Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 108
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

U tim umobolnicama treba mrcine da žderu.. i da piju. Treba da troše vodu....sapun (i toileT pEjper ) neko mora da ih gleda i nadgleda neko da im pere veš neko da se o njim' "brine" Treba

(moj bold)   Ovaj bi verovatno mogao da završi u Mitrovici. Ko zna kakav je zatvor u SM, zna šta ga čeka. Kažu da običan svet koji je video te uslove je bacao peglu.I ova druga dva zatvora nisu ništ

Ne mogu, niti želim. Treba razmišljati racionalno. Jednostavno mi ljudi reagujemo impulsivno i prvi instinkt je da bi monstrumu glavu otfikario... ali država ne može i ne sme da funkcioniše na taj nač

Čitajući niz članaka na temu "kako je biti u zatovoru"....još više me sustiže bes!!

Za izgradnju je utrošeno preko 10 miliona evra!??!?!??! Padinjak ko hilton od pet zvezdica!! Ono što me još više žesti (ovako ranom zorom) je što će ovde uživati najgori i najokoreliji krimnalci!?!??!? Pedofili....ubice....silovatelji....i ostali šljam?!??!? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Tek sada sam za uvođenje smrtne kazne!!! Niko, ali NIKO me ne može ubediti da su oni zaslužili ovakav konfor!! Čega će se skotovi plašiti? Ničega! Do kraja života će mu biti lepo, udobno, toplo i to sve na račun društva i istih onih kojima je naneo bol i patnju. Ostatak svog "kažnjeničkog" života će provesti bezbrižnije nego stotine hiljada stanovnika ove naše male zemlje!! I ne zanimaju me ni ljudska prava, ni EU standardi ni resocijalizacija....NIŠTA! Dobili bi oni od mene luksuzan konfor sa mirisom i ukusom ilovače na nekoj livadi bez znaka i pomena!!!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ih bre, pa sad ce se otimati ko ce vece sranje da napravi ne bi li se smestili u ovakav komfor..

Bas sam danas procitala u nekim dnevnim novinama za tipa koji je za silovanje decaka i jos gomilu kradja i ostalih krivicnih dela, dobio samo 13 godina..i jos kazu da je bio uracinljiv..tih 13 godina ce za koji dan prepoloviti, pa ce onda smisliti jos koju olaksavajucu okolnost, te ce za dve, tri godine vec biti na ulici, spreman na nova "dela"..

I tako..:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Treba li da objašnjavam zašto sam i dalje ZA!!!? 

 

Jutros ranom zorom, u 5.50 dovodi žena dete u vrtić, radi inače u TRV i onako sva očajna mi kaže vest. 
Ceo dan mi ne izlazi iz glave....

Sad ugledam ovaj članak te obzirom da kod nas nema smtrne kazne, bi mi nekako lakše, jer znam da će zaista biti tako.

 

Jadno dete.... :(

 

I neka zvučim još gore nego ubica.

Neka sam  bezobzirna i surova-to sam ja i tako razmišljam.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Od jutros su mi misli o ovoj temi...

ne znam šta bih rekla

za ovakve likove i smrtna kazna je malo :ljutko:

 

Ne postoji razlog

ne postoji opravdanje

ne postoji bolest

ne postoji pomračenje svesti

ne postoji ni pola vajanog objašnjenja

zašto bi neko to uradio devojčici :ljutko:

 

Ostala je surova realnost - nje nema i neće je biti... a on...

da umre u najstrašnijim mukama - javno - za primer!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam i dalje protiv smrtne kazne. Ljudi ne postoji mogućnost revizije, mislite o tome. A drugo danas čisto sumnjam da bi bilo ko bio u stanju da takvu kaznu izrekne.

 

Nego malopre je Horovic rekao jaaako pametnu stvar na RTV. Mi se kao blesavi uvek bavimo posledicama i kako bi kaznili zločinca. Šta je sa prevencijom i kako nikada ne razmišljamo o tome šta uraditi da se ovakve stvari spreče! Smrtna kazna neće vratiti ničije dete.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam i dalje za.

Zar takav skot treba da živi od poreza koji plaćamo i ti ja? I tako narednih 40 godina??! U toplom, bez razmišljanja o tome šta će jesti, kako će se grejati i ostala osnovna životna pitanja a uneserećio je jednu porodicu, prekinuo jedan mlad život ih čistog hira??!!
Eto ti prevencije.

Kada bi on i ostale pshiopate znale da postoji smrtna kazna prvo bi razmislili da li će počiniti neki krivično delo?!!

Neće...osim toga prevencija je zakazala već kod mladih gde je porast maloletničkog kriminala sve veći i veći, na žalost. Čak i oni znaju da će im kazna biti mala, čak zanemariva! 
Zar to nije prevencija? 
Da, uvela bi smrtnu kaznu, iako ona neće vratiti ničiji život ali će bar psihopate naterati da se bar na sekundu zamisle!!

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

Kada bi on i ostale pshiopate znale da postoji smrtna kazna prvo bi razmislili da li će počiniti neki krivično delo?!!

 

 

:ok:

 

Možda

mada ne verujem

ali...

živeti sa mišlju da ubica tvog deteta i dalje živi

u zatvoru, sa obezbeđenim smeštajem o trošku države,

pa da može kazna da se umanji zbog bilo čega...

izvini Turk...

i dalje sam za!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I jesam i nisam za smrtnu kaznu.

Jesam jer bih tog trenutka bila srecna sto je jedna budala manje na ovom svetu.

A nisam jer mi je krivo da on na tako lak i brz nacin dobije kaznu, ne oseti nikakvu panju, muku i sve ostalo sto ide uz to.

Upravo sam pronasla ovaj clanak, ne znam koliko je istinit ili ne, ali ako jeste, neka njega...neka "trune" 40 godina u zatvoru!!!

 

http://www.telegraf.rs/vesti/1182989-sta-monstruma-ceka-u-zatvoru-proklece-dan-kada-se-rodio-foto

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

ALI

stavi  se u poziciju roditelja, rođaka, kuma, komšije...koga god...

ne znam,

strašne misli mi padaju na pamet....

Ne mogu, niti želim. Treba razmišljati racionalno. Jednostavno mi ljudi reagujemo impulsivno i prvi instinkt je da bi monstrumu glavu otfikario... ali država ne može i ne sme da funkcioniše na taj način. Zašto se pitanje smrtne kazne uvek poteže u ovakvim momentima? Čemu sad ta kampanja? Ne služi ničemu, treba se baviti prevencijom. Uzrokom a ne posledicom.

 

Ja sam i dalje za.

Zar takav skot treba da živi od poreza koji plaćamo i ti ja? I tako narednih 40 godina??! U toplom, bez razmišljanja o tome šta će jesti, kako će se grejati i ostala osnovna životna pitanja a uneserećio je jednu porodicu, prekinuo jedan mlad život ih čistog hira??!!

Eto ti prevencije.

Kada bi on i ostale pshiopate znale da postoji smrtna kazna prvo bi razmislili da li će počiniti neki krivično delo?!!

Neće...osim toga prevencija je zakazala već kod mladih gde je porast maloletničkog kriminala sve veći i veći, na žalost. Čak i oni znaju da će im kazna biti mala, čak zanemariva! 

Zar to nije prevencija? 

Da, uvela bi smrtnu kaznu, iako ona neće vratiti ničiji život ali će bar psihopate naterati da se bar na sekundu zamisle!!

Evo opet ću morati da parafraziram Horovica. Skup u Bajmoku da li je bio prijavljen? Da li je policija kako zakon nalaže obezbeđivala skup i prilazne puteve tom skupu? Jeste đoku. Upravo o tome se radi. Da je ta ulica bila osvetljena (očigledno da nije jer nam je struja skuplja od nečijeg života), da je bilo policije kao što nije da li bi ovaj mogao to dete da pregazi, svuče i ubaci u auto?!

 

I taj ko je u stanju da uradi ovako nešto se ne boji Boga pa ni smrtne kazne, ubeđen sam. Ni meni se ne dopada činjenica da taj skot živi narednih 40 godina od mojih novaca. Da postoji mogućnost uveo bih im da svaki obrok i taj ležaj dobro zarade u nekom rudniku.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se Turk sa ovim :

 

Skup u Bajmoku da li je bio prijavljen? Da li je policija kako zakon nalaže obezbeđivala skup i prilazne puteve tom skupu? Jeste đoku. Upravo o tome se radi. Da je ta ulica bila osvetljena (očigledno da nije jer nam je struja skuplja od nečijeg života), da je bilo policije kao što nije da li bi ovaj mogao to dete da pregazi, svuče i ubaci u auto?!

...ali uvek će se naći neka neosvetljeno ćoše, gde je možda baš to veče pregorela sijalica.....neka "gužva" u selu...gradu...neki poliacajac koji neće i ne može baš sve  videti...

..ipak i dalje mu ne bi "poklonila" ni dan života!!

Naravno tek nakon presude, da budem jasnija.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 Da je ta ulica bila osvetljena (očigledno da nije jer nam je struja skuplja od nečijeg života), da je bilo policije kao što nije da li bi ovaj mogao to dete da pregazi, svuče i ubaci u auto?!

 

 

 

Ne želim da razmišljam na taj način...

krivo selo jer nema rasvetu

kriv organizator jer nema pandura

kriv.... ko?!?

 

bolesnik

Izopačen um

poremećen

manijak

siledžija

kako god ga nazvala...

on je to uradio i uradio bi i da je bilo rasvete i pandura...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kada bi on i ostale pshiopate znale da postoji smrtna kazna prvo bi razmislili da li će počiniti neki krivično delo?!!

 

Povodom ovoga, parafraziraću svoj jutrošnji status sa Fejsbuka.

 

Ljudi moji, odakle vama ta logika da će visoke kazne odvratiti nekoga od činjenja krivičnog dela? Stvarno mi nije jasno. Koliko dugo postoji ljudska civilizacija na nekom nivou orrganizovanosti? Desetak hiljada godina? I tokom celog tog perioda su za najstrašnije zločine bile zaprećene najstrože kazne, koje su često bile daleko rigoroznije od davanja smrtonosne injekcije. Pa ni šerijatski zakon onakav kakav je nije iskorenio krađu iako preti odsecanjem ruke, nije iskorenio ni brojne druge zločine koji podrazumevaju javno vešanje.

 

Slažem se sa drakonskim kaznama za zločine poput trenutno aktuelnog, ali nemojmo tim kaznama davati veći značaj od onoga koji zaista imaju. Te kazne služe da (1) sklone opasnu osobu sa slobode kako ne bi ugrožavala druge i (2) da bismo se mi ostali osećali bolje zbog toga. Ništa više i ništa manje od toga.

 

Što se tiče smrtne kazne, već sam pisao da nju ne smatram kaznom već laganim izlazom za počinioca brutalnog dela. Tu nema kazne, to je čista osveta.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kriva bre država! Ne bi uradio to da je bilo policije jer bi i taj put bio obezbeđen. Ne bi uradio da je bilo osvetljeno jer je veća verovatnoća i strah da će neko da ga vidi. Poenta je smanjiti mogućnost da se ovako nešto dogodi. Jebeš represiju kada je dete mrtvo!

 

Ti možda ne znaš ko je potencijalni ubica, silovatelj. Ali ti kao država možeš da uradiš mnogo toga da se ovakve stvari ne bi dešavale tek tako. Prvo imamo očajnu policiju. Šta god neko da tvrdi policija nam je sve gora i gora kako vreme prolazi. Od raspada one Titove policije pa do ove danas. Pravosuđe - stanje katastrofalno! Jebo ih Beograd na vodi dok im je pola Srbije u vodi. Jebali ih avioni i kamioni kada nema dovoljno sudija, tužilaca, lekara, policajaca. Nema para za uličnu rasvetu, puteve. I sve se radi u fazoni drži bure vodu, sve je ok dok se nešto ne desi. E kada se desi onda su svi pametni. Ima jedan diša kod mene u firmi, jedna od omiljenih mu je "a šta si ti uradio da sprečiš da se to dogodi?" Na beer festu je trebalo da ljudi budu izbodeni nožem da bi se neko ozbiljno bavio organizacijom? Na EXITovom kampu je trebala grana da otpadne i da ubije nekoga da bi narednih godina proveravali granje i drveće? O tome pričam. Bavimo se isključivo posledicama i šta ćemo posle toga.

 

I da vas čujem, koji sudija će danas da izrekne smrtnu kaznu? Nije baš da je svejedno.

 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

I da vas čujem, koji sudija će danas da izrekne smrtnu kaznu? Nije baš da je svejedno.

 

Danas neće ni jedan jer je kod u zemlji ukinuta kao kazna u pravosuđu-na žalost!

Pošto se digla buka i halabuka baš na tu temu, sad smiruju preko televizije kako je to nepotrebno. 

EU je zabranila..a mi kao dobre ovce klimamo glavom i ukinemo je i kod nas...

 

Jeste da nam je država bedna i propala, ali neću da mu pružam opravdanje za "sticaj" okolnosti koje  njemu idu u prilog-nije bilo rasvete-pa šta ako je nije bilo, to nije bio razlog da je udariš kolima-imaš svetla na kolima pa gledaj kud voziš. Neću da njemu ide u prilog to da kad je dete počelo da zove u pomoć, on, zato što nema policije ubije, strpa u kola, skine i zakopa-umesto da  kretenu jedan ako si je već udario pa nema nikog pozoveš hitnu pomoć....i tako dalje i tako dalje...neću ni jedan nedostatak ove naše manjkave države da ide njemu u prilog kao oprevdanje da on to ne bi uradio da je bilo ovako ili onako.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo tako - ne postoji nijedno opravdanje za njegov zločin!

Nije kriv grad, država, organizacija tog skupa... šta god... za njegov zločin!

Zločin ide na njegovu dušu i savest (ako ih ima)

 

nema opravdanja

nema okolnosti koje su to pomogle

ako si normalan i bistar u glavi

onda razlikuješ dobro i zlo

i rukovodiš se osnovnim principima ljudskosti

a ne ponašaš se kao monstrum :ljutko:

 

Sad

šta god dalje bilo

kakva kazna strefila počinioca

tog deteta nema

i ne može se vratiti

nažalost...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislio sam da bi se teško neki sudija usudio da izrekne takvu presudu pod pretpostavkom da smrtna kazna bude vraćena. Danas smrtnu kaznu drže mnogoljudne zemlje - USA, KINA, neke afričke zemlje. Mislim da je čak i Rusija sa svojih 140mil ukinula smrtnu kaznu. Čitava Evropa je ukinula smrtnu kaznu.

 

Manjkavosti države nikako ne mogu biti i nisu olakšavajuće okolnosti za ovog ili bilo kog zločinca. One su upravo ono što treba otklanjati kako bi se društvo kretalo u smeru kako bi mogućnosti za izvršenja ovakvih krivičnih dela bile znatno manje. Na zapadu nisu blesavi kada uvode sve one mere bezbednosti koje nama možda deluju suludo.

 

Društvo treba svoju energiju da usmeri upravo na ove stvari, umesto što smišlja kakva bi kazna bila adekvatna za ovoga ili nekoga drugoga pre njega. Koliko je država odmakla sa prevencijom kada su pedofili u pitanju? Da li je napravljen registar pedofila?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Smrtnu kaznu lično smatrom najtežom kaznom.

 

Te priče da je smrtna kazna ustvari oslobađajuća presuda smatram pogrešnim jer za ljude koji čine gnusna dela njihovi životi i njihovi porivi su jedini sistem vrednost koji poznaju, tako da je za takve osobe (kao što je ovaj mesar iz Surčina) gubitak života i te kako primeren način kažnjavanja.

 

Zatim, dugogodišnje (pa i doživotna) robije nisu toliko teške za mnoge kažnjenike kao što se obično misli, jer čovečiji mentalni sklop deluje uvek adaptivno i ogromna većina dugogodišnjih zatvorenika se (skoro) potpuno prilagodi uslovima zatvora i tada imaju svest da žive manje više neki normlan život. Da ne pominjem slučajeve kada neki osođenik postane gej pa još i pronađe ljubav svog života...

 

Takođe smatram da svaka kazna, a posebno one najteže deluju preventivno kod mnogih ljudi. Podsetiću na primer iskorenjivanja krvne osvete u Albaniji posle II sv. rata kada je tadašnji vlastodržac, Enver Hodža, izdao dekret da će svako ko izvrše delo krvne osvete biti ubijen. Nedugo posle toga jedan Albanac je počinio ubistvo iz krvne osvete i on je odmah uhapšen i pogubljen. Znate li kako? Živ je stavljen u grobnu raku, a preko njega sanduk sa posmtrnik ostacima njegove žrtve i tako obojica sahranjeni. Znati le kada se opet dogodio zločin iz krvne osvete za vreme socijalzma u Albaniji? Nikada više!

 

Inače, ja sam za uvođenje smrtne kazne za neka najteža dela.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sećate se ovoga (starije generacije..) ?

 

 

Иначе, у кругу затвора су својевремено обављане и смртне казне, а треба поменути да се прича и да је у једној од бивших ћелија која сада служи за чување архивске грађе намерно остављана алка на којој је био везан један од последњих људи над којим је у СФРЈ извршена смртна казна Димитрије Гавриловић звани Гавра (5. јула 1977. убио два полицајца приликом пљачке трафике у улици Новосадског сајма у Новом Саду).

 

I....koliko je godina prošlo da ni jednom lopovu nije palo na pamet da puca u policijaca?? ..oko dvadesetak sigurno....Koliko dugo se niko nije usudio da napravi neki zločin jer je znao da može da ga stigne isto što i Gavru?

 

Takvi zločinci plaču i preklinju kada je njihov život u pitanju. Svaka kazna im je bolja od smrtne. 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Oduvek sam pristalica smrtne kazne a, nažalost, mnogo je događaja koji me učvršćuju u tom uverenju.

Priča da je smrtna kazna nešto nedemokratsko ne "pije vodu", jer da je tako valjda bi je dosad ukinuli u SAD, "najdemokratskijoj" zemlji na svetu, čijem se pravnom sistemu dive gotovo svi protivnici egzekucija, što predstavlja malu kontradikciju, koja se obično opravdava floskulom da "svako pravilo ima  izuzetaka".

Glavni argument protivnika smrtne kazne je mogućnost da neko ko nije kriv bude pogubljen za zločin koji nije počinio. Slažem se da je to izuzetno jak argument i, naravno, ako postoji i promil šanse da je neko nevin, ne treba da bude ni osuđen, a kamoli pogubljen, ali u slučaju kad su dokazi čvrsti i pogotovo kad se radi o višestrukom izvršiocu najtežih krivičnih dela, onda tu navedena argumentacija protivnika smrtne kazne definitivno pada u vodu.

Nepopravljivi kriminalac osudom na zatvorsku kaznu samo dobija priliku da eventualnim begstvom ili nekakvom abolicijom nastavi sa svojim (ne)delima, što mu svakako ne treba dozvoliti. Treba imati u vidu i porodice žrtava, kojima samo smrt ubice može predstavljati kakvu-takvu satisfakciju i omogućiti da nađu neki svoj mir, što je praktično nemoguće kad smrtne kazne nema.

Na kraju, u siromašnoj zemlji kao što je Srbija ne treba zanemariti ni pozitivan ekonomski momenat ponovnog uvođenja smrtne kazne - egzekucija, umesto 40 godina robije i besplatnog smeštaja i hrane na račun poštenih građana, zaista je jedna potpuno opravdana i racionalna stvar, pogotovo što višedecenijski život iza rešetaka i od normalnog čoveka može da napravi monstruma.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pratim ovu raspravu na više mesta na internetu, i svuda vlada oštra podela između protivnika i zagovornika smrtne kazne, pa ni mi ovde nismo izuzetak. Pošto je ovo rasprava kojom u većoj ili manjoj meri vladaju emocije, evidentno je da nećemo nikad naći zajednički jezik. Ja lično emocije smatram rđavim saveznikom u donošenju važnih odluka, pa se oslanjam na statistiku, koja je neporeciva.

 

http://www.deathpenaltyinfo.org/deterrence-states-without-death-penalty-have-had-consistently-lower-murder-rates

 

Države u SAD koje nemaju uvedenu smrtnu kaznu od 1991. do danas imaju u proseku 20% manje ubistava od država koje su uvele smrtnu kaznu. Slično je i u ostatku sveta. Da ne jurim sad i to po netu, pošto je ostalo neporečeno od strane zagovornika smrtne kazne na drugom forumu smatraću tačnom informaciju da Alžir, koji je uveo moratorijum na smrtnu kaznu ima pet puta manje ubistava od Egipta u kom smrtna kazna postoji. Evo, našao i to.

 

Evo još jedan link. http://www.futurity.org/death-penalty-may-not-impact-murder-rate/

 

Trinidad i Tobago, smrtna kazna uvedena, stopa ubistava skočila sa 4.4 na 5.6 ubistava na 100.000 stanovnika. Mogao bih satima o tome zašto je to tako, i da ne završim priču, tako da ću je za sad preskočiti.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ove statistike su, bez sumnje, vrlo interesantne i za mene svakako iznenađujuće, ali ne vidim da one predstavljaju jak argument za ukidanje smrtne kazne. Uostalom, kad bi se gledala ta mapa sveta sa Wikipedije, odmah upada u oči izuzetno mali broj ubistava u Kini (naravno, gledano po broju ubistava na 100.000 stanovnika), državi sa inače ubedljivo najviše izvršenih smrtnih kazni, pa bi se to moglo uzeti kao kontraargument da je to zbog straha od smrtne kazne, a ja mislim da to nema veze s tim.

Nije poenta u smanjenju stope kriminaliteta, ima mnogo drugih i efikasnijih načina za ostvarenje tog cilja, smrtna kazna je pre svega jedna pravedna stvar, jedno beskompromisno rešenje, jer sa brutalnim ubistvima, ubistvima iz niskih pobuda, ubijanjem i silovanjem dece i ostalim gnusnim zločinima i ne treba da bude nikakvih trulih kompromisa.

Znači, pravda, bar po meni, je uvek ispred prava i zakona, a šta je nego nepravda kad neko ko je uzeo nečiji život i to na surov i podmukao način bude nagrađen robijom samo zato što nekakvi "evropski standardi" kažu da to treba tako da bude?

Da naglasim da uopšte ne smatram da je ubistvo Tijane Jurić najgnusniji zločin koji se dogodio u poslednjih nekoliko godina kod nas, ma koliko bio šokantan. Ovaj aktuelni ubica ima nekoliko olakšavajućih okolnosti (mentalna zaostalost, teško detinjstvo, težak i neprijatan posao, dejstvo alkohola itd.), dok kao najodvratnije i najpodmuklije zločine smatram ubistva počinjena od pripadnika policije i žandarmerije, upravo onih čija je životna misija "da štite i brane".

Evo na šta mislim, po meni eklatantan primer gde je sve sem smrtne kazne za počinioca prava sramota za državu, jer je u pitanju podmuklo, planirano i to dvostruko ubistvo, bez i jedne jedine olakšavajuće okolnosti:

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/393731/Zandarm-ubio-pa-spalio-dvojicu-mladica-u-audiju-porodice-prepoznale-zrtve-po-satu-i-zlatnom-lancu

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...