Idi na sadržaj

Moj maturski rad


Preporučene poruke

Sećate li se šta je bila tema vašeg maturskog rada? Kako ste ga i koliko dobro uradili?

Ja ne samo da se sećam, već ga i imam sačuvanog. :kez:

Tema: Mikroračunari

Sadržaj:

Šta je mikroračunar?

Hardverska struktura mikroračunarskog sistema

Centralna procesorska jedinica

Ulazno-izlazni uređaji

Literatura

Dobijem napad smeha kad se setim kako je ta rad pisan. Imali smo nekoliko računara u školi, na svima različiti operativni sistemi i na svima različito podešen Microsoft Office. Pošto nikad nismo uspevali sesti za isti računar kao prethodnog dana, najpre smo morali ispravljati brdo grešaka proizašlih iz različito podešenih parametara sistema, pa tek onda nastaviti rad. I tako svakog dana. Navodno sam ga dobro uradio, za petice, ali kad danas vidim šta sam tad napisao u njemu.. bolje da ga ne pokazujem. :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije se to tada zvalo matura, al' imali smo da uradimo i praktičan rad i da teoretišemo sa komisijom. Ja sam napravio jonizator vazduha. J'bte, kolika količina kondenzatora na jednom mestu!?! delovao je imprensivno. Doduše, nisam ga stavio u neku atraktivu ambalažu (čitaj nikakvu), tako da je takav "na izvlol'te" vrlo brzo završio očerupan, a kondenzatori i diode su završili u nekim drugim spravama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da se sećam. Mada u ono vreme (prošli vek..) nije bilo maturskog rada, jer se prelazilo automatski na PA ali zato je postojao diplomski rad.

Kako se ne bi sećala, kada sam ga kucala na tatinoj pisaćoj mašini sa malim prekidima 2 dana i jednu noć. Morao je da bude u 5 primeraka. Nema tog indigo papira koji može čitko da prikaže sve primerke. Sva sam se ukočila od kucanja.

Tema "Primena audio-vizuelnih sredstava u razvoju govora sa decom predškolskog uzrasta." Literature nema, pa mi osta samo praktičan rad. Dva meseca sam držala aktivnosti po vrtićima...poredila...pravila istraživanja...pisala gomilu priprema...i na kraju bacila u nesvest komisiju :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Alchajmer mi sakrio maturski i prvi diplomski rad. Tema drugog je:'Industrijski zagadjivaci' .....a 'boguFala', u PA mi potrebna literatura sama trcala pod ruke. ......... Ps. Postoji zanimljivost u vezi prvog rada: kao i svaki snalazljivi student, za diplomski sam birala predmet po profesoru ...da ne kazem - onog koji diplomski smatra 'ispit pro forme'. I tako, izaberem jednog predusretljivog ... covek mi je cak slao fotokopiranu literaturu postom na kucnu adresu (jbg, tada nije bilo e-maJliranja). A onda stavih majcinstvo ispred diplomskog, bla-bla, i kad sam htela da ga obavim - zapadne mi drugi profa...najveci skot. Odnesem mu rad koji sam sa onim prvim napisala, a on mi kaze da sam PROMASILA temu!?! Sta cu, kao uplasena pickica, nisam imala hrabrosti da mu kazem da je on prolupao - uzmem novu temu, pa JOVO NANOVO.. Izebao me Marfi do samog kraja ...cak i to, da sam jurila, 3 dana pre ispita, profe da mi ispotpisuju neke prijave koje su pogubili ...i da mi je dosla tv da snima ... Uzas! No, diplomirah...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Tema je bila "Organizacija ujedinjenih nacija"".

Imao sam stvarno inspirativnu temu koja je pruzala tako siroke mogucnosti licne kreacije:kez:

Zahvaljujuci tome iz pismenog dela je bila cista 5ica iaiz usmenog isto tako

sto mi je mnogo pomoglo u daljem skolovanju na tim visokim skolama.:uredu:

Dobro , evo sada . nakon toliko godina , usled kojih je nastupila zastarelost ,

mogu reci da mi je pri pisanju mog maturskog rada

o kojem se jos prica u hodnicima i zbornici gimnazije:)

"malu pomoc " pruzio jedan stari profesor ciji se sin zove Drasko

sa prezimenom poznatim.

U stvari , ja sam vise pomagao njemu.

On je govorio a ja sam tipkao na pisacoj masini.

A maturski rad ?

Imam ga i sada.

Eno ga u fascikli.

Cela OUN stala u jednu fasciklu.

Vec dugo je tamo.

Kod mene.

A i u Globalu.:uredu:

.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...