Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • 2 sedmica kasnije...
  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Negovanje kulta ličnosti njegovog visočanstva premijera srpskog gospodina Vučka se nastavlja. Ide vest da su našli oružje:

Na oko 50 metara od puta koji vodi do porodične kuće premijera pronađeni raketni bacač - zolja, četiri ručne bombe, 100 komada municije kalibra 7,62 mm, 4-5 metaka za automatsko oružje i 15 metaka nepoznatog kalibra.

Pa čime su onda hteli da ga ubiju, majke vam ga nenormalne dupelizačke? :ces: Zoljom bez granate, mecima bez puške ili ručnom bombom kojom ni bacač diska ne bi mogao da dobaci gde treba?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

"Pacijenti koji se ne pojave na pregledu kod specijaliste u Domu zdravlja u terminu koji su zakazali snosiće posledice, pišu Večernje novosti. Ako pacijenti dva puta ne dođu, a prethodno ne otkažu pregled ili ne opravdaju izostanak, neće imati pravo da narednih godinu dana traže novi termin."

:krsti: 

Pa da li ste vi lišeni i poslednjeg tračka sive mase u lobanjama??? Ne uspevate na normalan način da rešite probleme u zdravstvu pa uskraćujete obaveznu zdravstvenu zaštitu? Jebeš Ustav i Hipokrata i zakletvu? Da ih pocepamo kad nam ničemu ne služe?


Zar mislite da bi se neko pri čistoj svesti i zdravoj pameti zajebavao pa iz obesti zakazivao termine? Ako i ima takvih, privedite ih na obavezan pregled, pa ako nisu bolesni pravac psihijatrijska ustanova na posmatranje. Ne možete, ali NE MOŽETE da ukinete pravo na zdravstvenu zaštitu zbog problema birokratske prirode koje vaši primitivni mozgovi ne mogu da reše!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Beograd -- Između dvoje sedmaka koji su dremali na času profesor srpskog jezika spustio je udžbenik da ih probudi i dobio otkaz zbog nasilja nad učenicom, piše Politika.

:huh: :ces: :blink: :ajme: 

Jutros sam pročitala ovu vest i zaista sam ostala bez teksta :wtf: 

Čovek je ne samo dobio otkaz

nego je i izgubio licencu za rad!!!

Značiiii... :ljutko: 

Zbog dva razmažena derišta koji spavaju u školskim klupama

​čovek je doživotno izgubio pravo na rad u prosveti!!!

​Ljudi - pa do kojih granica ovakve budalaštine mogu ići?!? #@&#!*&

​i onda se pitamo otkud toliko bezobrazluka i bahatosti na ulicama i u društvu? 

Pa kad od malih nogu odgajamo takve buduće ljude :dry: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A evo i do čega dovodi ovo što smo pisali pre neki dan:

NS: Dvanaestogodišnjaci zapalili beskućnike, jedan umro
Novi Sad -- Policija u Novom Sadu privela je trojicu maloletnika zbog sumnje da su namerno zapalili dvojicu beskućnika, od kojih je jedan preminuo.


Preminuo je D.T. (52) iz Futoga, saznaju "Večernje novosti".

Kako saznaje B92, ova tragedija dogodila se u ranim jutarnjim časovima, oko četiri sata, a privedeni maloletnici su stari samo 12 godina. Oni su nakon saslušanja pušteni jer su maloletni, a očekuje se više informacija o tome kako će policija i druge službe dalje postupati u ovom slučaju.

Policija je identifikovala dečaka koji je zapalio čoveka, a kako je on mlađi od 14 godina, on ne podleže krivičnoj odgovornosti i ne mogu mu biti izrečene krivične sankcije niti druge mere.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To je ono što sam ja rekla-Nevaspitana deca postala roditelji pa sada imaju nevaspitanu decu!

"..ujutru oko 3.30 zapalili.." šta su deca tih godina radila u TO vreme na ulici??????!!!!...NO COMENT!!

Jutros čitam članak  i iskreno se nadam da će bar nešto od ovog zaista biti usvojeno.

O komentarima čitalaca u Večernjim novostima neću ni slovo da napišem!!

Nisu vredni-kao ni nasilnici!

Isto kao ni onaj mamlaz, bilmez...ludak...što je za opkladu od 30 E ustao na času, ošamario profesoricu i izašao iz učionice!

Treba li da kažem da su meni u vrtić provalili klinci 2001 godište???? ..iz dosade!!
pa...e neću da psujem!  

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da ih uhapse? U redu. Ali šta onda mogu? Znam! 

Mogu da ih oduzmu roditeljima i pošalju u dom za decu bez staratelja, na usvajanje ili gde već. Koji kurac (Ja za razliku od Vece ću da psujem, jer jedino tako mogu da iskažem svoje zgražanje.) su deca te dobi radila u pola četri ujutro na ulici!?!?!!?! Doviđenja, zdravo. Viđanja sa takvim roditeljima samo uz prisustvo stručne službe.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve je ovo meni jasno, i javna ljutnja i bes i osećaj nemoći zbog nekažnjavanja počinilaca ovakvih dela i njihovih neodgovornih roditelja. Sve je to meni ok. Moramo da uklonimo opasnog pojedinca iz društvene zajednice. Ali jednu reč ne mogu da svarim, a to je reč "rešenje". To nije i ne može da bude rešenje. Ta neodgovorna, bahata, sadistička derišta su proizvod okruženja, društva i porodice i dok god ne pročistimo talog koji stvara takve pojedince ne možemo da govorimo o rešenju. Uklonićeš jednog od njih, ili nećeš, ali mehanizam koji stvara takve kao što je on nećeš eliminisati.

Uporedio sam ovu situaciju danas sa prisustvom košnice sa pčelama ubicama u blizini tvoje kuće. Da li ćeš rešiti problem i potencijalnu opasnost time što ćeš ubijati jednu po jednu pčelu kad ti se nađu na prozoru? Naravno da nije. Moraš da nađeš košnicu i maticu i da se rešiš stvarnog uzročnika problema s kojim se suočavaš.

Naša košnica su rastuća osećanja očaja i beznađa proizašla iz razrušene ekonomske i društvene strukture. U tim ruševinama najgori elementi isplivavaju na vrh piramide i stiču divljenje i poštovanje, a pozitivni primeri imaju status medijske senzacije za jedan dan. Suočeni sa nestašicom i neizvesnošću na svim poljima, roditeljima je sposobnost stvaranja ljudi od svoje dece praktično oduzeta, a nerazumnim polurešenjima mutava birokratija situaciju čini iz dana u dan sve gorom i gorom.

Rezultat? Generacija zombija kojima je stalno dosadno jer imaju opseg pažnje zlatne ribice, koji ne poštuju nikakav autoritet jer su im uzori kriminalci i sponzoruše, koji spaljuju ljude, ubijaju životinje i žive po pravilima džungle jer moralni kompas nije imao ko da im izgradi. Zatvori ih. Ili nemoj, maloletni su. Udariti ih ne smeš, objasniti im ne možeš. A svaki dan ih ima sve više i više. Znam šta ćemo! Otpustiti profesora kome je pukao film. Njemu je bar stalo dovoljno da baci knjigu na sto. Ili još bolje! Bićemo ljuti, uvređeni, tražićemo žestoke kazne! To će im pokazati! Sve ćemo uraditi, ali nećemo početi ozbiljno da se bavimo uzrocima. A tek iz toga može da proizađe rešenje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nema resenja Morfe.Devalvacija sistema vrednosti uspesno izvedena.Kapital mesto br 1,sve ostalo  nula!Oduzimanjem vaspitne uloge skoli unistena kao institucija. Ako roditelji sami nesto uspeju da urade u okrilju porodice,to je to.Oni koji ne uspeju  bice drustveni visak,otpadak..imamo lepo sve to tamo odakle su stigle reforme.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se, ali niko ne komentariše moj predlog, a zaista bih voleo da čujem vaše mišljenje o njemu, jer ja što više razmišljam, sve više mislim da je prikladan. Deca u to doba na ulici, pa još sa takvom posledicom, šta je to ako ne zanemarivanje deteta!?

Naravno da takav postupak pravosuđa i socijalnih službi ne bi bio rešenje ukupnog problema, jer ni u jednoj državi se prinudnim, kaznenim merama ne menja okruženje, no to ne znači da takav događaj treba da ostane bez reakcije. Upotrebljavajući Morfovu analogiju, ne znači da ne treba razmazati pčelu ubicu po staklu, dok se ne ukloni košnica.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mislim Adrijane da su ti KPD fakulteti gde se diplomira kriminalitet.I da tek od tamo izlaze svasta jos savladavsi.Imamo ih i ne daju nikakve rezultate ,kao ni bilo gde u svetu.Kad pominjes roditelje,konkretno ove iz zadnjeg slucaja verujem da ih ne bi mnogo potreslo,ako ih i nadju.A tata onog sto je udario profesorku za opkladu i jos se hvali i drugari mu aplaudiraju po fejsu,verujem da ce doziveti slicnu sudbinu jer je brze bolje ispisao sina iz skole ,da ga ne bi izbacivali.Nasilnik u najavi,koji ce kao djak sa znanjem/plemenitog sporta/ultimatfajter ili kako vec se zove,preporucio sebe kao vodju neke grupe navijaca ili slicno..Svi znamo sta to znaci.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno sam mislio na slučaj u Novom Sadu. Onaj drugi slučaj je drugačiji. Stoka već ima 16 godina i lično podleže zakonskim odredbama. To što je ponovo upisao školu ne vidim kao ništa loše, ali da na neki način treba da dobije po pčci, treba. Na primer da mu se pokuša zagorčati život sa obaveznim svakodnevnim ili nekoliko puta nedeljnim prisustvima razgovoru sa psihologom kojem bi morali da prisustvuju i roditelji i to roditelji pod zakonskom prisilom. Na primer da mogu i da izgube starateljstvo u slučaju izbegavanja tih aktivnosti. Ovom mi je upravo palo na pamet, pa je još sirovo, ali čini mi se da ima smisla.

No, za ova tri klinca, što zapališe čoveka, oni su daleko ispod donje granice lične zakonske odgovornosti i baš zato ih treba odvojiti od roditelja i pokušati izvesti na pravi put. Još ako, kao što kažeš, to njihove roditelje ne bi previše potreslo, tek to je dodatni motiv i ukazuje da bi oduzimanje roditeljskih (starateljskih) prava bio pravi postupak. Oni nisu za KPD, već za ustanovu za staranje o deci bez roditelja ili sličnu instituciju. Što je najbolje, za ovakvu intervenciju ne trebaju nikakve promene u zakonu, samo ga treba primeniti.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Roditelji su ovde svakako najodgovorniji u lancu i jasno je da svoju vaspitnu ulogu nisu obavili ni izbliza kako treba. Slažem se da treba da budu izuzeti i iz porodice, jer tu više nema (ako je ikad i bilo) roditelja koji može da popravi stvar. Sad, koliko u KPDili drugim sličnim institucijama može da se uradi... verujem jako malo. Ne bih isključio full time psihijatrijsko posmatranje, jer ovo je ipak ekstreman slučaj sadizma - bar na neko vreme dok stručne službe ne procene da nije opasnost po sebe i druge.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mogu da ih oduzmu roditeljima i pošalju u dom za decu bez staratelja, na usvajanje ili gde već. Koji kurac (Ja za razliku od Vece ću da psujem, jer jedino tako mogu da iskažem svoje zgražanje.) su deca te dobi radila u pola četri ujutro na ulici!?!?!!?! Doviđenja, zdravo. Viđanja sa takvim roditeljima samo uz prisustvo stručne službe.

​Na žalost, takvu odluku o oduzimanju dece mora da donese sud po hitnom postupku.

Naša država će taj hitan postupak odraditi posle jedno 3..4...5...godina..ako ne završi u fioci zahvaljujući "bogatom tati" ...(da ih tako nazovm....."finim imenom i zvanjem") a do tada će to sve zastareti! 
Tako daaaaaaaa --->takav rigorozan poduhvat biće moguć jedino kada nekom političaru dete fasuje neko ozbiljnije sranje. 
Eee aaaaaaaali, pošto deca čiji roditelji su neko ko može da promeni zakon, idu u pivatne vrtiće, privatne osnovne i srednje škole..pa nakon toga na privatne (inostrane!) fakultete...ili..imaju telohranitelje od svega ovoga neće biti ništa.. ! 
Rupa je sve dublja i dublja. ... :( 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

"....Ko će odgovarati za smrt beskućnika?

Nakon što je objavljeno da je stravičan zločin počinio dečak u pratnji još dva druga, trinaestogodišnjaka, i da oni ne mogu da odogovaraju za zločin, postavilo se pitanje: Ko će i da li će iko snositi krivicu?

Više tužilaštvo će nakon veštačenja odlučiti da li će pokrenuti krivični postupak protiv roditelja dvojice dvanaestogodišnjaka koji su ubili beskućnika.

Profesor Milan Škulić, sa Pravnog fakulteta u Beogradu kaže da u ukoliko je ponašanje deteta rezultat teške zapuštenosti onda bi roditelji mogli krivično da odgovaraju.

- To su u praksi retki slučajevi i teško se dokazuje veza između zapuštanja i dela koje je počinilo dete - kaže profesor Škulić. On napomnji da na decu ispod 14 godina mogu primeniti samo mere popisane socijalnom i porodičnom zaštitom.

- Mere iz domena socijalne zaštite liče na blage krivične sankcije. One podrzumevaju pojačan nadzor roditelja ili staratelja. Moguće je da se primene mere i iz poroduično pravne zaštite da Centar za socijalni rad obavi nadzor nad roditeljima ili starateljima. Centar za socijalni rad može da propiše i psihosocijalne terepije - kaže profesor Škulić. On ističe da je u Srbiji kao i svim državama bivše SFRJ starosna granica 14 godina za krivičnu odgovornost.....

....

Socijalni radnik: Ovakav brutalan slučaj nikad pre nisam čuo

U ovakvim slučajevima, socijalni radnici najpre moraju da obrate pažnju na porodično okruženje iz kog potiču deca delikventi, objašnjava Dragan Rolović, direktor Zavoda za vaspitanje dece i omladine.

- Deca neće odgovarati krivično, ali to ne znači da će biti vraćena na ulicu bez kontrole. U svakom slučaju, roditelji su odgovorni u ovom slučaju, ali sada je to na proceni centara, odnosno onih koji budu radili inspekciju - kaže Rolović...."

Evo nove ideje kriminalcima. 
Da klincu od 12, 13 godina pištolj i kaže-ej hoćeš da zaradiš koju lovu? Evo ti 50 EU "sredi mi tog i tog tipa. Hajde bre šta si kukavica?! Zakon ti ne može ništa." Posao obavljen, ko je kriv? NIKO!!! Ko će odgovarati? NIKO! 

 

STRAŠNO!!!

Izvor

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...