Idi na sadržaj

Koliko je NS bezbedan grad?


Preporučene poruke

Kakvo je vaše mišljenje o bezbednosti u Novom Sadu? Novi Sad je uglavnom važio za miran i bezbedan grad ali je sa porastom broja stanovnika izgleda opao nivo bezbedonosti. Nasilje, ubistva, razbojništva, itd. Sve češće se dešavaju i sve češće se ukazuje na opadanje bezbednosti u gradu. Da li je Novi Sad bezbedan i koliko i kako bi se bezbednost u gradu mogla poboljšati? Može li grad biti miran i bezbedan kao nekada?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 60
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Situacija je krajnje zajebana. Čoveka i ženu što drže menjačnicu napali, ženu isprskali suzavcem i srušili na zemlju pa krenuli na muža. On izvadi pištolj i rani jednu od džukela. Kvalifikacija tužioc

Samo bih da pozdravim pandurske kontrole koje trenutno sprovode po gradu, s' time da ovo ne treba raditi samo kada nekoga zgaze na ulici već malo češće. I prijatno sam iznenađen da zaista jure alkose

Kakvo je vaše mišljenje o bezbednosti u Novom Sadu? Novi Sad je uglavnom važio za miran i bezbedan grad ali je sa porastom broja stanovnika izgleda opao nivo bezbedonosti. Nasilje, ubistva, razbojništ

Zivim u nekom svetu.. u mojoj basti :lol: da je Novi Sad i dalje bezbedan grad. Ne citam dnevnu stampu oli ti neku crnu hroniku, ne gledam vesti te nisam ni upucena da li ima (ima sigurno) i koliko ima nasilja, razbojnistva, kriminala uopsteno. I tako ja bezbedno setam ulicama grada, danjom i nocom :kez: dok pre neki dan nisam cula od prijateljice vest. Naime, preko puta mog ulaza, u po bela dana (nekih 16h) dva mangupa su sa nozem uperenim u stomak od njenog sina trazili da isprazni dzepove.. trazise novac.. bilo sta vredno. :new: Sve je to po njenoj prici izgledalo kao da se njih trojica znaju tako da prolaznici ne bi primetili i posumnjali da je po sredi kriminalna radnja ili vec... Pa strasno! Srecom sve se zavrsilo dobro, nisu mu nista pronasli i uzeli jer kod sebe nije ni imao nista ali, aliii...

Verovatno kad se "pred pragom desi" ili nama licno postajemo svesni, kao ja na primer, da ipak treba povesti racuna o bezbednosti na ulicama. Da se kojim slucajem meni desilo tako nesto ili slicno.. pa ne znam zaista kako bih smogla snage da izadjem napolje. Verovatno bi proteklo neko dobro vreme da ispilim iz rupe. :kez:

E sad, da su neka normalna vremena pa da postoje gomile patrolne policije koji ce da kruze delovima grada, da svaka patrola ima svoj reJon mozda bi to bilo neko resenje... gradjani bi se osecali koliko-toliko bezbednije. Ako vec jure vlasnike ciji ljubimci ne nose korpe na njuskama i slicno mogli bi i da "jure" te i te "male" razbojnike. Mada, od te rabote ne mogu da uzmu novce jel...

A sta ja znam...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da NS još uvek nije dostigao taj nivo kad je veličina u pitanju da bi se mogao smatrati iole opasnim gradom. Svi smo mi čuli poneku priču o nekom kriminalnom aktu koji se odigrao, ali to su još uvek sporadični slučajevi, ne bih rekao da ima mesta za zabrinutost. Naravno da ima kriminala u gradu koji ima preko 350.000 stanovnika u onome što se smatra teritorijom grada, a verovatno preko pola miliona ukupno. Ali ja se lično osećam bezbednim, ne znam kako ostali razmišljaju...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

"Novi Sad,podseti me šta je grad"...

Bezbedan?O ovome bi se dugo moglo diskutovati.Moje lično mišljenje je da nije bezbedan koliko bi trebao i mogao biti.Svi smo bili svedoci nekih dešavanja od skoro.Pomenuću samo jedan događaj.A to je tuča u redu za lične karte i saobraćajne dozvole ispred SUP-a.Ispred SUP-a.I da li je onda,na neki način,bezbedan?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Kako bi izbegli rizik od hapšenja, pojedini novosadski dileri rasturaju heroin tako što ga taksijem pošalju do željene adrese. Taksisti koji prevoze pakete i ne sumnjaju da se u kesama sa namirnicama, knjigama ili bilo kojim drugim sadržajem zapravo kriju narkotici. Pored toga što se na ovaj način ne izlažu riziku, dileri ne strahuju ni za robu, jer policija retko zaustavlja taksi vozila.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/311577/U-Novom-Sadu-heroin-diluju-i-taksijem

Ja sam recimo za ovo čuo još dok nisam ni došao u NS, još pre nekoliko godina pa sada neke stvari polako izlaze u javnost. Aj' što su uhapsili ovoga što je bio boss, ali sam se frapirao kada su naveli šta je sve u njegovom vlasništvu po samom centru grada, dvadeset luksuznih stanova i lokala. :blink: Ne mogu da verujem da neko može da dođe do tolikog kapitala a da se niko ne zapita na koji način je ''zarađen'' toliki novac!?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Napad na olimpijca u Novom Sadu

IZVOR: B92, BETA

Srpski reprezentativni strelac Nemanja Mirosavljev fizički je napadnut u Novom Sadu, a zbog zadobijenih povreda u obračunu sa komšijom obustavio je treninge.

6878938064f7c49378af8e501023062_orig.jpg

Njega je, dok je snimao ćerku kako vozi bicikl, ispred zgrade napao komšija, vređajući ga na ličnoj i političkoj osnovi, zatim ga je i udario pesnicom i nogom.

Mirosavljev je tokom celog petominutnog incidenta i više pretnji sačuvao prisebnost i nastavio da snima, pa je kompletan napad snimljen i postavljen na Jutjub.

On je izjavio da je zbog povreda prestao da trenira i da će se to sigurno negativno odraziti na njegove pripreme za Olimpijske igre u Londonu ovog leta.

Incident se dogodio juče ispred zgrade u kojoj Mirosavljev živi sa svojom porodicom. Pregledan je u Urgentnom centru u Novom Sadu, gde su mu konstatovane povrede u predelu stomaka i vrata, zbog čega nosi longetu.

"Nakon što me je dva puta udario odmah sam pozvao policiju, koja je ubrzo došla. Kada sam im pokazao povrede, uputili su me na pregled u

Urgentni centar, gde su konstatovali povrede i stavili mi medicinsku kragnu oko vrata", rekao je Mirosavljev.

On je dodao da još oseća jak bol u vratu, ramenu i ruci, sa kojom u poslednje vreme ima problem, zbog čega je morao da prestane da trenira.

"Snimao sam kćerku kako prvi put vozi bicikl bez pomoćnih točkova iza zgrade u kojoj živimo. Komšija je počeo da mi preti sa terase da se ne derem, a ja sam mu predložio da pozove Komunalnu policiju da to utvrdi. Ubrzo je sišao dole, a sve ostalo se vidi na snimku", rekao je Mirosavljev.

Prema njegovim rečima, najviše ga zabrinjava što su ceo incident videla njegova deca i što su se jako uplašila. Mirosavljev je dodao da je komšija D. N. od ranije poznat po terorisanju komšiluka.

"Mnogi ljudi javili su se danas da mi to potvrde i rekli su da će o tome, ako treba, svedočiti na sudu. Komšije su sada jako zabrinute,

jer se u tom dvorištu svakog dana igra mnogo dece", rekao je Mirosavljev.

Mirosavljev je kazao da će preko svog advokata Vladimira Beljanskog tužiti komšiju zbog incidenta i zadobijenih povreda.

42-godišnji Mirosavljev iza sebe ima bogatu karijeru u streljaštvu, tokom koje je četiri puta nastupao na Olimpijskim igrama, osvojio jednu bronzanu medalju na svetskom prvenstvu i pet medalja na Mediteranskim igrama.

Upozoravamo vas da video prilog sadrži uvredljiv govor.

izvor - b92

Aj' sad koliko vas bi se suzdržalo da ga ne otrese o beton? :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Нови Сад – Нови викенд и нова трагедија у Новом Саду: после погибије шесторо студената и дипломаца у стравичном пожару у дискотеци „Контраст“, још један млади живот поново је изгубљен прексиноћ у овом граду, а две особе су тешко повређене. У масовној тучи на углу улица Веселина Маслеше и Цанкареве, на Новој Детелинари, убијен је 25-годишњи Срђан Мандић, док су његова два друга Жељко М. (30) и Мирослав Ч. (28 ) рањена хладним оружјем.

Свој тројици повреде су нанете убодима ножем. У Клиничком центру Војводине (КЦВ)у Новом Саду потврдили су да је Жељко М. задобио тешке повреде груди и да је смештен на Институту за пнеумологију у Сремској Каменици, док је Никола Ч. после санирања рана пуштен на кућно лечење. Цела вест

---

Рецимо да немам коментар :conf:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postaje sve gore i gore. U mojoj ulici čovek juče bukvalno mučio momka nasred ulice jer mu je ušao u dvorište. Polegao ga na zemlju i gurnuo mu glavu u lokvu, pridržavao ga nogom, da nismo pozvali policiju ugušio bi ga. Sad, sigurno ima nekakva druga pozadina njihovog sukoba, ali način na koji su ga rešavali je za ne poverovati. Ljudi su totalno pomahnitali, biće i gore.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

''U pljački pošte Ulici narodnog fronta u Novom Sadu, oko 11 sati, ranjena je u stomak šalterska radnica Gordana Šarinčić Terzin (48 ), a njeno zdravstveno stanje je, s obzirom na težinu povreda, neizvesno. Prema prvim saznanjima, pljačkaš je ušao sam, zatražio novac, ali je ubrzo počeo da puca. Nije poznato koliki je plen razbojnik odneo, jer mu je u toku bega iz pošte ispadao novac.''

cela vest, Blic Online

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...
  • 4 meseci kasnije...

Huligani sekirom ranili dvojicu mladića u Novom Sadu

Ljiljana Petrović/Sava Stefanović | 29. 10. 2012. - 06:58h | Blic Online

NOVI SAD - Grupa huligana napala je dvojicu mladića u skejt-parku na Limanu i isekla ih noževima po leđima i stomaku. Mladići Stevan Š. (23) iz Novog Sada i Dragomir O. (19) iz Žablja nisu životno ugroženi i nakon ukazane pomoći u Urgentnom centru pušteni su kući. Policija traga za napadačima.

Kako saznajemo, Stevan Š. i Dragomir O. su nakon izlaska u subotu uveče, sa još nekoliko prijatelja i prijateljica otišli do skejt-parka u Limanskom parku. Prema rečima majke jednog od povređenih mladića, napala ih je grupa od desetak momaka, koji su kod sebe imali noževe i satare.

- Ne znam šta je razlog napada i da li je možda došlo do neke svađe između društva mog sina i momaka koji su ih napali. Čak i ako je bilo nekog koškanja, ne mogu da razumem da se rešavanje problema završi vađenjem noževa i ozbiljnim povredama - ispričala je majka jednog od povređenih, koja nije htela da se njeno ime spominje jer se plaši za svog sina.

Iako je njenom sinu ukazana lekarska pomoć i život mu nije ugrožen, on se juče nije osećao dobro, pa su oni ponovo zatražili lekarsku pomoć.

Kako „Blic“ saznaje, prvo je napadnut mladić Dragomir O., kome su huligani na leđima napravili posekotinu dugu 12 centimetara, neposredno pored bubrega. Njemu je u pomoć pritekao prijatelj Stevan Š., ali su napadači i njega ranili nožem, i to u stomak.

U Kliničkom centru Vojvodine nam je potvrđeno da su ovi mladići zadobili više posekotina i povreda.

- Pacijent S. Š. ima posekotinu na stomaku, a D. O. je posečen po leđima i više puta je udaren u glavu i po licu. Nijednom od njih dvojice nisu povređeni vitalni organi, niti im je život ugrožen, pa su nakon ukazane lekarske pomoći u Urgentnom centru, mladići pušteni kući - rekla je portparol Kliničkog centra Vojvodine Jelena Jurišin.

Policija je dojavu o incidentu dobila oko 2.30 sati u nedelju ujutro i odmah su izašli na teren. Kako saznajemo, kada su policajci stigli do skejt-parka, napadači su odavno pobegli.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/350196/Huligani-sekirom-ranili-dvojicu-mladica-u-Novom-Sadu

Još meni kolega sa posla priča o balavcima što nose satare po Limanskom i nema da fali :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Povlačim ono o osećaju bezbednosti, ovih sa sekirama ima sve više:

Novi Sad -- Dvojica mladića od kojih je jedan bio naoružan sekirom upala su juče, za vreme odmora, u dvorište novosadske Tehničke škole "Pavle Savić", piše portal 021. Njihova meta bio je učenik te škole koji je zahvaljujući brzoj reakciji uspeo da izbegne napad. Prema nezvaničnim informacijama, u pitanju je najverovatnije navijački obračun. Naime, učenik koji je bio meta napadača navijač je FK "Vojvodina" i imao je na sebi duksericu sa obeležjima tog kluba. Novosadska policija je ubrzo nakon incidenta uhvatila jednog napadača, a poznat je i identitet drugog napadača. IZVOR

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...