Idi na sadržaj

Ispracamo jednu, a docekujemo drugu..


Preporučene poruke

Ovo mi je bila jedna od najgorih, neježih, najstresnijih godina u mom životu...puj puj ne ponovila se!(što mi je neko savetovao;)).

Danas sam počeo da se opraštam sa ovom (jbnom )godinom, tj počeo sam da odsecam repove koji su se cele godine vukli zamnom, kočili me i nisu mi dali ni da mrdnem u željenom pravcu, sutra je na redu rep II ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovu godinu je obeležilo nekoliko stvari.

USpeo sam da pokažem sinu i dokazao mu da sam uz njega iako nisam fizički prisutan, da može da se osloni na mene, bez obzira koliko sam nestabilan.

Naučio sam lekciju iz udaranja glavom o zid, što nije lepo, ali i jako korisno.

Uspeo da nabijem dug prema državi, iz koga se kobeljam još uvek, ali sam već skoro pola vratio, i zadovoljan sam dinamikom.

Puno sam patetisao, pa sam napokon prestao, što je osveženje, i sad sam k'o nov čo'ek :pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Donela mi je spokoj.

Donela je i pobedu u onoj vecitoj borbi sa samom sobom,naucila me da ne mora sve,sad i odmah.

Naravno da sam , ponovo morala udariti glavom kroz zid da shvatim da kroz zid, ne mozes tek tako proci.

Donela mi je i onaj djavolji februar u kojem mi je sestra stradala i cela je bila obelezena, njenim lecenjem i neizvesnoscu,

nazalost tako i zavrsava.

I da je jedna, jedina sekunda dovoljna da se bezbrizan zivot pretvori u nocnu moru.

I da je zivot samo jedan.

Ne ocekujem mnogo od sledece, samo zdravlja i da smo svi na okupu.

Sve ostalo cu pregrmeti nekako, navikla sam na sve uspone i padove, tako da me nista ne moze preterano iznenaditi.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Tata izgubio posao.

Umrla mi nana.

Obolila mi mama.

Eto. Sve sto je bilo ljepoga, izgubilo se u ova zadnja 4 mjeseca.

Ne ocekujem nista od Nove, a sto je najgore - ne zelim nista. Uvijek kad sam zelila, desilo se ono suprotno.

Uvijek kad sam se veselila, desilo se ono najgore, a meni je vise pun qrac toga.

Dao Bog zdravlja mojoj obitelj, mami posebno, a ostalo NIJE BITNO. Nije nikad ni bilo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Prva polovina ove godine je bila sva neka u pokusajima, u nervozi, u strepnji... ulazak jedne drage osobe u moj zivot.

Druga polovina je bila ako ne zivotno najveca, onda trenutno najveca prekretnica u mom zivotu koju sam napravila bez da sam ovaj put vagala sve za i protiv...samo sam ponijela dobru volju, nesto novca i krenula u ovaj izazov, koji evo jos malo pa puni 6 mjeseci. Ko zna...mozda ostanem, mozda se nikad ne vratim. :kez:

Prelazak stare na novu mi nista ne znaci osim par dana odmora i novih pobjeda...a jedva cekam da nove krenu jer su troskovi oko priprema i poklona ubistvo za novcanik. Al sjetim se da je dobro imati sta i potrositi, za promjenu. :blink:

Mada, moram priznati, parne su mi draze godine. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citava godina je protekla u iscekivanju operacije i strahu da se opet ne vratimo nazad..i posle cetiri i po godine, konacno smo napravili jedan koracic..jeste mali korak, ali je napred..

Sve ostalo sto se dogodilo u ovoj godini je proslo mimo mene..i neka je..

U sledecoj godini treba da sto vise osposobim moju curicu jer krece u zabaviste..znam da imamo mnogo manje vremena nego sto nam za to treba, ali sta je tu je..

Za sebe licno ne ocekujem ama bas nista..znam da treba da prodje jos mnogo, mnogo godina da bar malo zaboravim ove prethodne..zelim samo sjaj u jednim malenim okicama i nista vise..:srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ajmo 'vako da krenemo....

pa bila je cudna godina u najmanju ruku...

iskreno najveci highlight, koji se i protezao kroz celu godinu, je to da sam izdrzao dijetu(i dalje je drzim)...za nekih 16ak meseci koliko traje skinuo sam nekih 36kg(+/- kg, 2)...jos jedno 10kg i zavrsio sam misiju...

izgubio sam obe bake ove godine u razmaku od nekih 6 meseci, caletu su mi konstatovali rak grla, imao je odma operaciju i sve je odstranjeno i mozemo reci da smo prebrodili tu krizu i sad je sve ok...

2 ljubavi su dosle i otisle...ili da kazem pokusaji istih...

posla i dalje nema...nema neceg stalnog...oni sitniji se uvek nadju...prezivljava se...

i dalje sam lud i neozbiljan vecinu vremena i tako....som biJo, som ost'o...

idemo u novu...mozda ce me iznenaditi necim :)

Izmenjeno od strane člana gOOzatEE
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Cela godina je bila u znaku dejavu-a.

Nekih odavno prošlih dana, u kojima sam bila pasivni posmatrač,

a sada nosilac gl. uloge.

I... ne bih mogla sama... da nije bilo baš nekih ljudi i žena :lol: (jer žene nisu ljudi, već nadljudi)...

Koji mi nisu dozvolili da se dam... Koji su me i nervirali, a znali su to... ali nisu odustajali...

Ovde sam gde sam... stara mesec i deset dana... :lol:

U znaku.. idemo dalje...

U znaku... hvala Vam, svima :srce:

Onima, koji post smatraju patetikom sledi :srednji:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uh...burna godina

Pocela mi je divnim dogadjajem, a onda sam morala da donesem odluku koja je prekinula to divno zauvek. Pregurala sam, trag ostao, ali tako to ide u zivotu, neke odluke bole za ceo zivot.

Poslovni uspeh, promena firme....e to mi je prijalo :).

Razvod, selidba u NS, prilagodjavanje...sve u vezi novog pocetka je proteklo odlicno.

Trenutno...jedva cekam kraj ove godine!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Šta je negativno?

Ćale mi se razboleo

ostao sam bez male (danas) brinete

Cveta pokušava da izgrize ogradu

opet nisam napravio rezultat sa golubovima.

Pozitivno:

udala mi se sestričina, i to za osobu za koju sam navijao sve vreme

i Lune se oženio, i čeka bebu

a da, njegova svadba je bila ultramegagigasuper

šljaka je kul

i kinta je sasvim ok, u stvari, jako bih voleo da i u 2012-oj ovako prolazim

Baba je bila letos

i tako, bilo je tu sunčanih srećnih dana... :uzdise:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

jedna od tezih godina

finansijski katastrofalna,cupanje iz meseca u mesec

trenutne mesecne finansije su nekad (u vreme dok sam bila beg :uredu:) bile nedeljni dzeparac za izlazak

shvatila sam kletvu:dabogda imao pa nemao! :(:(:(

uzassss

stresa je bilo i na drugim poljima

potomak je jedinac i moj,pa ne mogu da ga pustim da otaljava skolu kako on hoce

Sad bi tu Bane trtomudao kako je on sam ucio i tako dalje,al jbg....da je tudj,i ja bih ovog mog bacila u vatru pa sta bude...al moj je....pa uci ovo,pa pokazuj ono,pa preslisavaj....urnise me psihicki taj pritisak

onda

moja mama

kako je strasno gledati nekog ko je bio cudo kako stari i postaje nemocan

moja majka koja je imala po tri hiljade ljudi ispod sebe,za koje je bila odgovorna,kojima je naredjivala,koje je umela da saslusa!

moja majka koja po sahrani mog oca rekla za stolom:Prezivecemo! i citavu tu noc provela proucavajuci masinsku knjigu o nekakvoj grdosiji a ujutru pozvala servis i nastavila remont koji je tata zapoceo

moja majka koja je pekla rakiju,negovala vinograd,popravljala masinu,kuvala za dvadesetoro ljudi ko da kuva kafu

moja majka je bolesna i ja drhtim nad njom i ziva nisam kad telefon zazvoni u devet uvece....

i tako....

teska godina

pa cak i emotivno je bila sranje

hocu kakim-necu kakim,zmurke,jurke i ostale gluposti......:dry:

trazim od sledece pomilovanje....samo to.....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Napravila sam veeeliki, ogroman.. ma golem korak za mene a mali za covecanstvo. :)

Vratila sam se iz Kanade za stalno ovde, gde me srce vuce. Ostavila sam moje tamo.. moje cedo je ostalo tamo :( ali mi je njegova ogromna podrska u mojoj odluci znacila i znaci mnogo.

Eto, samo to je obelezilo ovu 2011. godinu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Citava godina mi je proletela, bukvalno. Ne secam se da mi je neka godina tako brzo prosla.

Najvise cu je se secati po ljubavima i po fakultetu koji sam uspela vec da sjebem zahvaljujuci sopstvenoj lenjosti. Kad pogledam unazad, bila je vesela, ne mogu mnogo da se zalim. Sto je +, ove godine mi nije slomljeno srce, bravo za mene :flower:

Prosla mi je godina u nekom planiranju, i uglavnom su se ti planovi ili odlozili ili izjalovili.

Lekar me ocekuje vec pola godine.. Odlucila sam da ga stavim na hold, iako ne bih smela..

Skontala sam da sam sexy, ali stvarno skontala. Pocela sam to i da koristim (bilo mi je i vreme sa 24 :kez: ), ranije nisam primecivala koliko mene muskarci primecuju. Slep'ca.

Tata je napokon dobio posao :srce:

Od sledece zelim zdravlje i srecu za mene i moje ukucane, ne treba mi vise. Zelim jos par stvari, ali ako ih napisem, plasim se da cu izbaksuzirati.

I nemoj da se neko smej'o, zelim da Nole osvoji zlato na Olimpijskim igrama :kez:

E da. Upoznala sam svoju zensku srodnu dusu. Maro moja :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

budjava jeste ali nije najgora....

ukrkala sam se u 2 kredita ,zbog tudje nesposobnosti...

izgubila ono sto sam imala ,a to mogucnost da se lecim...

rvala se sa vetrenjacama i jos se rvem

ali jos nas zdravlje sluzi ,a to je najvaznije i tako da ostane ,

i stekla sam prijatelje do groba

a da

i izgubila kuma ,nije preminuo,samo je 'nako kumovski zavukao,sto mu dodje na isto

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je bila ?

Nikakva.

Uglavnom.

Bilo je i nekih lepih dana ali je mnogo vise bilo onih drugih.

Imao sam bliski susret sa predmetom koji je neophodan u gradjevini ali

meni bas neophodan bio nije.

I to je trajalo jako dugo.

Otislo je dvoje bliskih ljudi koje znam otkada znam i sebe.

Jebena godina zbog vise razloga.

Jedva cekam da prodje.

Odbrojavam joj dane.

Jer..kao u onoj staroj pesmi : ' nova godina ce promeniti sve "

Ili tome slicno........

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 godina kasnije...

Sta vam je obelezilo proteklu godinu, i sta ocekujete od sledece? :)

Vidim da se širi euforija u gradu

i svi su u nekim planovima, presecima, željama i obećanjima...

A ja sam u ovoj godini što se privodi kraju

(napokon) presekla tegove koji su me zaustavljali i nisu mi dali da idem napred...

Veliki rezovi, velike bolesti i borbe su obeležile drugu polovinu godine,

ja i dalje hodam sa osmehom i verom u ljude i u dobrotu

i verujem da će se moje kume izboriti sa tim nemanima,

verujem da ću ostvariti svoje ciljeve,

da ću se osamostaliti i napokon naći onaj svoj mir

za kojim toliko čeznem...

 

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Ispraitla 2015 i odavno već gazim po ovoj 2016.

Prošla mi je donela  mnogo lepih ali i dva ružna trenutka. 
Ta dva ružna su toliko bila jaka emotivno da me još potresaju, ali polako ih "zatrpavam".

Ovu godinu sam počela jako radno. Nadam se da mi neće cela biti žestoka po tom pitanju :hhh:  

Osim radnog početka je već lepa. Osmeh mi ne silazi sa usana..e TO bi volela da ostane tokom cele godine.

Što bi rekli ako se po jutru dan poznaje, neka ono prvo bude više kao buđenje u jutro a osmeh neka bude tokom celog dana. 
 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...