Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Vidim da se na nekim temama ovde povela priča o smrtnoj kazni kao načinu osvete društva za počinjeno nedelo. Moram reći da se apsolutno protivim smrtnoj kazni. Ne zato što uključujem moral u celu priču, već zato što smatram da smrtna kazna u uopšte nije kazna, već de facto oslobađajuća presuda. Zašto? Kakvu stvarnu kaznu trpi čovek kojem je ubrizgana smrtonosna injekcija? Par minuta oštre boli i prestanak života? Par minuta oštre boli preživi svako koga zaboli zub, a prestanak života sleduje svakome od nas ponaosob i to potencijalno mnogo gori od ubrizgavanja smrtonosnog koktela. Znam, jer sam se nagledao smrti koje oduzimaju svaki delić dostojanstva osobama koje ih pretrpe. Pošto je društvu danas, nažalost, potrebno da kazni počinioce nedela jer ih ima toliko da bi nekažnjeni proizveli kolaps civilizacije, mislim da bi daleko efikasnija bila presuda koja bi podrazumevala doživotni zatvor bez mogućnosti pomilovanja. E, to je kazna - ceo život ćeš provesti između četiri zida! Kao ekstremnu meru, za najteže prestupnike, predložio bih doživotni boravak u samici. Tako bi i društvo i savest dobili šansu za satisfakciju.

Inače, živim za dan kada kazna neće biti potrebna jer će društvo iskoreniti sve preduslove za kriminal bilo kog tipa, iako znam da taj dan za vreme trajanja mog života neću videti.

Šta vi mislite? Smrtna kazna ili ne?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 108
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

U tim umobolnicama treba mrcine da žderu.. i da piju. Treba da troše vodu....sapun (i toileT pEjper ) neko mora da ih gleda i nadgleda neko da im pere veš neko da se o njim' "brine" Treba

(moj bold)   Ovaj bi verovatno mogao da završi u Mitrovici. Ko zna kakav je zatvor u SM, zna šta ga čeka. Kažu da običan svet koji je video te uslove je bacao peglu.I ova druga dva zatvora nisu ništ

Ne mogu, niti želim. Treba razmišljati racionalno. Jednostavno mi ljudi reagujemo impulsivno i prvi instinkt je da bi monstrumu glavu otfikario... ali država ne može i ne sme da funkcioniše na taj nač

treba biti milosrdan pa ga osloboditi muka. za neke zlocine se mora uvesti smrtna kazna! iz principa... pa cak i da nije normalan... (jer svakako nije...)

mislim da ipak odvraca od nedela, dok dozivotna kazna ne odvraca.

1. ne volim dvolicne politicare i dvolicno javno mnjenje koje izglasa ukidanje smrtne kazne, a posle svakog veceg zlocina trazi vracanje iste...

2. ne volim kada se trazi kazna kao oblik osvete. treba suditi nepristrasno ali principijelno za odredjene anticivilizacijske zlocine

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne da nisam za ukidanje, nego sam da se pooštre kriterijumi po osnovu kojih se ta presuda izriče. Ukidanje smrtne kazna je po meni neka vrsta nagrade za zločin koji je napravio. Ubiješ nekog, nekoliko njih i onda za to dobiješ besplatan stan i hranu do kraja života?! Porodice koje je zavio u crno ostaju da žive kako znaju i umeju, da se muče i preživljavaju a on sedi u suvom, toplom i ne razmišlja ni o čemu??? Da paradoks bude još veći ista ta porodica delom od poreza na svoju (preživljavajuću) zaradu pokriva troškove boravka skota u zatvoru?!??!

Grrrrr sve bi ja njih...Kada je njegova guzica u pitanju i kada zlotvor treba da umre ona je "qq ljudi nemojte...znate u pitanju je ljudski život...nije to u redu..." A kada je on ubijao i ko zna šta sve radio-onda nije to važilo?? Ma...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A po čemu je smrt kazna? Kad mi to objasnite, složiću se da je smrtna kazna adekvatna. Za mene je smrt prestanak svake kazne i ne vidim kako bi neko smrću "platio" počinjeno nedelo, ako je to već cilj represivnog aparata.

Možda zato što nisam tip koji voli da mrcvari i muči ni ljude ni životinje, zalažem se za smrtnu kaznu.

Iščupaš korov i nema ga više. Zgaziš osu da ne može da ujede ponovo. Ubiješ besnog psa. Isključiš svaku mogućnost da će jednom, nekad, moći da naudi bilo kome ponovo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne volim ni ja da mrcvarim, ni životinje ni ljude, ali se koliko vidim svi slažu da su ti ljudi zaslužili kaznu. Ako su zaslužili kaznu, a jesu, ja mislim da smrt to nije. :beyond: Oni time neće pretrpeti gotovo nikakvu bol, neće se suočiti sa savešću ako je imaju, a smrt kao smrt ne može predstavljati nikakvu kaznu za osobu koja je, jel'te, već mrtva. Koga smo onda u stvari kaznili? Njihove porodice eventualno, ali one su već dovoljno kažnjene time što imaju njih u svom sastavu.

Ako bi pravosudni sistem iz temelja promenio svrhu, a zakon postao "ako ubiješ, bićeš ubijen", tj. praktično šerijatski, možda bih i ja možda promenio mišljenje. U arapskom svetu, ako ništa drugo, ima daleko manje kriminala.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja mislim da je strah od smrti najstrašnija od svih kazni, zamisli trenutak dok čekaš da te odvedu na streljanje recimo, poslednje korake koje praviš, poslednji vazduh koji ćeš udahnuti...to im je sasvim dovoljno, mnogo više nego neki život u zatvoru na koji se vremenom navikneš.

O jebote, neću više da se bakćem sa ovim crnjacima u nedeljno podne rano! :lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I jesam i nisam... taman kad pomislim da jesam, učini mi se da baš i nisam - za Za.

Hoću da kažem - zavisi za šta se smrtna kazna izriče.

Ako je (bilo kakav) državni, politički, robnoNoFčano ekonomski, lopovskopreVarantski.. ili neki tome sličan razlog u pitanju.. - Ne!

Uhapsiti gmaza, uzeti mu sve, ostaviti ga da istruli sa svojom goozicom u nekoj "ćeliji smradnoj ... ćeliji gadnoj" (...pa sve suprotno od Davičove pesme)

Za ostale ljudske otpade i škartove... manijake, psihopate, silovatelje, incestuozne, krvnike, ubice ... - Da!

Kolac.

Glogov.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Inače, živim za dan kada kazna neće biti potrebna jer će društvo iskoreniti sve preduslove za kriminal bilo kog tipa, iako znam da taj dan za vreme trajanja mog života neću videti.

?

Jedna od ideja komunizma koja nije zazivela,jer je i to "idealno' drustvo radilo u korist onih koji su bili na vlast.

Ali potencijalni pocinioci moraju neceg da se plase .

Na drzavi je da predupredi kriminal a ne da bude uzor istog..korupcija npr

na drzavi je da skloni drogu sa ulice,da obezbedi radna mesta i materijalnu egzistenciju ,leci dusevne bolesnike ,a ne da ih pusta na ulicu ....

dize moralne vrednosti a ne da ih srozava ...

i opet ja na temi gde se nerviram

..necu vise stvarno:blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne volim ni ja da mrcvarim, ni životinje ni ljude, ali se koliko vidim svi slažu da su ti ljudi zaslužili kaznu. Ako su zaslužili kaznu, a jesu, ja mislim da smrt to nije. :beyond: Oni time neće pretrpeti gotovo nikakvu bol, neće se suočiti sa savešću ako je imaju, a smrt kao smrt ne može predstavljati nikakvu kaznu za osobu koja je, jel'te, već mrtva. Koga smo onda u stvari kaznili? Njihove porodice eventualno, ali one su već dovoljno kažnjene time što imaju njih u svom sastavu.

Ako bi pravosudni sistem iz temelja promenio svrhu, a zakon postao "ako ubiješ, bićeš ubijen", tj. praktično šerijatski, možda bih i ja možda promenio mišljenje. U arapskom svetu, ako ništa drugo, ima daleko manje kriminala.

Ni ja , zivotinju ne mogu povredim:jok:.

Tako da nisam za smrtnu kaznu.

Jeste da je njihov strah od smrtne kazne velik, ali ispastanje za ono sto su uradili je vece ako ostanu ceo svoj zivot u zatvoru.

Bez dozvole za uslovnu.

Jeste Veco,dzabe hrana i smestaj ali i dzabe rade na farmama,u radionicama....

Koliki je zivot dugacak kad ga sedis u 4 zida.

Dovoljno vremena za pokajanje.

A to je valjda cilj.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da lopovluke i neka sitna krivična dela tog tipa ne zaslužuju smrtnu kaznu, njima bih, što reče Glisha oduzela sve što imaju pa neka onda žive na "visokoj nozi". Ostaje pitanje meni, zašto sam za smrtnu kaznu?

Moje lično mišljenje. Ni jedan "povratnik" se nije naučio pameti tamo gde je planodovao 5-6-7 godina....izašao je napolje, ništa u životu neće da radi, misli samo na sebe i svoju guzicu kako da joj ugodi i opet siluje, ubije...

Narko dilere bi istog dana-čim se dokaže njihova krivica , pravo na "stolicu" kako god ona izgledala. Uništio je veliki broj mladih svojim "biznisom", zaradio pare, malo odležao i ? Izašao napolje, nastavio posao dalje i? Nikom ništa!! E pa kada bi znao šta ga čeka, ne bi mu na pamet palo da radi to što radi. Ovako svi ispali naivni, nisu znali šta rade.... hiljade ljudi jedva preživljava dok je on u toplom, ne razmišlja šta će jesti....ON je tako kažnjen?? Po meni nije. Krećeš svesno da nekog opljačkaš i ubiješ kako se ne bi znalo da si to ti uradio (?!??!?!) onda treba da znaš šta te čeka! Čeka te "ajd ti lepo putuj...da te naše oči više ne gledaju!"

Priznajem da ovo zvuči jako surovo, no ovo je viđenje smtrne kazne iz mog ugla. Ne mrzim, ali reda se mora znati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za smrtnu kaznu!!!!

Silovatelji, ubice, pedofili, njima smrtna kazna odmah, bez sudjenja..ali da neko vreme provedu u zatvorima, pod najgorim uslovima, cisto da malo sacekaju smrt..

I za ostale nije lose uvesti smrtnu kaznu, ali njima ipak dati i drugu priliku..

Monstrumi setaju svetom, a nekima je do humanosti..i kakve veze ima da li neko moze da povredi zivotinju ili ne?

Kakvo je to poredjenje?

Sramota je jednog serijskog ubicu, silovatelja, pedofila, kriminalca, narkodilera uopste porediti sa zivotinjom!!!!

Zivotinje su zivotinje, ljudi su ljudi i nikako ne mogu u isti kos..

Zivotinje volim bez razlike, ali ljude NE!!!!

Kada bi zakon bio zakon, kada bi postojala smrtna kazna i kada se ne bi monstrumi pustali na slobodu sa obrazlozenjem da su neuracunljivi ili sta ti ja znam sta jos ne izmisle, ovaj svet bi bio mnogo lepse mesto..

Smrtna kazna je majka! :ok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne priznajem da je pedofilija bolest!! To je bezobrazluk i bezobzirnost. Isto kao što ni homosekualnost ne smatram bolešću. Za svaku bolest ima leka. Ovde je lek samo ilovača!

To je sopstveni izbor. Moj brate je gay. Niti je bolestan, niti je lud. To je njegov način život, to je njegov izbor.

Pedofilija? Čista obest. Kada ti se ona stvar ne diže na ono što treba da se diže (nije bitan pol!!) onda ti ni ne treba, a ni ti nam vala na ovom svetu ne trebaš.

I sada sam već preterala sa pisanjem na ovoj temi...dosta je bilo.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A po čemu je smrt kazna? Kad mi to objasnite, složiću se da je smrtna kazna adekvatna. Za mene je smrt prestanak svake kazne i ne vidim kako bi neko smrću "platio" počinjeno nedelo, ako je to već cilj represivnog aparata.

Kako nije. Svako voli svoj život. I kad zna da može da ga izgubi dobro će razmisliti šta da uradi. Inače ja smatram da bi trebalo promjeniti način izvršenja smrtne kazne.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi su pichke, Morf...i boje se smrti..pogotovo se taj tip ljudi boji smrti..

Zato im je smrt najbolja kazna..a samim tim se potire mogucnost da ipak jednog dana budu pusteni na slobodu zbog "dobrog vladanja" na primer..

Mnogo monstruma puste na slobodu..i previse..i mnogo novih monstruma to zna i ne boji se da uradi zlodelo jer zna da mu se ono cega se najvise boji, a to je smrt, nece dogoditi..

I tako u krug..

A kako bi ih ti kaznio, zivota ti??

A da bude isto kao zlocin koji su napravili..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Malo dete potrci prema kolovozu, roditelj pojuri za njim i vrati ga. Dete to shvati kao igru, pa pokusava to da uradi ponovo i ponovo. Ukoliko roditelj nije beskrajno strpljiv, a zasto bi bio, kada ima probleme sa partnerom, nevolje sa sefom, strah od kreditne nesposobnosti, plus ga njegovi sopstveni roditelji dave a i zdravlje ga na trenutke izdaje, lupit ce detetu o guzu i detetu ce se pokvariti raspolozenje, ali ce znati, ne trci se prema kolovozu a da ne dodju sankcije.

Odrasle ne stitimo na taj nacin. Mozemo postaviti ogradu o trosku sopstvenog znoja da sastitimo budale od pretrcavanja preko autoputa ali i ne moramo. Ako je istrcao, pa stradao, ko mu je kriv, smatra se da je uracunljiv bio. Da nije, nalazio bi se u nekoj mentalnoj ustanovi.

Bas zato ne vidim zasto bi bio problem postaviti smrtnu kaznu zbog ubijanja i mucenja deteta, visestrukog ubistva sa predumisljanjem, brutalni teroristicki akt ? Ti zlocini su upereni protiv covecanstva, anticivilizacijski su i varvarski. I sta sad tu da izigramo milostinju, pa da dizemo propagandu jer kao zasluzuje taj bedni zivot medju resetkama?

Znas da za odredjene stvari sleduje smrtna kazna... Pa zasto si to onda uradio?

Protiv sam elektricne stolice, otrova ili gasne komore. Ja sam za streljanje i sahranjivanje u neobelezen grob na nepoznatu lokaciju. Maliciozni sklop genetike i plod asocijalnog vaspitanja jednostavno je isceznuo negde... Nije to nehumana stvar, ljudi svakako ginu...

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za neke je smrt spasenje.

Ne treba na svet gledati kroz sebe..pogotovo ne monstrume..

Oni su drugacijeg mentalnog sklopa..nemaju savest koja ce ih gristi ako ih ostavimo u zivotu..pa samim tim nema ni pokajanja, ni kazne duse..

To za njih ne postoji..oni vole samo sebe, svoj bolesni um, hrane se zlodelom i boje se jedino smrti..jer jedino ih smrt moze spreciti da rade to sto su radili..a ako ostanu u zivotu, hranice se nadom da ce mozda biti pusteni..mnogo njih puste..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Strah od smrti svi iskusimo, bez obzira na to da li smo počinili zločin ili ne. Tu opet nema kazne, bar ne različite od one koju svaki čovek iskusi za života, pre ili kasnije. Ako bismo prihvatili da za svako ubistvo, silovanje ili mučenje sledi smrtna kazna, ja bih je prihvatio bez problema. Ali nije tako, društveno prihvatljivo je da zločinac trpi kaznu. Izvršenjem smrtne kazne on ne trpi nikakvu štetu, on jednostavno bude ugašen.

Rekao sam kako bih kaznio u duhu današnjeg poimanja zločina i kazne - doživotni zatvor (+radna obaveza, da plati onu hranu koja toliko kopka Vecu :lol:)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Radna obaveza kao kazna?

Da li je to nagrada ili kazna?

Ja na primer uzivam u radu..i psihickom, ali i teskom fizickom..bas volim da radim..

Tako da je to ipak nagrada..

Istina je da se svi suoce sa smrcu, ali jedno je kada to bude prirodno, a drugo je kada ti neko po kazni oduzme zivot..

Morfi, mlad si ti jos i zivis u oblacima..cujemo se kad sletis..:lol:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba na svet gledati kroz sebe..pogotovo ne monstrume..

Oni su drugacijeg mentalnog sklopa..nemaju savest koja ce ih gristi ako ih ostavimo u zivotu..pa samim tim nema ni pokajanja, ni kazne duse..

To za njih ne postoji..oni vole samo sebe, svoj bolesni um, hrane se zlodelom i boje se jedino smrti..jer jedino ih smrt moze spreciti da rade to sto su radili..a ako ostanu u zivotu, hranice se nadom da ce mozda biti pusteni..mnogo njih puste..

NAravno da ih ne gledam tako.

A opet ne mogu ih gledati kroz naocare bolesnog coveka jer to nisam.

Ko zna sta je u njihovim glavama.

To ni mnogo uceniji ljudi od nas nisu uspeli.

Svi zlocini koji rade su njihova *hrana* .Na zalost.

I zamisli kakav je zivot kad mu uskratis ono sto ga hrani?

Ne delim misljenje da ne postoji pokajanje.:jok:

Mnogo njih se pokajalo jer dug je zivot.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne.

Ali sam gledala serijal o zlocincima kao sto je BTK,ubica sa Zelene reke,....bilo ih je jos .

Prvo postoji kategorizacija zlocinaca,onih koji su *neizlecivi* i koji zasluzuju smrtnu kaznu.

To su sadisti.

Oni koji skrnave leseve,komadaju.

Oni koji su sracunate ubice,lovci.

Pedofilija je *bolest* koja se leci.

To je neki nedostatak u ranom detinjstvu.

Uglavnom ljubavi,paznje,brige....

U zatvoru rade sa njima timovi psihologa.

Naravno oni neizlecivi ostaju.

Reci mi jel verujes u resocijalizaciju?

Onda mnogi bi trebali na stolicu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...