Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Jeste li za ili protiv?

________________

Ja sam za. Odprilike kao i za abortus. Mnogo, dobro, treba promisliti, ali ne odbacujem mogućnost po difoltu, šta više.

Pre tri dana moju Belu sam odneo na sterilizaciju. Nije mi bilo svejedno, neki znaju o čemu pričam. No, sve je prošlo u najboljem redu, sem što je povratak iz anestezije je bio uz malo halucinacija.

E sad, zašto? Bela nije kupljena da bi bila reproduktivni pas, niti imam vremena, ni želje da se bavim time. Stoga smatram da je puno bolje i za nju i za mene da bude sterilisana nego da pati dva puta godišnje, a da je držim zatvorenu i stalno pod okom. Po savetu moje, pardon njene, veterinarke to smo uradili pre no što je prvi put dobila teranje, odnosno pre no što su neki hormoni napravili promene u njenom telu.

Mislim da nisam pogrešio donevši takvu odluku. Šta vi mislite?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Apsolutno se slažem sa tobom.

Imam odraslog mužjaka rase Staford i jako dobro znam u kakvo "ludilo" zapadne kada se nađe u blizini neke ženke koja je u žaru. Kada su u pitanju psi sa vlasnikom pored sebe to njie tako veliki problem ali kada se u blizini nađe neka ženka lutalica....muke....

Ćerka i ja smo za sterilizaciju, ali muški član porodice nije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I ja sam za..:uredu:

Moja prva kuca je bila sterilisana i pozivela je prelepih 14 godina..ova druga nije sterilisana jer smo bas u to doba kada se ta intervencija trebala odraditi, bili u velikoj frci sa detetom..srecom pa nema problema sa njom, za ove tri godine, kod nje sam primetila samo jedno teranje..ko ce je znati..:beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta bih tačno rekao, nikad nisam imao psa, pa ne mogu suditi o njihovom ponašanju. Generalno, kao mešanje u prirodni poredak stvari, ne bigh odobrio sterilisanje. Ali, ako smo im već oduzeli slobodu u bukvalnom smislu reči, onda bi bilo fer s naše strane i da ih lišimo muka koje takvo stanje sa sobom nosi. Tako da... sterilizacija is the way to go. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Protiv :kez: . Verovatno ce me sad pola foruma zamrzeti,al sta da radim moram reci zasto sam protiv. Eto imam i ja psa, velikog cupavog,nije sterilisan niti ce biti. Psi i macke su odavno vec izgubile svoj smisao u prirodi, prilagodjene su coveku, vise nisu divlje,skoro da vise nisu ni zivotinje, nego su postala necija mala deca. Lepo je to imati, ako eto bas nema se mogucnosti za decu, pa to malo popuni prazninu, ali sa svim tim ljubimcima se vec odlazi u daleku kranost. Jedna od tih krajnosti je sterilisanje. Kako sam vec rekla, oni vise nisu ni zivotinje, ni ljubimci vec su postali necija deca, onda mi odnekud imamo pravo da narusimo neciju mogucnost za reporodukciju. Dovoljno sto "vladamo prirodom" pa nam ona vec pokazuje rezultate, tako i ovo ce imati svoje posledice. Ako nisi spreman da imas psa ili macku kao takvu sa svim njenim mogucnostima/nemogucnostima onda je nemoj ni imati,a ne da je modifikujesh.

Eto rekla sam :smoke:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za! I za životinje i za ljude! Za životinje ne bih da pojašnjavam, jer je svima jasno zašto. Što se tiče human race uvek sam za humaniji svet, ne životinjski mentalitet. A dok poradimo na emapncipaciji i svim onim rehabilitovanim grešnicima/cama i raznoraznim devijantnim umovima, otići će nam majka Zemlja u grotlo Svemira...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Protiv :kez: . Verovatno ce me sad pola foruma zamrzeti,al sta da radim moram reci zasto sam protiv. Eto imam i ja psa, velikog cupavog,nije sterilisan niti ce biti.

Imas muskog psa? Sve si rekla. :)

Ako nabrojim samo par razloga, zasto smo se mi odlucili za stvar:

- manje sanse za tumor na mljecnoj zlezdi, jajnicima itd. (prije prvvog teranje za 95%)

- manje sanse za upalu iste jer nema vise ''menzes''

- nema vise zbrke sa hormonima, nema vise problema sa dlakom

- zanimanje drugih kerova se smanji i sav cirkus oko toga

- nema piometre

Druga stvar:

Lako je pricati sta je OK i sta nije, a sta da se radi sa macicima i psima, koji nemaju kuce, koje poslije ''porodjaja'' bace na ulicu, il jos gore ubiju - gdje je covjek tu profitiro i ucinio bolje zivotinjama? I da, sterilizacija to ''uradi'' odma, al bar se te male zivotinje ne pate jer i ne dodje do toga, a to sto je npr. moja Aja prezivila juce, rjesice je svih onih mjesecnih menstruacija i slicnog sranja i bice mirnija.

Slozila bih se s tobom kad bi svi ljudi razmisljali tako i kad bi se brinuli o tome, kad bi sprjecili ili cuvali koliko puta dodje do toga i gdje ce sa tim malim zivotinjskim ''nasljednicima''. Jos uvijek postoje kreteni sto imaju po 4, 5 macki i briga ih, gdje ce onda ti macici otici, dal ce ih ubiti il jednostavno staviti u skatlu i postaviti pored autoputa - neko ce ih vec naci, jelte ..ili ubiti.

Da ne pricam o drzavama gdje pored puta sretnes po 20 i vise kerova, lutalica i nitko ne radi nista za to. Mnogo ko nije sposoban, da u ''ono vrjeme'' zadrzi psa u kuci i uvijek kad negdje ode, da pazi jer zivotinje su zivotinje, ponekad pametnije od ljudi i za cas pobjegnu. A ja za sebe znam, da ne mogu i nemam uslova, da Aja ima mladice. I zasto tako rano? Zato sto znam sta su posljedice brejosti - posebno ako nema namjere reprodukcije.

Primjer: Neki dan otisle smo u setnju, srele neku gospodju - imala psa sa sobom.

Ja svoju drzim na povodcu, jos kazem, da nije jos bila na sterilizaciji, nek pridrzi psa,

i sta mi ona kaze ''ma sta ce im bit'' i pusti psa, iako sam joj rekla da to ne radi.

Ja uzmem Aju u narucje i odem.

Ljudi ne mare za posljedice. Ljudi ne mare sta ce biti sa mladicima.

I sve dok to bude tako, hvala Bogu za sterilizaciju.

I to oko postivanja ''natur prava'' zivotinja.

rado bih vidjela da se ispostuje sva prava svih zivotinja

pa da vidimo dokle cemo stici i kakav ce cirkus nastati.

I kako god se culo dvolicno, to smo uradili zbog nje - ne zbog nas.

Jer ce njoj biti lakse, a ako bude njoj lakse, bice i nama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...