Idi na sadržaj

Preporučene poruke

Najjače je što zločin i kazna zavise od nečijeg osećaja ugroženosti, što je subjektivna kategorija da ne može da bude veća. Kad bi neki ozbiljan stručnjak za pravo pročešljavao naše zakonike mislim da bi se krstio i levom i desnom, pravna norma mora biti jasna i nedvosmislena, nezavisna od potencijalnog tumačenja.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • Odgovori 516
  • Otvoreno
  • Poslednji odgovor

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Članovi sa najviše poruka u ovoj temi

Popularne poruke

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=04&dd=30&nav_category=12&nav_id=1387573 Budala u devet uveče sekirom seče drvo usred glavnog grada, proslavlja momčina prvi maj ur

Moram još malo da pišem...odavno sam pisala kako sam pristalica smrtne kazne...i dan danas ostajem pri tom mišljenju. Kada sam o tome pisala pre par godina svi su bili protiv mene..kritikovali me..a j

Here we go again.... Novo rešenje za problem sa maloletnim prestupnicima u Srbiji - policijski čas. Maloletnici bi, prema predlogu, u vreme kad im vreme nije, mogli da budu napolju samo uz odobrenje

Zakačene slike

Sve... sve...

ali ovakva slika sa ulica je poraz definitivni...

možete li da zamislite u čega će ova deca izrasti?!? :wtf: 

 ed205d0450a3e9db9409e349dfc21091.jpg

umesto da stoje u/ispred Arene i čekaju naše vaterpoliste,

da se porede sa njima, ovo je njima uzor?!? :ljutko: 

a i ti roditelji koji im dozvoljavaju da gledaju takve tv stanice, su još gori od njih...

od takvih roditelja ni ne mogu izrasti drugačija deca :beyond: 

 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nek jedu govna ovi iz Blica. Svaki dan su pisali o tom liku i ostalim spodobama sa farme i sad se zgražavaju ovo ono. Deca nisu kriva, deca ne znaju ništa. Matorci ih ne vode u pozorište ili bioskop, ne teraju ih da čitaju, nego gledaju govna na tv zajedno sa tom decom tako da je ovo savršeno logična slika. Prvi put kada je ovaj lik došao na televiziju i počeo da prodaje muda za bubrege i predstavlja se kao umetnik qrac palac niko nije prstom mrdnuo. E pa izvolite sada i kusajte. Neka vam se deca ugledaju na kurve i krimose. Narod voli da gleda Ekrema, Kristijana, Macu i ekipu. Voli da čita o njima u novinama, jer oni dižu gledanost i tiraž. 

I ne ovo nije poraz Srbije, jer je ona odavno poražena, popišana i izjebana u mozak višestruko. Ovo je samo logičan sled stvari.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Vidiš, ja sam lepo napisala da su tome krivi u velikoj meri roditelji...

Šta ako novine objavljuju fotografije i pišu o takvim likovima?

Pa šta ako ih ima u nekim emisijama?

To treba da znači da ne treba ispratiti rođenu decu šta gledaju/prate/čitaju?

Daleko od toga. Niko nije decu rađao da bi mu ih neko drugi vaspitao,

nego valjda da usmeriš dete na pravi put!

Na žalost, veliki broj roditelja ne radi to, ne bavi se svojom decom i ne razgovara sa njima...

Prema tome, jeste veliki poraz, za mene lično - jer sam zaista mislila da deca,

vršnjaci poput moje dece, zaista ne prate i ne dive se takvim likovima!

Jbg, deca uče od odraslih - prvo od kuće donose, pa tek onda iz okoline... :beyond: 

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Nisam ulazio u detalje, ali nekoliko predloženih zakonskih odredbi su mi sasvim u redu. Problem je što nam je, kao društvu i kao pojedincima, podsvesno još uvek samoupravljanje pogled na svet i ekonomiju.

- Minuli rad!?! idiotsko nasleđe. Zbog čega plaćati nečije godine, ako one ne nose i korisno iskustvo. A korsno iskustvo će svakako biti nagrađeno učinkom.

- Regres, topli obrok? Ma hajde. Neka rad bude nagrađen kako treba, a svako neka plati ono što mu treba i što mu se sviđa. Regres? hahahahahhaa Čemu? Kako? Zašto? Hajde molim vas, da li iko od vas zna ikoga ko je regres, koji mu je uplaćivan, stavljao sa strane i zaista ga iskoristio za godišnji odmor.

- Naknade za bolovanje i godišnji odmor. Koliko sam razumeo, taj deo se odnosi na državne službenike. Osnovicu za obračun bolovanja treba da predstavlja osnovna zarada, bez dodataka na učinak, dežurstva, naknade... Sasvim normalno. Zašto da mu se plati ao nije dežurao ili prebacio normu ili... Neko te naknade za bolovanje i godišnji odmor mora i da zaradi!

 

I tako, opet sam ja antiprotivan.   :nistapito:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Adrijane jel tebi dobro?
Zašto bi ja posle 11 meseci crnačkog rada, sa 31. detetom oko mene, (pored mene, na meni+dete sa teškim oblikom autizma) svakog dana, na (konačno) godišnjem odmoru umesto 40.000 dobila samo 26.000? To znači da sam ja kažnjena zato što sam otišla da se malo odmorim? 
Ajd ne talasaj da ti ne dođem tamo i ne zveknem te tiganjem!!

To znači ako sam dobila (kapljično) od dece neku od tipičnih bolesti grla..da budem jednostavna u izražavanju-gnojnu anginu i odem na bolovanje od 10 dana za kaznu neću imati ni račune da platim? Nije mi dovoljno to što deca non-stop dolaze bolesna a ja na sanitarnom ne smem imati ni jednu jedinu streptokoku ili stafilokoku u brisu jer ću biti odstranjena sa posla na 2 nedelje i dobiću 65% platu. Nama pedijatar pošalje dete sa "neznatim brojem" tih istih "koki" kao zdravo?? Njemu lepi zeleeeni slinci vise do usana... :bljak: a ja ne smem ni bolesna da budem?

Da, ja sam ta što radi u JAVNOM sektoru...

Zašto dotični gospodim ne ode u onu državu čiji zakoni mu odgovaraju pa temo ne živi? On je jedan kome to odgovara.!
Da vidim da li bi tamo dobijao 2-3 plate za koje kakva poslanička mesta i žuljane dupeta!! 
Želim mu od srca dugotrajnu bolestu i da Bog da, ne imao za lekove + ga lečio bolestan doktor onako gripozan jer ne sme (ne može!!!) da ode na bolovanje. I da, imam još mnogo tog Da Bog da mu...

Izmenjeno od strane člana vesticara
Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Slatka moja, znam ja da si ti zaposlena u javnoj kući, ovaj sektoru, no nisi pažljivo čitala šta sam napisao. ;)

I sada ti je bolovanje 65%, jedino ako nije povreda na radu, onda je 100%, tak da ne vidim u čemu je problem. Što se tiče tvoje izloženosti zelenim slincima, slažem se, mogli bi se tretirati kao povreda na radu ili kao profesionalna bolest. No, o tome nisam ni pisao u prethodnom javljanju.

Ja sam se izjasnio da OSNOVICA za obračun bolovanja treba da bude osnovna, ugovorena zarada, bez dodataka za noćna dežurstva, rad praznikom, prekovremeni rad, bonusi i slična budženja plata javnih "radnika". Zašto, na primer, doktor koj se razboli, treba da za osnovicu ima i dežurstva koja je radio, kada ih za vreme bolovanja neće raditi!? Razumeš?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Iritiraju  me  oni  koji  sve ono  sto  smo imali  regulisano zakonom  o  radu,automatski  trpaju pod  -samoupravljanje-.Jedan  obrok zastupljen je  u  svakoj  fabrici  na  zapadu,regres  takodje.U Austriji  se  dobija  odredjena  suma  novca  pred  godisnji  odmor,za  Austriju  znam  sigurno,a  znam  i  za  Nemacku. Da  li  ce  biti  samo  u  javnom  sektoru ili  za  sve ,ne  menja  stvar.Zar  neko  treba  da  bude  kaznjen  sto  je  slomio  kuk pa  mora  na  bolovanje?Koliko  medju  tim  ljudima  koji  rade   ima  onih  cija  primanja su  oko  tridesetak  hiljada,koliko  ce  oni  dobijati?Ima  li  jos  ovde  neko  iluziju  da  imamo  besplatno  zdravstvo?Ili  cemo  se  leciti  travkama i  umirati  na  poslu?

I ako  su  nam  puna  usta  yapada,zasto  ne  uskladimo  zakon  o  radu  sa  zapadnim?Lepo  im  je  sto  mogu  imati  jeftinu  radnu  snagu ,totalno  obespravljenu.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

S tim što će opet neki kreten taj zakon da protumači kako se njemu svidi i da moju platu prilikom obračuna smanji i "pronađe" neki prosek na osnovu kojeg će mi obračunavati bolovanje. Pa će iz tog proseka da izbaci minuli rad...pa će da izbaci ovo ..pa će da izbaci ono..i onda će osnovica za obračun bolovanje da neka nebuloza!! Eto zato.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 mesec kasnije...

Traže da iz razreda izbace teško bolesnu drugaricu

Još jedan slučaj vršnjačke diskriminacije i psihičkog zlostavljanja potresao je Srbiju. 
Ovog puta, dve učenice osnovne škole u Subotici pokrenule su peticiju kako bi njihova drugarica iz razreda, koja boluje od teške, neizlečive bolesti, bila izbačena iz razreda. 

"Molim te, nemoj sutra da dođeš u školu", tako je glasila poruka koju su učenice petog razreda napisale na papiru i dale je svojoj drugarici iz razreda. 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=02&dd=29&nav_category=12&nav_id=1102271

Stasale nove generacije pune empatije prema bližnjima...

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

'Potresla  celu Srbiju'?! koga  je  to  potreslo?Roditelje  te  dece,da   li  su  se 'potresli' i  pogledali  malo  bolje  svoju decu?Ili  su  probali  da  opravdaju,opravdavajuci  i  sebe   tako?Da  li  su mozda  gradjani  Subotice,potreseni,prosetali  ulicama?Rekli,necemo  to  dozvoliti!!

Potreslo  je  majku  male  Gale i   sve  one  bezimene   koji  cute ,zapanjeno  se  piatujici  sta  se  to  desava..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Mozda   ono  gore  zvuci  malo  previse  ogorceno,ali  me  je  stvarno   pogodilo.I  mozda  sam  ja  iz  proslog  veka,ne  razumem  se   dobro u  tehnologiju,ali  da  li  su  se  i  ljudi  toliko  promenili  da  ni  njihove   stavove ne  razumem.? Da  li su  se  norme  vaspitanja,moral,principi  isto  promenili? Imala  sam  i  ja  12  god.,imala   su   i  moja   deca  i  ja  onda  ne  shvatam kako  deca  u  toj  dobi  mogu  tako  da   se  ponasaju,da  budu   takva?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Potreslo  je  majku  male  Gale i   sve  one  bezimene   koji  cute ,zapanjeno  se  piatujici  sta  se  to  desava..

​Potpuno si u pravu, potreslo je to dete, majku i još mnoštvo njih, njima sličnih koji trpe ovakve i slične neprilike...

Na žalost, celokupan sistem je zakazao....

Počevši od porodice koja je odgojila takvu decu sa takvim stavovima,

potom društvo koje na sve strane nema razumevanja za ove osobe i njihove roditelje,

pa preko samog sistema školstva koji nije poduzeo ništa da zaustavi tu peticiju,

nije razgovarao sa decom i objasnio im o čemu se radi 

nego, samo direktorova izjava - shvatile su da su pogrešile!??! :wtf: 

Klasičan oblik vršnjačkog nasilja, koje se može završiti katastrofalno po to dete

i njenu porodicu, ukoliko se tome ne stane na put!

I zaista podržavam Aleksin zakon :uredu: 

mada, zakon kao zakon neće edukovati decu da ne budu takva, surova, 

nego će kažnjavati te prestupnike, a poenta je da do takvih ružnih misli i shvatanja kod maloletne dece ni ne dođe....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...