Idi na sadržaj

Houston, we have a problem, ili "Kako da uradim sledeće?"


Preporučene poruke

  • 3 sedmica kasnije...
  • Odgovori 167
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ne nerviraj se. Nije moj tablet. I ja samo pokušavam pomoći.

e u persun

Control panel / Region and Language / Keyboards and Languagees Klikneš na dugme: Change keyboards... Ondak u novom pendžerčiću izabereš karticu: Language Bar. Izabereš opciju "Docked in the taskba

Zakačene slike

UpomooooooooooooooooC!

Koristim Chrome.

Pre neki dan je sistem ponudio da instaliram novu verziju necega sto redovno koristim. Ne secam se sta je to bilo ali cini mi se da je bio Adobe Flash Player, koji sam i do sada normalno imao i povremeno osvezavao.

Ne znam da li sledeci dogadjaj zavisi od toga ali imam sledeci problem:

Ne mogu kvalitetno da gledam/slusam spotove na Youtube. Muzika vibrira kao da se svakih desetinki sekundi zaustavlja na tren, i usporava, ubrzava ritam, toliko da ponekad ne mogu da prepoznam ni pesmu.

Restart ne pomaze.

Pomagajte, pomagajte, ne znam dokle cu izdrzati! :(:(:(:(

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moguće je da je došlo do "sukoba" između flash player-a koji si ti instalirao i flash player-a koji se nalazi u Chrome-u. Pokušaj savet http://geekinfection.com/fix-youtube-lag-on-google-chrome/. Dakle, ukucaj chrome://plugins/ u adresnu liniju u Chrome-u i pritisni Enter i videćeš sliku kao na stranici koju sam okačio. Privremeno isključi Chromove flash player-e (prepoznaćeš ih po putanji), pa vidi da li se situacija popravila.

Drugo što bih pokušao je deinstalacija flash player-a i ponovno instaliranje sa http://get.adobe.com/flashplayer/ Ili čak bez ponovnog instaliranja ako ne koristiš nijedan drugi browser...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Malopre mi se laptop ugasio sam od sebe (pretpostavljam da je zbog temperature) i kad sam ga upalila opet, klik desnim misem na pozadinu nije regularan. Imam ovo:

clipboard01wjni.jpg

Drugo, slike na desku mi se menjaju na svakih deset sekundi, tacnije, menjale su se. Kad odem na Personalize i podesavanja, ne mogu da odstikliram opciju da ih menja sam. Ne znam od kada, tek sad sam primetila.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Meni taj desni klik deluje regularno, šta misliš da je problem? Nešto nedostaje ili ima viška?

A za menjanje slika, možeš li da odabereš, tj. klikneš na samo jednu od ponuđenih? Tada bi se opcija shuffle isključila sama od sebe.

Edit: Odnosno, drži taster Ctrl i odaberi dve ili više slika, opcija Shuffle će postati vidljiva i onda možeš da je uključiš/isključiš po želji.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 7 meseci kasnije...

Nije da je problem, ali danas mi brlja Youtube, na 10% linkova mi vraca sledeci tekst:

500 Internal Server Error

Sorry, something went wrong.

A team of highly trained monkeys has been dispatched to deal with this situation.

If you see them, show them this information:

eiW5lJE3MI6NBJQVf4odHL2W58z8CYCGoGRp7dFf9IXeV-JoeLC1Ov8huqT6

3Zg0099MeX1ARb9IDjmXTOvtBMhWEoMXz4z6R-J2Vn_c4PYTaqLF2plS6sr_

ZieZwRHpdT6qgZTxXysEBTTHCi-8wJT_Ls6tCOag6iFEYdMwq6SittxVTS1f

Koristim chrome, juce se updejtovao, i XP.

Ne verujem da je problem na mojoj masini, cisto me interesuje sta je to?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

Ima. idi ovde: http://www.deviantart.com/art/Windows-7-Complete-109505907

Skini zip fajl klikom na Download sa desne strane.

Raspakuj zip negde, najbolje možda na Desktop.

Idi u folder "Windows 7 Complete for XP", zatim u "Replacer" folder i pokreni CMD fajl koji se nalazi unutra.

Prema uputstvu trebalo bi da zatim svaki pojedinačni fajl iz podfoldera prevučeš u novootvoreno CMD prozorče, prihvatiš par upozorenja sa Y i ENTER i kad sve završiš restartuješ komp. Ako želiš baš punu transformaciju, nakon restarta opet uz pomoć Replacera ubaciš i fajlove iz "Service pack" foldera.

Lično nisam probao, a XP odavno nisam uopšte video. Pažljivo i polako postupaj! XP service pack 3 je obavezan, pre bilo čega apdejtuj Windows XP na SP3!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako imaš instalacioni disk, ubaci ga, i pri restartu pritisni bilo koji taster kad ti zatraži. Dobićeš sivo prozorče, u njemu odaberi Use recovery tools that can help fix problems with Windows, pa onda Startup Repair. Možda uspe sam da reši problem.

Ako ne, upiši koji Windows koristiš, koji je računar u pitanju i prikazuje li kakav tekstualni opis neke greške. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Safe mode bi pomogao samo ako imaš jasnu ideju nakon čega se to počelo događati, onda bi iz njega mogla ukloniti problematičan program ili šta god je prouzrokovalo problem. Ovako teško.

Pokušaj ući u BIOS pritiskajući Del taster pri pokretanju računara pa naći i odabrati "Last known good configuration" - pritisni F10 nakon toga, Y i ENTER za restart.

EDIT: u stvari, pokušaj obični Safe mode, ako butuje onda bi problem mogao da bude u registru.

Ako uspeš ući u Safe mode, idi na Start - Run - ukucaj regedit - ENTER. Pronađi:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/CrashControl, i kreiraj desnim klikom u desnom delu prozora novi DWORD pod imenom AutoReboot, i vrednost stavi 0. Ako DWORD već postoji, samo se pobrini da vrednost promeniš na 0. Restart će te odvesti do onog strašnog "plavog ekrana smrti" sa kog bi trebalo da prepišeš sve što piše, onda bismo mogli znati šta je dovelo do reboot-a.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...