Idi na sadržaj

Preporučene poruke

NBS je zabranila novo zaduživanje u švajcarskim francima u trenutku kad je franak dostigao istorijski maksimum vrednosti i kad se švajcarska centralna banka odlučila za ubacivanje nove količine franaka u opticaj da bi mu spustila vrednost! Majstorski potez, kapa dole! Upravo u trenutku kad građanima najviše odgovara da se zaduže u francima, jer će im vrednost padati! :grrr:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Izrada nove zdravstvene knjizice kosta 14(!) dinara, sa markicom.

Odete u postu, stanete u red (minimum sat vremena vam traje), platite postansku uslugu (oko 30 din).

Dajte ljudi, povecajte taj iznos za knjizicu bar na 100 din! Niko se nece buniti, sve ce biti manje smesno, em cete premasiti planiranu dobit za 700%! :uredu:

===================================================

Nosim hrpu koverata na postu. Sluzbenik kaze, ako mi da marke, i sam ih ubacim u sanduce koje je 5 metara od mene, bit ce jeftinije, jer predaja pisma na salteru odnedavno se dodatno naplacuje. (sto li onda ne zatvore filijalu, a marke prodavaju u trafici?)

``Ma nema veze, platit cu ja saltersku uslugu, nisam ja cicija!`` :kez:

Vidim kako sluzbenik ustane, pridje fiskalnoj kasi (:blink:) i ukuca iznos... Gledam i ne mogu da verujem...

Pitam, o cemu se radi, kaze doplatna marka za hram Svetog Save se fiskalno naplacuje. (:blink::blink:) Tako sam 80 din platio fiskalno, za doplatnu marku, a nekih 200 din nefiskalno, za postansku uslugu.

Platio u zemlji, gde na pr. advokati ne trebaju imati fiskalnu kasu, iako pruzaju usluge.

Uostalom, sasvim je logicno. Broj postanskih filijala ima u zemlji, puta broj fiskalnih kasa... Uh, ala bi ja voleo da budem njihov dobavljac! A oni neka kuckaju mizerne sume u nju... Mislim isplativa investicija... Dobavljac drzavne firme... :lol::lol::lol:

Iduci put cu im traziti zvanicni racun i povratit cu PDV! Nisam ni ja sisao vesla, kad sam bio maji! :astasad:

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

pol-djilas_310x186.jpg

Đilas proslavlja uz ples

Čelnici prestonice proslavljali su tri godine na vlasti u restoranu na obali Save, a nije im bilo potrebno mnogo da zaigraju i zapevaju uz muziku iz prošlih dekada

AKTUELNA vlast u Beogradu na Preobraženje je sastavila tri godine otkako rukovodi srpskom prestonicom. Bio je to povod da se članovi koalicije, predvođeni gradonačelnikom Draganom Đilasom, u nedelju zapute u jedan beogradski restoran na obali Save. Nakon što su isprobali specijalitete i popili koju, nije im bilo potrebno mnogo i da zaigraju. Prvi je nogu povukao Đilas, a ubrzo mu se priključila supruga Iva i pomoćnica Tatjana Pašić. Dok je muzika svirala pesmu Đorđa Marjanovića ”Beograde”, , ustali su i ostali gradski čelnici, a ni drugi gosti nisu ostali za stolom. Pevalo se Lola, o Lola, ti znaš da nisam milioner” ”Lola, o Lola, ti znaš da nisam milioner”, što je bio uvod u žurku koja je potrajala do ranih jutarnjih sati. Ipak, prvog radnog dana svi su na vreme bili u svojim foteljama.

Mislim ..ko ce to da plati ?

Ovo bahato rasipnistvo .

Prvo most od pola milijarde eura pa proslave ...tancovanje uz Lolu O Lolu ...

Cela zemlja grca u siromastvu ...beda na sve strane ...

Prazne se teritorije zbog nemanja perspektive jer sva lova ide za Prestonicu ,

Djurdjevak Beli jer jedino on cveta.

Okolo Pustinja

A stanovnistvo ?

Da stanovnistvo jer oni, to jest politicka elita tako gleda na Ostatak .

Ne ova...svaka.

To je tradicija.

Tesko narodu i drzavi koji ima ovakvo rukovodstvo.

I ne samo ovo.

Svako.

To je tradicija.

Zato su svi i otisli.

Naravno, ne njihovom krivicom.

Ukoliko se pojavi neko , od Mihajla Obrenovica ili Zorana Djindjica

koji su hteli da ovu zemlju malo upristoje , modernizuju ,

i to se lako resava.

Pa ispocetka.

Dokle.?

Dok ne ostanu sami i pocnu da pljackaju sami sebe.

Ali i za to ce neko drugi biti kriv.

Nikada oni.

To Sveto Trojstvo ...Politicka elita ..Tajkuni ..i Crkva...

To je taj Centar.

Centar Vlasti ..Moci i samim tim i Kase.:uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi pravo, al' :cesces: kako mi se čini odBrani ga ti.

Nego vid'

Ako mu je taj (:navodno: neposlušni i samovoljni) admin sada stvarno bivši

ako mu je stvarno po fejZbuku šar'o bez pitanja i dozvole

pa još ako pResident (evil) ne bude lenj, pa ovde svrati.. i saZna da si odbranio

i njega

i njegovu vlast

i njegovu čast

i njegovo poštenje

i njegov razum na izdisaju

sa sve fejZbuk anFasom i profilom

ima nade da kad završiš sa popisom stanovništva

dobi'š mogutjnost da postaneš:

1. njegov portparol

2. njegov advokat

3. new admin njegovogA fejZbook profila 3a787c65.gif

Ovu bitku sam možda izgubila ... ali rat NE! a75be99f.gif

:hahaha:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Znaci, nisu ta deca stradala zbog nekog policijskog helikoptera, na taj stadion je helikopter mogao da sleti i prinudno, ili da evakuira tesko povredjenu osobu.

Deca su stradala od reklamnog panoa, koja se odvojila zbog jakog vetra koju je elisa prouzrokovala, a mogla ju je prousrokovati i oluja.

Policija nimalo nije kriva pa cak ni onda kada se to radilo tamo na nekoj policijskoj vezbi. Krivi su oni koji su postavili reklamni pano na neodgovarajuci nacin i krivi su opstinske sluzbe koje nisu izvrsile inspekciju terena. Za njihov propust je odgovoran i gradonacelnik.

Kako ovo novinari ne razumeju? :blink:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ebe se novinarima, razumeju oni to ali bitno je da se prodaje priča a ne šta je istina u celoj priči. Naravno da policija nije ništa kriva.

Inače meni je ovo mnogo veće ludilo - http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/283870/Srpski-pukovnik-koji-je-oborio-nevidljivi-F117-i-americki-pilot-postali-veliki-prijatelji ovo samo u ludoj Srbiji ima nigde više.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slušam danas vesti na radiju:

protest ispred vlade zbog napada na devojku koja je nosila majicu sa oznakom LGBT.

Napao je jedan ''momčina''.Maloletan, ali ''savestan'' .Tukao je nekom šipkom i nožem.

Maloletan pa ga pustili... ali sigurno će dobiti ukor nastavničkog veća... ili sudije za prekršaje.:uredu:

Vezano za ovaj slučaj bila i sledeća vest: ministar Dačić obišao devojku..

i izjavio: zbog ovakvih slučajeva sam zabranio održavanje ''parade ponosa'':blink:

Da ne poveruješ: umesto da potera nasilnike on praktično proglašava žrtvu napada za krivca...

Gledam pre par dana početak ''Večeri sa Ivanom Ivanovićem''.U tom šou on na početku pravi neke komentare koji bi trebali biti duhoviti.Ne uspeva mu baš, ali ajde..

Elem, u dva navrata pokuša da se našali na račun vladike Pahomija.Ko se ne seća, taj Pahomije je optužen za ''bludne radnje nad 4 dečaka... '' itd.

Nije osuđen zato što je slučaj zastareo.Dakle nije oslobođen zbog nedostatka dokaza, kao što se to pokušava predstaviti, nego se slučaj namerno vukao do zastarevanja.

E sad, kad je ovaj Ivanović ''prosuo'' tu foru-totalni muk.Ni aplauza ni smeha.

A do tada, a i posle, publika se smeje i aplaudira i na bezvezne i izanđale štosove.

A koliko dam video u publici mlad svet.

Kao da su uplašeni.

Čak i u vreme komunizma ljudi su se smejali onom između redova, ako već nije bilo otvorene sprdnje na račun vladalaca.

Pa onda opet vest na radijonu: popovi u vojsci.

Biće oficiri.Nosiće uniforme.Brinuće o dušama vojničkim.

Ali neće se zvati komesari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ništa sad svi ovi što su Vukovar zasipali bombama na kafu kod komšija i na upoznavanje :ajme: samo što ne bi prešli granicu a da im ne stave lisice... Tadić da se izvini Nemačkoj što je Tito streljao zarobljene Nemce posle Drugog svetskog rata :uredu: Mossad ovakve juri po svetu da im smesti metak u potiljak a mi kuvamo kafu... zato smo tu gde jesmo. Dani može privatno da se druži sa kime hoće ali praviti medijsku promociju ovako nečega prevazilazi sve granice dobrog ukusa, najblaže rečeno.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

:blink: Ako ne vidis razliku izmedju unistavanja celog jednog grada ili streljanja zarobljenika i sukoba izmedju "2" vojnika onda stvarno nije ni cudo da smo tu gde smo... Koliko vidim "medijska promocija" se zasniva na komunikaciji dva profesionalca i tu ne vidim los ukus a kamo li "razum na izdisaju"...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sukob između dva vojnika, e da nije žalosno bilo bi smešno... kauboja je oborila cela jedna posada, zašto Dani svojata uspeh posade samo za sebe on najbolje zna, a zna i koliko mu zasluge pripada za obaranje tog aviona. Je l' treba da ti osvažim pamćenje koliko su zločina napravili NATO piloti 1999. za vreme bombardovanja? Ratnih zločina, ubijanje civila, šta su i koga sve gađali i čime su sve gađali?

Ovaj što pravi film će da uzme lepe pare od toga, jer će se film raditi i za američko tržište, Dani opet može da bude zvezda a kauboj valjda ima neke svoje razloge zbog kojih snima film. Dok se sa jedne strane ćuti o filmovima koji prikazujo zlo koje je NATO napravio 1999. kao i zlo koje su napravili teroristi, takvi filmovi se zabranjuju, skidaju sa interneta i tako dalje, mi treba da gledamo ispovest lika koji je sejao smrt po Srbiji još onako u zagrljaju sa likom koji je kako tako branio naše nebo. Danijevo druženje sa ovime je njegova privatna stvar, ali da se od toga pravi medijska priča je :pegla: Što neko napisa čovek pao niže od aviona koji je oborio.

Inače kakva je razlika između granatiranja Vukovara i bombardovanja Surdulice? Ili recimo američkog devastiranja Faludže u Iraku?

Ovo je zapravo samo posledica našeg poraza i jedna od situacija koja pokazuje koliko smo nemoćni, da to ide čak dotle da će Amerikanci ubediti neke odavde da smo zasluženo bombardovani i da za sve žrtve nisu krivi oni već isključivo mi. Đura će ti oprostiti što te je tukao...

:blek:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ako nisi primetio 2 je bilo pod navodnike i samo taj cin kod Budjanovaca ih zblizava.

Naravno da su bili tockici u masineriji koja im je komandovala...

Po tebi kompletna srpska vojska je kriva zato sto su albanski lesevi hladnjacama razvozeni po Srbiji...

To ko ce od filma zaraditi me zabole...

Razlika izmedju Vukovara i Surdulice je jedino u tome sto je prvi tucen mesecima a drugi u jednom momentu.

Srecom NATO se nije ponasao po Srbiji kao mi na Vukovaru jer bi se civilne zrtve onda merile desetinama hiljada poginulih...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne znam da srpska vojska išta ima sa hladnjačama, to je već pitanje za tadašnji vrh policije. Ne nisam primetio znake navoda ali to ne menja bitno ono što sam napisao. Ja ovde vidim čoveka koji je bombardovao moju državu 1999. i koji ni po čemu ne bi trebao da je dobrodošao u Srbiju, ako već vlast ove države i ovog naroda mora da ljubi čizmu onih koji su nas gazili 1999. ne mora narod. Ako smo već morali da gledamo Solanu, Bajdena i ostale kako stiskaju ruke sa našim političarima, američke lovce na batajničkom aerodromu pre pet godina, ove bljuvotine o prijateljstvu Danija i Zelka su već kap u punoj čaši. Inače Surdulica je bombardovana u tri navrata a okolina više od deset puta, mrzi me da listam knjigu za tačan podatak. Taj grad sam naveo kao samo jedan od slučajeva bombardovanja civila i civilnih struktura od strane NATO, neselektivno. I Šljivančanin je bio dobar drugar sa onima što ih je tukao po Vukovaru, družili su se u Hagu što je opet ružna činjenica ali i njegova privatna stvar. To što se oni tamo u Hagu druže kao da su igrali domine me ne tangira sve dok mi to neko ne servira u novinama, onako uz jutarnju kafu i priča mi kako je sve to super Ok i normalno.

:pljuc:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ovde vidim coveka koji ne zna sta ce od besa sto je jedini americki nevidljivi avion srusio srpski vojnik po nacionalnosti Madjar a koji sada hoce da se druzi sa pilotom tog aviona... Garant izdajnik...

:trt:

Danijeva nacionalnost je totalno nebitna, uostalom - http://www.youtube.com/watch?v=7RDccHaqOX0 odgledaj sve delove pa ga hvali ;)

:trtmilojka:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Piloti NATO nisu cinili zlocine. Pilot izvrsava naredjenja. (nenamerno) Ubijanje civila u ratu nije zlocin.

Namerno ubijanje civila je zlocin. I to samo tada, ako se ne nalaze na vojnom objektu. Naravno Zenevska konvencija, etika, bla, bla...

Hteli, ne hteli, to je tako...

Postoji citava psiholoska teorija, kako covek ima manje savesti kada ne vidi cilj, ili kada izvrsava naredenja, itd, itd...

--- Update ---

@faust

Da li je pre sam 20 godina bilo zamislivo da se nemacki vojnik susretne sa ruskim vojnikom, kod Branderburske kapije i da se zagrle? (oboje ucestvovali u borbama u Berlinu).

E pa bilo na TV, ja sam video... I ne mrze se...

Izmenjeno od strane člana shumica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B8_%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D1%87%D0%B8%D0%BD%D0%B8

I naravno ženevske konvencije, bla, bla naravno da su činili ratne zločine. To što su izvršavali naređenja samo po sebi ne menja ništa, koliko puta su sami birali cilj i naravno pogrešili? Recimo kolona albanskih izbeglica? Emir Šišić je 1992. samo izvršio naređenje pa je osuđen i robijao u Italiji, mislite o tome...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...