Idi na sadržaj

Houston, we have a problem, ili "Kako da uradim sledeće?"


Preporučene poruke

Auu... :hhh: Nikad, NIKAD, ne instaliraj to što ti se nudi da nešto opravi. Pokupila si adware, nosi Peri da ti reinstalira sistem. :hhh: I ubuduće NE INSTALIRAJ ništa što ti nudi bilo kakvo skeniranje koje ti nisi zahtevala. Ili pređi na Linux. :fijuk: 

​Ma to me on zezao i pre! Ovo je bio momenat izenerviranosti. Pokupila sam ja to i ranije...znala sam ja ću morati u posetu Peri :hhh: 

Ustvari zabrinula sam se onog momenta kada sam krenula da se logujem na netbanking! 
A i nisam bila kod čoveka već više od godinu dana..red je da ga posetim :hhh: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 167
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

Ne nerviraj se. Nije moj tablet. I ja samo pokušavam pomoći.

e u persun

Control panel / Region and Language / Keyboards and Languagees Klikneš na dugme: Change keyboards... Ondak u novom pendžerčiću izabereš karticu: Language Bar. Izabereš opciju "Docked in the taskba

Zakačene slike

@luminica Ne bi trebalo baš stalno da bude na 50, testiraj tako što ćeš pokrenuti sistemi onda na tako čistom sistemu bez pokretanja ikakvih drugih programa pogledaj kolika je potrošnja, trebalo bi da pada ispod tog nivoa, da se bar povremeno nađe u ravni ispod 10%... ranije je Windows Update znao da podigne CPU na 100% kad se zainati da nešto skine i ažurira, sad u skorije vreme zaista ne znam kako se Windows 10 ponaša po tom pitanju, ako eventualno njega koristiš.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne W7 32 bita ,sad smo  prebacili  sa  64 i  dogradili  memoriju,sin  je zbog  skole ugradio  javu,neetbins ,ako  sam  dobro  videla i  jos neke  stvari  koje  su  mu   potrebne..ali  meni  zapalo  to  za  oko da  je  pre  procesor bio  tu oko  10,12..sad  ga  uopste  ne  vidim  da  silazi  ispod  pedeset,mozda  na  sekund  dva,a  prestravih   se  juce  kad  sam  videla  100 crvenu,odmah  sam  ukljucila  sva  moguca  ciscenja..posle  opet  palo  na  50..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Ako je USB miš, trebalo bi da ga prepozna čim ubaciš. Ako imaš mogućnost nekim drugim mišem ili tačpedom otvori device manager ( u Windows 10 desni klik na ikonicu start menija pa device manager, u Windows 7/8 u pretragu kucaj device manager) pa vidi šta se javlja kad klikneš na trougao ispred "mice"(miš). Ako tu imaš žuti trougao onda treba da instaliraš neki drajver za njega, za to već trebamo tačan model miša.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

:hmm: Za šta treba da je ugašen? Za ovo što si ranije pitala ne treba, kao ni za promenu miša i tastature, povežeš ih pa odmah rade - ako im treba neki softver ili drajver onda treba restart nakon instalacije.

Iskreno se nadam da Windows nije počeo da baca plavi ekran smrti na promenu tastature, ali sve je moguće kod njih. :hhh: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:hmm: Za šta treba da je ugašen? Za ovo što si ranije pitala ne treba, kao ni za promenu miša i tastature, povežeš ih pa odmah rade - ako im treba neki softver ili drajver onda treba restart nakon instalacije.

 

​Morfe, kada kupovala tastaturu i miša za komp, prodavac mi je naglasio da moram da prikopčam i jedno i drugo dok je komp upašen!
Zašto, nemam pojAm ali ja sam dobar "đak" i slušam.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od tastatura i miševa, odnosno njihovih konektora, ako su okrugli (DIN, PS2) onda moraju biti ukopčani pre palenja računara, a ako su USB, ondak ne moraju. Što bi rekli, može i naživo.

​E pa kod mene nije moglo!

Miša nije hteo da prepozna iako je USB...(ajdeeeee stari je komp :bek:

Ovo govorim zato što tastatura je još radila ali malo "buncala" pa sam prvo utakla USB mišonju -ništa- ne postoji. 
OndaK sam ugasila komp sve prikopčala i kada sam upalila sve je bilo na svom mestu-što bi kaz'li radilo. 
Eto...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Zavisi od tastatura i miševa, odnosno njihovih konektora, ako su okrugli (DIN, PS2) onda moraju biti ukopčani pre palenja računara, a ako su USB, ondak ne moraju. Što bi rekli, može i naživo.

​Ondak se izvinjavam, i zvanično sam predugo van Windows sveta. :lol: macOS uredno prepoznade PS2 tastaturu nakon što je podignut sa PS2 kextom tamo di treba da bude.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Dakle,bilo je ovako,ugasili,palili,windovs nasao sve moguce drajvere,ne prepoznaje misa i tacka.I to neki dosta skup MS,probali na laptop isto..ionda ja trknem do kineza i kupim obican mis sa usb od 500 din..prepoznao ga za 10 sekundi,nasao i javio da je'mouse ready',uredno registrovao tamo da imam jednog misa ..i to je to.Sutra nosim uz fiskalni da vratim onaj od 2000din,jer je ocigledno nesto tehnicki neispravno :nempojma:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...