Idi na sadržaj

Najlepše u Novom Sadu


Preporučene poruke

Sramota da nemamo ovakvu temu. :)

Pre neki dan sam satima šetao obalom Dunava, područjem oko Duge, radovao se što je onako lepo uređeno, napravio par fotografija.... prešao preko mosta, tvrđavu ostavio za neki drugi put. Zaista su retke prilike u kojima ja onako besciljno šetam. Napunio sam baterije za narednih nekoliko dana. Ponovo sam se osetio povlašćenim jer imam prilike da živim dovoljno blizu ovoj lepoti.

Šta je vama najlepše u Novome Sadu? :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u staaaara dobra vremena volela vikende leti, ono kad po ceo dan otpa'nes na strandu, odes kuci na tusiranje pa oko 9 u Bistro da se zgrijes, posle u Piping na djusku do ranojutarnjih casova i onda za kraj kod 'Brene' na pljesku. To mi bilo najlepse. Sad ne znam sta mi je najlepse, zavisi od dana, danas sam malko cinicno nastrojena (cuj danas hah) pa mozda nije ni trebalo da otvaram ovu temu.

Znam samo da kad odvedem nekog novajliju na djavu i stanemo uza zidic s kojeg puca pogled.. Obicno razjape celjust.. Od ljepote. Pogled na grad sa tvrdjave je vanserijski lijep.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Postoje dani, kad u mislima, namrgodjena, prolazim gradom i ne primecujem nista.

Kad je sve oko mene sivo i grad mi je siv.

Zavisi kakvim ocima gledam.

Ponekad, zapazim svaki detalj, cak i ovo ogoljeno drvece, koje mi nekad, pogotovo nocu, dok bljeste svetla sa mosta

ka keju izgleda skoro nestvarno.

Ali ipak glasam za tvrdjavu i pogled sa bedema, gde su Novi Sad i Dunav, kao na dlanu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

"SVE" mada bi se mogao citirati moj kum slovenac i ovako "VOLIM NOVI SAD!"

Ja ga volim svakog minuta svog života. Ali on, on ga obožava.

Večeras smo šetali i šetali i samo je uzdisao i ponavljao-Volim Novi Sad!

Kej...Štrand.. SPNS..Znaj Jovina..Dunavska...i samo je zapitkivao "Kuma, koliko je sati? Poglej, znaš kak bi sad bilo u nas? Mrtvo! Nigde nikog! Daj kuma slikaj me da im ja pokažem kako se živi i uživa!!"

Meni je to nekako normalno, ali kada vidim kako se neko oduševljava onda volim moj Novi Sad još više i :srce: mi još veće.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 11 meseci kasnije...
  • 5 meseci kasnije...

Ljudi koji čine ovaj grad... :uredu:

 

Маче закочило грдосију
 

Кажу да мачка има девет живота, мада ниједна мачка то никад није потврдила нити оповргла. Како било, мачка која се ујутру затекла међ’ точковима градског аутобуса на линији 1, може да захвали само и искључиво хуманом возачу

 

што јој овај један живот, коме сведочимо, није отишао у неповрат. Наиме, возач аутобуса је видевши маче које је истрчало на пут правац под точкове, зауставио аутобус и наредних десетак минута покушавао, те на крају и успео, да је спасе. У помоћ су му притекли и суграђани који су се затекли на лицу места, без обзира на кишу која је  ујутро онако британски падала, као и на то што је овом акцијом спасавања бар мало поремећен ред вожње.

 

Кажу и да су новине пуне црне хронике и вечито суморних друштвено-политичких перипетија. Отуд ће ова вест, ма колико се баналном чинила, многима измамити осмех на лице, како љубитељима мачака тако и свима онима који још увек верују у хуманост појединца. А добро је подсетити се и изреке која каже да ко не воли животиње не воли ни људе и отуда закључити да они који се убудуће затекну у аутобусу којим командује овај возач не морају да брину како ће вожња проћи, како за оне који су унутра тако и за оне који су ван возила - и људе и животиње.   Ј. З.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 9 meseci kasnije...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...