Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Ne.

Ali sam gledala serijal o zlocincima kao sto je BTK,ubica sa Zelene reke,....bilo ih je jos .

.

TV ne gledam..:jok:

Svasta na toj televiziji ima..i skoro sve je cista propaganda..previse lazi za moj ukus..

Zivot i TV su dve razlicite stvari..

Resocijalizacija, da..za lopove i neradnike..

Ostali, po kratkom postupku..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 108
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

U tim umobolnicama treba mrcine da žderu.. i da piju. Treba da troše vodu....sapun (i toileT pEjper ) neko mora da ih gleda i nadgleda neko da im pere veš neko da se o njim' "brine" Treba

(moj bold)   Ovaj bi verovatno mogao da završi u Mitrovici. Ko zna kakav je zatvor u SM, zna šta ga čeka. Kažu da običan svet koji je video te uslove je bacao peglu.I ova druga dva zatvora nisu ništ

Ne mogu, niti želim. Treba razmišljati racionalno. Jednostavno mi ljudi reagujemo impulsivno i prvi instinkt je da bi monstrumu glavu otfikario... ali država ne može i ne sme da funkcioniše na taj nač

Aiko ja tebe razumem.:uredu:

I ja reagujem emotivno kad su deca u pitanju.

Ali ako sam nesto shvatila da sudije nikad ne donose presude emocijom kao sto mi to sad cinimo.

Njih vodi slovo zakona.

Znaci samo razum.

Da je drugacije ne bi bili to sto jesu.

ili bi ih usput sjebale emocije.

Tako da propaganda,epp,reklama,istina ili ne.....

Kad si videla ili cula da je pedofil osudjen na smrt?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Poenta priče je da li želimo kaznu (trpljenje sankcije za zločin) ili želimo smrt. To su različite stvari, iako možda deluju isto. :)

Ne mora da znači. Smrtna kazna se može izvršiti i npr tako što će se osuđenik na smrt ubaciti u napušteno rudarsko okno i pustiti da polako umire. Ili ubaciti ih u ćeliju sa minimalnim osvjetljenjem,dati im samo vodu i hljeb.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Na žalost zakon je pravo i pravda su dve različite stvari....

Zakon nije problem, zakona nema..:beyond:

:blink:Ima ga ili ga nema?

Pravda?

A sta je pa pravedno u ovom svetu?

Mnogo toga nije.

PA tako i zakon.

Za nas je malo,za one koji sluze kaznu mnogo.

Treba odrezati da svima bude potaman.

--- Update ---

Zadavio 48 žena

07.Nov.2003, 12:00, Izvor: BlicZadavio 48 žena

Ponavljajući reč 'kriv' 48 puta na saslušanju pred sudom, Geri Leon Ridgvej je priznao da je on ubica sa Zelene reke i tako postao najveći masovni ubica u istoriji SAD.

'Davio sam ih i bio sam veoma dobar u tome', rekao je 54-godišnji Ridgvej, bivši radnik u fabrici kamiona.

Onižeg rasta, sa naočarima, retke kose i belih brkova, Ridgvej je ušao u istoriju zločina počinjenih u Americi. Saslušanje je počelo pošto su se njegovi advokati dogovorili sa tužilaštvom da će Ridgvej priznati zločine i pomoći u pronalaženju tela još četiri žene koje je udavio u zamenu da tužilaštvo odustane od smrtne kazne. Prema nagodbi serijski ubica će ostatak života provesti na robiji bez prava na pomilovanje.

'Želeo sam da ubijem što više žena za koje sam mislio da su prostitutke', rekao je bez ikakvog kajanja, dok je rodbina žrtava bila ogorčena hladnokrvnim nastupom ubice.

Ridgvej je dodao da je neka od tela stavljao u gepek automobila upakovana u plastičnu vreću i da je 'uživao' vozeći se po gradu misleći na ono što je učinio, a nekad bi zaustavio automobil pored puta i 'vodio ljubav sa mrtvim telima'.

Porodice žrtava tiho su jecale u sudnici slušajući o poslednjim trenucima svojih najmilijih.

'Bilo je veoma teško gledati ubicu koji ne pokazuje nikakva osećanja i hladnokrvno priča o svojim zverstvima', rekla je Keti Majls, čija je 16-godišnja kćerka Opal nestala 1982. godine. Njeno telo pronađeno je tri dana kasnije u Zelenoj reci.

Ridgvejovi advokati tvrde da je njegovom klijentu 'žao' i da će to pokazati porodicama žrtava na objavljivanju presude koje će se održati u roku od šest meseci.

'Noćna mora sa Zelene reke je završena', rekao je tužilac okruga King Norm Maleng, posle saslušanja.

Međutim, šerif Dejv Ričhart, jedan od prvih istražitelja na slučaju kao mladi detektiv rekao je da će se istraga nastaviti i da je moguće da će optužnica imati još nekoliko tačaka. Ridgvej je priznao da je tela žrtava bacao nedaleko od reke i u državi Oregon. Ovo je prvi put da je serijski ubica priznao svoje zločine i nagodio se sa tužilaštvom, a ujedno najobimniji slučaj do sada u SAD.

Tužilac je protiv 'ubice za Zelene reke', kako su mediji nazvali Ridgveja, imao dovoljno dokaza za 'samo' sedam ubistava, a pristao je da se nagodi kako bi i drugi zločini bili rešeni. Od kada je dogovor postignut 13. juna ove godine ubica je sa istražnim organima sarađivao u pronalaženju ostataka žrtava koje nisu bile pronađene. Ubica se tri puta ženio i ima sina, ali niko od članova njegove porodice nije prisustvovao saslušanju.

'Pravda i milost za žrtve, porodice i zajednicu su osnovni razlog zašto smo postigli dogovor', rekao je tužilac.

Serija ubistava započela je 1982. a Ridgvej je birao samo odbegle devojke i prostitutke. Žrtve su pronalažene pored reke, aerodroma i auto puteva. Ubistva su odjednom prestala 1984. godine kada je prijavljen poslednji nestanak. Međutim, ubica je priznao da je poslednju žrtvu ubio 1998. a pre toga 1990. godine. On je žrtve uzimao na auto putevima, često ih je silovao da bi ih na kraju davio.

'Ne sećam se više njihovih lica, bilo ih je mnogo. Ubijao sam ih a da nisam znao njihova imena. Birao sam prostitutke i nisam želeo da im platim za seks. Njih je bilo najlakše pokupiti, znao sam da njihov nestanak neće odmah biti prijavljivan'.

Krao im je nakit i čuvao ga u kaseti na radnom mestu, a prvi zločin počinio je još kao tinejdžer kada je bez ikakvog povoda izbo jednog šestogodišnjaka.

Ubica koji je iz Auburna, predgrađa Sijetla uhapšen je 2001. Istrazi je pomogla savremena DNK analiza uzoraka pronađenih na žrtvama. Još 1984. godine mladić jedne od žrtava Mari Malvar je posvedočio da je devojku poslednji put video kako ulazi u Ridgvejov kamion, ali tada nije bilo dovoljno dokaza protiv njega. Tela četiri žene još nisu pronađena. A. Petrović

Pisah o ubici sa Zelene reke.

I ne dobi smrtnu kaznu.

Nagodio se.

Jel posteno?

Nije.

Ali izaci nece.

Valjda.

Mislim da je snimljen film koji jos nije stigao do nas.

--- Update ---

Legal proceedings200px-Dennis_Rader.jpgmagnify-clip.png

Dennis Rader's mugshot for El Dorado Correctional Facility

Kansas reinstated the death penalty in 1994. The last known BTK killing was in 1991, making all known BTK murders ineligible for the death penalty. Even if later murders are linked to the BTK killer, it was originally unclear whether the death penalty would come into play, as the Kansas Supreme Court declared the state's capital punishment law unconstitutional on December 17, 2004. However, that ruling was reversed by the United States Supreme Court on June 26, 2006 in the case of Kansas v. Marsh, and the Kansas death penalty statute was upheld. The Sunday after his arrest, Associated Press cited an anonymous source that Rader had confessed to other murders in addition to the ones with which he was already connected.[26] When asked about the reported confessions, Sedgwick County District Attorney Nola Foulston said "Your information is patently false", but she refused to say whether Rader had made any confessions or whether investigators were looking into Rader's possible involvement in more unsolved killings.[27] On March 5, news sources claimed to have verified by multiple sources that Rader had confessed to the 10 murders he was charged with, but no additional ones.[28]

On February 28, 2005, Rader was formally charged with 10 counts of first degree murder[25] He made his first appearance via videoconference from jail. He was represented by a public defender. Bail was continued at $10 million.[29] On May 3, District Court Judge Gregory Waller entered not guilty pleas to the 10 charges on Rader's behalf, as Rader did not speak at his arraignment.[30]

On June 27, the scheduled trial date, Rader changed his plea to guilty. He unemotionally described the murders in detail, and made no apologies.[31]

On August 18, Rader faced sentencing. Victims' families made statements, followed by Rader, who apologized for the crimes in a rambling, bizarre 30 minute monologue that District Attorney Nola Foulston likened to an Academy Awards thank you speech. He was sentenced to 10 consecutive life terms, which requires a minimum of 175 years without a chance of parole. Because Kansas had no death penalty at the time the murders were committed, life imprisonment was the maximum penalty allowed by law.[32]

On August 19, Rader was moved from the Sedgwick County Jail to the El Dorado Correctional Facility, a Kansas state prison, to begin serving his consecutive life sentences as Kansas Department of Corrections #0083707 with an earliest possible release date of February 26, 2180.[33] According to witnesses, while travelling the 40-minute drive from Wichita to El Dorado, Rader talked about innocuous topics such as the weather, but began to cry when the victims' families' statements from the court proceedings came on the radio. Rader is now being held in the EDCF Special Management unit, also known as solitary confinement, for "the inmate's own protection", a designation he most likely will retain for the remainder of his incarceration. He is confined to the cell 23 hours a day with the exception of voluntary solo one-hour exercise yard time, and access to the shower three times per week.[34]

Beginning April 23, 2006, having reached "Incentive Level Two", Rader has been allowed to purchase and watch television, purchase and listen to the radio, receive and read magazines, and have other privileges for good behavior. The victims' families disagreed with this decision.

According to Rader's record in the Kansas Department of Corrections database, he had a Class Two disciplinary report concerning "mail" on April 10, 2006.[33]

Victims

[TABLE="class: wikitable sortable jquery-tablesorter"]

[TR]

[/TR]

[TR]

[TD]1

[/TD]

[TD]Joseph Otero

[/TD]

[TD]M

[/TD]

[TD]38

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[TD]Suffocated

[/TD]

[TD]Plastic bags

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]2

[/TD]

[TD]Julie Otero

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]34

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Rope

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]3

[/TD]

[TD]Joseph Otero JR.

[/TD]

[TD]M

[/TD]

[TD]9

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[TD]Suffocated

[/TD]

[TD]A plastic bag

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]4

[/TD]

[TD]Josephine Otero

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]11

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[TD]Hanged from a drainage pipe

[/TD]

[TD]Rope

[/TD]

[TD]January 15, 1974

[/TD]

[TD]803 North Edgemoor Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]5

[/TD]

[TD]Kathryn Bright

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]21

[/TD]

[TD]April 4, 1974

[/TD]

[TD]3217 East 13th Street North, Wichita

[/TD]

[TD]Stabbed once in the back and once in the lower abdomen

[/TD]

[TD]Knife

[/TD]

[TD]April 4, 1974

[/TD]

[TD]3217 East 13th Street North, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]6

[/TD]

[TD]Shirley Vian

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]24

[/TD]

[TD]March 17, 1977

[/TD]

[TD]1311 South Hydraulic Street, Wichita

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Rope

[/TD]

[TD]March 17, 1977

[/TD]

[TD]1311 South Hydraulic Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]7

[/TD]

[TD]Nancy Fox

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]25

[/TD]

[TD]December 8, 1977

[/TD]

[TD]843 South Pershing Street, Wichita

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Belt

[/TD]

[TD]December 8, 1977

[/TD]

[TD]843 South Pershing Street, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]8

[/TD]

[TD]Marine Hedge

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]53

[/TD]

[TD]April 27, 1985

[/TD]

[TD]6254 North Independence Street, Park City

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Rader's hand(s)

[/TD]

[TD]May 5, 1985

[/TD]

[TD]East 53rd Street North between North Webb Road and North Greenwich Road, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]9

[/TD]

[TD]Vicki Wegerle

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]28

[/TD]

[TD]September 16, 1986

[/TD]

[TD]2404 West 13th Street North, Wichita

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Nylon stocking

[/TD]

[TD]September 16, 1986

[/TD]

[TD]2404 West 13th Street North, Wichita

[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]10

[/TD]

[TD]Dolores E. Davis

[/TD]

[TD]F

[/TD]

[TD]62

[/TD]

[TD]January 19, 1991

[/TD]

[TD]6226 North Hillside Street, Wichita

[/TD]

[TD]Strangled

[/TD]

[TD]Pantyhose

[/TD]

[TD]February 1, 1991

[/TD]

[TD]West 117th Street North and North Meridian

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

izvor/wikipedija

Ovo je inace BTK tako su ga zvali.

Naterala si me da nadjem na netu o ubicama silovateljima o kojima sam pratila serijal.

Cisto da nije laz i propaganda.

I nadjoh.

Zao mi sto sam trazila jer sad sam sigurna da nije laz.

Cak postoje imena zrtava i njihove godine.

Ima i dece.

Jezivo.

Nemam reci.

Mislim i on dobio dozivotnu.

Izmenjeno od strane člana stiklica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mi nismo niko da sudimo nekom. Isto tako nismo nikom da oduzmemo zivot,ma koliko je taj neko vec uradio. Ako prihvatimo takav zakon, onda smo isti kao i ti sto ubijaju. Npr nasim potpisom da se slazemo za smrtnu kaznu se slazemo da cemo nekoga ubiti. Vi bi ste rekli kazniti. ali mi nismo niko da kaznimo. Psihopati necete uliti strah u kosti,ako zna za smrtnu kaznu. Psihopati ce biti onda jos lakse. Mi nismo tu da sudimo, vec da rasudjujemo. Sto se mene tice, sve silovatelje,ubice bih poslala u mentalnu ustanovu ili da ostatak zivota provedu udarajuci kamen.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

U tim umobolnicama treba mrcine da žderu.. i da piju.

Treba da troše vodu....sapun (i toileT pEjper :lol:)

neko mora da ih gleda

i nadgleda

neko da im pere veš

neko da se o njim' "brine"

Treba da (u)dišu vazDuh.

Možda nekom između dva gratis udaha uspe, da i tu nekog prikolje... priMrcvari, il' priSiluje

...pobiti govna i gotova stvar.

A i taj kamen... :cesces: ne verujem da bi prist'o da ga neki degen udara.

Pravda za kamen !!!

cc0423fc.gif Pravda za kamen!!!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Protiv jer nema revizije. Šta ako se nakon izvršenja kazne ispostavi da je osuđenik ipak bio nevin (istorija poznaje takve slučajeve), šta onda? Za'ebali smo se i nikome ništa. :roll: Inače nehrišćanski i necivilizacijski je.

A hrišćanski je i civilazacijski ubiti čovjeka zbog para? Neki dan je ubijen policajac pred svjedocima i nadzornim kamerama banke. Zar njegov ubica nije zaslužio smrtnu kaznu?

--- Update ---

Mi nismo niko da sudimo nekom. Isto tako nismo nikom da oduzmemo zivot,ma koliko je taj neko vec uradio. Ako prihvatimo takav zakon, onda smo isti kao i ti sto ubijaju. Npr nasim potpisom da se slazemo za smrtnu kaznu se slazemo da cemo nekoga ubiti. Vi bi ste rekli kazniti. ali mi nismo niko da kaznimo. Psihopati necete uliti strah u kosti,ako zna za smrtnu kaznu. Psihopati ce biti onda jos lakse. Mi nismo tu da sudimo, vec da rasudjujemo. Sto se mene tice, sve silovatelje,ubice bih poslala u mentalnu ustanovu ili da ostatak zivota provedu udarajuci kamen.

Da bilo kome od nas psihopata ubije nekog dragog ili siluje dijete vidjeli bi da li bi izigravali hrišćane ili bi mu poželili smrt u najgorim mukama.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Da bilo kome od nas psihopata ubije nekog dragog ili siluje dijete vidjeli bi da li bi izigravali hrišćane ili bi mu poželili smrt u najgorim mukama.

Velika vecina ne razmislja na taj nacin, jer takve stvari se desavaju drugima..a mozda se i ne desavaju zaista, nego se samo mogu videti na TV-u u nekom filmu..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Opet i da se dogodi, ta gorcina nista nece promeniti, samo cu sebi i drugima zivot otezati. Ko sto rekoh, isti bi smo bili ako bi smo nekog kaznili. Isti kao taj sto je pocinio zlocin.

ako ga ne kaznimo sa smrcu, onda smo bolji? po cemu?

dete na pr. opljacka banku i ubacimo ga na 10 godina u kavez pun homoseksualnih siledzija?

zar smo stvarno bolji?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A hrišćanski je i civilazacijski ubiti čovjeka zbog para? Neki dan je ubijen policajac pred svjedocima i nadzornim kamerama banke. Zar njegov ubica nije zaslužio smrtnu kaznu?

Sam čin ubistva je nehrišćanski pa i necivilizacijski. Sad mi možemo ovde da filozofiramo da li oduzimanje života nekome može biti ovo drugo (eutanazija trte mrte) ali većina sveta se slaže da smrtna kazna treba da ode u istoriju.

Da bilo kome od nas psihopata ubije nekog dragog ili siluje dijete vidjeli bi da li bi izigravali hrišćane ili bi mu poželili smrt u najgorim mukama.

Pa sad, možeš ti druže uzeti pravdu u svoje ruke pa da se tebi posle sudi po zemaljskim zakonima ako to smatraš pravednijim. Za silovanje će teško da se dosudi nekome smrtna kazna, možda tamo gde su šerijatski zakoni, ali naša sudska praksa ako se ne varam beleži smrtnu kaznu uglavnom za jako jako teška krivična dela, ako ne računamo preke sudove i slično. Ta smrtna kazna nikada ne bi trebala da bude vraćena iz prostog razloga što nema revizije kako sam već naveo, a doživotna robija je jednako strašna kazna ako ne i strašnija nego smrtna kazna. Provesti ostatak života u neuslovim zatvorima, pa smrtna kazna bi nekima došla kao olakšanje.

ako ga ne kaznimo sa smrcu, onda smo bolji? po cemu?

dete na pr. opljacka banku i ubacimo ga na 10 godina u kavez pun homoseksualnih siledzija?

zar smo stvarno bolji?

Pa kako bi ti kaznio nekoga ko je opljačkao banku (pa još dete hehe) nego zatvorskom kaznom? Ne bi mu sigurno odsekao ruku da ne krade više. A svako ko opljačka banku ne bi trebao da ima ničije sažaljenje pa taman da se na njemu reda deset siledžija dnevno, pošten svet ne pljačka banke, ovi drugi i nisu za bolje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A hrišćanski je...

Ovo treba standardizovati u srpskom jeziku i dati mu ime kao fenomenu koji je specifičan za pripadnike naroda. Opravdanje za jedan čin se traži u istom tom činu koji je neko drugi uradio. Ovim se predlaže čin osvete kao sredstvo funkcionisanja pravosudnog sistema. Star Kinezi rekoše:

"Ako tražiš osvetu, iskopaj dva groba."

Cilj bi trebala biti kazna, ne osveta. Kazna koja će pripadniku ljudskog roda reći šta ne sme uraditi i koja je posledica ako to ipak uradi. Ako je to smrt, neka bude smrt. Ali to ne sme biti zbog osvete.

Isto tako, ne bismo smeli generalizovati pa reći, praktično, da neko ne razume želju za smrću jer nije iskusio bol ili gubitak. Ovde svi znaju moju priču, recimo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ovo treba standardizovati u srpskom jeziku i dati mu ime kao fenomenu koji je specifičan za pripadnike naroda. Opravdanje za jedan čin se traži u istom tom činu koji je neko drugi uradio.

Kazna se može shvatiti kao jedan vid osvete. Zar je po tebi normalno da se neko poziva na božija ili hrišćanska načela a da ih prvi ne poštuje?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Drugog ne treba da zanimaju načela onog prvog. Ona su potpuno nebitna. Društvo se dogovorilo o tome koja dela ne smeju biti izvršena od strane njegovih članova. Društvo kaže kakva je kazna za takva dela. Moralni sud o njima je potpuno isključen iz razmatranja i tako treba da ostane.

Vrlo jednostavno - ovo se ne sme - učinio si to? - kazna je takva i takva ako uspemo nepobitno dokazati da jesi. Zašto nepobitno? Da ne bismo kaznili pogrešnog čoveka. Da li je to idealno? Nije, ali je dovoljno blizu.

Temu sam postavio jer mislim da za najteža dela smrtna kazna nema smisla, jer pretstavlja oslobađanje od odgovornosti. Najteži prestupnici već računaju s tim da takva kazna postoji, pa ih to ne sprečava u vršenju dela. Izvesnost života u kavezu je po meni daleko efektnija metoda.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...