Idi na sadržaj

Ocrnjeni crni luk


Preporučene poruke

Obožavam ga. I crni i beli. I mlad. I kao prilog. I da ga dodam svakom jelu.

Neki skorojević je proglasio miris luka za nepristojan, ružan, "seljački".

A zdrav je da ne može biti zdraviji.

Moram da se suzdržavam i da ga jedem samo kada sam ceo dan kod kuće.

Kako se vi borite sa ovim problemom?

Kako ubijate miris luka iz usta?

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Ne bih rekla da je bas skorojevic taj sto je proglasio beli luk za nepristojan..zaista jeste..

Neki ljudi, kao ja na primer, jednostavno ne podnose beli luk..ne mogu ni da ga jedem, imam uzasne bolove u zelucu, a o miomirisu koji osoba siri dobrih 48 sati posle njegove konzumacije, da ne pricam..cim osetim taj smrad, odmah mi krece refleks za povracanjem koji ne mogu da kontrolisem..

Mali milion puta sam moje pacijente vratila kad se najedu beog luka, jer jednostavno ne mogu da radim..:beyond:

Evo jutros sam morala da se premestim sa jednog na drugi kraj busa, jer nisam mogla da izdrzim smrad..

Crni luk ne smrdi tako i dovoljno je oprati zube, pogrickati malo persuna i staviti zvaku da se miris neutralise..beli luk je nemoguce neutralisati, jer se njegov miris(citaj smrad :pegla: ) siri iz pluca i kroz pore na kozi dobrih 48 sati..

Mrzim beli luk..i zdrava sam i bez njega..:dry:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Obožavam ga. I crni i beli. I mlad. I kao prilog. I da ga dodam svakom jelu.

Neki skorojević je proglasio miris luka za nepristojan, ružan, "seljački".

A zdrav je da ne može biti zdraviji.

Moram da se suzdržavam i da ga jedem samo kada sam ceo dan kod kuće.

Kako se vi borite sa ovim problemom?

Kako ubijate miris luka iz usta?

Izvini, ali meni je taj "miris", da ne kažem smrad, seljački da seljačkiji ne može biti, a pošto živim na selu vrlo dobro znam o čemu pričam. Volim crni luk recimo u salati sa paradajzulencetom, ali da ga nema mnogo, i u pljeskama koje sprema moja keva, i tome slično. Beli skoro uopšte ne jedem.

Najbolji anticrnolukosmrad je jedenje jabuke. Provereno. :lazygirl:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Kao mladja sam ga tamanila na kile. Crni, beli, mladi, praziluk, vlasac, you name it. Dobro sto nisam pocela u kolace ga trpam. Medjutim, vremenom mi se zeludac pobuio i ne mogu da ga jedem zato sto me imam utisak kao da sam progutala ciglu, ne mogu sebi da dodjem neko vreme.

Crni jedem baaaaaaaas retko, i to uglavnom u paradajz salati, beli smem da jedem samo ako je dodatni deo jela, nikako sam. Jbg, ja beli obozavam da trpam u sve i svasta, sve prelive i sosove pravim sa njim (i stvarno sam se zajebala pa sam ga deknula u lenju pitu prosle godine u Novom Sadu, pomesala babe i zabe dok sam kuvala rucak). Medjutim, posto vise ne jedem nijedan zbog stomaka i bolova, setila sam se taktike. Kad ima luka na stolu, priblizim ga svom tanjiru i dok jedem osecam njegov miris. Nije bas kao da ga jedes, ali je dobra kompenzacija.

Obozavam miris belog luka koji ostane na prstima posle seckanja :stid:

Nemam problem sa zadahom ili smradom. BoKte, ja nikad ne smrdim, k'o da parfem jedem :beyond:

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Većina bi rekla "smrad" belog ili crnog luka.

Ali da li je pošteno...dok ga jedemo miriše nam, a posle nam "smrdi".

Drugo...miris je miris, a čovek je taj koji je odredio koji je prijatan a koji ne.

Iz pristojnosti prema drugima jedem ga kada smem.

Prema tome, nije "seljački" jesti beli ili crni luk i mirisati na njega... "seljački" i nepristojno je ne voditi računa o tome da drugim ljudima njegov miris može smetati.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

beli luk volim u jelima,i sa paprikama pecenim,onako da ga jedem -jok!

crni volim...nekad ga isecem na rebarca,usolim,pa dodam sirce i ulje pa kusam ko salatu uz peceno meso

volim i kad u leba stavim slaninu i sir i luk

ali sta znam...nije da bas ne mogu bez luka

ne mogu bez sira u zivotu a sve ostalo....

e .da

obozavam pitu s lukom

mogla bi da se ubijem od nje

ona vruca a jogurAt ladan.....eJ miline....

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam se sjetila gdje bijeli mogu onako ziv da jedem, na telecoj dzigerici! Najbolje...i onomad mi je cimerka iz Sjenice donosila pecene paprike sa bijelim, razbijale smo se i stan je smrdio danima po tome. :)

A crveni...uf...uz cevape, onako kad ga vruca lepina i cevapi oslabe, pa se moze pojesti tona..iii uz rostilj, kad se jedna tona luka isjece u posudu za meso, pa luk onako poprimi okus rostilja... (gladna sam jbte :balavi: )

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

na telecoj dzigerici! Najbolje...i pecene paprike sa bijelim

Potpisujem. Ja, koji inače i nisam neki ljubitelj paprika, te pečene pa posute belim lukom obožavam. Pretpostavljam da mi same uopšte ne bi bile zanimljive. A i uz džigericu, ne mora teleća, bilo kakva. Inače ga se samo ponekad setim zimi uz slaninu, možda dvaput za celu zimu. Znam da je lekovit i sve, ali nervira me miris kojeg satima ne mogu da se otarasim.

Crni luk još ređe koristim. Jedino jelo uz koje ga baš obožavam je sataraš. Kad ga pustim da samo blago zagori, mirisom i okusom podseća na pečurke... ništa lepše.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 1 godinu kasnije...

Izvini, ali meni je taj "miris", da ne kažem smrad, seljački da seljačkiji ne može biti, a pošto živim na selu vrlo dobro znam o čemu pričam. Volim crni luk recimo u salati sa paradajzulencetom, ali da ga nema mnogo, i u pljeskama koje sprema moja keva, i tome slično. Beli skoro uopšte ne jedem.

Najbolji anticrnolukosmrad je jedenje jabuke. Provereno. :lazygirl:

Neverovatno je reći za plod da je seljački pa još ako to kaže seljanin da ne kažem seljak.

Ne znaš ti o čemu pričaš čim tako pričaš.

U svetu, beli i crni luk su najzastupljeniji plodovi iz porodice lukovica. Jedu ga na dvorovima, najbogatijim trpezama; jedu ga kraljevi, prinčevi, princeze...

Nekome može da ne prija miris ali je neukusno reći da smrdi. Svi oni koji vole beli i crni luk ne jedu smrdljivu hranu pa bi se moralo imati malo obzira.

O lekovitom svojstvu obe vrste dovoljno se zna, a i cena govori mnogo.

Obožavam obe vrste luka u bilo kom obliku a najrađe u svežem kada je hranljivost maksimalno zadržana.

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima
  • 2 godina kasnije...

Oba  luka  koristimo.Bez  crnog  rucak ne umem  da  skuvam.Deca  ga  vole kad  pravim  rimflajz kuvanog,on  kuvan  uopste  ne  mirise,sladak  je,takodje  ga pohujem,pa  jos  kad je  hrskav :ok:,mlad  isto.Biramo  vreme,recimo  vecernje  sate kad nemam  kontakta  sa  okolinom  ako   jedemo  svez  luk.Beli  u   svim  marinadama  za  ribu,spikovanu  jagnjetinu,pa  onda  pecene  paprike ..uglavnom   su  to   kolicine  koje  po okolinu  nemaju  negativne  posledice.A  i   da  imaju,stvarno  ne  vidim nista 'seljacki'  sto  ljudi   uzimaju beli  luk  zbog  pritiska,ili  imuniteta..

Link ka poruci
Podeli na drugim sajtovima

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...