Idi na sadržaj

Kodeks oblacenja


Preporučene poruke

Gledam jutros vesti, pojavljuje se na nekoj konferenciji za stampu nas dragi preCednik. Ali se pojavljuje u odelu, kosulji na kojoj su otkopcana gornja dva dugmeta i bez kravate!!!

Mozda ja imam pogresna shvatanja, pa se varam kad smatram da njegova pozicija predsednika, makar i ovako male i jadne Srbije, zahteva malo ozbiljnije oblacenje. Tacnije, smatram da nikako ne bi smeo sebi da dozvoljava da se u javnosti pojavi kao harmonikas koji posle vise sati sviranja skida kravatu i razdrlja kosulju. Jest i on obican covek, neka se kod kuce seta i u boksericama, ali u javnosti bi ipak trebao da drzi do ozbiljnosti oblacenja koje zahteva njegova pozicija.

Posao mi je takav da zahteva strogo oblacenje. Strogo u smislu da ne mogu da odem na sastanak u trenerci, farmericama...bla bla...

Da li imate kodeks oblacenja na vasem poslu? Da li ga strogo postujete ili sebi dozvoljavate da odete opustenije obuceni?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I sada, kada bi na prvu izgovorila i uskliknula buntovni anarhistički poklič...

1584c131.gif ne dajem ja ni pet para za sve te "zakone, pravila i propise" , kojima se kruto i konjsko_amovski reguliše ponašanje ljudi..blabla

pa tako i nemam kodekse, ne volem kodexe, ne priznajem nikakve kodexe, fućkam na kodexe, iz stomaka se bunim protiv kodexa, ne želim da znam za nikakOve kodexe

gazim loptu

i priznajem

- neke (nazovi) kodekse priznajem ... i poštujem.

Kodex ponašanja i kodex oblačenja, u suštini i nisu stvar zakona... već su stavke iz domena kulture, vaspitanja.. pristojnosti.

Tako i nije čudo da se svako ko vidi našeg fazana sa razdrljenom košuljom, imbecila koji na poslovni ručak dođe u patikama i s'berMudama, glupaču koja na p'jac krene u "maloj crnoj haljini" i s'štiklama, il' budalesinu koja na plažu pođe/dođe s'smokingom..

u najmanju ruku zaprepasti..

i zgrozi.

Glupošću svih pomenutih.. i ostalih sličnih, a nepomenutih "aktera".

p'ne mogu da verujem

ako nekome i nisu sasvim jasne reči.. kultura, vaspitanje, pristojnost, prikladnost.. normalnost

dovoljno je da se posavetuje s'logikom.

Tu vijugu valjda svaki (pa i pileChi) mozak poseduje... koliko god da je zakržljao.

pu jebeNti (s'upucavanjem) f85edc68.gif... sve nekultivisane budale (stanovnike planete Zemlje... ikad rođene :hahaha:)

Izmenjeno od strane člana Glisha
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

vala, ako ja uzmem kosulju i kravatu i sako, i pri tome jos se i dobro osecam, to dolikuje i predsedniku!

i ne samo oblacenje, kada izlazimo na teren, ima da izlazimo kao tim, bez cerekanja, bez glasnog razgovora, ne mora vojnicki tvrdo, ali ipak ima da koracamo zajedno i ima da se zna, ko sa kim sme da prica, o cemu se ne moze pricati i nema da gleda za zenskama i da koluta ocima na gluposte klijenta.

nije posao zezancija, nismo bre u Albaniji!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ima na cetiri pet stranica otkucana pravila ponasanja i oblacenja...sve uglavnom sto ste vec naveli i sto je juz'li...nesto se postuje nesto ne...zene vise krse pravila oblacenja...bretelice... pa se pazuhice vjetre...dekolteici...papuce-cipele ne znas sta su...pa bosa nogica...pa im se uglavnom gleda kroz prste...ali ako...sta ces... ko ljudi... jedan decko je morao skidati mindjusu kad je dolazio na posao a poslije posla je vracao....ono sto je interesantno jeste da je petkom dozvoljeno da nosimo farmerice...:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 4 sedmica kasnije...

Secam se pre 10-tak godina kad smo se ovde doselili otisla prvi dan u skolu da upoznam uciteljicu mog sina,i ostadoh zaprepascena:blink:.

Uciteljica krenula na plazu:(,haljinica kratez,bretelice,papuce,naocare.....samo joj jos suncobran fali.

Zgrozih se pri pomisli kako sedne pred djake.

Za takve treba propis jer nemaju pristojnosti,vaspitanja,obrazovanja,kulture.....gde se sta oblaci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Imamo propisan kodeks šta je nepoželjno: majičice na bretelice, izrezi, kratke suknjice i sl.

Bitno je da bude pristojno i kulturno.

I tako je trajalo do prošlog proleća kada smo dobile one kecelje kao prodavačice sira na pijaci :dry:

Onda smo se mi udružile, pa sada nosimo uniforme koje smo same sašile,

pa smo opet uniformisane, ali pristojno i u skladu sa radnim mestom.

Dole uvek oblačim trenerku ili jedne moje pamučne pantalone u kojima se najlakše krećem

i radim svoj posao :)

Zgražavam se kada vidim da neko ko radi sa decom ne silazi sa štikli i oblači se tako da ne može da se ni nagne nad detetom niti da sedne k'o svet :wtf:

Neka osnovna pravila ipak moraju da se uzmu u obzir :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Spadam u ne elegantnu osobu na poslu...kupila sam dva trenerke u totalno otkačenim bojama+majica kratkih rukava i gornji deo po potrebi.

Redovno se presvlačim.

Ne mogu drugačije da funkcionišem.

Zato je moja koleginica uvek doterana, našminkana i ja uvek kažem-sreća pa imate nju, mladu i lepu, da odmorite oči na njoj...ja sam čisti pozadinac a i nisam za gledanje. Odmarajte oči na njoj, biće vam lepši dan :fijuk:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Redovno se presvlačim.

Ne mogu drugačije da funkcionišem.

:uredu:

Isto i ja.

Ne bih mogla drugačije da se mrdam na poslu :beyond:

Dođem sređena na posao, pa se presvučem u gornji deo uniforme i trenerku,

a kada završim posao ponovo se vratim na štikle i lepu garderobu.

Često me i ne povezuju na ulici kad me vide jer pustim kosu i nemam ljubičastu uniformu :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Prošlog leta uđem u EDB da platim račun. Portir me zaustavlja i kaže da stanem ispred njega. Začudih se ali stadoh kao oficir (to na tatu :kez: . Kaže mi dežmenkasti mladi brka - Ne možete boraviti u zgradi. Zašto? - pitam ga zbunjeno. Kaže da imam prekratku suknju. :lol:

Pogledam koju sam obukla, da nisam nehotično uzela neku za more ali ne, vidim samo tri prsta iznad kolena, ni pomena o miniću. Gornji deo je bio kritičan a to ovaj mamlaz nije konstatovao jer tako nije pisalu u kodeksu. Samo su minići bili krizni.

Zatim ga pitam - Molim vas, šta je to na meni nepristojno? On gleda, čkilji na jedno podbulo oko i kaže: - Ma sve je super ali tako piše a ja moram da čuvam posao. Pitam ga mogu li do šefa da on proceni da li sam nepristojno obučena. Kaže mi da je šef na pauzi. Nakon više od dva sata dođe šef sa pauze i tu se okrenem par puta da on proceni da li je moja suknja mini ili domini, da bi me konačno pustili jer ipak sam došla na šalter za naplatu a ne za reklamacije.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da, imam neki svoj kodeks. Najviše volim i najviše vremena provodim obučen u farmerke i prsluk (kojih imam nekoliko, što letnjih što zimskih). Leti ispod prsluka uglavnom nosim još T-shirt, ili sa kragnom, a zimi košulje ili dukseve. Obavezno nosim kačket (alergičan sam na sunce i imam osetljive sinuse) i naočare za vid (photo gray, takođe zbog problema sa suncem)...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Bože, Apolodor, kao da sam vas ja rodila. :lol: Čim sam moje bebe izvela iz porodilišta odmah sam im stavila po kačket. Mislim da u kući nikada nismo bez min. 20 kačketa plus jedan moj. A prsluke, za jedno veče oštrikam dva komada. Dobro, pošto vi niste beba za vas bi mi trebalo više večeri a možda i godina. :kez:

Što se mog ličnog kodeksa tiče, tu sam jednostavna. Leti što manje garderobe, zimi što više, min. 10 komada plus neizbežno ćebe od koga sam napravila raskošni šal.

Goste primam kao kada idem u goste osim ako nisu bliski rođaci ili prijatelji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da li imate kodeks oblacenja na vasem poslu? Da li ga strogo postujete ili sebi dozvoljavate da odete opustenije obuceni?

Ja na poslu imam uniformu. Izgledam ko' specijalac:smeh:. Sve ostale varijante se znaju, kako i gde i kada. Obično, oni koji me viđaju samo na poslu ne prepoznaju me kada se sretnemo na ulici. Na poslu i privatno sam sušta suprotnost:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imam uniformu, ali sam se izborila da ne bude preterano stroga, jer..

U mantilu ne znam ni da hodam kad mi se vijori oko nogu.

Sa dugim rukavima nikako ne mogu da radim.

A ne podnosim ni one krace uniforme kratkih rukava, osecam se kao sapeta u neki karton..

Najcesce sam u pantalonama od belog lana ili nekog slicnog materijala i beloj pamucnoj majci..

Mada, ranije sam nosila i uniformu tipa mantil haljine..

Vise je ne nosim posle jednog peha..

Naime, zapricala se s koleginicom dok smo se presvlacile i zakopcam samo gornje dugme i izadjem u prepnu cekaonicu tako razdrljena..

Tih dana je vrvelo od pacijenata..:smeh:

Od tad pantalone, njih ne mogu da zaboravim da obucem..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Imamo neku vrstu keceljica.

Kao najmlađa :lol: a i najsitnija u kolektivu, u pojedinim situacijama sam u nekim

izgledala kao siroče, nedajmeBože :ajme:

Otkrih žutu, dovoljno kratku, da se guza nazire, a da se ne vidi.

Da se razumemo, imam i helanke, ili trenerke ispod.

(ovo čistoda ne dođe do zabune)

Da, i dovoljno široku, tako da mogu lepo da je sVežem odnapred i otpozadi,

tako da moj stručić u full-u dolazi do izražaja.

E, da!!!

Nedavno sam dobila i keceljČe crvene boje, koje ovih dana treba da suzim i skratim.

Ženice oko mene nose papuče, ja sam u svojim Najčicama, skitalicama,

koje mi sačuvaše noge od bolova i oticanja.

MajŠice su dozvojene, pitala ja - po savetu mog kuma. :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...