Idi na sadržaj

Poznavanje materije


Preporučene poruke

Odoh danas do Futoške pijace da kupim jedan kabl koji je iz nekog razloga prestao funkcionisati, a potreban mi za gledanje TV-a. Pa... bar za gledanje na kakvo sam ja navikao. Znam da ću tamo naći ono što trebam, ali se unapred pripremih na začuđene poglede "majstora". Naime, treba mi RGB kabl a ne opštepopularni "cinčevi". Razgovor sa velikim snabdevačem kablovima prenosim u celosti:

- Dobar dan!

- Dobar dan, izvolite!

- Treba mi RGB kabl ako imate.

- Kakav je to?

- Poput cinčeva, samo sa crvenim, zelenim i plavim konektorom.

- A, pa misliš cinčevi ti trebaju.

- Ne trebaju mi cinčevi!

- Pa, to je isto, samo druga boja kablova... -gotovo da je spreman da pakuje

- Nije isto, komponentni kabl daje daleko kvalitetniju sliku od vaših "cinčeva", koji mi ne trebaju.

- Aha... (mešavina zbunjenosti i besa) ... takve nemam.

Ubeđen sam da nema pojma da su cinčevi koje mi nudi u stvari sastavni deo kompozitnog kabla, koji jeste uobičajen, ali ni izbliza kvalitetan kao komponentni koji mu tražim.

Kako reagujete kad osoba koja bi po opisu posla za nešto trebala biti stručna ne barata osnovnim pojmovima vezanim za taj posao? Koliko često susrećete takve "stručnjake"? Osećate li potrebu da ih podučite njihovom poslu ili jednostavno ignorišete njihovu nesposobnost? Koliko je vama važno da ste maksimalno upućeni u ono što radite?

Ja pokušavam prokljuviti na kom nivou im je razumevanje materije, pa prilagoditi rečnik tom nivou, ako mi je proizvod zaista potreban. U suprotnom ću samo produžiti dalje. Generalno nemam razumevanja za nekoga ko se bavi određenim poslom, a nema ni najosnovnije znanje koje mu je za taj posao potrebno.

Izmenjeno od strane člana Morpheus
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kako reagujete kad osoba koja bi po opisu posla za nešto trebala biti stručna ne barata osnovnim pojmovima vezanim za taj posao? Koliko često susrećete takve "stručnjake"? Osećate li potrebu da ih podučite njihovom poslu ili jednostavno ignorišete njihovu nesposobnost? Koliko je vama važno da ste maksimalno upućeni u ono što radite?

Ja pokušavam prokljuviti na kom nivou im je razumevanje materije, pa prilagoditi rečnik tom nivou, ako mi je proizvod zaista potreban. U suprotnom ću samo produžiti dalje. Generalno nemam razumevanja za nekoga ko se bavi određenim poslom, a nema ni najosnovnije znanje koje mu je za taj posao potrebno.

Meni je najkrvavije kad sednes u neki djulvezan i jedini si gost i konobarica te ne primeti 15 minuta. Neverovatno zvuci ali stvarno ima antitalenata koji ne mogu da prate 4 stola.

U Novelu na bulevaru rade neki omladinci koji cim pipnete kvaku spolja vicu histericno IZVOOOOLITE!!! Ne pobegnem jedino onda kad bas nema nigde drugo da se kupi to sto mi treba.

Ume da iziritira kad vidis da si bolje obavesten o prozivodu od onog koji je tu da ti ga proda ali ako i sam to uvidi i odreaguje ljucki i nije neki problem. Problem su egomanijaci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...