Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Gledala sam juče na tv-u o ovome i zaista mi nije jasno zašto ova država ne čini ništa za one sportiste koji na najbolji način predstavljaju svoju zemlju...

Ni atletskom savezu ni samim pojedincima nema nikakvih nagrada i(ili) makar stalnog radnog odnosa,

ali zato za one jadne fudbalere koji nas brukaju na svim prvenstvima i igraju dobro samo za matične klubove,

a u reprezentaciji ćorak, e... za njih uvek ima novca...

i za reklame i za sponzore i za tv prenose i za sve novce...

jbg

tako to ide...

nekom po zasluzi,

a nekom po čuvenju,

a nekom nikako... :dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Za fudbalere ima novca jer će gospoda zaraditi na tim fudbalerima, koliko god da su oni krš. Na Dudašu i sličnim individualcima nije moguće zaraditi i uzeti procenat od transfera tako da je to sasvim logično da neće da daju novac gde im se neće vratiti. Mada, ne vidim na koju foru sad treba Dudašev trener da dobije posao zato što je Dudaš osvojio medalju?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba on da dobije zaposlenje zato što je Dudaš osvoio medalju, nego zato što su nadležni procenli da Dudaševe medalje za Srbiju vrede mnogo više no što bi platili troškove Dudaševog treniranja.

Pogledaj samo sprdačinu oko Janjićeve i njenog hoću, neću. I tu je u osnovi lova. I samo lova. Nikakvo rodoljublje.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Čekajte sad, na koju foru može neko da sad odluči ko je to više doneo

na ''vrednosti'' i imenu svoje zemllje?!?

Fudbaleri, koji ništa nisu postigli u zadnjih :cesces: (kad su to nešto osvojili kao reprezentacija? )

koliko vremena

ili atletičari, odbojkaši, rukometaši, karatisti, strelci i drugi

koji se okite nekom medaljom, zapevaju na postolju himnu,

dočekamo ih sa buketom na aerodromu,

ali da se za njih izdvoji...

svašta!

stvarno svašta!

Čovek koji trenira Dudaša nema stalan posao?!?

Zar neko ko uloži svoje znanje, trud i vreme

ne može biti nagrađen stalnim zaposlenjem,

da se reši njegov status, gde je i šta radi...

Ne razumem šta je to čudno, čovek ne traži stanove,

automobile, beneficije, državnu penziju ili nešto slično...

Samo da se zna da ima stalan posao u AK ''vojvodina'' :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne treba on da dobije zaposlenje zato što je Dudaš osvoio medalju, nego zato što su nadležni procenli da Dudaševe medalje za Srbiju vrede mnogo više no što bi platili troškove Dudaševog treniranja.

Pogledaj samo sprdačinu oko Janjićeve i njenog hoću, neću. I tu je u osnovi lova. I samo lova. Nikakvo rodoljublje.

Naravno da je lova, u Srbiji se na kraju samo tako i gleda, kroz novac.

Čekajte sad, na koju foru može neko da sad odluči ko je to više doneo

na ''vrednosti'' i imenu svoje zemllje?!?

Fudbaleri, koji ništa nisu postigli u zadnjih :cesces: (kad su to nešto osvojili kao reprezentacija? )

koliko vremena

ili atletičari, odbojkaši, rukometaši, karatisti, strelci i drugi

koji se okite nekom medaljom, zapevaju na postolju himnu,

dočekamo ih sa buketom na aerodromu,

ali da se za njih izdvoji...

svašta!

stvarno svašta!

Smuco, kako bre ništa ne razumeš. U fudbal se uvukla mafija, malo kriminalci, malo političari ali svi zajedno su jedna velika mafija. Fudbal je profitabilan, svuda, u celom sveru pa čak i u Srbiji. I tamo gde je fudbal na najnižim granama on je profitabilan. Koliko god loše igrao neki naš junoša, sa dve leve noge, ubaciće ga malo u reprezentaciju i tako će da mu dignu cenu. Kada ga prodaju nekom klubu koji je spreman da izdvoji novac za tog fudbalera, tu će svi lepo da zarade. Bila čitava emisija na b92 kako to sve lepo funkcioniše. Nikome nije stalo do fudbala ili trofeja, stalo im je do novaca. Dudaš se ne uklapa nigde u toj priči, zato niko ne obraća previše pažnje na njega.

Čovek koji trenira Dudaša nema stalan posao?!?

Zar neko ko uloži svoje znanje, trud i vreme

ne može biti nagrađen stalnim zaposlenjem,

da se reši njegov status, gde je i šta radi...

Ne može, danas u Srbiji cirka milion građana ima isti problem i nerešen status. Prvo, ne treba čoveku dati posao zato što trenira Dudaša već zato što bi to bila normalna stvar na koju svaki građanin ovde kao ima pravo, bar bi trebalo da je tako. Država bi za početak trebala da prestane sa rasipanjem novaca na kurtu i murtu kojima redom dele nacionalne penzije, jer su nas zaboga zadužili svojom muzikom, pesmom i sličnim 'kulturnim blagom'. Onda treba da se definiše jasna politika pomoći i ulaganja u sportiste, sa jasnim kriterijumima pa onda možda tu negde i treneri dođu na red. Obzirom da ni Dudaš nije dobio ne znam kakvo priznanje, teško se može očekivati da mu trener bude zbrinut na neki način.

Ne razumem šta je to čudno, čovek ne traži stanove,

automobile, beneficije, državnu penziju ili nešto slično...

Samo da se zna da ima stalan posao u AK ''vojvodina'' :)

Jbga, nije jedini u moru zaposlenih koji imaju ugovor na određeno, a sve mi se čini da je tendencija da se u državi sve više ljudi tako zapošljavaju. Stalan radni odnos postaje misaona imenica, a nezaposlenih milionče samo čeka.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa, čekaj sad.

Ako neko dobije državnu penziju za osvojenu medalju na Olimpijadi,

zašto neko drugi ne može da reši svoj status zaposlenja?!?

Ko to bira i ko to odlučuje ko će dobiti stan, posao ili penziju?

Drugo, taj isti trener da se pročuje i ode negde u inostranstvo i trenira nekog atletičara,

zaradi dobre novce, njegov pulen osvoji sve medalje redom,

šta bi se desilo tada?!?

Svi bi ga opljuvali da se prodao za novce, jel' tako?

A kada čovek moli da mu se reši posao, to ne nije moglo....

pih!

muka mi je od dvostrukih merila...

I da,

svesna sam ja koliko je mnogo toga upetljano u sport,

koliko tu ima odlučujuću ulogu i država i mafija i najveći kriminalci,

ali opet... ne mora država da izdvaja iz svog jadnog budžeta novce za naše manekenske fudbalere,

nego za one koji donose rezultate :uredu:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ja ga ne bih pljuvao sigurno. Svako ko dobije uslove koje njegova država ovde ne želi da mu obezbedi treba da ide u inostranstvo. Naši najbolji plivači danas plivaju u hladnim bazenima, plaćaju ulaznice bazenima kako bi trenirali, pa daj da vidim tog moralnog džina koji će im nešto prigovoriti kada odu da plivaju za SAD ili Australiju ili neku treću zemlju.

Ja kapiram da taj čovek ima konkretan rezultat svog rada, Dudaš je osvojio medalju, ali se ljudima ovde savršeno fućka i za njega i za tu medalju. Vaterpolisti su sebi sami plaćali odlazak na takmičenje i vratili se sa medaljom. Kuglaši u Zrenjaninu osvoje svetsko zlato i na prijemu kod gradonačelnika dobiju tapšanje po ramenu i gusti sok. :lol: O čemu mi onda ovde pričamo?

Državnu penziju je dobila Lepa Lukić, baba koja je prokockala pitaj k.. koliko tih penzija po kazinima i nikada nije uplatila ni cvonjak u PIO fond, a zašto? Doprinos kulturi? Serem nam se u kulturu, da izvinete.

Taj Dudašev trener treba da ima stalni posao, kao i svako ko u ovoj zemlji pošteno radi svoj posao i ima konkretne rezultate iza sebe, al' dobiće ga juče. Da je išao i lepio plakate Tome Nikolića po NS pre bi rešio svoj status nego ovako ;)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

svesna sam ja koliko je mnogo toga upetljano u sport,

koliko tu ima odlučujuću ulogu i država i mafija i najveći kriminalci,

ali opet... ne mora država da izdvaja iz svog jadnog budžeta novce za naše manekenske fudbalere,

nego za one koji donose rezultate :uredu:

Smuco, posle prva dva reda citata nema "ali opet", prva dva reda objašnjavaju uzroke i posledice. Svi se mi ovde slažemo (bar imam utisak) oko toga kako bi trebalo biti, ali sport je u celom svetu odavno izašao iz okvira onoga što bi trebalo biti i neće se skoro vratiti.

Jeste, trebalo bi da odbojkaši dobiju neku pomoć od države pre fudbalera, ali to tako ne funkcioniše ovde i danas. O tome ne odlučuju moral i pravda nego njegovo visočanstvo novac. Jbg, ali tako je. :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Skraćeni časovi u novosadskim školama zbog utakmice Srbija-Hrvatska

U skoro svim novosadskim osnovnim školama u petak će biti skraćeni časovi zbog fudbalske utakmice Srbija–Hrvatska, dogovoreno je na sastanku Aktiva direktora osnovnih škola. Ovu informaciju je "Dnevniku" potvrdio i predsednik aktiva Svetozar Kozarov, koji kaže da je bolje da đake puste nešto ranije, nego da beže sa nastave.

"Đaci su nas danima pitali da li ćemo ih pustiti da gledaju utakmicu. Bolje i to nego da nam prave haos i beže sa časova. Neke škole su skratile nastavu, a u nekima se neće održati poslednji ili poslednja dva časa u popodnevnoj smeni. Ne vidimo ništa loše u tome i sigurno da zbog toga neće propasti država, a i utakmica je od nacionalnog značaja", kaže Kozarov.

U školi "Prva vojvođanska brigada" neće skraćivati nastavu, ali će đake pustiti poslednja dva časa. Direktor škole Dušan Kosanović navodi da će nastava biti gotova u 17 sati, da bi đaci stigli kući na utakmicu koja počinje u 18 časova. I on smatra da je ovo bolje rešenje, nego da se beži sa nastave.

Međutim, neke škole nisu popustile pred "utakmicom svih utakmica", pa će tako u Osnovnoj školi "Žarko Zrenjanin" nastava biti redovna popodne.

Većina bi svakako pobegla, ali ozvaničavanje toga odlukom škole... nedopustivo.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Većina bi svakako pobegla, ali ozvaničavanje toga odlukom škole... nedopustivo.

Nije Morfe....to je shvatanje potreba i interesovanja dece i prilagodjavanje situaciji.

Danima su po školama dečaci ludi od ove utakmice. Jer šta bi bilo da nisu skraćeni časovi?

Dečaci bi listom pobegli, a veruj mi ni devojčice ne bi sedele u školi. Da ih na silu zadržiš ne možeš. Lom bi nastao. Ovako....časovi se nadoknade i svi mirni, srećni i zadovoljni.

Ono što bih ja možda uradio kao bolju varijantu je organizovano gledanje utakmice po školama na video bimu. A pripremu dogadjaja iskoristio za priče o toleranciji, sportskom navijanju itd itd.

A onda i ako se tokom gledanja omakne neka psovka na račun "njih" pa i to je normalno!!! :kez:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pa ja kao majka dva osnovnoškolca ne mislim da je ovo neophodno!

Ne znam da li da se :sokiran: ili da :toljaga: pa da nekog nalupam zbog ovoga...

Kakva blabla trućanja oko utakmice?!?

Skraćivanje časova zbog toga?

Znači... ova država je zaista pomerila s pameću...

ovakav postupak čini šta? Uvlačenje deci da je škola dobra i poštuje njihove potrebe?

Pa zato nas je i dovelo dovde... upravo zbog toga što se poštuju potrebe i prava dece!

Zato su nam i deca takva, zato se tako bahato ponašaju i

čim im se nešto ne svidi, hajde da spalimo dnevnike,

nalupamo nastavnika ili pedagoga ili još bolje... hajde da demoliramo školu...

:dry:

P.S. Svi dobro znate koliki sam sportski fanatik, ali ovo... ovo je van svake pameti...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam da li neko ima takvo iskustvo...ali i u neka normalna vremena se ovo dešavalo. Sećam se ranih '80-ih kada sam bio lud za fudbalom, kao i mnogi vršnjaci, naša škola je izlazila u susret u takvim situacijama. Tada je Zvezda igrala u Evropi velike utakmice i najnormalnije je bilo da ko pokaže kupljenu kartu i uz saglasnost roditelja može da ode da gleda. Oni koji su ostajali su kolektivno slušali radio prenos na bilo kom času. Koga ne zanima imao je u učionici slobodu da radi nešto drugo.

Ne znam što ste toliko protiv. Očigledno je da ne možete da zamislite ludnicu koja bi bila u školi kada bi sve "bilo normalno". Pola bi pobeglo, a ona druga polovina bi se ili solidarisala u bežaniji ili bi tražili da ih sve puste kući.

Takodje, ne možete da zamislite koliko je to daleko otišlo kod dece sa traženjem "prava" bez obaveza.

Tako da je ovaj postupak racionalan i praktičan. Ta dva do tri časa će biti nadoknadjeno...i sve ok.

Najvažnije je da je najavljeno na vreme i da roditelji to znaju!

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Grešniče, da se ovo dogodilo van šire situacije u kojoj se nalazi školstvo, da se dogodilo u ta normalna vremena u kojima sam imao sreću da (doduše jako kratko vreme) odrastam, i ja bih verovatno citirao tvoj post i složio se. Ali mi smo (društvo u celini) od naše omladine napravili idiote koji su već sad polunepismeni, imaju kolektivni poremećaj pažnje i naginju ka delinkvenciji. I koji su već sad dobri delom šovinistički nastrojeni.

Ovo nije popuštanje uzornoj omladini da malo uživa u sportu, ovo je nastavak šovinizacije mladih. Omladina je tada puštana sa časova da navija ZA Zvezdu/Partizan/koga god, sada ide da navija PROTIV nekoga koga je društveno prihvatljivo (pa izgleda i poželjno) mrzeti.

To to si rekao o edukaciji pri gledanju utakmice mogu da prihvatim, ali koliko misliš da je tako nešto moguće ovde i danas? U ono vreme verujem da bi bilo, sada... :jok:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sve se ja Morfe slažem sa tobom, ali se i ne slažem! :kez:

Ne može se problem školstva i problem društva u celini rešavati na jednom, pojedinačnom primeru i to u momentu kada svi "živi" pričaju o današnjoj utakmici.

Ja te molim samo da zamisliš situaciju u kojoj škola kaže "ko vas šiša što vas interesuje utakmica, časovi su neprikosnoveni!" Kaži mi molim te ko bi stao na stranu škole? Ministarstvo? Roditelji? Mediji?

Ja ću ti reći...NIKO!!!!

Negovanje dece se započinje u školi od 1. razreda OŠ, a u porodici od prvog dana života. Ionako je sa 7 godina već poprilično kasno, ali nada još postoji.

Sve što treba menjati u školstvu treba krenuti temeljno od prvog razreda. I program i udžbenike i broj časova na dnevnom i nedeljnom nivou i sadržaje koji su katastrofalni.

I ne znam da li znaš...postoji gomila humanih sadržaja koji nisu samo veronauka ili građansko koje škole sprovode u svojim programima...ali je škola NEMOĆNA da nadjača porodicu ili celokupno društvo!

O samom Ministarstvu odavno rekoh da neću trošiti reči, jer je to gomila nesposobnih karijerista uvaljenih u udobne kancelarije i redovne plate, na izvoru donacija iz EU za koje plasiraju neke dozlaboga dosadne i prevazidjene seminare i naravno uzimaju honorare.

Ponavljam...škola koja je to uradila, sa odlaganjem časova zbog utakmice je pametno uradila jer bi se sav gnev dece i nerazumevanje roditelja srušio na nju, a NIKO ne bi stao u njenu zaštitu.

Izmenjeno od strane člana gresan
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Grešniče, da se ovo dogodilo van šire situacije u kojoj se nalazi školstvo, da se dogodilo u ta normalna vremena u kojima sam imao sreću da (doduše jako kratko vreme) odrastam, i ja bih verovatno citirao tvoj post i složio se. Ali mi smo (društvo u celini) od naše omladine napravili idiote koji su već sad polunepismeni, imaju kolektivni poremećaj pažnje i naginju ka delinkvenciji. I koji su već sad dobri delom šovinistički nastrojeni.

Ovo nije popuštanje uzornoj omladini da malo uživa u sportu, ovo je nastavak šovinizacije mladih. Omladina je tada puštana sa časova da navija ZA Zvezdu/Partizan/koga god, sada ide da navija PROTIV nekoga koga je društveno prihvatljivo (pa izgleda i poželjno) mrzeti.

To to si rekao o edukaciji pri gledanju utakmice mogu da prihvatim, ali koliko misliš da je tako nešto moguće ovde i danas? U ono vreme verujem da bi bilo, sada... :jok:

u boldovanom je poenta..

da u ovoj državi postoji nekakav kult fudbalske reprezentacije i da sve staje s kim god da igramo, onda ok.. neko bi se s tim složio, neko ne, ali to bi bila druga priča..

problem je u ovom i sličnim presedanima

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

P.S. Svi dobro znate koliki sam sportski fanatik, ali ovo... ovo je van svake pameti...

Ni ja nisam fanatik za sportom, pogotovo fudbalom ali me ova odluka ODUŠEVILA. Zaista je tako. Ionako ta dva časa deca ne bi "bila tu". Mislim bili bi priustna samo fiziči, ukoliko ne pobegnu sa časa. Mozak? Nikako...i onda bi se još neka profesorica, koja nije miljenik sporta, dosetila da im da kontrolni, pismeni, ili ih ispituje...Zamisli sad to? Dupla muka..em loša ocena em nije gledao utakmicu. :(

Kolko god mi to hteli da priznamo ili ne, po meni je ovo nešto što danas veliki broj ljudi u našoj zemlji zanima. Ovo je događaj koji će retko ko propustiti. Zašto se praviti pametan tamo gde nema potrebe za tim. Za jedan ne održani čas niko neće ostati gluplji niti će ponavljati razred.

Eto bar u jednom su nastavnici i deca pronašli zajednički jezik.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Upravo kreće utakmica, a moji dečaci su u školi :)

Samo da se zna.

Znala sam da njihova škola neće podržati ovu ideju i drago mi je zbog toga.

Jer...

ono što je naveo Morf je sasvim u pravu...

čemu se diže toliko tenzija među decom?

Trebamo ih učiti da su utakmice između ove dve zemlje uvek nešto više od fudbala,

dizati i zagrejavati atmosferu,

kao da već nije dovoljno sve ustalasano...

i onda se pitate što su deca šovinisti i što su nacionalisti...

jer im mi odrasli dajemno takav primer :dry:

Zašto je sada ta utakmica bitnija od mladih fudbalera koji igraju u ranijim terminima

i o kojima se toliko ne govori...

ili od Noleta koji u jutarnjim časovima osvaja AO treći put za redom?

ili od odbojkaša u Sidneju kada su osvojili zlato?

ili... koliko vam još primera treba?!?

Šta su to ovi 11 manekena učinili i postigli za našu zemlju

da se osećamo vrednim i ponosnim na njih?!?

Imate li odgovor... neeee... jer su osvojili ništa,

sem što se potrošila gomila novaca na njih...

Zato sam protiv ove odluke, ali naša škola je sa decom od gradskih glavonja,

tako da sam znala da neće ni biti ovakvih ustupaka deci :)

A sad begam da gledam i nervoziram :mahanje:

Izmenjeno od strane člana Smucalica
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nije Morfe....to je shvatanje potreba i interesovanja dece i prilagodjavanje situaciji.

:

Nije gresni.

Gresis.

Nije to shvatanje potreba i interesovanja dece vec je to jos jedna kockica u mozaiku negovanja patriotizma . da ne kazem nacionalizma , kojim su mlade generacije vec poprilicno zadojeni , pa sve vise imam osecaj da drzava ( politicari i crkva ) to radi sasvim namerno.

Jedino ne znam iz kojeg razloga.?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...