Idi na sadržaj

Houston, we have a problem, ili "Kako da uradim sledeće?"


Preporučene poruke

Moliću lepo Dana pita ufino,jes dugo nisam niš pitala:hahaha:a sada vas ovde malo čitam pa pitam.Zašto mi se dešava da kada pošaljem nekiu muziku sa jooutuba:fijuk:nemogu da je čujem ide ona linija logovanje al ni glasa da pusti.Ajd sad ko zna da mi rekne.Šaljem pljubac.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 167
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ne nerviraj se. Nije moj tablet. I ja samo pokušavam pomoći.

e u persun

Control panel / Region and Language / Keyboards and Languagees Klikneš na dugme: Change keyboards... Ondak u novom pendžerčiću izabereš karticu: Language Bar. Izabereš opciju "Docked in the taskba

Zakačene slike

Evo šta kaže Youtube:

Ako ne čujete zvuk, pokušajte sledeće:

Podesite jačinu zvuka na računaru i zvučnicima. (donji desni ugao ekrana ikonica za zvuk, proverite da li je zvuk pojačan)

Podesite jačinu zvuka u donjem levom uglu videa.

Restartujte internet browser

Uverite se da je zvuk uključen na ostalim programima za puštanje videa, ako koristite neki.

Ako i dalje nema zvuka pokušajte sledeće:

Instalirajte novu verziju flash playera. ODAVDE

Dozvolite flash sadržaj na računaru:

Posetite Adobe Flash Global Storage Settings Panel. OVDE - druga ikonica s leve strane

Obeležite: "Allow third-party Flash content to store data on your computer."

Pokušajte pustiti video.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Morphy,ovo će baš biti posao za mene,no probaću.Samo još da pitam jer to mora biti klik na jootub pa da onda sve ovo radim.Vidim da nisam jedina koja tako nešto pita.Ili to može da se radi i kada sam na tvome portalu:stid::ljubac:

Zvučnici su u redu ,jačina ,gledala sam.

Izmenjeno od strane člana Dana
dodata rečenica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

System Idle Process u osnovi znači da sistem ne radi ništa. On bi trebao predstavljati procenat CPU-a koji nije aktivan. Međutim, ponekad Windows iskoristi taj idle proces da obavi neke poslove "održavanja" koje inače ne sme. Pokušaj ovo:

Desni klik na C: disk u My Computer - "Properties"

Na dnu prozora odčekiraj (isključi) :

"Allow Indexing Service to Index this disc for fast file searching"

Restartuj sistem, pa vidi kako se ponaša.Ako se ništa nije promenilo, vrati na staro. Ovo je najočigledniji primer koji mi pada na pamet, mada Win može štošta drugo pokušati uraditi za vreme "neaktivnosti" računara.

Možeš pogledati pod "Scheduled tasks" u Control panelu koji zadaci su raspoređeni da budu odrađeni kada je sistem idle, možda je nešto veliko baš za tad ostavljeno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo se 'ebavam već par sati sa kumićevim računarom, a pored vel'kog, bolje rečeno dug(ačk)og, iskustva sa PC tehnologijom, ovo još ne viđeh. Pa ako nako ima pametan savet... (Oni koji nemaju, neka se ne javljaju. :lol:)

Vindous Media Centar (VMC) se toliko raširo po OS da mu ne mogu ništa, a da ne oštetim i sam OS. VMC je non-stop aktiviran, a kada ga ugasim, on se sam ponovo pokrene i to u ful skrinu. Mogu da pokrenem, na primer Ofis aplikacije. Ostalo nisam probao, ali predpostavljam da većina fercera. Ali kad uđem u Kontrolnu tabelu (Control panel) ne mugu da pristupim svim opcijama. Najinteresantnija od njih mi je opcija Uključivanje ili isključivanje funkcija operativnog sistema (Turn Windows features on or off), jer sam hteo da deinstaliram VMC. No, kurvabanda, kao da zna šta mi je na pameti, pa kad kliknem na link pozove mi se lično VMC!?!

Pročešljao sam i podešavanja, koliko sam video sva, u samom VMC-u, ali tamo ne videh ništa pametno.

I još nešto ekstra zanimljivo, vezano za temu, Upravljač zadacima (Task Manager) kao da ne postoji. Odnosno, u njega mogu da uđem samo preko Ctrl-Alt-Del kombinacije. Desni klik na traci zadataka (taskbar-u) i selektovanje opcije iz menija ponovo poziva, gle čuda, VMC!?! A i kad uđem u Upravljač zadacima, on je okrnjen i ima samo karticu (tab) Programi (Applications) u kojoj su tri njena dugmeta ("Završi zadatak", "Prebaci se na" i "Novi zadatak...")i to bez okvira prozora Upravljača i bez trake sa meniem. Čak nema ni crveno X dugmence za zatvaranje prozora, kao ni dugmenca za minimiziranje i maksimiziranje prozora. Ako VMC ubijem pomoću dugmeta "Završi zadatak", on se ponovo sam učita u ful skrinu.

Znači ne mogu ni da vidim koji su procesi aktivni, pa na taj način da zaključim ko muti vodu.

Isto se ponaša i u bezbednom režimu (Safe mode), sem što se (možda) VMC sam ponovo ne poziva kada ga ugasim, ali ga poziva klik na nekim neočekivanim (gore opisanim) mestima.

OS je Win7U. A šta bi drugo?! :kez:

Mislim da legalni Kasperski nije kriv.

Vido li je ko šta takvo?

Zna li neko kako da ubijem VMC?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Liči mi na Windows Media Center virus, mada on gotovo sve linkove u sistemu natera da vode ka WMC-u. Manuelno brisanje je gotovo jedino rešenje.

Skini ovaj fajl: http://www.mediafire.com/?enye5dj0wjm da podesiš Regedit. Zatim otvori Regedit i pronađi:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FileExts \ .exe

Obriši sve vrednosti koje ukazuju na WMC, a možeš ukloniti i fajlove odavde:

%UserProfile%\Application Data\Microsoft\[random].exe

Izmenjeno od strane člana Morpheus
prva dva nisu važna
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Ovako, čisto sumnjam da ćemo razrešiti problem ali čisto da vidim šta ostali misle. Računar neće da mi odradi boot ni pod razno, uključim, al' dobijam crn ekran. Nema blue screen sa bilo kakvom porukom, samo crn ekran, nema ni karakterističan bip da mogu da pristupim BIOS podešavanjima, neće ni F11 da ga nekako nateram da uradim boot sa dvd-a. Znam da ovo može da znači milion stvari ali čisto da čujem da l' neko ima ideju koji mu je :confused: sve me stra' da je opet nešto crklo

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rekao bih matična ploča. Pokušaj (ako si komotan s otvaranjem kućišta i obavezno sa isključenim računarom iz struje):

1. Izvaditi bateriju i pokrenuti računar bez nje (trebalo bi da čuješ jedan biiip)

2. Resetovati CMOS prema uputstvu za tvoju ploču (ako nemaš, javi model pa ćemo iskopati)

3. Zameniti položaj RAM modula ili testirati samo s jednim, da vidiš da neki nije riknuo

I defektan hard disk može dovesti do tvojih simptoma.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja imam problem. Na svasta sam nailazila ,ali ovo ne razumem. Kada pordje vise od sat vremena i sad zelim da ga stavim na stend by on se restartuje,ali sekund pre restarta pojavi se plavi ekran se greskom ,koju ne stignem da vidim. AKo koristim racunar oko pola sata,onda se bez problema stavi na stend by. Isto vazi i kad zelim da ga ugasim. Da ga ne bih gasila direknto na dugme,moram da sacekam da se restartuje,ponovo podigne i onda tek mogu da ga ugasim,bez plavog ekrana i restarta. Mrzi me da stavljam novi sistem ,a i ujedno me zanima o cemu je rec.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...