Idi na sadržaj

Naknada SOKOJ-u diže cenu računara


Preporučene poruke

Lopovi i hoštapleri nemam drugi komentar.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=12&dd=13&nav_id=565244

Lista uređaja na koje se plaća „muzički dinar“

- fotokopir aparati

- CD rezači (kao računarske komponente)

- DVD rezači (kao računarske komponente)

- štampači

- skeneri

- digitalni video rekorderi

- blu rej rekorderi

- video-rekorderi

- digitalni džuboksovi

- digitalni audio-plejeri

- haj faj CD rekorder

- haj faj DVD rekorder

- haj faj HD rekorder

PRAZNI NOSAČI ZVUKA, SLIKE I TEKSTA:

- kompakt diskovi

- digitalni video diskovi

- digitalni video diskovi visoke definicije

- blu rej diskovi

- mini-diskovi

- audio-kasete

- video-kasete

- USB fleš drajv

na sve ovo će izgleda dodati i frižidere i šporete, na koju foru ubijte me ako išta razumem

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=12&dd=14&nav_id=565558

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Valjda i neki noviji frižideri imaju mogućnost ubacivanja melodija za štošta. :lol: Idioti, bre. :lol:

Sve, sve, ali skeneri, štampači i fotokopir aparati? :blink: Za to bih voleo čuti obrazloženje. Jedan komentar sa B92:

"A sta ako ja idem ulicom i sasvim pristojno i talentovano zvizducem neku pesmicu? Da li sam i ja "nosioc zvuka" i da li treba da placam licencu nekome?"

I odgovor:

"Da, shodno zakonima to je javno izvodjenje i ti si duzan da platis nadoknadu SOKOJ-u, a on ce (naravno) proslediti novac od autorskih prava autoru melodije koju si zvizdukao. E sad, trebalo bi proveriti da li je iznos naknade jednak za zvizdukanje i pevusenje. Po mom misljenju, za zvizdukanje bi trebalo platiti manju naknadu posto ce novac (naravno) biti prosledjen samo kompozitoru dok za pevusenje mora da se plati naknada i autoru teksta. E sad, u mom slucaju, ako pevusim ja bi trebalo da platim samo naknadu autoru teksta posto sam totalno nemuzikalan, tako da ne mogu da mi traze naknadu za melodiju - nema sanse da sam pokodio 3 vezana takta." :hahaha:

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi jasno samo kako to proguraju da udje u neki zakon i da ga izglasaju ovi debili sto sede u skupstini i cackaju nosOve (mogao bih i j a biti poslanik ... imam veeeeeliki nos).

Nije im dosta sto maznjavaju pare po kafanama, satorima, bibliotekama i ne placaju poreze, nego treba jos da im damo.

Serem se vise na ovakvu drzavu.

A lepo je rekao moj babo ... "pravicete vi, deco, Slobodana od blata" ... kada smo onomad jurisali na barikade na putu za Usrangrad ...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ma sve živo bre, mikseri, veš mašine, bušilice, usisivači... na sve udariti usrani muzički dinar. Pa to je takav lopovluk da to više nema meru. Baš me zanima koliko su uplatili stranim izvođačima na ime te takse koju udaraju ljudima? I to bre 3% od cene uređaja eeeej!

"Van svake pameti je da muzički dinar vredi tri odsto od cene uređaja. Ako je uvoznička marža dva odsto, a carina jedan odsto od cene uređaja, zašto bi muzički dinar vredeo kao te dve dažbine?!

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=12&dd=14&nav_id=565558

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...