Idi na sadržaj

Preporučene poruke

  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Eeeeeeee, ajde mi objasnite nešto.

Jutros slušam radio, i vest kaže ovako:
"Kinezi koji su kupili železaru je  preuzimaju tad i tad... Ono što je zanimljivo je da kinezi imaju zakon o plaćanju poreza koji se odnosi na to da za ostvarnu dobit  porez plaćaju samo u svojoj  zemlji. " 

.....??

​Na teritoriji Srbije valjda važe zakoni RS, ne zakoni Kine ili Tadžikistana... a ta železara ionako samo pravi gubitke, dobit mogu da očekuju samo ako uplate loto.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Maltretiraju slabe ko i svaki šljam i ološ. Uvođenje komunalnog reda je jedno, ovo je čisto iživljavanje nad građanima koji finansiraju tu usranu komunalnu policiju.

Ovo gore, ako je zaista bilo kako je opisano po komentarima koje čitam na netu je ubistvo. I za ovo se ide na robiju.

Izmenjeno od strane člana Turkmenbashi
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Pročitali ste sigurno da ćemo primiti dvojicu zatvorenika iz Gvantanama, i to ne u zatvor, već ćemo ih "integrisati u srpsko društvo". Ja sam ostao bez teksta. Par sati nakon što sam ovo čuo i dalje ne umem da artikulišem. Razumeo bih, možda, da je ovo deo nekog većeg strateškog spoljnopolitičkog plana tipa "mi ćemo primiti vaše zatvorenike, a vi nama..", ali ne vidim kakav bi to plan mogao da bude. Ovo, ovako kako je urađeno je direktno u suprotnosti sa nacionalnim interesima i kao takvo akt izdaje. Nema druge reči. Izdaja. Ti ljudi su u Gvantanamu trpeli najgore mučenje i ponižavanje. Sve i da pre toga nisu bili verski indoktrinirani i zadojeni mržnjom prema svemu hrišćanskom, sad gotovo sigurno jesu. A mi ćemo ih primiti i integrisati u društvo. Ja ...zaista ne mogu da nađem reči. 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju.

Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a ja ostala pri svom stavu.
Odjednom svi osuli paljbu po toji istoj temi-ali odjednom svi promenili mišljene, naravno sada su pristalice istog onog protiv čega su mene odgovarali.

Pa mi onda  govore-mani se tog linčovanja, to je lako! Kada si poslednji put učinila dobro delo? Pomogla nekom?

JA TO STALNO RADIM!!! Ja stalno pomažem nekom!

I baš zato ostajem pri svom mišljenju!

Zato sam ne retko bila u situaciji da kada meni treba pomoć-kako to veću uvek biva-nigde nikog!
I zato imam pravo da ne menjam mišljenje!
isto kao što sam protivnik takozvane "pamuk pedagogije"!
Čitam kako je klinka od 20 godina škočila sa mosta slobode jer su je "dotakle reči pesme"?!??!?!
Očito je nisu dovoljno tukli kada je bila mala!!

I još se hvali kako joj nije ništa..i kako to više neće raditi, ali morala je da proba (?????!!!) !
Neće to više raditi jer joj je milicija rekla da je to zabranjeno!!! 
Pa sunce ti balavo zar ti nisi to do sada naučila !!

Ja samo svoje rođeno dete išamarala sa njenih 18 godina!!
Nije mi žao-naučila je uz pomoć šamara ono što nije htela rečima da nauči.

Da u životu postoje obaveze i pravila koje se moraju poštovati!

Nakotio se šljam u našem društvu!! Odrastao na pamuk pedagogiji i" hajda da razgovaramo o problemu"
Kako da ne!
Ja ću da te mazim i pazim da ti ćeš da praviš sranja a ja ću i dalje da govorim -pa nije on to hteo..neće više..a on opet isto sranje napravi za par dana...

Kako da ne! Metak u glavu i ajd ćao!

Eto...morala sam malo da se izjadam...biće da mi sunce udarilo u ovo malo pameti što imam... :)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

A  najgore  od  svega,cik  ih nazovi'klinka' s  20 godina   oko  nekih  prava,tad  nisu...pridruzujem  ti  se  gde   god  mogu  oko  ove'pamuk' pedagogije.Uvek   izazovem  negodovanje,ali me  bas  briga,stvarnost  demantuje.

Ali,smrtna  kazna  nece  proci.Protiv  je  evropskih  standarda,a   sa  ovakvim  nasim  sudstvom,nazalost  bolje  je  ne  imati  je.Bolje  je  i  deset krivih  da  se  izvuce,nego  ubiti  jednog  nevinog.Plus  sto  i  da  je  ima,kasno  je  posle.Zrtvu  niko  ne  vrati.U   pojedinim  drzavama  Amerike  je  ima  pa  opet  nije  sprecila  zlocine  za  koje  je  propisana.

Edukacija  i  preventivne  mere,mislim da  je  to pravi  nacin.Mora  postojati  odeljenje  u   policiji  zaduzeno  samo  za  to,jer  vidim  da  i  usvetu  to predstavlja  jedan  od  velikih  problema  s  kojim se  bore.

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

I opet kažem-treba roditelje vaspitavati!! 
Tu je početak problema!!
Moja ćera jeste dobila seriju šamara sa 18 godina, ali danas je svoj čovek od 30 godina. Ima svoj kafić, radi 24 sata...kao crnac..i neka!
Nema svoje dece ali zato u kafiću ima kutak za mlade roditelje, sa igračkama za decu kada dođu mame na kafu...

Kaže mi pre neki dan- kako bi ja nekim mamama oduzela decu!
Jako dobro znam kakvo moje dete neće biti!

Biće da su oni šamari ipak imali efekta :hhh::hhh: 

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 meseci kasnije...

Klupe, novac i primeran otac

 21/09/2016
 
Foto: prikolis.net

Moj drug ima dobar privatni biznis, ali nikome to ne pokazuje 'na izvolte' (majica, bicikl, ranac, trenerke - to je njegov stil).

U školi, koju pohađa njegova kćerka, grupa roditelja je odlučila da promeni klupe u učionici. Uzgred, one su bile u pristojnom stanju, otprilike ovakve.

 

Posle rasprave, roditelji su se podelili na dve nejednake grupe – na one, koji su mogli da izdvoje novac, a sedmoro ljudi je odustalo od novih klupa. Nisu imali.

Njima su rekli da će njihova deca sedeti u starim klupama.

Kada je moj drug predložio da se izdvoji malo više novca i da se kupe klupe za sve, roditelji nisu pristali, uz reči „zašto smo mi dužni da plaćamo za nekoga? Nemaš novac – nek ti dete sedi u staroj klupi.“

 

Onda je i on odustao od kupovine klupe za svoje dete.

Na njegove primedbe, da će to dovesti do podele dece na „bogate“ i „ siromašne“, umalo mu nisu odgovorili psovkama.

Došao je i Dan D.

U učionicu su uneli nove klupe. Otprilike ovakve 

Četiri stare klupe bile su prebačene u jedan ugao učionice, tamo je obrazovan svojevrsni geto za „bedne“ učenike. Mamice su blistale.

Kada ih je moj drug upitao, ne podseća li ih možda ovo na siže „Naše Raše“ o pacijentu u privatnoj praksi i pacijentu u Domu zdravlja, dobio je odgovor: „A što? Možemo sebi da priuštimo!“

 

To je trajalo čitav jedan dan.

Sledećeg dana, na mestu starih klupa, učenici i nastavnici su zatekli nove klupe. Ovakve.

I stolice. Ovakve.

Sada one iste mamice trče i viču, kako je ovo diskriminacija, da njihovu decu omalovažavaju i da svi treba da imaju iste uslove.

Drug ih gleda i smeška se.

Na pitanje jednog od tatica „I koji si đavo ovo uradio?“ odgovorio je: „Smatraj da je ovo bio socijalni eksperiment.

Uostalom, sami ste hteli da jedan broj dece ima bolje klupe nego drugi. I evo, to ste i dobili!“

 

(Izvor: prikolis.net / Prevod: Dragana Kostadinović)

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 3 sedmica kasnije...

http://www.a1info.net/skandal-u-udzbeniku-za-vi-razred-deca-uce-da-su-srbi-oteli-kosovo-od-albanaca/

Spasavajte decu, nabavljajte normalne udžbenike i učite ih sami, još malo pa će nam deca verovati da smo divlje pleme koje je došlo ko zna otkud i već 15 vekova ubija sve što stigne oko sebe. :krsti:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne smem da kometarišem...
Ne-ne želim, jednostavno NE SMEM!

PRVA TRANSRODNA OSOBA U OBRAZOVNOM SISTEMU SRBIJE Dženi vodi autističnu devojčicu u školu

Marija Protić angažovala je Daniela Dženi Pintera, transrodnu osobu, da bude lični pratilac, odnosno pedagoški asistent njenoj sedmogodišnjoj autističnoj devojčici.

Zajedno u borbi protiv raznih vidova diskriminacije: Marija Protić i Daniel Dženi Pinter

Na taj pionirski potez za domaće prilike odlučila se, kaže, jer više ne može da trpi da Ministarstvo prosvete ne raspisuje konkurse za obuku pedagoških asistenata. Sa druge strane, Ministarstvo ne dozvoljava da ih roditelji dece kojima su potrebni sami angažuju i plate. Tako umesto pedagoških asistenata taj posao rade lični pratioci koji za to nisu kompetentni.

- Daniela znam još iz srednje škole i on je divan čovek. Mreža podrške inkluzivnom obrazovanju organizuje tribinu o ličnim pratiocima, iako oni nisu deo obrazovnog nego sistema socijalne zaštite. To me iznerviralo jer je potpuna glupost. Ali evo, hoće inkluziju, nema problema, dolazimo Dženi i ja, pa da vidimo šta će se desiti - kaže Marija Protić.

 Diplomirani sam pravnik i imam kvalifikacije za taj posao. Zajedno smo u borbi protiv diskriminacije, Marija autističnih, a ja transrodnih osoba
Daniel Dženi Pinter

Ona dodaje da se na to odlučila u očajanju, jer iako je poverenica za zaštitu ravnopravnosti izrekla opomenu Ministarstvu prosvete da obezbedi uslove za angažovanje pedagoških asistenata, to se ne dešava. Kaže da je zanima kako će škola reagovati kada Pinter obučen u žensku odeću dođe sa detetom na nastavu.

- Prvi put u Srbiji jedna transrodna osoba biće deo obrazovnog sistema. Diplomirani sam pravnik i imam kvalifikacije za taj posao. Zajedno smo u borbi protiv diskriminacije, Marija autističnih, a ja transrodnih osoba - kaže Pinter.

Ministarstvo prosvete trebalo je da još u aprilu raspiše konkurs za pedagoške asistente, ali se to još nije dogodilo. U Ministarstvu kažu da raspisivanje konkursa koči izrada pravilnika koja još nije završena.

 

izvor: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/prva-transrodna-osoba-u-obrazovnom-sistemu-srbije-dzeni-vodi-autisticnu-devojcicu-u/jbe9fdl

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Maja Gojković zvoncem navodila poslanike većine kako i kada treba da glasaju

Majko mila, koje moralne gromade imadosmo na listićima pa dođoše u klupe. Pa kreteni bi bez po muke glasali i za ukidanje Srbije, jer ako neko treba da oglasi zvonce da bi ti znao za šta treba da glasaš, ti po svoj prilici često ni ne znaš kakav je sadržaj toga za šta glasaš. :ajme: :ajme: :ajme: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nažalost, ovih razumnoizdisajnih momenata ima sve više i više. Na današnjim utakmicama fudbalskog i košarkaškog kluba Partizan održan je minut ćutanja izvesnom Aleksandru Stankoviću Mutavom - dileru droge pravosnažno osuđenom na pet godina robije zbog trgovine drogom i nelegalnog posedovanja oružja (nikad odležao ni dan), ubijenom u mafijaškom obračunu. Manjina normalnih na tribinama je počela da zviždi, ali su ubrzo naterani da iste napuste. Pomenuta narko karikatura je bila "vođa" "navijača" Crvene zvezde pa potom Partizana.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...