Idi na sadržaj

Svi smo mi došli jedared, a neko je doš'o i pre...


Preporučene poruke

O, moji su odavno pustili korenje ovde.

Oni, nadobudni iz moje porodice, koji vole da mlataraju porodicnim stablom i poreklom,mnogo bolje bi to objasnili :lol:

A prvi predak dodjos,stigao je iz jednog malog gradica sa nemacko- francuske granice, sa sve poslugom i pratnjom za

vreme vladavine Marije Terezije.

Dosao i ostala pokoljenja za njim.

Meni od tog svog silnog plemstva, nije nista ostalo, osim porodicnog grba, u kuci mog oca i punog kofera svedeconstva o zvucnom prezimenu :lol:

I prica i prepricavanja.

Moji koreni su tu gde sam i ne mislim se seliti :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam ovde rođen, moj otac takođe, deda već nije. Tako da sam druga generacija tzv starosedeoca u ravnici. Pokojna baba, očeva majka je imala najdublje korenje ovde koje ide do habsburškog perioda, dokle tačno nikada nisam tražio. Majka mi je rođena u Bosni i ovde došla sa nekih tri godine sa svojima. Deda po ocu je iz istočne Srbije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Kao što reče Bane iz Garavog sokaka, svi smo mi ovde došli jedared,a neko je doš'o i pre. Pa, odakle ste došli?

Ja sam se ovde uputio iz Bosne, iako je i ona daleko od moje rodne grude. Doš'o da studiram i ost'o, lepo mi ovdi. :)

I ja sam ovamo stigla iz Bosne, u maminom stomaku, ali se ipak nisam rodila u Vojvodini. Mati se nešto popišmanila i posle dva meseca boravka u Inđiji, rešila da se vrati u Bosnu. Moj otac i dve starije sestre rekoše NJET i ostadoše u Inđiji, mati sa stomakom do zuba i mojim bratom ode nazad u Hašane. Tamo je ostala taman toliko da mene rodi, pa se ipak predomislila, prodala kuću i zemlju u Bosni i vratila se u Inđiju gde je ostala do smrti, a ja do svoje dvadesete kad sam se udala za jednog bačvanina, i ovde sam i sad, u Bačkoj, svedno, u Vojvodini, to je najbitnije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja tek sad vidim ovu temu? :ajme:

 

Moj pra pra pradeda je još daaaavno stigao u ove krajeve i u crkvenim knjigama je zabeleženo 

oko 177...i neke .... kako ne znam, kažu, negde od dole, granica sa Sandžakom, ili tako nešto...

znam da su bila tri brata, jedan je naselio sever Banata, jedan kod Titela i ovaj moj ogranak došao u Sivac :)

Nedavno je brat, kada je dogovarao krštenje za sina, saznao da je taj prvi naš rođak imao isto ime kao i njegov Jovan...

Kakva slučajnost :)

 

A moja majka je sa Divčibara stigla na sever Bačke i ostala uz mog tatu :srce:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...