnih mesec - dva. Avioni, kamioni, milijarde... biće toga još. Znam samo da bih na osnovu Marinog citata voleo pročitati njegovu (Žarkovu) knjigu, i pročitaću je.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da ne razumes.

Ja imam brata i znam da kad bi bila u situaciji da gledam kako ga neko iznabada slomljenom flasom po faci (plus ne znam u tom trenutku da li je ziv ili mrtav jer je onesvescen) ne bih pucala u vazduh.

Upravo zbog ovog sto je Lilith napisala i stojim na strani Lausevica!

Malo je 13 metaka kad bih se nedajboze nasla u situaciji da svog brata branim.

---update---

Morfe, kad coveku nabadaju brata razbijenom flasom i on pocne da puca da bi ga odbranio, sigurna sam da ne razmislja i ne broji metke. Mislim da je to momenat kad u glavi nema vise nicega, osim "moram da ga spasim".

Izmenjeno od strane člana Boginja
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A Tadić je pomilovanje sračunao zbog izbora, to je valjda jasno. I očekivano, kao i gotovo sav "napredak" u prethodnih mesec - dva.

Avioni, kamioni, milijarde... biće toga još.

biće još... Avoni i ajvari

2b29de0b.gif

:ok:

m'da.. bolEnjegapaTkazažarka.

but

Rola keve tereze se najbolje uklopila uz ovu "priču"

em poza

em aplauzi

em pregršt srceparajućih.. humanitarSocijalAs poena

em se poćero s'Milom (utrimilematerine).. s'stilom :hahaha:

em milovanje Bonus. :astasad:

pa kaže....

Ajvar si proždrnuo Nada karala se

on se prepo tebe

la ton cigarete

oo taDija oooooooo taDijaaaaa 30cb7b63.gif oo taDijaa oooooo taDijaaaa

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

kompaj;54494]Bane kaže:

A je l' možeš da mi kažeš koji ti je izvor informacija za ove tvrdnje? :)

odgovor:

Pa sedeo sam tamo u kafiću, tri stola dalje.

Sećaš se valjda, i ti si bio tamo i sve video:kez:

Meni je teča bio istražni sudija u datom slučaju. :kez:

(nisu bili u kafiću, u pitanju je hamburgerdžinica, što će reći - kiosk za brzu hranu :lazygirl:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...