Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Trasa autoputa od Beograda do južnog Jadrana, na delu od Ljiga do Preljine, u selu Brđanima pregradila je reku Dičinu zbog čega su poplavljena domaćinstva i oranice. ​

Desimir Jovanović, član Opštinskog veća Gornjeg Milanovca zadužen za infrastrukturu, kaže da jedan stub mosta preko reke Dičin, postavljen u sredini korita, predstavlja branu gde se voda akumulira.

"Nivo reke se naglo izdigao i poplavljena je čitava okolina jer nije omogućen protok vode, zbog čega su pričinjene velike štete, a najviše je stradao Milutin Školjević, najveći proizvođač povrća", rekao je Jovanović.

Izvor: N1 http://rs.n1info.com/a141824/Vesti/Autoput-pregradio-reku-Dicinu-poplavljene-kuce.html

Pa ovo je strašno. Nijedan projekat da se odradi ozbiljno u ovoj zemlji. Kamo studija uticaja na životnu sredinu kad se nešto ovako važno pravi? Pa zar je moguće da projektuješ autoput, a da ne pređeš kompletnu trasu pa ga skloniš sa puta petstogodišnjeg hrasta, stuba međunarodnog dalekovoda, da ne pogledaš da li će stub blokirati rečicu... da ama baš ništa unapred ne isplaniraš???

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Ja  sam  se  to  isto  pitala  par  puta.Gledala  ljude  koji  ostanu  bez izlaza  iz   svojih  mesta  jer  nisu  predvideli  nadvoznjake,gledala  onaj tunel  sto  ide  ispod  auto  puta  gde  nista  vise  od  auta  ne  moze  da  prodje,pa  se  mislim,da  li  stvarno i  postoje  projekti,ko  je  bre taj  sto  ce  tu  trasu  da  potpise  ili  je  neko  samo  nacrtao  zamisljenu  liniju  preko  karte,pa  udrii..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 sedmica kasnije...

 

"Ako parkirate dečja kolica u ulazu, sledi kazna od 50.000 dinara

Predlog zakona o stanovanju i održavanju zgrada, a za čiju izradu je zaduženo Ministarstvo za građevinu i infrastrukturu, predviđa kaznu i do 50.000 dinara za roditelje koji kolica i bicikle svoje dece ostavljaju po hodnicima zgrada.
 

Ako parkirate dečja kolica u ulazu, sledi kazna od 50.000 dinara

Naime, smatra se da se na taj način ugrožavaju prostor i slobodno kretanje komšija.

Maja Bukvić, majka dvoje dece iz Požarevca, ispričala je da u zgradi u kojoj živi ima 30 stanova i sedam beba, pa majke tokom dana ostavljaju kolica za decu u hodniku zgrade.

"Juče kad se se vraćala sa decom iz vrtića, na ulaznim vratima pojavila se nalepnica - zabranjeno za dečja kolica. Mi u zgradi nemamo podrum ni lift, pa je veliki problem majkama da po nekoliko puta dnevno dižu i spuštaju kolica", kaže sagovornica lista "Alo".

Da ovo nije usamljen slučaj, govori i to što su neki roditelji završili na saslušanju u Prekršajnom sudu, jer su ostavili dečja kolica i bicikl u hodniku zgrade, ispred svojih ulaznih vrata.

Naime, dovoljno je da samo neko od komšija pozove komunalnu policiju, koja po prijavi izalazi na teren, fotografiše kolica, posle čega roditeljima u roku od nekoliko dana stiže poziv da se jave na saslušanje.

"Izgleda da su komunalnoj policiji jedini problem dečja kolica. Ne prođe nijedna nedelja, a da nekom roditelju ne pokucaju na vrata. Kad odem na saslušanje, objasne mi da se hodnik tretira kao zajednička prostorija i da tu stanari nemaju pravo da drže lične stvari", priča Marija Savić iz Beograda.

I Mira Maravić (65) iz Beograda kaže da ne razume te koji prijavljuju roditelje koji drže kolica u hodniku zgrade.

"Šta nekome smetaju kolica. Da je sreće, pa da su na svakom spratu po jedna. Ne može ni muškarac, a kamoli žena, da vuče dete i kolica od 15 kilograma gore-dole nekoliko puta dnevno", ogorčena je Maravićeva.

Angelina Radulović, članica Udruženja "Roditelj" i majka troje dece, kaže za daživimo u društvu u kojem je pristojnije buljiti u mobilni telefon tokom razgovora, nego podojiti dete u kafiću i da su svi glasni kad su u pitanju dečja prava, ali da suštinski, kao društvo, malo toga činimo da podržimo porodicu.

"Mi kao društvo nemamo razvijenu svest o važnosti porodice, roditelji su diskriminisana grupa i od države, što ovaj zakon i dokazuje, i od pojedinaca", napominje ona.

Predlog zakona o stanovanju i održavanju zgrada ušao je u skupšinsku proceduru početkom godine. Ministarka građevine Zorana Mihajlović najavila je da zakon donosi 19 novina i da u "život zgrada" unosi ekonomski i socijalni razvoj i zaštitu životne sredine.

Međutim, zakon ne pravi razliku između šporeta, ormara ili frižidera, koje nesavesni stanari ostavljaju mesecima na hodnicima, i dečjih kolica i bicikala,jer se smatra da i jedni i drugi ugrožavaju prostor i slobodno kretanje komšija.

Tako su dečja kolica stavljena u isti koš sa glasnim puštanjem muzike, pevanjem, lupanjem u zidove i neplaćanjem troškova za održavanje zgrade, jer su kazne za sve ove "prekršaje" do 50.000 dinara."

 

Ovo se zaista graniči sa zdravim razumo..ustvari ne graniči se..preško je svaku granicu zdravog razuma!! 

 

 

 

Izvor: http://www.021.rs/story/131339/Ako-parkirate-decja-kolica-u-ulazu-sledi-kazna-od-50000-dinara.html 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

Kafići, hoteli, restorani, barovi i drugi ugostiteljski i smeštajni objekti u svom nazivu od 15. aprila neće smeti da koriste ove reči, propisuju izmene Zakona o turizmu, usvojene pre pola godine.

To znači da "Bar Marija" može da se zove samo "Marija", a "Kafe poslastičarnica Una" mora da iz imena izbaci i reči "kafe" i "poslastičarnica". "Hotel Park" može da bude samo "Park", a nije jasno šta će raditi "Kafanica kod Bore" ili ugostiteljski objekat "Bistro".

*****

:ajme:  Voleo bih samo da mi neko od ovih likova koji su osmislili zakon objasni logiku koja se krije iza člana 67. Osim ako je jedina logika da uzmu još para od silnih taksi koje će ugostitelji moraju da plate da bi promenili SVE u vezi svog posla.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidi, nije to bez logike, a i ta logika se ne odražava samo u uzimanju para. Stvar je u kategorizaciji i sprečavanju zloupotrebe imena. Najlogičnije je da se neki bar zove "Marija", kafe-poslastičarnica "Una", hotel "Park", kafanica "Kod Bore", ali nenormalno je da se neki objekat zove "Bistro". Kao što se niko ne zove, niti treba da zove "Čovek Petrović", već je čovek "Petar Petrović".

Zloupotreba bi bila da se neki ugostiteljski objekat zove samo "Bistro", jer time isključuje mogućnost navođenja u konverzaciji njegovoj konkurenciji, koja uz oblik razvrstavanja mora da se predstavlja i sa dodatkom. Mislim da shvataš koliku prednost kod pretraživanja naspram konkurencije ima neki hotel koji se zove "Hotel". Svaki put kada bi potencijalni gost tražio smeštaj, njegov link bi bio na čelu kolone. A i ispadalo bi da je samo taj hotel "pravi" hotel, a ostali da su neke kopije.

Niko ne brani da se na memorandumima, reklamama i ostalim mestima ne pojavljuju reči iz razvrstavanja pored naziva, ali ne mogu i ne treba da budu i sastavni deo naziva.

Žao mi je samo što ranije, unapred, zakonodavac nije bio ažuran, pa da se tako izbegnu troškovi preimenovanja, ali i što nisu uveli ograničenje da imena mogu biti napisana SAMO slovima srpskog pisma. Znači bez slova x, q, w, y, ako nisu ćirilično h i u.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To ne može, ne bi smelo da se desi. Nadležni registar je zadužen da vodi računa da se dva objekta ne zovu isto, bez obzira na vrstu delatnosti. Ne može da bude, od različitih vlasnika, na primer i hotel "Marija" i bife "Marija" i kafić "Marija" i samoposluga "Marija", a u istom gradu, odnosno registracionoj jedinici.

Ne znam tačno koliko slova, znakova razlike u nazivu mora da bude, ali pravilo postoji.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ali  se  ne  postuje,i  te  kako  postoji,jer  papire  predajes  i  registruje  se  u apr,koji  ne obracaju  mnogo  paznje  na  to..kod  mene  ima  recimo-crna macka-,jedno je  restoran,drugo  prodaju  carape  svih  vrsta..pa  sad  vidi.U prijavi  navodis  sve  delatnosti  kojima  ces  se  baviti,tako  je  ovaj  naveo  ugostiteljstvo  i  trgovinu,pa  mu  se  oba  objekta  zovu  isto.Ako  nema  naznake restoran,ode  ti u  prodavnicu  carapa,uzgred na  sasvim  drugoj  lokaciji..Mogu  da  mislim  sta  je  tek  u  Bgd.,probaj,otkucaj  jedan  naziv  pa  da  vidis  koliko  lokacija  dobijes..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisi shvatila do kraja. To što se dešava sa "Crnom mačkom" u tvojoj varoši je sasvim legalno i legitimno. Jedan je vlasnik i njegovo je pravo (i problem, kojeg možda nije svestan) da nazove istim imenom dva, tri, sedam raznorodnih objekata u njegovom vlasništvu. Problem bi bio da su različiti vlasnici. Ti kao kupac, kada vidiš, doživiš neugodnost mešanjem imena čarapare i restorana, izabraćeš u buduće neke njegove konkurente, ali to je njegov problem.

Što se tiče delatnosti, već više godina, odprilike od kako je uveden APR, pri registraciji se ne navode sve delatnosti kojima ćeš se baviti, već samo pretežna, a pored nje imaš pravo da se baviš, pod istom registracijom i svim drugim delatnostima, za koje ispunjavaš zakonske uslove.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kafići, hoteli, restorani, barovi i drugi ugostiteljski i smeštajni objekti u svom nazivu od 15. aprila neće smeti da koriste ove reči, propisuju izmene Zakona o turizmu, usvojene pre pola godine.

To znači da "Bar Marija" može da se zove samo "Marija", a "Kafe poslastičarnica Una" mora da iz imena izbaci i reči "kafe" i "poslastičarnica". "Hotel Park" može da bude samo "Park", a nije jasno šta će raditi "Kafanica kod Bore" ili ugostiteljski objekat "Bistro".

*****

:ajme:  Voleo bih samo da mi neko od ovih likova koji su osmislili zakon objasni logiku koja se krije iza člana 67. Osim ako je jedina logika da uzmu još para od silnih taksi koje će ugostitelji moraju da plate da bi promenili SVE u vezi svog posla.

​Upravo o tome smo danas pričali za ručkom...Ćera ima kafić iz čijeg naziva mora da izbaci naziv "bar". Bili da podnesu zahtev za promenu naziva i sreća da "Kaž'te" niko osim njih nema. Baš smo polemisali kako "Fontana" ima u Srbiji preko 40!! Ko će zadržati pravo da ne menja ime a ko će morati da menja??
Kako će stranci znati koje je picerija..koje je hotel...no dobro..luda zemlja ..još luđi zakoni... :(

Posebno su ljute devojke na papirlogiju. Kažu ovako: APR nešto ne radi...zašto niko ne ume da im objasni...malo se "zakucao"..tako daaaaa...podneseš zahtev za promenu imena sa novim imenom, platiš 1500 dinara za podnošenje tog zahteva i onda čekaš 3 dana (!!) da bi dobio odgovor. Ukoliko je odgovor negativan opet podnosiš zahtev i opet (!!!!) platiš novih 1500 dinara i tako ..dok ne "ubodeš" pravo ime..tačnije ono koje nija "zauzeto".

Nakon toga sledi promena imena u depo kartonu-taksa..

Pa onda novi pečat-taksa..

i tako na par mesta-tup taksa!

 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

To ne može, ne bi smelo da se desi. Nadležni registar je zadužen da vodi računa da se dva objekta ne zovu isto, bez obzira na vrstu delatnosti. Ne može da bude, od različitih vlasnika, na primer i hotel "Marija" i bife "Marija" i kafić "Marija" i samoposluga "Marija", a u istom gradu, odnosno registracionoj jedinici.

Ne znam tačno koliko slova, znakova razlike u nazivu mora da bude, ali pravilo postoji.

​Rekoše mi danas deca-4 slova mora biti razlike! 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Razumem Adrijane,ali  isto  smatram  da  ce  se  brisanjem  prefiksa,bar  sto  se  tice  internet  pretrage mnogo  zakomplikovati..ako  neko otkuca  samo 'Una',dobice  sve  o  reci,pa  romanu  Mome  Kapora,pa bice  tu raznih  pecenjara dok  stigne  do  'kafe poslasticarnica Una'..probaj..

Luminice, bez obzira na ovu zakonsku izmenu, samo računarski ne(dovoljno)pismeni ljudi će koristiti pretraživanje po samo jednoj reči. Ta kafe poslastičarnica "Una" ne mora ništa da menja na svojoj internet stranici, pa će je i dalje ljudi pronalaziti na isti način kao i do preregistracije. Do sada se ona, možda, pretpostavljam, zvala "Kafe poslastičarnica Una", a sada će biti kafe poslastičarnica "Una". Ne vidim problem za pretragu.

​Upravo o tome smo danas pričali za ručkom...Ćera ima kafić iz čijeg naziva mora da izbaci naziv "bar". Bili da podnesu zahtev za promenu naziva i sreća da "Kaž'te" niko osim njih nema. Baš smo polemisali kako "Fontana" ima u Srbiji preko 40!! Ko će zadržati pravo da ne menja ime a ko će morati da menja??Kako će stranci znati koje je picerija..koje je hotel...no dobro..luda zemlja ..još luđi zakoni... :(

...

 

​Hajde još jednom. U pitanju je samo registracija objekta. Oblik razvrstavanja, kategorizaciju će preduzetnici i pravna lica i dalje moći nesmetano da koriste za potrebe reklame i oglašavanja. Tako da će stranci i ostali i dalje na pročelju videti reči: hotel, kafana, restoran, poslastičarnica... Samo što te reči nisu sastavni deo naziva objekta, nego njegovi atributi. Zaista ne vidim šta tu nije jasno. 

Što se tiče kafića tvoje ćerke, ja bih pokušao sa insistiranjem da ta tri slova ne označavaju oblik razvrstavanja, već da su kolokvijalni izgovor reči "barem". Ne sećam se da li imaju ili ne apostrof u nazivu, ali i gramatički bi bilo ispravno da ga stave, pa da se registruju kao u.r. "Bar' kaž'te". Mada i samo "Kažte" može da im dobro prođe, jer na reklamni materijal i dalje mogu da pišu reč "bar".

Jedino šta mi smeta u sprovođenju ovog zakona, a to nije mala smetnja, je što nisu dali finasijske olakšice za preregistracije. Barem za takse i naknade državnim organima, jer to niko ne radi svojom voljom.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Hajde  da  se  manemo  internet  pretrage,recimo  da  je   tu  sve lepo  klasifikovano,uzmimo da  prolazis  pored  neceg  sto  se  zove samo 'Una'.Ne  sme  biti  na  nazivu  oznake  sta  je,je  li? I  sta  cu  onda?Da  virim  kroz  izlog,ili  da  udjem  da  pitam jel  ovo  restoran,poslasticarnica,kafic?Zasto  se ovo odnosi  samo  na  ugostitelje,pekari  ce  i  dalje  moci  u  nazivu  da  imaju opis  delatnosti kao  i  ostale  zanatlije,ordinacije  i  sl.Nisam  videla  da je 'Grand Budapest Hotel'  moraoda   ppromeni  ime ili  Hotel Viena,ako  neko  krene  da  mi  pominje  Evropu.

Usput,bice  to  lepa  svotica  novca,morace  da  se menja  pecat,novi  naziv  da  se  ubaci  u fiskalnu   kasu,nova tabla  firme,taj  zahtev  za  promenu  u   apr-u..Kako  god,ja  smatram  nepotrebnim..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

​Hajde, molim te, sledeći put fotografiši i okači ovde zaglavlje fiskalnog računa koji tamo dobiješ. Smeo bih se kladiti da u nazivu ne stoji SAMO "Kafeterija".

​Moze i ovako :)

Пословно Име: Кафетерија&Лове&Брандс ДОО Београд-Стари Град 
Статус: Активно привредно друштво 
Матични број: 20982187
Правна форма: Друштво са ограниченом одговорношћу
Седиште: Општина: Београд-Стари Град | Место: Београд-Стари Град | Улица и број: Жоржа Клемансоа 10 

APR zna svasta :laugh: 

Pazi sad sve kafeterije

untitled.thumb.JPG.8a4dbe349f0b6765a8d01

E a sta cemo sa onim firmama koje propadnu ko mudo kroz busne gace pa promene malo ime i naprave novu firmu kao da nista nije bilo... posto je doo dzukela od gazde je zeznuo sve kojima je ostao duzan a ne mos ni da dokazes pravno sledbenistvo stare i nove firme. To vlast malo boli tuki a? Pa tako pera doo nije isto sto i PeRa doo, samo ista delatnost, isti gazda i tako to.

Ljudi... mora neko i da plati ove izbore. Juce sam video pandure sa radarom u jebenom kukuruzu, na njivi i love ljude na magistralnom putu. Alo bre ko jos to radi? Tako i ova zajebancija. Pa nove zdravstvene kartice, pa novi oruzni list... sledece je porez na vazduh

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
slicica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Rekoše mi danas deca- "Ej, kevo znaš ono što smo ti pričali u nedelju oko preregistracije? E pa onaj ko je "prepisivao" zakon zaboravio jednu rečenicu koja sve menja i koja je ustvari srž celog problema. Neće morati da se menja ime....a mi koji smo podneli zahtev sada moramo da platim novu taksu da se vrati na staro jer smo već podneli  zahtev..." 

Tako da kod nas ništa živo ne može da se uradi kako treba...problem bez potrebe..i da se nije nadigla frka niko ne bi ni primetio grešku. Ooooooo luda Srbijo....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Eeeeeeee, ajde mi objasnite nešto.

Jutros slušam radio, i vest kaže ovako:
"Kinezi koji su kupili železaru je  preuzimaju tad i tad... Ono što je zanimljivo je da kinezi imaju zakon o plaćanju poreza koji se odnosi na to da za ostvarnu dobit  porez plaćaju samo u svojoj  zemlji. " 

.....??

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...