Idi na sadržaj

Preporučene poruke

A glavni su sa rečenicama:
"Da se meni slično desilo, ja bih...".
Oni kojima se desilo, uglavnom ne učine ništa u smislu osvete jer im nije do toga.
U stvari nije im ni do čega. Kao što se jasno vidi na ožalešćenom ocu koji utučen ne poziva na osvetu.
 
 
Psihologija je obično obrnuta u ovim slučajevima,
samo želiš da se nikome slično ne desi.
 
Sem ako nemaš pritisak sredine i vladajućih običaja, npr. krvne osvete kod nekih naroda.
I nije to crnogorski ili šiptarski specijalitet već tekovina koja se baštini na svim kontinentima, sem Australije.
 
 
 
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 108
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

U tim umobolnicama treba mrcine da žderu.. i da piju. Treba da troše vodu....sapun (i toileT pEjper ) neko mora da ih gleda i nadgleda neko da im pere veš neko da se o njim' "brine" Treba

(moj bold)   Ovaj bi verovatno mogao da završi u Mitrovici. Ko zna kakav je zatvor u SM, zna šta ga čeka. Kažu da običan svet koji je video te uslove je bacao peglu.I ova druga dva zatvora nisu ništ

Ne mogu, niti želim. Treba razmišljati racionalno. Jednostavno mi ljudi reagujemo impulsivno i prvi instinkt je da bi monstrumu glavu otfikario... ali država ne može i ne sme da funkcioniše na taj nač

.Pošto je ovo rasprava kojom u većoj ili manjoj meri vladaju emocije, evidentno je da nećemo nikad naći zajednički jezik. Ja lično emocije smatram rđavim saveznikom u donošenju važnih odluka, pa se oslanjam na statistiku, koja je neporeciva.

 

Mojim mišljenjem o uvođenju smrtne kazne ne vladaju emocije.

Isti ovaklvo mišljemnje bilo i pre godinu i pre 5 i pre 20...ja sam za.

I svaki put kada pročitam članak o nekom zločinu, a ima ih na žalost previše, ponovim istu rečenicu-Treba skloniti skota sa ovog sveta!!

 

Ovaj aktuelni ubica ima nekoliko olakšavajućih okolnosti (mentalna zaostalost, teško detinjstvo, težak i neprijatan posao, dejstvo alkohola itd.).

 

Upravo te olakšavajuće okolnosti su ono što mi pomera živac iz mesta.

Nema olakšavajućih okolonosti!!

 

Moje detinjstvo je bilo lako?? Kako da ne!!

Moj posao je lak? Posao onog rudara je lak?? Kako da ne!!!

Dejstvo alkohola? Sam si ga uzeo! Niko te nije silom napio!! 

 

Treba ga možda pomilovati po glavici i reći mu, znaš to nije dobro što si uradio, nemoj to više raditi i sad idi i nastavi da živiš dalje....Ma daaaaaaaaaaaaaaajte molim vas.

Inače sva ova bolesna dešavanja koja nam sad stižu u sve većoj i većoj meri, su upravo rezultat "Pozitivne discipline" koja nam stiže finih i pametnih zemalja..kao i sve ostalo loše što stiže sa zapada.

Te iste zemlje, sad ipak uvode po malo discipline u vaspitavanje dece jer im se ovaj način posle 15 godina baš nešto i nije pokazao kao dobar.

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kopiraću komentar moje drugarice koji je ostavila na mom statusu baš vezano za priču o Tijani Jurić koji sam ostavila na Fb-u pre dva dana. Devojka je pravnica.

 

 

 

Dobra stvar kod uvodjenja rigoroznijih kazni jeste pokušaj sprečavanja teških zločina, jer se računa na to da će budući zločinac bar još jednom da razmisli da li će zbog učinjenog dela da izgubi glavu, prema tome, to je preventiva ( što se opet ne odnosi na psihopate, jer za njih društvene i moralne kočnice ne postoje). Činjenica je da se u našoj državi izriču minimalne kazne, ako se uopšte izreknu, činjenica je takodje kao što si ti rekla, da ljudi okreću glavu od nasilja u porodici, a u krivičnom zakonu se nasilje pominje u samo jednom članu, činjenica je da su za Kontrast ljudi dobili smešne kazne, a da ne pominjem inspekciju koja se apsolutno nigde ne pominje i ne poziva na odgornost. Sve to Tenkic moj stoji, znam da te boli, ali da su u ovoj raspaloj državi zakoni poštovani i da nisu ovako smešni i da sudije nisu korumpirane i da kera nije srala.... ne bi svakom govnaru palo na pamet da blokira izlaz za slučaj nužde, da siluje decu, da kasapi.... Tako da ja ovaj apel ne shvatam kao poziv na linč, mada to kod većine verovatno jeste, nego apel da se više nešto promeni (za početak Krivični zakon), da se podigne i popravi uvreženo mišljenje da će sve proći olako i nekažnjeno, jer zaista tako i prolazi, jer nisu sve ubice, palikuće, zlostavljači..... psihopate ili mentalno zaostala lica, prema tome, postoji mogućnost da shvate posledice svog dela i da se trgnu, možda mala, ali postoji. Da deca mogu slobodno da izlaze na ulicu, idu u grad, izlaze...a da ih roditelji ne očekuju u kovčegu.

Koga ne mrzi da čita, videće da nije reč samo o Tijani. Reč je o svim onim stvarima o kojima se ne govori toliko (nasilje u porodici, silovanje) jer nisu senzacija, što me odvodi na medijsku manipulaciju, ali o tome sada imamo temu, pa neću ovde.

Nisam za smrnu kaznu, iz nekoliko razloga.

 

Odakle bilo kome pravo da oduzme nekome život? To pitanje se isto odnosi na državu. Odakle joj pravo da svojim građanima oduzima život? Oko za oko, zub za zub? To ne postoji odavno u civilizovanim društvima. 

Ko može da garantuje da se ta smrtna kazna neće zloupotrebiti kao što se zloupotrebi sve ostalo? Smrtna kazna nije rešenje. Jedna pogrešna smrtna kazna može da donese ogromnu štetu. Šta bi sa onim nevin dok se ne dokaže suprotno? Ne branim ja ovog lika, naprotiv, branim ljudsko pravo na život (sad samo čekam ko će za ovu rečenicu da se uhvati :osmeh: ).

 

Nisam htela da se uključujm u ovu raspravu, zato što je vođena emocijama. Ali, kud svi Turci..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

da toj dijaboli presude sa smrtnom kaznom, samo bi mu uslugu cinili....

 

bice njemu jako lepo u zatvoru....igrace se lepo sa njim i mame i tate i doktora i cega sve ne...

 

ko ga jebe...

 

ja jesam za smrtnu kaznu...ne znam tacno gde je bio slucaj kod nas, ali tacno se secam da je neki idiot silovao neku maloletnu devojcicu, oni ga zatvorili, dijabola odsluzila 4g i pustise ga zbog dobrog vladanja, on izasao i prvo sto je uradio je da je silovao jos jedno dete...i sta sad? pustis ih zbog dobrog vladanja, ne prodje ni metar dana, a on aj jos jednu...jebao bih mu sve po spisku...

 

a i mozda bi u svesti ljudi igralo ulogu kad bi znali da smrtna kazna postoji i mozda bi se zamislili pre nego sto bi ubili/silovali nekoga....

 

a ovaj pokusaj coveka i njemu slicne bih osudio na smrt kamenovanjem i sve ostale grozote koje mi padnu na pamet....

 

i da, recite mi slobodno da sam grozan! 

Izmenjeno od strane člana gOOzatEE
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

 

 

Шок и огорченост због стравичног злочина над Тијаном Јурић покренули су још једном идеју о враћању смртне казне у српски систем кривичних санкција. Три монструозна злочина, током последњих десет година, чије су жртве деца, потакла су и највише државне званичнике да јавно изразе жаљење због тога што је Србија укинула смртну казну.

Тако је било 2005. године када је трогодишња девојчица Катарина Јанковић умрла од последица сексуалног злостављања. Њена мајка и њен „пријатељ” осуђени су на по 40 година затвора. Јавни линч и повике „Смрт за монструма!” доживео је и „мирни комшија” који је задавио седмогодишњу девојчицу Марију Јовановић 2010. године у Старим Лединцима.

Преминуо је у затвору од инфаркта, месец и по касније, на дан када би Марија напунила осам година. Две године потом донет је Маријин закон, чији је идејни творац њен отац Слободан.

„Још не постоји читач мисли”, говорио је када би га питали да ли закон може спречити злочине у будућности и како се може „препознати” потенцијални злочинац.

Драган Ђурић, осумњичен за отмицу и убиство петнаестогодишње Тијане Јурић, није могао бити препознат у својој средини као злочинац. Психолози и криминолози већ два дана с телевизијских екрана поручују да је реч о психопатској структури личности, да такви у свом спољашњем окружењу не испољавају ништа необично, али да стицајем околности, без претходног плана, они могу имати мотив за извршење злочина и чине га са умишљајем, на монструозан начин.

„Због оваквог монструма жао ми је што је Србија укинула смртну казну. Наше друштво није било спремно за прихватање свих правних тековина Европске уније, као што је укидање смртне казне”, рекао је министар унутрашњих послова Небојша Стефановић у четвртак на конференцији за новинаре, када је саопштио детаље злочина.

Велики број грађана Србије данас жали што убица Тијане Јурић не може бити осуђен на смрт. На порталима и медијским сајтовима грађани поручују: „На вешала с њим!”, „Стрељати га јавно!”,

„Секла бих га на комаде!”, Нека му народ пресуди!”...

Суд ће, „у име народа”, после истраге и доказног поступка, донети одлуку о кривици и казни. Најтежа казна, према нашем Кривичном законику, јесте 40 година затвора. Таква казна не подлеже амнестији, а помиловање и условни отпуст су мало вероватни када је овакав злочин у питању.

Осуђени на најстрожу казну смештају се у затворе у Пожаревцу, Сремској Митровици или у Нишу. Они који су сада притворени, могу да изађу на слободу 2054. године.– Људи често нису свесни да је смртна казна за злочинца чак и лакша од затвора.

Често се каже да није тешка робија, него да су тешки робијаши. То је због тога што осуђеници у установама за извршење кривичних санкција имају нека своја неписана правила и некакав кодекс, па је познато да на суров начин стигматизују и кажњавају затворенике који су починили силовања или злочине над децом – каже др Милан Шкулић, професор кривичног процесног права на Правном факултету у Београду.

Ипак, данас готово сви траже смртну казну за Драгана Ђурића, чак и они који познају правни систем и врло добро знају да Србија неће вратити смртну казну у Кривични законик. Од свих европских држава, смртну казну има само још Белорусија, а Србија је укинула ову санкцију уласком у Савет Европе 2002. године.

Чак и под претпоставком да наша земља врати смртну казну, она не би могла да буде изречена за злочине почињене у време када није била прописана, јер се на починиоце примењује онај закон који је важио у време извршења кривичног дела.

Србија је више од деценије била у правном вакууму пре коначног укидања смртне казне, јер је она деведесетих година била прописана у тадашњем републичком кривичном закону, док је истовремено била избрисана из некадашњег савезног закона, који је важио за бившу заједничку државу Југославију. Зато су судије у Србији изрицале смртну казну за најтеже злочине, али она није извршавана.

Заправо ниједна смртна пресуда, изречена после 1993. године у Србији, није извршена јер су осуђени и њихови браниоци улагали жалбе и ванредне правне лекове, у ишчекивању да смртна казна буде коначно и укинута у закону, после промене тадашњег устава. Тако је 20 осуђеника на смрт, чије су пресуде чак постале правноснажне и који су очекивали долазак стрељачког вода, остало у животу. Смртне казне замењене су им са 40 година затвора.

Последња смртна казна у Србији извршена је 14. фебруара 1992. године у Окружном затвору у Сомбору, над Јоханом Дроздеком, осуђеним за силовање и убиство петогодишње девојчице Иване Салијевић у Каравукову (општина Оџаци). Његова пресуда била је правноснажна три и по године пре стрељања.

Последња смртна казна у Београду извршена је почетком седамдесетих година у Централном затвору над Миланом Гутићем и Савом Лисовцем, који су осуђени 1969. године због убиства београдског таксисте Тиосава Јанковића.

Данас смртна казна постоји у неким америчким државама, у Кини, Јапану и исламским земљама. Злочини за које се изриче нису само тешка убиства, него и трговина дрогом, па чак, у Кини, и примање мита. Ипак, стопа криминалитета у овим земљама је висока, а најтежи злочини дешавају се упркос томе што се смртне казне изричу и извршавају.

Многи стручњаци сматрају да смртна казна „ништа не решава” и подсећају да велики број злочинаца, у тренутку извршења, уопште не размишља о казни, већ „рачунају” да неће бити откривени.

Зато, кажу стручњаци, брзо расветљавање злочина и откривање виновника има боље превентивно дејство од законом прописаних казни.

Александра Петровић

објављено: 10/08/2014

http://www.politika.rs/rubrike/Hronika/Zlocin-linc-i-smrtna-kazna.sr.html

 

(moj bold)

 

Ovaj bi verovatno mogao da završi u Mitrovici. Ko zna kakav je zatvor u SM, zna šta ga čeka. Kažu da običan svet koji je video te uslove je bacao peglu.I ova druga dva zatvora nisu ništa manje odvratna. Tako da će Tijanin zlostavljač i ubica prvi zažaliti što više nema smrtne kazne.

 

Što se mene tiče, žao mi je još samo što ih ne šalju negde da rade kako smeštaj i hranu ne bi dobijali o tuđem trošku. Rudnici, kopanje kanala,... 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

 

 

Osuđenik ubio ženu tokom posete!

Osuđenik Ivan Milovanović ubio je svoju ženu Bojanu koja mu je došla u posetu u zatvor u Nišu

 

NIŠ - Osuđenik Ivan Milovanović (35) stajao je u sobi za posete kada su stražari došli po njega, dok je njegova supruga ležala nepomično što je bio razlog da odmah bude pozvana Hitna pomoć čiji su lekari pokušali reanimaciju, rečeno je danas Tanjugu u Upravi za izvršenje krivičnih sankcija.

Uviđaj je u toku i sumnja se da je osuđenik ubio svoju suprugu tokom posete, naveli su u Upravi.

Žena je po peti put došla u posetu suprugu koji u niškom Kazneno-poravnom zavodu izdržava kaznu zatvora zbog droge i za to krivično delo osuđen je tri godine i 10 meseci, dodali su u Upravi.

Milovanović je višsestruki povratnik i ovo mu je četvrto izdržavanje kazne zbog učinjenih krivičnih dela.

Žena je bila u poseti mužu na osnovu posebnih prava osuđenih lica i to prava na prijem posete bez nadzora u prostoriji za posete, naveli su u Upravi.

 

 

I onda neka me još neko osudi zašto sam ZA. 

35 godina, četvrti put (!!!!) izdržava kaznu za krivična dela (!!!????) i nonšalantno ubije ženu dok mu je bila u poseti???

 

Dobro, ni ona mi nije jasna zašto je još uvek u braku sa njim...ali to je već druga tema.

Očito da je njemu sasvim lepo i prijatno u zatvoru, da ima totalni komfor i da mu se ne izlazi napolje..a ti veco plaćaj uredno porez da ovakav imbecil može neopterećeno da uživa!! 

 

Možda će i njemu dobar advokat da pronađe olakšavajuću okolnost....jadnik...teško mu u zatvoru...ma da!!! 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...