Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Uključih se u neki bizMis koji zahteva da se sa klijentom raspravljam oko toga šta mu treba i koju cenu za to treba da plati, pa čak i o tome koliko toga što prodajem njemu u stvari treba. I... osećam se otprilike kao riba na suvom. Ne umem da se cenjkam, i to sa velikim U. Kad vidim nešto što želim da kupim i pitam za cenu, ta cena je za mene konačna, u kamen uklesana. Ako mi se dopada kupujem, ako ne idem dalje. Ako je cena baš drastično veća od one koju sam očekivao, možda ću nekim gestom izraziti neslaganje. :krsti::vidbudale:

Kako se vi ponašate kad čujete cenu? Pokušavate da je spustite ili je prihvatate onakvom kakva vam je saopštena? Koliko ste vešti u tome?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Umem da pregovaram o ceni. Pogotovo kad je ulog čestit.

Pregovarala sam sa investitorom za stan. I ispregovarala. Na obostrano nezadovoljstvo spuštene cene i zadovoljstvo sklopljenog posla.

I sa majstorima koji su isti sređivali. I ispregovarala. Takođe, na obostrano nezadovoljstvo spuštene cene i zadovoljstvo sklopljenog posla.

I kad sam kupovala kola sam pregovarala. U dve reči. To pregovaranje je bilo skroz fer. Na obostrano zadovoljstvo.

Par puta sam se cenjkala sa bezobraznim kinezima. I to onima koji su znali da nešto što mi treba imaju samo oni. Naučili su me to iskusniji od mene. Ili fiskalni, ili spuštaj za pola PDVa. On ostade sa mojim parama, besan, a ja sa robom i sitnim kusurom koji sam potrošila u prvom kafiću.

Pijacu ne volim. U retkim trenucima kad se tamo zadesim, toliko žurim da napustim mesto zločina da mi ne pada na pamet da se cenjkam.

Ne znam gde je granica između "poslovnog dogovora" i tzv. "ciganskog cenjkanja". Ali za sebe volim da mislim da nisam čovek za ovo drugo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne umem da se cenkam.

Ne umem ni bez cenkanja da kupim.. a kamoli sa neUmećim cenkanjem... :( nije baš da me prevare, ali... najčešće se u kupovini zalećem

nemam poooojma o ekonomičnosti.. o kirJanjisanju.. preraspodeli novca... ulaganju.. štednji

a kupoprodajne preyebotine, mućke, cake, fore i namazi su mi tako daleeeki

i otako dvrattttttni.

A najviše nemam pojma o prodaji.

Tu su uvek u plusu daveži cenJkatori

koji mi ubijajoo cene

i izaZivaju pro_Ljev

.. eno onomad mi ode slika za petilja da 9dba5c66.gif

nako lepa slika a0dea117.png

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rođeni otac za mene kaže da sam ciganJska sorta :andjeo:

Volim da se cenjkam:

korak prvi - šmeknula sam robu

korak drugi - krećem ka cilju

(u međuvremenu se suprug i sin gube brzinom svetlosti)

korak treći - obično pronađem neku kao falinku (živeo Yugoinspekt, kod kojih sam dobro ispekla zanat)

pa kreće natezanje, obaranje, pa neodoljiv osmeh... ubeđivanje...

tako da, jadni prodavci na kraju požele verovatno da mi daju robu za dž, samo da odem... :lol:

ali ne... ili ću pošteno da platim sniženu cenu, ili ništa od kupovine. :lol:

Tako da na vašarima, buvljacima moram da oborim cenu barem za 10 dindžosa (po jednom kom. artikla),

inače mi nije merak da kupim.

Neću više da se hvalim :hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Uglavnom kupujem po prodavnicama i buticima, gde cenkanja nema.

Imas cenu, izvoli, ako hoces, ako neces, dovidjenja i prijatno.

Sve i da postoji cenkanje, od mene nikakve vajde nema.

Prvo sto bi me uzasno bilo sramota da se cenkam,nikad nisam ni probala , jer ne umem :lol:

Ja sam od onih potrosaca, kojima ako se nesto svidi, kupuju bez obzira na cenu,naravno ako imam para :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Ne volim da se cenjkam ali volim da birkam.

Jednom prilikom na pijaci sam kupovala krompir. Puna tezga a ja biram kao da ću platiti zlatom.

Prodavcu se po malo smučilo moje, ipak pažljivo biranje, i reče mi: - Snajka, daj ne preturaj više taj krompir, sve ti je to isto, ih bre ka'ka si!"

Pročistim grlo i kažem čoveku: - Znate šta, ako već nisam izabrala dobrog muža, pustite me da izaberem dobar krompir. - Seljak se grohotom nasmeja, izvadi pun đžak krompira, napuni tezgu i reče - Biraj do sutra, imaš popust! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam baš neki cenjkaroš, ali ne kupujem baš na prvu. Ja se ustvari cenjkam ćutam. Neki put upali. To otprilike izgleda ovako:

- Koliko je boranija?

- 150 kilo.

- 150 kilo? - I kao nešto gleduckam tu boraniju, šatro dopadami se, ali u jednom trenutku krenem (ipak) prema susednoj tezgi.

- Evo, može za 120 kilo?

Eto, to je obrazac. Doduše retko upali, ali takav sam. Nema talenta da se cenjkam, a baš bih voleo... ;dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ni ovo što ću sada napisati ne spada u cenkanje ali nema veze, liči.

Za supu vam je potrebna veza zeleni, celer, meso... Kada vidite da sve to više košta od mesa za tu supu, onda je jasno zbog čega pet puta obiđem pijacu da bih kupila valjanu vezu osim ako ne kupujem na kilo.

Gledam veze i kažem da su najbolje na pijaci ali bedne, makar da je još koja šargarepica, koren peršuna, pa malo lišća peršuna, kupila bih dve. I tako meni prodavac ćušne još koji korenčić i dobijem tri veze. :lol:

(Rekao bi čovek da sam cicija a nisam. Oprobala sam se kao prodavac sopstvenih rukotvorina. Jednoj Ruskinji sam prodala jednu stvar a poklonila dve, iz ljubavi prema Rusiji)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...